Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 01.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: А тва за тунела е ...нови [re: Paлицa]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано22.07.10 17:38



Всичко е относително, вкл. юг и север.



А "преди тунела" е от тази страна на тунела, от която си и ти. Отсам тунела, демек.
"След тунела" е от другата страна на тунела спрямо сегашното ти положение.
Ся, ако си отстрани на тунела, е малко по-сложно, но мисля, че такъв случай на употреба почти няма да се срещне.



Тема Re: А тва за тунела е ...нови [re: Mиpa_M]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано22.07.10 19:35



Мира учудваш ме????????
Как север и юг ще са относителни????
Все едно нашето Черно море не е на изток, ами е относително???
Чак такава глупост не очаквах да прочета





Тема Re: Манията да знаеш всичконови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано22.07.10 20:24



ъъъ аз не знам къде се намира Райко Даскалов 55, но знам къде е Дом Левски, защото съм от Пловдив. Както и Бингото, а не Батенберг 37 примерно или нещо подобно

когато някоя мацка ми обясняваше къде живее ми каза до халите в Кичука, много по-лесно от колкото да ми каже на кръстовището на Македония и Даме Груев, или примерно да ми кажат до Марса, а не на Вапцаров и Димитър Талев, или да обикалям и да се зверя по номера - 5 ли е 55 ли е, в коя посока да вървя и т.н.

нямам представа как се казва улицата пред Мега Марина в Смирненски, но знам къде е Мега Марина, и като ми кажат да ида до там ще се оправя много по-бързо, от колкото ако ми кажат името на въпросната улица

не разбирам какъв е проблема

...
Hotter than the Sun


Тема Re: Манията да знаеш всичконови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано22.07.10 20:28



така както го описваш, "на същия тротоар след киното и училището", ще го търся някъде преди пресечката на Копчето и тотално ще ме изгубиш, а Сувенир е поне 300 метра нататъка. Като кажеш колелото на Васил Априлов и веднага ти става ясно

...
Hotter than the Sun


Тема Re: Манията да знаеш всичконови [re: Paлицa]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано22.07.10 20:29



еми ако знаеш кой ти го казва и къде живее:)))
но обикновено преди тунела е юг

...
Hotter than the Sun


Тема Проблема е ...нови [re: пeтльo]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано22.07.10 20:51



... в идиотското напъване всеки да знае всичко къде се намира и какво е в тоя град. И налага това си "задължение" на останалите. Е на, е2е ме емна, че съм бил пловдивчанин само по документи



За 37 и половина години аз не научих наизуст номерата на собствената си улица, естествено че ако на теб ти изрецитирам адрес на нея нищо няма да ти говори. Не "хващаш" ли, че просто давам примери за манталитета?



Тема Още малко примери ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано22.07.10 21:17



Порових сайта на вестник Марица. Ето няколко малки обяви от раздела "Предлагам работа" от 16 юли 2010

Р-т “Хепи Джо”, срещу бл. 14, работник за барбекю, 600 лв.+ осигуровки, с опит. С автобиография на място от 10 до 17 ч. - бл 14 добре, това в кой квартал е? Нещо телефонче за връзка да питам, че нали съм пловдивчанин по документи, та Хепи Джо не го познавам?

Кафе-бар “Za-za” набира сервитьорки, на място. - тия даже блок 14 нямат.

“Игуана”, барман, 088******* - тук научих, че гущерите ползват GSM ... щото игуаната за мен си е вид гущер



Тема Всащност, да ...нови [re: пeтльo]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано22.07.10 21:21



... така е.



Тема Re: Манията да знаеш всичконови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано22.07.10 22:06



Сетих се от обяснението на колегата. Къщата с адвокатите





Тема Re: Манията да знаеш всичконови [re: Paлицa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано22.07.10 22:09



Къде пък до нашият блок има шивашко ателие

?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.