Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:53 18.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Пловдив си остава втори по население в БГ  
Автор *Cygnus* (член)
Публикувано29.12.09 07:03



По повод появилите се спекулации, че Варна била втория по население град в БГ, статистиката категорично доказва, че втори е Пловдив.

Според статистиката в София преди една година са живели 1 162 898 души, което прави 16,4% от населението на страната.

В Пловдив 347 600, във Варна 318 313, в Бургас 188 861, в Русе 156 959, в Стара Загора 140 710 и 112 372 в Плевен.

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2009/12/29/vseki-osmi-gotov-da-emigrira-ot-bylgariia.83232



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: *Cygnus*]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано29.12.09 09:52



Нали се сещаш, че това ако е по адресна регистрация, статистиката куца яко.
Никой не може да ме убеди, че в София има само 1 162 898 души





Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано29.12.09 10:31



що бе, баце?
ти лично си ги броил ората в столицата ли?

а темата е тъпа

Редактирано от f(x)dx на 29.12.09 10:31.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано29.12.09 12:28



Що забравили са да пишат и теб ли?
Иначе при всички положения жителите на София не са повече от 1,2 -1,25
И това е ясно на всеки,който си има понятия от география,структура на икономиката и миграционни процеси
Просто няма работа за повече хора там
но идиоти като теб,които вярват на бойко борисовите глупости за 2 млн,с които се прикрива некомпететното му управление ,с лопата да ги ринеш
пп сигурно вярваш ,че София произвежда и 60% от БВП на страната????


А и да според нси софия има 1,1 млн,бай Момчиле



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: Лoko ПД]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано29.12.09 12:30



Поправка,тона са данни на НСИ ,т.е не е точно по адресна регистрация ами са използвани и странични методи



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано29.12.09 17:14



Голям си галфон, Докич, ама огромен галфон - къде видя да съм написал всичко тия думи дето ми ги вкарваш в устата???

И датаеба в кютука ти си ебати и мрънкало... Кво си направил за тая страна, бе Сюртук? Перфектен Орк си отвсякъде - вечно недовелен, мрънкаш и търсещ кусурите там където не са.

Пропаднала работа.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: f(x)dx]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано29.12.09 17:17



Не съм ги броил, НО Пунчо, например идва в София, баца в строителството, но по адресна регистрация се води от Каспичан.
Баца 2 седмици, през които стои в София и за тия 2 седмици му дават 1 уикенд в Каспичан.

Въпрос: Пунчо в София ли живее или в Каспичан, щото в тая статистика го водят в Каспичан.

в КАТ София твърдят, че имат около 1 милион регистрирани коли. Тва означава минимум 1.5 милиона живеещи в София.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано30.12.09 00:35



Прав си бай Момчиле



Докич, честит ви нов собственик

Чудя се дали се завъртя да се наместя и аз в управителния съвет или да си кротувам



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.12.09 09:52



Не съм ги броил,НО Пунчо, например идва в София

Не че се заяждам, НО все пак не си ги броил.

Ако беше ги броил щеше да знаеш колко Пунчовци има. десет ли са, двайсе ли са, пет хиляди ли. Така - само си говориш на изуст.
Замисли се и над следния пример - София Дондукова, родена и израсла на пъпа на София (бул. Дондуков), внучка на виден партиен функционер, дъщеря на мастит бизнесмен. На 18 години заминава да учи в Хайделберг, после се прехвърля в Сорбоната, специализира в Кембридж, МИТ и Харвард. Чат пат за Коледа или за морето се връща в България.

София живее ли в София или не живее? Повече Софии ли има или повече Пунчовци?

в КАТ София твърдят, че имат около 1 милион регистрирани коли

в тия 1 млн. влизат автобусите на градския транспорт, маршрутките, такситата (твърди се, че има 10-на хиляди таксита в София), всевъзможни служебни автомобили, полицейски, пожарни, линейки, таратайки, които гният с години по паркингите, самосвали и бетоновози, лизингови коли, които иначе се карат извън София (в Пловдив има не едно и две такива таксита). Отделно от това много семейства имат две коли. Така че сметката ти е много крива



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано30.12.09 10:16



това с колите и регистрацията им в КАТ е нелепо и много куца като мерна единица!

1. ако на човек и половина се падаше по една кола, градският транспорт щеше да се движи празен;
2. регистрираните в КАТ коли не е задължително да са лични - във всяка една средно голяма фирма, има поне по 5 служебни коли, в големите - са от 10 нагоре;
3. дали в цитираните цифри от КАТ влизат и таксиметровите автомобили? те като как са взаимозависими с броя на населението?
4. вносителите на автомобили, когато продават кола на лизинг, обикновено я "прекарват" през собствена лизингова къща, което автоматично значи, че тя се регистрира в КАТ-София, ако фирмата е софийска. Заради това не е чудно, че половината таксита в Русе са със софийска регистрация, примерно. КАТ-София обаче като как ги отчита - като софийски или като русенски коли? Те в каква взаимозависимост са с населението и като демографски фактор на населението на кой град влияят - на Русе или на София? Същият е случаят и с личните автомобили на лизинг - от Грамада до Малко Търново и от Петрич до Дуранкулак - лизинговите коли се регистрират в София;
5. КАТ-София обслужва Област София-град, в която влизат: Световрачене, Чепинци, Волуяк, Ботунец, Подгумер, Локорско, Бусманци, Кривина, Кътина... - общо 37 села и съмнителните градове Нови Искър, Банкя и Бухово);
6. аз живея в София, но карам кола с пловдивска регистрация - КАТ-София дали ме отчита като биологична единица?
и т.н. и т.н.

с две думи: ако през лятото се покачва процентът на самоубийства, това не значи, че е заради увеличеното потребление на сладолед!



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: 747]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано30.12.09 10:29



Ами именно точно точка 1 и точка 6 показват, че населението е повече.

Верно за служебните коли не се бях замислил, но факта, че градският транспорт е пълен и има 1 милион каквито и да е коли говори, че в Мордор дневно има около 1.5 млн души поради някаква причина - дошли да вършат работа или просто да се изсерат.

Може и да бъркам, но така си мисля.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: f(x)dx]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано30.12.09 10:31



Пунчовците са повече от госпожиците Дондукови.

Виж ся Баце, никой не ги е броил - няма и как да ги преброиш, ама я кажи, що мислиш, че са по-малко?

Тая статистика е по-официална регистрация, нещо което не е точно.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано30.12.09 10:39



няма значение дали е повече или по-малко, моето мнение касаеше абсурдността на меренето на количеството жители с количеството регистрирани автомобили. сполай ти!



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.12.09 11:17



Виж ся Баце, никой не ги е броил - няма и как да ги преброиш, ама я кажи, що мислиш, че са по-малко?

Ами аз от 15 години съм в София. Общувам с всякакви хора - местни, неместни, вносни и износни, постоянно живеещи и случайно попаднали тук и на тази база си правя изводите.
В общи линии държавата ни е устроена така, че ако решиш да живееш някъде постоянно, рано или късно се регистрираш на това място. Най-простият пример - като ти напишат акт от КАТ и си регистриран в Пловдив за едната глупост - да идеш да си вземеш талона, трябва да се разхождаш до Пловдив един-два пъти. разбира се от понеделник до петък между девет и пет. Баш когато трябва да приключиш някой спешен проект. И така системата те принуждава да се регистрираш. Със сигурност има хора, които живеят в София без да имат постоянна регистрация там, но според мен техният брой е съизмерим с този на софиянците, които не живеят постоянно в града. Или да го надвишава с 50-100 хиляди. Сложи ги двеста.

Така че според мен в София живеят постоянно между 1.2 и 1.5 млн. души. Да кажем милион триста и петдесет и си стискаме ръцете.

а че автобусите на градския транспорт са пълни или има задръствания въобще не е измерител, защото това се получава само в пиковите часове и освен това в София въобще няма задръствания. в 90% от годината аз се придвижвам от където кажеш до където кажеш в София в рамките на 40-50 минути максимум. Понякога покрай Коледа и Великден, посещението на някой турбогъзар или мач на Васил Левски се получават по-големи задръствания, но това са останалите 10%.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: 747]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано30.12.09 13:04



Една поправка само -вече далеч не всички лизингови коли се регистрират в София
Баща ми до преди няколко месеца плащаше 2-годишен лизинг на кола с пловдивска регистрация
Познавам още доста хора ,с коли на лизинг с РВ рег номер



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано30.12.09 13:08



Бай Момчиле ,не знам какво пак спамиш ,но
Преди време беше излязла статистика ,че хората на трудов договор на територията на София са към 700 хил души,добави пенсионери,инвалиди,ученици и студенти и ще получиш цифрата,която е дори далеч под 1,5

Ако толкова искаш София да стане 2 млн помогни като си направиш още малки локомотивци,а не
реви по форумите





Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: 747]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано30.12.09 13:46



Да затова си прав. Грешни са сметките





Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано30.12.09 13:56



Ок да сметнем:

700 К на трудов договор
200 К бацащи нелгално без договор или просто безработни, или такива които не им се баца или майки гледащи деца например
300 К пенсионери, че може и повече да са
300 К деца и студенти

Кво стана ся???

п.с. Аз не рева, само констатирам, че цифрите не са точни. Ревльото си ти - вечно недоволен орк, живеещ не където трябва!



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано30.12.09 14:00



няма 200 к нелегали,но може би има или е имало над 100 к работещи пенсионери
и аз казах към 700,реално беше 650 и то преди 2 години ,а както знаем последната година има сериозни съкращения
иначе по твойта дефиниция аз не съм орк защото не живея в София


Имам чувството ,че ти си мислиш,че това място е центъра на вселената бай дъ уей



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано30.12.09 14:02



И още нещо това е клуб Полвдив ,а не клуб Гастарбайтери ,така че дискусията отивай си я води в клуб София или клуб емиграция



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано30.12.09 14:59



Напротив - типичен орк си - орка не се определя на географски принцип, а по начин на мислене!

Кое е центъра на вселената бе, Мордор ли?

Колкото до цифрите - ти откъде знаеш колко нелегални или безработни има? И колко пенсионери бацат на договор? Щото те бацат ама не на договор и ако тая статистика е за преди 2 години то преди една година цифрите би трябвало да са се увеличили, така че и да е имало съкращения те да са паднали до нивото на преди 2 години - демек точни са.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано30.12.09 15:00



Нещо ти бърка в задника ли. Не се е родил човека дето ще ми казва кво да правя - още по-малко пропаднал орк мангал от Столипиново.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: Лoko ПД]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано30.12.09 15:11



да съм казал, че всички?!
регистрацията на колата става в мястото, посочено като седалище на регистрация на фирмата-лизингодател (което съвпада с мястото на данъчна регистрация на фирмата и прочее) - с други думи: ако си си взел кола от фирма "Чичо Манчо Мобиле Транс Ауто и Баджанаци", регистрирана в Сунгурларе, регистрационните табели на колата ти ще бъдат издадени от КАТ-Бургас. Но е факт, че на повечето вносители на автомобили регистрациите са им в София, ерго - по-голямата част от автомобилите на лизинг, независимо къде са карани, биват регистрирани в КАТ-София. туй-то!



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано30.12.09 15:20



това с трудовите договори също е толкова достоверен и меродавен показател, колкото и регистрацията на колите в КАТ - HRM съм на една фирма и от първа ръка мога да го оспоря като стой, та гледай! служителите ни в бургаския офис също се водят към софийска фирма, да не говорим, че около 80% от персонала в единия ни офис, който е до гарата в Сф, си живеят в Перник (оставям настрани темата, че е по-удобно и по-изгодно) и пътуват сутрин и вечер - но на тях договорите им също се водят към териториалното поделение на НАП в София...

ПС: Както го писах и по-горе: ако през лятото се увеличават самоубийствата, не значи, че е заради повишената консумация на сладолед! (между другото - учебникарски пример за действителна грешка на щатската статистика през 80-е години на ХХ в.)



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: 747]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано30.12.09 18:17



Много добре са ми ясни причините заради които ризингова кола е с една или друга регистрация
Факт е обаче ,че от около 3 години повечето лингови коли в пловдивско са местна регистрация



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.12.09 22:34



мдааа, не са точни цифрите, щото си говорите наизуст.
я се замисли - какво пречи част от 300 К студенти и ученици да са на трудов договор? Както и майките гледащи деца - те като са в майчинство, договорът не се прекратява.
отделно, стана ясно, че не всички хора на трудови договори живеят в София.

милион триста и педесе ти казвам аз, ама не слушаш.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано31.12.09 01:32



Не ми бърка в задника ,просто спамиш темата ,а тя е за населието на пловдив
Ако искаш тръгвай в софия да обикаляш и да броиш както толкова много те интересува колко са орките й





Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано31.12.09 10:05



Идеята беше, че цифрите не са точни. Оттам следва, че и тези за Пловдив и Варна не са точни, което при тези близки резултати означава, че не е ясно кой град е втори и кой трети по-население.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано31.12.09 13:22



сакън!
между другото, прословутата финансова криза сега ще "поизяде" доста от населението на София и Варна, увеличено точно заради бурното и безразборно строителство, което осигуряваше поминък за доста хора в самия, а и в свързани с него бизнеси, както и в туризма. за лошо или за добро, Пловдив не го преживя тоя строителен бум, което нито му прибави кой-знае колко ново население, но и няма и да му отнеме тепърва кой-знае колко.



Тема Аз не виждам...нови [re: *Cygnus*]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано31.12.09 13:45



...нищо драматично! Съвсем нормално е столицата да не е градът с най-много жители.





Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано31.12.09 15:19



30 хиляди души за Б-я не бих ги нарекъл малка разлика,а има и още един фактор ,а имено колко гъстонаселена е околноста или иначе казано каква е функционалната зона на влияние на Пловдив,тя определя икономическите и демографски преспективи ,а не само колко са хората от сградата на пу до скобелева майка,а тя е към 600 хил души т.е това са хора пряко свързани с града
Пловдив е разположен в много гъсто населен район все пак
Примерно то и от табела до табела в Солун живеят по-малко хора отколкото в Пловдив,но реално градът е към 900 хил понеже ригиона около него е много гъсто населен и сателитните населени места са почти сляти
Или друг пример
Или примерно в Германия има регион наречен Рур,в който има към десетина града с населние между 200 и 500 хил души ,дефакто тези градове са изключително тясно взаимно свързване и това представлява 5 -тото по големина струпване на население в ЕВропа
Така че Бай Гредоред когато се гледа на един град ,особено пък в Западна ЕВропа,не се гледа само от табела до табела,за да се определи неговата демографска и иконоческа характеристика





Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: 747]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано31.12.09 15:39



Не мисля,че финансовата криза ще изяде от населинието на София
За Варна ,там миграционните процеси и многото работа са били основно лятото или по курортите на север,така че въобще не подлжи на коментар
Има обаче една поговорка "Богатите стават по-богатите,а бедните по-бедни"
И тя се потвърждава най-добре при сегашната криза,кои са държавите,поне в ЕВропа,които пострадаха най-малко -Англия,Франция,Германия
кои най-много -Испания,Гърция,Унгария ,Румъния,България ,прибалтийските държави и тн
Е разбира се има и приятни изненади като Чехия и Полша,които дори не са влизали в рецесия
Та така и на местно ниво-кой е градът ,който пострада най-малка,където има най-малки съкращения,заради което естествено има и държавата, -София
Къде пострадаха най-много-еми малките градчета ,които се изхланваха от 1 или две по-големи предприятия останали от СОЦА,къде текстилни къде машиностроителни,които работиха за износ,който обаче секна
Има места в Северна Б-я където безработицата надхвърля 20 процента
Факт е,че от тази криза не пострадаха най-много банките,които я предизвикаха реално,а производителите
На какво се гради местната икономика в Пловдив-на малки ,средни и няколко големи(Либхер,КЦМ) предприятия ,доста от които работещи за износ
А износът почти секна,примерно в предприятия кано Рекорд или Димекс за мотокари,почти нямат поръчки и затова в града има сумати съкращения и по едно време беше на първо място по съкращения в страната
Докато у Шопенто държавата много помага ,а и икономиката е базирана на финансови услуги и банки ,на които в тази криза им подаряват чували с пари,
и администрация -частна и държавна
Примерно има много редприятия в Пловдив чийто администрация е в София и едно преприятие съкращава работници,но администрация се съкращава рядко
Така че тезата ти ,че кризата ще засегне силно столицата е грешна,кризата е имено в провинцията



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: 747]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано01.01.10 15:16



и доста глупав пример всъщност, сладоледът(шоколад, захар и други неща вътре) прави хората щастливи и би трябвало да е причина за намаляване на самоубийствата:)



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано03.01.10 10:06



София е поне 2 000 000. Половин България работи в нея.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано04.01.10 09:08



А за много години най-напред.
иначе, ако половин България работи в София, то тя трябва да е някъде към 3.5 млн. поне.
Но така като ви чета мненията абсурд да е под 5 млн.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: f(x)dx]  
Автор Falange ()
Публикувано04.01.10 09:34



Най-добре да прекръстим държавата на Република София. Това ще е една град-държава.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: f(x)dx]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано04.01.10 17:02



ЧНГ, говоря примерно. В делнични дни тук по улиците е ад. Това 1,2 млн. няма как да го направят. През последните 5 години наблюдавам все по-голям наплив на хора.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано04.01.10 18:26



В делнични дни тук по улиците е ад

това не е съвсем точно.
адът се дължи на лоша култура на шофиране, масово неспазване на закона и тотално нежелание на съответните органи да наложат дисциплина, които се съчетават с недобра инфраструктура и планиране.

Иначе, както казах - между 40 и 50 минути ми отнема придвижването с кола

склонен съм също така да се съглася, че в делничен ден броят на хората, които щъкат из град София се увеличава от такива, които живеят в други градове, но имат някаква работа в София (постоянна или временна).
Но дори и така да е пак не виждам къде ги виждате тези 2 млн.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: f(x)dx]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано08.01.10 12:46



в увеличаващия се брой новопостроени кооперации, които растат като гъбки.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано08.01.10 18:30



по тази логика, в Слънчев Бряг и Златни пясъци летува половината Англия и две трети от Германия



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: f(x)dx]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано09.01.10 16:24



В София хората не летуват, а живеят и работят. Само юли-август ситуацията се подобрява, поради летните отпуски и завръщането на софиянци по родните им места.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: f(x)dx]  
Автор Cин Mapмoт (в целофан)
Публикувано10.01.10 14:05



Бах ти си единствения човек, който твърди, че в София няма задръствания или били само в пиковите часове.
Ако под "пикови часове" разбираш 3-15.30 и 16.30-2, съм що-годе съгласен :)



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: Cин Mapмoт]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано10.01.10 16:22



дай определение за задръстване.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: f(x)dx]  
Автор Cин Mapмoт (в целофан)
Публикувано10.01.10 17:38



A - дай го ти, ти си по-учéн

. Само да попитам, понеже случайно погледнах в тоя клуб, ти живееш/ходиш ли всеки ден на работа в София или си живееш в Пловдив?



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: Cин Mapмoт]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано11.01.10 19:24



Съмнително е дали съм по-учен. Но за да не спорим излишно, редно е да определим за какво спорим. Аз вече казах по-горе, че в 90% от дните се придвижвам от която и да е точка до която и да е точка в София по което и да е време за 40-50 минути максимум. Не считам, че това свидетелства за някакви грандиозни задръствания, кошмарен трафик и т.н.
На втория въпрос - живея в София и всеки ден шофирам по най-различни маршрути.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: f(x)dx]  
Автор Cин Mapмoт (в целофан)
Публикувано12.01.10 01:28



Ок за мен 40-50 минути е ужасно. Това са 2 часа на ден отиване и връщане. Напоследък предпочитам метро 15 минути и 15 минути пеша.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: Cин Mapмoт]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано12.01.10 13:54



40-50 минути за Младост-Люлин през Красно село, което е 16-17 километра. Реално най-често изминавам разстояния които са до 10 км, съответно и времето е по-малко.
Дали е много или малко не знам. Определено си е приключение обаче, затова и аз джиткам предимно с метрото.

от друга страна замисли се - при разрешена скорост 50 км/ч, ако няма светофари и никакви коли пред теб, ще взимаш 15 километра за 18 минути. Така че 2-3 пъти повече време в натоварен час със 6-7 светофара по маршрута, не го считам за задръстване.

Големият проблем са невъзпитаните, нетолерантни и вечно състезаващи се шофери, които са плъзнали




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.