Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 16.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови  
Автор oneandonly (новак)
Публикувано13.09.08 14:14



Снощи с приятелска компания коментирахме поредното увеличение на таксиметровите услуги в Пловдив под предтекст "Горивата скачат". Да де бензинът и газта скачат, но такситата са на метан!

Както и да е, коментирахме колко ли пари изкарва на месец един таксиметров
шофьор в Пловдив. Стигнахме до извода че едва ли е под 1500 лв.

После обаче си викам такси, качвам се и решавам да разкажа на шофьора за нашите предположения и да го видя той какво ще каже. "1500 лв.?!?!", възкликва насмешливо шофьорът и добавя "Тия пари не ги харесваме даже. Ако паднеш под 2 хилки, значи си мързелувал". Обясни ми още, че при здраво бачкане можеш да ги докараш и до 3 000.

Ебаси и държавата, честно. В един момент се оказва, че секторът на услугите, генериращ сервитьорки и таксиджии, е един от най-печелившите в страната. За к'во ти е да учиш? Стани шофьор! Жалко е просто...



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: oneandonly]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано13.09.08 16:08



ми стани и ти такси бе, кво се жалваш



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: f(x)dx]  
Автор oneandonly (новак)
Публикувано13.09.08 16:23



Не се жалвам, а коментирам българската действителност.

И не, мерси съм, да стана таксиджия.



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: oneandonly]  
Автор Falange ()
Публикувано13.09.08 16:33



Ами така си е, по цял свят сектора на услугите таксиджии, сервитьорки/и, бармани вадат много кинти. Номерът е, че в нормалните държави и другите професии (такива за каквито трябва да учиш) също са добре платени.



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: oneandonly]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано13.09.08 21:35



българската действителност е, че всеки прави сметка колко изкарват другите и все си мисли, че това е несправедливо.
Обаче иначе не си навитак да ставаш таксиджия. Що бе - въртиш си геврека по цял ден, лафиш си с хората, докато чакаш клиенти си четеш книжки и решаваш судоку, чат пат някоя клиентка без пари ти извъртява по някоя свирка и така - пей сърце.
Какъв е проблемът?



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: f(x)dx]  
Автор oneandonly (новак)
Публикувано13.09.08 22:14



Много ясно, че е несправедливо прост таксиджия без образование да взима 3000 лв, а вишисти да се трепат за 400. Не са таксиджиите виновни, а шибаняците, които се управлявали тази държава през последните 50 год.

И нещо си тълкуваш, както ти скимне. Не им държа сметка, нито им завиждам. Дори е хубаво, че има немалко хора, които изкарват толкова пари в този град.

А и деиствителността, която описваш си я видоизменил, за да е в тон с тезата ти. Судоку, свирки..? А да караш 10 часа нощно време, а задръстванията, а риска от катастрофи и отговорността за клиентите? Ами боклуците вечер, наркомани и прочие...



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: oneandonly]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано13.09.08 22:38



Виждам, че не схващаш иронията и сарказЪма, така че карам направо:

1. Не всички таксиджии са прости и без образование. Мен ме е возил бивш учител по литература например. Пък и прости да са - кво от туй?

2. Информацията за 3000 е крайно ненадеждна. Въпросният таксиджия може да се е майтапил с теб. Сигурно му е писнало да го питат колко пари изкарват. Ти си може би петият за тази седмица, който е развивал темата пред мен. На базата на навъртения пробег за година и тарифите в София, аз лично съм по-скоро склонен да приема твоята цифра

3. Фундаментален принцип в икономиката е, че по-високият риск изисква по-голяма печалба. Сам го казваш - трафик, катастрофи, наркомани. А хората обикновено семейство имат, деца гледат.

4. Ситуацията на пазара на труда е такава, че ако висшист се трепе за 400 лева, значи е безумно некадърен. Само не ми давай за пример учителите, защото от първа ръка съм запознат с тарифите за частни уроци.

5. Преди да се възмущаваш колко много по-големи пари изкарват бакшишите от висшистите, замисли се. Например колко лесно хората дават пет лева за двайсет минути возене, а им се виждат безумно много двайсет лева някой да им учи дедето един час на математика. Пазар

6. Предлагам темите за културата на обслужване на таксистите, за тяхното вечно нямане на дребни и помпене на сметката да не я засягаме. Това е друга бира



Тема Полудяхте хихии:)))нови [re: f(x)dx]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано13.09.08 23:03



Ама вие сериозно ли мислите, че таксиджия взима 3 000 лева?
Че те и в София не взимат толкова


Как може да сте толкова наивни?



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: f(x)dx]  
Автор oneandonly (новак)
Публикувано13.09.08 23:17



Аз се понапих малко



Бе да са живи и здрави!!

А ти си много умно парче и ме кефи да споря/общувам с теб.



Тема Re: Полудяхте хихии:)))нови [re: Paлицa]  
Автор oneandonly (новак)
Публикувано13.09.08 23:20



Сега точно колко взимат, не знаем със сигурност. Но той каза, че 2 000 е нормално. 3, ако се скъсат от работа и е оборотен период. Човекът, чийто ник е някаква формула, е прав, че инфото би могло и да е преувеличено.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.