Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 27.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За пловдивските рок бандинови  
Автор CaйkoMaйko (води се на учет)
Публикувано27.02.01 22:59



Long Live!!!
Рицари На Огъня
Счупени Прозорци
Как е хавата, майни, к`во става с вас?
Жоро, Киро, Венци, Борка, Вальо, Тони, Чефо .........
и всички останали( много сте )
For Those About To Rock / We salute you !


Ride To Live, Live To Ride !

Тема Re: За пловдивските рок бандинови [re: CaйkoMaйko]  
Автор Oчeзap (член)
Публикувано28.02.01 16:40



И аз ще спомена две банди.

Блус Трафик

Двоен Облак

Много ги обичам тия банди и тая събота съм в Пловдив на концерт на Блус Трафик.Ако те интересува само ми свирни...





Тема Сори, братонови [re: Oчeзap]  
Автор CaйkoMaйko (води се на учет)
Публикувано28.02.01 21:17



С най-голямо удоволствие, ама съм доста далеко и едва ли ще успея!
Let There Be Rock !




Ride To Live, Live To Ride !

Тема Подсвирвамнови [re: Oчeзap]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано28.02.01 22:35



Филибето те чака, затаило дъх.

Хей, Сайко, аз между другото бях на концерта на Suicidal Tendencies през юни. Това беше най-яростното пого, на което бях попадал през живота си. Сцената не се виждаше от подскачащи и бъхтещи се тела. А Сайко Майко се разхождаше току под носа ми и ни питаше невинно дали се забавляваме. После излезнахме вир вода и директно отпрашихме към Бирфеста, за да възстановим водния баланс. А към пет часа си хванахме поживо - поздраво влака за Пловдив. Всеки с по една хрема и с увреден вестибулаторен апарат поне за две седмици занапред. Славни времена ...



Тема Re: Подсвирвамнови [re: Cruiser]  
АвторOчeзap (Нерегистриран)
Публикувано01.03.01 09:30



ЕЙ брато ,ще ти се обадя в петък или в събота следобед като си домъкна задника в Пловдив.



Тема Still cyco !!!нови [re: Cruiser]  
Автор CaйkoMaйko (води се на учет)
Публикувано01.03.01 21:09



Нямам думи, брато!
Бил съм на доста концерти, ама много доста - и тук в България и по нормалния свят, ходил съм 2 пъти и на Monsters Of Rock по ония времена, ама това беше най-маниашкия купон, който съм преживявал !!!
No More No Less




Ride To Live, Live To Ride !

Тема И аз така! [re: CaйkoMaйko]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано05.03.01 12:45



За мен този концерт беше Моментът. Сигурно отстрани погото изглеждаше като кръчмарско сбиване, но това пък това си беше най-прекият начин да изпиташ цялата тази улична ярост. Както се вика - да забиеш двата пръста в контакта. Не случайно после като гламав си повтарях през цялата седмица без повод "You won't bring me down".
Suicidal ... ехее връщаш ме назад в годините, когато бях фанатизиран метъл и трашар. Не че сега не ги слушам, но съм на малко по-друга вълна. И все пак има 10-20 групи оттогава , които никога няма да ми ръждясат. ST са едни от тях. Аз ги прослушах покрай Still Cyco '89. Убийствен ! Въпреки че се оказа ремикс на първия им оригинален албум, който така и не успях да си намеря. Ти имаш ли го ?
Freedumb изключително ме изненада преди две години. Много силно попадение. А миналогодишният им бива ли го ?

Monsters of Rock !
Абе човече, защо не си се обадил като си ходил нататък ? :-)) Дай един бърз репортаж. През кои години беше ?

Моята най-голяма концертна тръпка досега беше ... хмм ... доста по-тиха. Бях в чужбина на един клубен полуконцерт-полу джем-сешън на Би Би Кинг. Клубчето беше малко и Маестрото дърпаше жици на две педи разстояние от мен, разказваше вицове в паузите и се подхилкваше наляво-надясно. След което отцепваше един много характерен смях, който поразително ми напомняше на този на Тато. Честно.
Аз през цялото време гледах в два-три детайла от картината пред мен. Бях забравил че трябва и да се слуша.




Тема За съжалениенови [re: Cruiser]  
Автор CaйkoMaйko (води се на учет)
Публикувано05.03.01 22:46



и аз нямам албумът им от1983 г. Suicidal Tendencies. За себе си ги открих с "Join The Army" 1987 и " Lights Camera..." 1988 - това беше страхотен бум, нещо много свежо в ерата на грандиозната траш мания! Та вече 14 години си им следя всички нови записи и проекти ( Какво ще кажеш за Infectious Grooves ? )
На мен лично последната им реализация "Free your soul ...and save my mind" ми допада повече от "Freedumb", тук като че ли са събрали в едно духът на Суисайдъл и този на Инфекшъс!
А аз също съм ( ... или бях) ненормално хеви метълче в ония години, когато цялата музика, която се намираше, бе апокрифна.Въпреки, че записвахме на момента всичко, което се намираше, аз си падах по 4 - 5 групи ( които следя и до днес и колекционирам записите им). Една от тях беше АС / ДС. Не съм си и представял, че някога ще успея да ги видя на живо ..... такива времена бяха.
Но през 1991 г. се разнесе мълвата, че Monsters Of Rock `91 за първи път ще посети страна от Източния блок - Унгария! Изобщо не се замислих - просто трябваше да отида и го направих! Аз си знам какво ми струваше като усилия и комбинации ( Родителите ми знаеха, че съм на море, а аз бях в Будапеща....те бяха категорично против идеята ми и ми отказаха всякакво съдействие и спонсорство).За жалост Black Crowes не успяха да излязат на сцената ( Mr. Robinson беше болен ), но Куинсрайк, Мотли Крю, Металика и АС / ДС разбиха всички! Ето ти няколко цифри: 80 000 души, 7 часа концерт, 2 видеостени, 30 - метрова сцена( височина), 16 оръдия на върха на сцената, а когато на финала - на "For Those About To Rock / We salute You..., всичките започнаха да изстрелват залп след залп.......
Сигурно съм стоял повече от 10 мин. със отворена уста, когато ме намериха приятелите ми! Просто това беше не концерт, а спектакъл!
А за Би Би Кинг ти завиждам "Не съвсем благородно"- както казва един познат!




Ride To Live, Live To Ride !

Тема Драги ми Сайко,нови [re: CaйkoMaйko]  
Автор Cruiser (новак)
Публикувано14.03.01 16:10



Извинявай, приятелю, че така зарязах темата, но служебен гърч, спасение няма...
Но ако все още наминаваш към клуб "Филибелийско", с удоволствие бих подел разговора. Още повече, че съм леко луднал меломан и веднъж като си отворил тази тема, ще трябва да си понесеш последствията


Ама този Monsters който описваш ... просто нямам думи. Представям си какъв волтаж е било наоколо. Още повече че за първи път се е провеждал на екс-соцтерен и е отпушил толкова много ентусиазъм трупан през годините. Неслучайно Queen винаги са оценявали най-високо концерта си в Будапеща и по VH1 и до ден днешен въртят кадри все от този концерт. AC/DC alive... еех, това си е и моя несбъдната мечта. Другата е свързана със старите Джудас, ама тя вече отива хептен към фантастика.
И за Куийнсрайк ти завиждам... виж Мотли Крю по това време вече бяха успели да си развалят стила с някакви гнусави doom експерименти, доколкото си спомням.
Какво мога да кажа за Infectious Grooves - връх, разбира се ! По отношение на ST всъщност не правя изключение от редовите фенове, мисля че цялата им продукция е много силна и безкомпромисна с изключение на онази раздърпана скейтърска тава - "Art of Rebellion", така и не можах да я възприема. Апропо, в момента кои банди и каква музика слушаш ?
И все пак, като ми говореше за хипнозата ти след концерта ... имам още няколко незабравими концертни тръпки. И то все с различна музика, която е влизала и ми е взимала мозъка на абордаж. Ама не искам да ги описвам в пълнота тези усещания, че ще зазвуча като набеден екстрасенс :-)))

Nusrat Fateh Ali Khan. Говори ли ти нещо това име? Ако не - потърси отнякъде негова музика, въпреки, че е откриваема единствено в специализираните каталози. Ако не го откриеш, дай ми един адрес да ти го изпратя. Това е нещо неописуемо. Имах невероятния късмет да присъствам на един от последните му концерти преди да почине през 1997 година. Той е по рождение пакистански сикх, роден в индийския щат Пенджаб. Изпълнява с много древен ансамблов сикхски dark ritual, който постепенно набира скорост и инерция, напълва залата с духове и някакви древни страсти и накрая финишира в някаква размазана картина, защото сетивата ти са почти претръпнали. И най-интересното е, че не ползва никакво сценично шоу за целта - единствено своя глас и гласовете на сикхския хор. Както и незабравима артилерия от перкусии (те са другата ми страст). Жалко че този човек си отиде, без да остави прилично количество видеоматериал след себе си. Почти не съм го гледал по нито един канал от сателита. А гледката е уникална, казвам ти го като човек, понатрупал доста концерти в актива си. И все пак, постарай се поне да го чуеш. Pakistan kicks !




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.