Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 24.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Земетръс  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано08.08.10 12:02



Току що пак имаше земетръс....





Тема Re: Земетръснови [re: Paлицa]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано08.08.10 12:16



Пак се повтори





Тема Re: Земетръснови [re: Paлицa]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано08.08.10 13:26



Аз що нищо не усещам?



Тема Re: Земетръснови [re: ДъpвeнФилocoф]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано08.08.10 14:04



Не знам. Винаги го усещам. За разлика от миналата година поне беше много слабичко. Миналата година направо тръпки ме побиха.



Тема Re: Земетръснови [re: Paлицa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано08.08.10 15:29



Дете Индиго?



Тема Хъм ...нови [re: Paлицa]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано08.08.10 16:35



... чувствителна мацка



Още одеве видях в новините на агенциите, то определено изпревари Google.






Тема Re: Хъм ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано08.08.10 22:35



Ако можех и да ги предсказвам, цена нямаше да имам хихи хихи



Не вярвам никак на измишльотините за децата индиго или за измерване на аурите...



Тема Re: Хъм ...нови [re: Paлицa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано09.08.10 09:43



Не е необходимо да вярваш, дарбата идва без да пита.



Тема Re: Хъм ...нови [re: Paлицa]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано09.08.10 19:58



Браво!

В Китай разработиха методика за 2-3 дневно предвиждане чрез нивата на радона, но имайки предвид неговата радиоактивност, не знам дали у нас правят проверка на тази методика.

Преди 15-тина години, при "космиците" в БАН, правеха понерни проучвания в тази насока, отчитайки Н компонентата на ем поле, генерирано от движението на земните маси (модифициран вариант на ем пулсация, открита от гениалния Кръстю Кръстев). На практика, сеизмичната станция се състоеше от един лаптоп и добри датчици (всеки по 5-10 хил долара) - беше си иновация.

При руснаците, в това отношение пионерни проучвания прави Инюшин - виж Великата тайна на водата - 2 част.









.

Ако искаш да си - бъди!


Тема Re: Хъм ...нови [re: Vetrim]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.10 00:05



Благодаря Ветриме, научих нещо ново.

Чудя се защо твоите познания са малко познати и разпространени, а за сметка на това гледаме баячки и врачки и една ненормална, която като я засърбяло и предсказвала земетресенията...



Миналата година земетресението беше със същия магнитут, но с епицентър Крумово и си беше много страшно. Голям страх съм брала. Сега се усети много слабо, почти незабележимо. Хич не искам да ги усещам, завиждам на онези, които нищо не усещат.
Та защо не казват за сегашното с какъв магнитут сме го усетили?
Поне като ги усещам да взема да пиша и манитута, да не се излагам... ако оцелея де



Тема Питай по телефона ...нови [re: Paлицa]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано10.08.10 01:25



Та защо не казват за сегашното с какъв магнитут сме го усетили?
Поне като ги усещам да взема да пиша и манитута, да не се излагам... ако оцелея де


Питай по телефона. Е, винаги има риск.

В едно индианско племе имало вековна традиция да питат шамана какво ще е времето през зимата и колко дърва да събират. Един път той нещо се бил разсеял и им казал:
- А, събирайте, събирайте повечко - все пак по-добре да останат дърва за догодина, отколкото да мръзнат хората.
Минал един месец и пак го попитали много ли ще е студена зимата, да събират ли още. Този път шамана решил да се отнесе сериозно, влязал в палатката и тайничко звъннал по GSM-а на метеорологичната служба. От там отговорили:
- Не знаем още, но най-вероятно ще е много студено, защото индианците цял месец събират дърва за огрев.



Тема Re: Хъм ...нови [re: Paлицa]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано10.08.10 12:19



Гледай да не станеш като оня екстрасенс, дето подлуди Хасково





Тема Re: Хъм ...нови [re: vens]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано10.08.10 12:42



Астролог, моля, те са учени, не някви там шарлатани. Ааааааааааа ...





Тема Re: Хъм ...нови [re: Paлицa]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано10.08.10 20:40



Eх, не са ме е-баннали, както предполагах...



Днес се опитах да ти отговоря чрез 3 G технологията, но имах бан навсякъде в дир-а.
Слава богу, че не е нарочно, иначе се чудех къде съм настъпил котето.

Та, за магнитуда става дума...
Мисля, че няма да е проблем да напорист човек като теб да открие телефона на сеизмичната станция в Пловдив - намира се на А. Букурещлиев - почти срещу антената на радио Тнн едно време - малко след кафето на Културата преди време, след него - вдясно на първия етаж.

В Димитровград сеизмичната станция е в двора на планетариува - говорил съм и с двамата физици там единият - еф на планетариума, другия - на сеизм. станция...

Ще се учудиш, ако узнаеш колко мини земетресения има дневно.

По-опасните са т.н. "турски" тип - преди време така удари с над 8 по Рихтер Истанбул;
по-леки са т.н. "гръцки" тип - люлеят, люлеят почти всеки ден и накрая утихнат.

Интересна наука е и геоморфологията - напоследък проявявам засилен интерес и към нея, имайки предвид някои предвиждания на 3-тия голям ясновидец в страната ни...











.

Ако искаш да си - бъди!

Тема Re: Хъм ...нови [re: Vetrim]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано11.08.10 00:23



Благодаря Ветриме



Много увлекателно говориш и имам чувство, че Пловдив си го чувстваш като твоята градина, в която познаваш всяко стръкче и камъче.

Става ми смешно като знам, че много общинари не знаят, че града ни има сеизмична станция и ми призлява за тяхната изкутвена загриженост.

Кой е 3-тия голям ясновидец в страната ни? И кои са първите двама, защото освен Ванга, другото всичко е под съмнение.

Иначе обикновенно чета из нета нещата, които ме интересуват. Не ми се занимава с телефони, че не зная как ще ми бъде отговорено - дали любезно или злобно



Тема Re: за 3-та "влъхви"... ...нови [re: Paлицa]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано11.08.10 14:56



Ванга е с най- ниската степен - работеше с астрални помощници, освен това получи дарбата си принудително (не я разви сама);

друг голям ясновидец (не много известен извън средите) беше дядо Влайчо;

трети голям ясновидец беше Слава Севрюкова - за нея подробно пише пловдивския писател Христо Нанев (виж в НБ Иван Вазов някои от работите му по темата), а има идок. филм 25 мин, изработен от Канала преди време;

най-близката ясновиждаща напред е баба Марийка от с. Искра , Асеновградско, но е в напреднала възраст - приятелка е на баба Василка от с. Добрич, Хасковско, от която разбрах за нея.

Това не означава, че в страната ипонастоящем няма мощни ясновидци или в миналото не е имало други такива. Проблемът е, че когато достигнат тези възможности (когато са вследствие на тяхно осъзнато развитие), те не предпочитат да се афишират...

Проблемът с неизвестните човешки възможности е едно от основните направления в работата на ГДК Космос...












.

Ако искаш да си - бъди!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.