Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 20.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Лелее, много недисциплинирани пловдивските шофери  
Автор f(x)dx ()
Публикувано21.06.10 12:13



наложи ми се в последно време да карам повечко из Пловдив в работни и неработни дни.
Ама движението е ужасно. Не толкова откъм трафик, според мен трафикът не е голям. Но ми прави впечатление, че шофьорите са изключително недисциплинирани и нетолератнти.

Разликата със София е очевидна, което много ме очуди. Това мигачи, спазване на предимство, маркировка, жълт сигнал на светофара явно са тера инкогнита за много участници в движението.

А пешеходната пътека въобще и не съществува като понятие. Пердашат си и глупавият пешеходец, въобразил си, че има предимство, да му мисли.

И ако тези неща си ги има доволно и в софето, фрапираща е липсата на толератност. Имам чувството, че да засечеш някой, да се мушнеш пред него в последния момент е един вид спорт. Един чичка дори, след като се разминахме на косъм, имаше нахалството да ми обяснява, че той не е учебна кола та да спазва знак Стоп в малки квартални улички.

Направо не мога да повярвам.



Тема Re: Лелее, много недисциплинирани пловдивските шоферинови [re: f(x)dx]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано21.06.10 13:10



В Пловдив не понасяме хората с регистрации С и СА ,хората,които ни крадат вече сумати години - затова отношението е такова


Ти какво отношение искаш като си от града,който ограбва Б-я???



Тема Re: Лелее, много недисциплинирани пловдивските шоферинови [re: f(x)dx]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано21.06.10 13:26



И се пише шофьори,на чист правилен бг език
Така,че си намери кола с РВ регистрация,следващият път,като ни дойнеш на гости,за да нямаш проблеми



Тема Re: Лелее, много недисциплинирани пловдивските шоферинови [re: Лoko ПД]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано21.06.10 14:01



Виждаш ли, Велбъжд, пак потвърждаваш, че си куха лейка.
Как разбра с каква кола съм карал? За твое сведение - да дни джитках с колата на брат ми, регистрация РВ. Съществена разлика не забелязах
Отделно от това като съм пешеходец тогава да си личи кой с каква регистрация му е колата?

Благодаря ти за урока по бългаски език, но аз не съм писал на чист правилен "бг" език нарочно.
впрочем каква е тази дума "бг"? А и за да ти върна жеста - един път не си нацелил правилата за препинателните знаци в два реда текст.

Но какво да се прави - кухичък си си ти и това е



Тема Re: Лелее, много недисциплинирани пловдивските шоферинови [re: f(x)dx]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано21.06.10 20:58



В Пловдив използват звукови сигнали по-често.

Иначе толерантността по пловдивските улици си е нормална. Не са ме притеснявали на пешеходна пътека като пешеходец и са ме изчаквали за странни маневри като водач, като объркам улици и посоки.

Като се оправи времето ще намина пак да огледам.



Тема Re: Лелее, много недисциплинирани пловдивските шоферинови [re: нaблюдaвaщ]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.10 22:06



Днес на няколко пъти преминах през кръстовището на църквата Св. Петка. Нямам си и на идея защо светофарите не работят. Имаше регулировчици, които според мен добре се справяха. При всяко изчакване имаше нетърпеливи и нервни шофьори, които не спираха да натискат клаксона и да навлизат в насрещното с което наистина причиняваха задръстване в иначе натоварения график.
Точно тези нерваци в насрещното бяха причината за задръстванията!!!
Регулировчиците се справяха добре и събралите се коли се източваха наистина бързо, защото имаше ред.
Но какво да кажа за тези, които не изчакаха 20 - 30 секунди???



Тема Re: Лелее, много недисциплинирани пловдивските шоферинови [re: f(x)dx]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано22.06.10 09:38



Докича е типично мрънкало, срам за Филибето, щото едно време хората в тоя град не бяха такива и това което ме дразнеше в софиянци е типичното мрънкащо поведение. Все някой им е виновен за нещо - Пожарникаря, Гея и Доганя преди тва, Царя че си взел имотите, София че ограбвала България и т.н и т.н.

Отделно с огромните му претенции за аристократичност и "кралска" кръв, Докича се вписва идеално в образа на типичният софиянец пришалец от Бушманци.

Всъщност без да осъзнава - типичният Доковец е основният проблем за състоянието на обществото в България - вечно недоволен, НО никога няма да направи нещо за да подобри ситуацията, освен да мрънка по форуми колко зле е всичко.





Тема Re: Лелее, много недисциплинирани пловдивските шоферинови [re: f(x)dx]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано22.06.10 10:43



Абе не само в Пловдив е така - то си е българска черта, явно. И в София не съм забелязал някаква сериозна разлика.
Но така ще е, докато неспазването на правилата остава ненаказано. Ако сложат камери по кръстовищата и почнат да глобяват за ВСИЧКО* - тогава ще се промени. Щото в момента полицаите само за превишена скорост дебнат, и то само на места, които всички ги знаят.

Даже съм виждал как един тарикат направи нарушение пред очите на полицаите и въпреки, че останалите шофьори им направиха забележка, нищо не предприеха.
Е как да не са всички баровци зад волана, тогава?

* Не само минаване на червено и недаване на предимство на пешеходци, ами и:
- неподаване на мигач
- завиване от лента, която не е за тази посока
- навлизане в кръстовището, когато вече е пълно с коли
- тарикатско изпреварване на чакащата колона през автобусната или насрещната лента
- навлизане на жълт светофар
и много други - знаете си ги.

П.П. С пробните камери на няколко софийски кръстовища регистрирали по няколко хиляди нарушения на ден. Ако почнат и да глобяват - не само ще си изплатят камерите за нула време, ами и дисциплината ще се оправи.



Тема Re: Лелее, много недисциплинирани пловдивските шоферинови [re: vens]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано22.06.10 11:22



не става въпрос толкова за нарушаването на правилника, т.е. нещата които си изброил.

Някак си в Пловдив шофьорите са доста по-агресивни и нетолератнти един към друг. Наистина намирам голяма разлика със София, където по не знам какви причини съществуват едни неписани правила за взаимопомощ и разбирателство и някак си по-лесно се правят маневрите.
Не че няма джигити и в София де, оооо има много, но за две седмици в Пловдив преживях толкова инфарктни ситуации, колкото в София не съм имал за година.
Очевидна е разликата и в използването на клаксон, псувни, пръсти. Един пич даже слезе за ме пита защо не съм минал на жълт светофар. Много нервни, много нервни хора карат коли в Пловдив.

пък може и аз на такива да съм попаднал де



Тема Re: Лелее, много недисциплинирани пловдивските шоферинови [re: f(x)dx]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано22.06.10 12:50



Да не ви казвам мен как ме наричат, но като им покажа усмивка и средно пръстче, гаранция давам - избесняват :)
А аз продължавам спокойно и с главата напред :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.