Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 09.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Снимки на Пловдивнови  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано08.09.10 23:04



От извесно време се интересувам от снимки на Пловдив. Успях да направя панорамни снимки на града от тепетата. Не съм професионалист но все пак това което направих ме задоволява. Снимките са доста големи - над 30 мегабайта и не могат да бъдат сложени директно за да се гледат. Нужно е да се отворят с някой програма, най добре е да бъде с Макрософт Пикчър Манедър или със Фотошопа. Само тогава може да се увеличи достатъчно със лупата или зум и в същото време да може да се движи снимката на горе или на долу. Ще пусна няколко снимки тук ако някой се интерисува. Разполагам с около 100 панорамни снимки.

Проблемът е там че всички снимки са правени сега това лято. Искам да намеря стари снимки на града, по възможност дори от най първите снимки. Някой знае ли някъде от къде да се намерят?

Благодаря предварително





Тема Re: Снимки на Пловдивнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано08.09.10 23:28



Държавен архив;
Исторически музей,
Панаира,
Къщата на фотографите (сдружение "Фотографско средище"),
Музея за нова история,
Фолъна (модератор тук)
други...









.

Ако искаш да си - бъди!

Тема Re: Снимки на Пловдивнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано08.09.10 23:39





Давам линк от който може да се свали една от панорамните снимки които правих това лято. Ако някой се интересува, може да пусна и други подобни снимки, повечето от тях са правени от тепетата. Тъй като снимката е голяма, над 30 мегабайта, тя трябва да се гледа с помощта на подходяща програма. Например microsoft office picture manager. Може и със фотошопа. Ако снимката се отвори с по обикновена програма, след като се увеличи е почти невъзможно да се гледат различни части от нея, трябва да се чака докато компютъра мръдне снимката на ляво или на дясно. Но с горните програми няма проблеми, снимката се разглежда с лекота.

Тези снимки които съм правил може да бъдат използвани кой както намери за добре, няма никакви ограничения.

Както и да е, ще повторя молбата си. Снимките които направих на Пловдив са добри но... са от това лято. Искам да намеря стари снимки на града, по възможност от най старите. Може снимките да са панорамни или на отделни сгради. Напимер спомням си преди години в сладкарницата на джамията на джумаята имаше една фотография на Куршум Хан!?

Виждал съм и стари снимки на града още преди 1900 година.

Отново благодаря за всяко съдействие, съвет и т.н.



Тема Re: Снимки на Пловдивнови [re: Vetrim]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано08.09.10 23:44



В отговор на:

Автор: Vetrim
Тема: Re: Снимки на Пловдив

Държавен архив ...


Благодаря за съвета, но... не живея в България за съжаление

Ще се радвам повече на диджитални снимки

Или пък като дойда отново в града но не се знае кога ще стане това Може да е след доста време...



Тема Re: Снимки на Пловдивнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Mi6ma6 (новак)
Публикувано09.09.10 18:07



Дай някакъв меил, да ти изпратя някоя снимка.



Тема Re: Снимки на Пловдивнови [re: oтБpaxмaн]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.10 19:53



Брахтман, това не са снимки, а колажи! Трите тепета едно до друго си ги сложил, може една платформа да сложиш и отгоре да метнеш Античния театър! Ще е снимка за чудо и приказ! Ще шашнем мало и голямо.



Тема Re: Снимки на Пловдивнови [re: Mi6ma6]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано10.09.10 00:52



В отговор на:

Автор: Mi6ma6
Тема: Re: Снимки на Пловдив

Дай някакъв меил, да ти изпратя някоя снимка


Благодаря!!!!!!!!!
zabukluk@yahoo.com

ПП Имейла е Действителен!!! Ще чакам отговор!

!!!

Редактирано от oтБpaxмaн на 10.09.10 00:54.



Тема Re: Снимки на Пловдивнови [re: Paлицa]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано10.09.10 01:17



В отговор на:

Автор: Paлицa
Тема: Re: Снимки на Пловдив

Брахтман, това не са снимки, а колажи! Трите тепета едно до друго си ги сложил, може една платформа да сложиш и отгоре да метнеш Античния театър! Ще е снимка за чудо и приказ! Ще шашнем мало и голямо.


Ехеее Ралице, не съм художник

Това са панорамни снимки които са едно към едно, нищо не е променено. Някой от снимките са на повече от 180 градуса а имам дори и на 360 градуса, пълен кръг!! Затова тези снимки трябва да се гледат задължително с подходяща програма! Например microsoft office picture manager. Може и със фотошопа.

Снимката ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА БЪДЕ УВЕЛИЧЕНА И ТО ДОСТА!!!! Ако снимката не се увеличи, тогава не изглежда реална!!

Снимката която пуснах вчера е правена от Небет Тепе от към западната част сутрин.

Ще пусна още една снимка, опитай да я видиш ако искаш Тя е правена от Сахат Тепе близо до телевизионата кула. Тя също е панорамна, мисля, че е на около 140 градуса!! Така че задължително трябва да се увеличи, да се зумва!! и то доста за да може да се види реално.



И както казах снимката си е снимка, това не е колаж!! Фотоапарата не може да лъже Тепетата са си такива каквито са в реалност!! Ако една такава снимка се разпечата на стената става страхотна работа Виждал съм подобна снимка в едно заведение на Ниагарстият водопад доста внушителна работа става Та защо не и на Пловдив Който е истински пловдивчанин ще я оцени



Тема Re: Снимки на Пловдивнови [re: oтБpaxмaн]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано10.09.10 02:22




Но иска умения и опит в заснемането и последващата обработка - от опит го казвам

Редактирано от vens на 10.09.10 02:23.



Тема Re: Снимки на Пловдивнови [re: vens]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано10.09.10 09:29



В отговор на:

Автор: vens
Тема: Re: Снимки на Пловдив

Всъщност, алтернативни технологии има и даже са по-удобни
Но иска умения и опит в заснемането и последващата обработка - от опит го казвам




Разбира се че има, аз също го казвам от опита на абсолютно начинаещ който прави много грешки и който е имал възможност да види превъзходни снимки

. С удоволствие бих взел от вас няколко урока!!!

В същност ако отидете на гугъла на карти, може да гледате колкото си искате подобни снимки от цял свят. Може да се разхождате по улиците на Ню Йорк или Токио и т.н. Това са добре известни технологии отдавна известни.

Ето това например е пред Импайър Стейт Билдинг в Ню Йорк



Снимките които пуснах са направени с една съвсем скромна камера и нямат никакви претенции за професионализъм в тях.

Онова което ме интерисува са СТАРИ СНИМКИ НА ПЛОВДИВ. Наистина ще се радвам на всякакъв вид стари снимки на Пловдив. Колкото са по стари толкова по добре!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.