Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 01.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Все по-добри новини за летище Пловдив  
Автор f(x)dx ()
Публикувано15.02.10 14:19





Летище Пловдив ще конкурира софийското
15 февруари 2010 / Finance5.bg
Три пъти по-ниски ще бъдат таксите на летище Пловдив от тези на софийския аеропорт, обяви вчера транспортният министър Александър Цветков в Старосел.
Сегашните цени ще се намалят двойно и ще важат от 1 април. Предложението ще бъде внесено в Министерския съвет през март. Целта е летището в Пловдив да стане по-атрактивно и така да може да привлича нискотарифни авиокомпании.
Вече има заявен такъв интерес, заяви министърът и припомни, че през тази година стартира новата линия Пловдив - Москва, която е първата редовна линия за летище Пловдив. Министърът поясни, че заявеният интерес е от “Райънеър“. Тъй като това е финансов въпрос, той вече е съгласуван и с Министерството на финансите.


Явно в министерството сериозно го приемат. Доколкото разбирам местния бизнес и общини също. Дано да стане.



Тема Re: Все по-добри новини за летище Пловдивнови [re: f(x)dx]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано15.02.10 22:58



Кога ще отчуждят части от Родопи, за да има общината достъп до имота си?
Това мисля, че е също важен въпрос.

Предполагам, че при това правителство е момента община Пловдив да разкърши плещи и да не се свива само в рамките на града!!!

Напр. община Димитровград започва знаааааачително по-рано, отколкото самия град. Дори само тази съпоставка е фрапираща за неравностойността на нашата община спрямо останалите. На всичко отгоре е и несправедливо.

За мен, и Марица трябва да се поореже малко. Но това явно трябва да стане с промени в закона за устройство на териториите.

Няма как да си имаме летище и то да е някъде откъснато от нас!
Не може да сме пленници на амбициите на съседни общини и да сме с вързани ръце.
Докога ще се свиваме?

(далеч съм от мисълта да изядем Марица, Родопи и Куклен. Поне не веднага)











.

"Робът се бори за свобода,
свободният - за съвършенство!"

Тема Re: Все по-добри новини за летище Пловдивнови [re: Vetrim]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано25.03.10 09:44



"Райън ер" преговаря да лети до Пловдив

През април представители на нискотарифната авиокомпания "Райън ер" (Ryanair) и на Пловдивското летище ще уточнят окончателно текстовете от бъдещо споразумение между тях. Това съобщи изпълнителният директор на летището Дойчин Ангелов.

Представители на авиокомпанията ще бъдат в България между 6 и 15 април. "Първо те ще се срещнат с министъра на транспорта, съобщенията и информационните технологии Александър Цветков. След това ще дойдат в Пловдив да финализираме последните моменти от едно евентуално споразумение с тях", информира шефът на летището.

Привличането на нискоразходни компании е част от стратегията на летището в опит да увеличи пътниците и приходите си. "Райън ер" проявява интерес към полети от и до Пловдив от няколко години. Миналия месец "Стандарт" писа, че авиокомпанията преговаря с летището за редовни полети, а дестинацията става по-атрактивна от 1 април, когато летищните такси на Пловдив стават три пъти по-ниски, отколкото в София.






Тема Re: Все по-добри новини за летище Пловдивнови [re: f(x)dx]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано25.03.10 18:49



Гот


Тамън феновете ви ще могат по-бързо да стигат до работното си място-на къра в Испания, след дербитата с Ботев Садово и Левски Карлово



Тема Re: Все по-добри новини за летище Пловдивнови [re: Лoko ПД]  
Автор slimarkov (ВОДА)
Публикувано30.03.10 07:22



В отговор на:

Отдават на концесия две пристанища и летища

28.03.2010

news.bg


Пристанищата Бургас и Варна и някои от основните летища - Пловдив, Русе, Стара Загора и част от летище София, ще бъдат отдадени на частни инвеститори.

Това съобщи министърът на транспорта Александър Цветков, цитиран от БНР.

Той добави, че по всички обекти тече усилена подготовка, така че процедурите да могат да започнат в близките месец-два. По думите му се очаква да приключат в рамките на тази година.

Министър Цветков коментира още ситуацията в БДЖ и я определи като „много тежка".

Той добави, че дружеството е в изключително тежка финансова криза.

По думите на Цветков задълженията на БДЖ, които трябва да бъдат погасявани през тази година, са не по-малко от 140 милиона към доставчици и над 120 милиона по кредити и лихви за тази година.

Въпреки това възнагражденията на работещите в дружеството ще бъдат изплащани приоритетно, увери министърът.








Тема Re: Все по-добри новини за летище Пловдивнови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано30.03.10 08:32



Абсолютно!

Все пак някой трябва да плаща тока и социалните на вашите хрантутници, че социалните програми по-почистване на Пловдив са недостатъчни.



Тема Re: Все по-добри новини за летище Пловдивнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано31.03.10 14:41



Това колко време го мисили????
Ама честно



Тема Re: Все по-добри новини за летище Пловдивнови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано31.03.10 15:19



Между 2 и 3 месеца.

Аз да не съм кат теб бе Докич, чак и на нова година да мисля за футбол и за тъпите клубове. Чета нещо, цъкам реплай и давам на примависта.



Тема Re: Все по-добри новини за летище Пловдивнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko Пд (Нерегистриран)
Публикувано01.04.10 23:02



Като са тъпи отборите защо постоянно мрънкаш за закритият ви отбор???
Чета нещо, цъкам реплай и давам на примависта.

Хааха,виж датата ,на която съм пуснал коментара и датата,на която ми отговаряш
Мислил си отговора с дни май





Тема Re: Все по-добри новини за летище Пловдивнови [re: Лoko Пд]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано01.04.10 23:07



Кви дни с месеци го мислих. 24/7 мисля как да ти отговоря, за друго може да се каже, че не мисля.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.