Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 28.05.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Улични кафе-автоматинови  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.10 20:09



Внимавайте, че видях хлебарки по една такава машина, явно няма как да се избегнат :(



Тема Re: Улични кафе-автоматинови [re: Paлицa]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано18.05.10 23:26



те, както и пчелите, обичат ел.магнитните излъчвания.
устойчиви са, наред със скорпионите, на алфа лъчения (за Пловдив нивото е ок. 25 мкр/ч, последно го мерих миналата събота - варираше от 20 до 30)

ама светлокафява ли беше или тъмночерна?
и дали имаше оформени крила? щото има няколко модификации.

иначе си е гадост,
ама и те рана търсят в тая криза - я захарче, я млекце...





-

Ако искаш да си - бъди!

Тема Re: Улични кафе-автоматинови [re: Vetrim]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.10 23:35



Бяха кафяви хлебарки, май нямаха крилца. Не съм ги гледала подробно.
Какви са тези алфа лъчения? От къде идват и каква би трябвало да е нормата?
За ел. магнитните излъчвания съм чела.



Тема Re: Улични кафе-автоматинови [re: Paлицa]  
Авторпипo (Нерегистриран)
Публикувано19.05.10 20:05



И на окръжна болница като вземаш кафе от машините падат хлебарки в него и то доста чест. Като ходиш за кафе ти трябват повечко стотинки.



Тема Re: Улични кафе-автоматинови [re: пипo]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано19.05.10 21:02



Оказа се, че много кафе-автомати не са свързани към водопроводна мрежа, а водата се налива в бидони или 10 литрови бутилки. Така водата застоява и не е много полезна, но контрол няма





Тема Re: Улични кафе-автоматинови [re: Paлицa]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано19.05.10 22:08



Това не е само в Пловдив. А ако видиш с какви кофи наливат водата съвсем ще се отвратиш.

Аз съм си отбелязал такива и просто не ги ползвам.



Тема Re: Улични кафе-автоматинови [re: Paлицa]  
Автор e2e (Plovdivian)
Публикувано20.05.10 08:49



всъщност аз в момента от тебе чувам че има вариант И към водопроводна мрежа да се свързват :D

Чрез нахалство, към прогрес...

Редактирано от e2e на 20.05.10 08:51.



Тема Re: Улични кафе-автоматинови [re: e2e]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано20.05.10 09:50



Мисля, че изискването за свързване към водопровода трябва да е задължително!...

Из пък едва сега разбирам, че можело и с местни водосъдържатели да се работи?!...

Значи, ако отидете до такъв автомат и не видите от него да излизат поне 2 системи навън -

1-та е електрически къбел, насочен към местен електромер, който пък черпи от близък електро-консуматор;
2-та е някаква система на водоподаване (напр. в ОРБ-то това са тънки маркучи, които отдалече можете да вземете за кабели), която обикновено е изпълнена с гъвкава връзка и е насочена от автомата към най-близък водоизточник (обикновено кран на чешма, където влиза с тетка),

то не пийте кафе от него.

Всъщност 1-та система не ви касае, понеже, ако я няма, то и апарата не би следвало да работи.





-

Ако искаш да си - бъди!


Тема Re: за радиоактивносттанови [re: Paлицa]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано20.05.10 10:13



има алфа, бета, гама и т.н. лъчения...

Твърдата радиоактивност обикновено се мери с Гайгер-Мюлерови броячи.
Обикновено нормата се изчислява в микрорентгени на час,
макар в радиологичните отделения на болниците и др. (например - ускорителите, АЕЦ, военни силози и др. където си имат източници на местна радиоактивност), тя да се мери в натрупване за ден - това са тези малки индикаторчета, като табелки, които се носят като баджове на реверите, понеже има хигиенни норми за допустимо влияние върху биологични обекти (най-вече свързана с обема им в телесна маса).

Та на простосмъртен език казано - навсякъде си има един основен местен фон на радиация, който е почти постоянен за даденото място и е свързан както с местната геологична обстановка (наличие и активност на радиоактивни местни геологични находища, внесени външни източници и т.н. - напр. АЕЦ, силози и пр.), така и с надморската височина, поради външните радиоактивни фактори за планетата.

Слабо известен факт е, че именно пилотите на самолети са сред най-натоварените от гл. т. на радиацията хора след тези, работещи в уранови рудници. Това се дължи на факта, че на всеки 2 хиляди метра радиоактивността се увеличава ДВОЙНО спрямо предното ниво. А самолетите летят на височина ок. 10 км. Това ще рече - 2км - 2Х; 4 км. - 2Х2Х; 6 км. - 2Х2Х2Х ; 8 км. - 2Х2Х2Х2Х; 10 км. - 2Х2Х2Х2Х2Хместната норма...

За Пловдив фона е около 25 микрорентгена на час.
За сравнение - на Белинташ 1238м.н.в. - средно измерения фон е 50 мкр/ч

Та нормата за Пловдив, ако я умножим, ще получим 32 пъти Х 25 мкрч, ако летим със самолет...



Не се притеснявай - неутрализира се с чаша добро червено вино, ако е сравнителон малко...

пп едно време подобно нещо учехме в дисциплината ОЗННС - поне даваше представа какво става, ако някъде бухне нещо неприятно и какви мерки трябва предварително и последващо да се вземат... Не е случаен факта, че мазите на блоковете се строят с удебелени стени - не есамо заради основите - и прозорците им по норма трябва да имат дебели метални капаци (за радост на мангалите...).

Е, това е засега накратко.

пп току-що отново измерих фона за околното ми пространство - Каршака,
от 6 измервания: 30, 30, 25, 15, 15, 15, 20 мкрч в 10,00 часа на 20.05.10

Имам един руски уред за граждански цели, макар, че детектора навярно е в специално изпълнение, подарен на клуб Космос от акад. РАЕН В.Братанов преди няколко години, който ползвам по предназначение.

Преди време така "хванах" използването на обеднен уран от съюзниците в Югославия, веднага проверих по данни с измерванията на Мусала (насочиха ме колеги от БАН, че там има публикуване на денонощния мониторинг - достъпно е по Нета), но си помислих, че това е поради войната в Залива и е дошло до нас през Черно море ... После нещата станаха ясни










-

Ако искаш да си - бъди!

Тема Re: Улични кафе-автоматинови [re: Paлицa]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано20.05.10 12:40



А защо си мислите, че водата на ВиК е по-добра? Ние в къщи от години не пием чешмяна вода...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.