Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:31 14.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пролет в Пловдив  
Автор Firefly (оптимист)
Публикувано22.03.01 16:15



Страхотна си е пролетта в Пловдив, нали? Вървя сутрин по Главната, гледам все още празните кафененца, недоспалите витрини, ,тихичко е... и мирише на пролет. Какво има в този град, което ме прави по-нежна, по-чувствителна, по-емоционална. И защо така искам да се връщам тук? Макар и за час, за ден, за седмица. Вечер минавам през Капана- наистина е странен, омешан такъв, неприличащ на никой друг. И всичко е различно. Отида ли в София ставам забързана, уморена, тромава във всичко. Тук съм лека, ефирна, с птичи поглед над хълмовете. Качете се на Бунарджика да видите пролетния Пловдив. Аз го намирам самобитен, красив, наш...
Не сте ли влюбени...



И ако животът е един антракт,
безсмислен е актьорският ни опит...

Тема Re: Пролет в Пловдивнови [re: Firefly]  
Автор *aзилит* (член)
Публикувано23.03.01 08:55



Прекрасен е Пловдив!Това утро е особенно-чисто,ясно,пролетно,изпълнено с копнеж!Мокрите от снощния дъжд улици и особенния мирис на пролет във въздуха.





Тема Re: Пролет в Пловдивнови [re: *aзилит*]  
Автор Firefly (тъжен оптимист)
Публикувано23.03.01 09:41



Аз също го усетих!
Още една прекрасна, пловдивска, пролетна сутрин...
Лекичък и светъл пловдивдски ден!



И ако животът е един антракт,
безсмислен е актьорският ни опит...


Тема Re: Пролет в Пловдивнови [re: Firefly]  
Автор *aзилит* (член)
Публикувано23.03.01 14:51



Извини ме,моля те,но защо "тъжен оптимист"?Шом сърцето ти пее пролетни песни,не си "тъжна",само "оптимист".Мнооого оптимистична събота и неделя ти желая!





Тема Re: Пролет в Пловдивнови [re: *aзилит*]  
АвторSTlNGER (Нерегистриран)
Публикувано26.03.01 02:35



KRASIVO E , I NIAKAK TUJNO NO PO ONZI STRANEN NA4IN .....
SVIVATE POD LUJI4KATA I SI MISLISH ,4E TO4NO SEGA DOKATO MIRIZMATA NA PROLET NAHLUVA V JADNITE ZA JIVOT SINUSI SHTE SE RESHI VSI4KO...
4E OTNOVO SHTE SE VLIUBISH , SIAKASH NAVSIAKADE V GRADA O4AKVASH DA VIDISH MALKO KRUG4E S "R" ZA ZAPAZENA MARKA .
SPOMENI I FANTAZII, HILIADI PARESHTI STUPKI HILIADI MESTA , POZNATA MELODIA NA PREKRASNA PESEN , I SI VUV VSI4KO I VUV VSI4KI ..
MOGESH ,I ISKASH ,DA SPODELISH NASTROENIETO SI I DA BUDESH SHTASTLIV PROSTO EI TAKA ZARADI SAMIAT JIVOT..



Тема Re: Пролет в Пловдивнови [re: Firefly]  
АвторBиpт (Нерегистриран)
Публикувано28.03.01 01:52



Така е! Това е така поетичен град! За съжаление се налага да напусна България...и като следствие от това и Пловдив. Но не мога да остана тук само защото природата и излъчването на града са хубави - за съжаление има други неща, които ми липсват в тази страна и които тя никога няма да ми даде.
Махам се! Но ще ми е мъчно за моя град на тепетата! Тук поезията се пише по-лесно, удоволствие е да се разхождаш, във въздуха се носи една ведрина!
Ех, защо България не е управлявана от свестни хора, та да си живеем тука!!
Мамка му! (извинете ме за езика)





Тема Re: Пролет в Пловдивнови [re: Bиpт]  
Автор Firefly (тъжен оптимист)
Публикувано28.03.01 10:31



Да се махнеш от тук е решение на въпросите, на проблемите, които ни засипват. Казват пробвалите, че просто сменяш проблемите си- но тази промяна е наложителна, когато вече не можеш да намираш дори подобия на решения. Колко ми е мъчно за всичките ми приятели, разпилени по света...Пиша им, разказвам им... зада задушим взаимната носталгия.
Не губи връзките си с града- нека духът му да остане в теб. Пловдивчани носим дух от много, много хилядолетия, тук слънцето е друго и въздухът е друг- ние сме хора мечтатели, летящи в облаците.
Бих искала да кажа- не си отивай...но не бива.
Затова ще ти пожелая- пътувай, търси, намирай ...и пак си идвай. В нашия град, под тепетата- Бунарджика със или без Альоша- ще е тук...може нас да ни няма, но тепетата ще те посрещнат. Колко любов има в техните скали, колко много помни всеки камък!!.
На добър час!

И ако животът е един антракт,
безсмислен е актьорският ни опит...


Тема Re: Пролет в Пловдивнови [re: STlNGER]  
Автор *aзилит* (член)
Публикувано02.04.01 10:58



Нежно и мечтателно пишеш -пролетно-любовно.Не е възможно някъде да не те очаква любовта!





Тема Re: Пролет в Пловдивнови [re: Firefly]  
Автор lex (Атанасиии)
Публикувано19.05.01 22:54



Пролетта в Пловдив е най-красивата и романтична, която съм виждал и усещал някога!
Толкова много ме изпълва със спокойствие и ведрина, че даже граничи с мистичното. Сякаш някаква магична сила се е събудила и подканва пловдивчани да излязат навън, да посрещнат ведрата утрин и да им каже "Добро утро, майна" :)
Пожелавам на всички майни където и да са по света, никога да не забравят пловдивската пролет и винаги да се връщат в този вълшебен град!



Тема Re: Пролет в Пловдивнови [re: Firefly]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано21.05.01 00:44



AMA vie sachto ne ste mi kasali che ima takav KLUB?
A ti svetlinka (slancheva) I me rasplaka s tvoite redove....
Obicham ja glavnata tochno takava ,obicham gi horata tochno takiva ...OBICHAM go PLOVDIV - tochno takav...palen s emozii... a sachto li v drugite klubove se nalaga da se isvinjavam che sam EMOZIONALNA ??? Ami as sam prosto plovdivchanka.

-ETO takava sam -vischki emozii saedno

medea



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.