Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:59 20.09.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: 747]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано30.12.09 10:29



Ами именно точно точка 1 и точка 6 показват, че населението е повече.

Верно за служебните коли не се бях замислил, но факта, че градският транспорт е пълен и има 1 милион каквито и да е коли говори, че в Мордор дневно има около 1.5 млн души поради някаква причина - дошли да вършат работа или просто да се изсерат.

Може и да бъркам, но така си мисля.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: f(x)dx]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано30.12.09 10:31



Пунчовците са повече от госпожиците Дондукови.

Виж ся Баце, никой не ги е броил - няма и как да ги преброиш, ама я кажи, що мислиш, че са по-малко?

Тая статистика е по-официална регистрация, нещо което не е точно.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано30.12.09 10:39



няма значение дали е повече или по-малко, моето мнение касаеше абсурдността на меренето на количеството жители с количеството регистрирани автомобили. сполай ти!



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.12.09 11:17



Виж ся Баце, никой не ги е броил - няма и как да ги преброиш, ама я кажи, що мислиш, че са по-малко?

Ами аз от 15 години съм в София. Общувам с всякакви хора - местни, неместни, вносни и износни, постоянно живеещи и случайно попаднали тук и на тази база си правя изводите.
В общи линии държавата ни е устроена така, че ако решиш да живееш някъде постоянно, рано или късно се регистрираш на това място. Най-простият пример - като ти напишат акт от КАТ и си регистриран в Пловдив за едната глупост - да идеш да си вземеш талона, трябва да се разхождаш до Пловдив един-два пъти. разбира се от понеделник до петък между девет и пет. Баш когато трябва да приключиш някой спешен проект. И така системата те принуждава да се регистрираш. Със сигурност има хора, които живеят в София без да имат постоянна регистрация там, но според мен техният брой е съизмерим с този на софиянците, които не живеят постоянно в града. Или да го надвишава с 50-100 хиляди. Сложи ги двеста.

Така че според мен в София живеят постоянно между 1.2 и 1.5 млн. души. Да кажем милион триста и петдесет и си стискаме ръцете.

а че автобусите на градския транспорт са пълни или има задръствания въобще не е измерител, защото това се получава само в пиковите часове и освен това в София въобще няма задръствания. в 90% от годината аз се придвижвам от където кажеш до където кажеш в София в рамките на 40-50 минути максимум. Понякога покрай Коледа и Великден, посещението на някой турбогъзар или мач на Васил Левски се получават по-големи задръствания, но това са останалите 10%.



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: 747]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано30.12.09 13:04



Една поправка само -вече далеч не всички лизингови коли се регистрират в София
Баща ми до преди няколко месеца плащаше 2-годишен лизинг на кола с пловдивска регистрация
Познавам още доста хора ,с коли на лизинг с РВ рег номер



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано30.12.09 13:08



Бай Момчиле ,не знам какво пак спамиш ,но
Преди време беше излязла статистика ,че хората на трудов договор на територията на София са към 700 хил души,добави пенсионери,инвалиди,ученици и студенти и ще получиш цифрата,която е дори далеч под 1,5

Ако толкова искаш София да стане 2 млн помогни като си направиш още малки локомотивци,а не
реви по форумите





Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: 747]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано30.12.09 13:46



Да затова си прав. Грешни са сметките





Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано30.12.09 13:56



Ок да сметнем:

700 К на трудов договор
200 К бацащи нелгално без договор или просто безработни, или такива които не им се баца или майки гледащи деца например
300 К пенсионери, че може и повече да са
300 К деца и студенти

Кво стана ся???

п.с. Аз не рева, само констатирам, че цифрите не са точни. Ревльото си ти - вечно недоволен орк, живеещ не където трябва!



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано30.12.09 14:00



няма 200 к нелегали,но може би има или е имало над 100 к работещи пенсионери
и аз казах към 700,реално беше 650 и то преди 2 години ,а както знаем последната година има сериозни съкращения
иначе по твойта дефиниция аз не съм орк защото не живея в София


Имам чувството ,че ти си мислиш,че това място е центъра на вселената бай дъ уей



Тема Re: Пловдив си остава втори по население в БГнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано30.12.09 14:02



И още нещо това е клуб Полвдив ,а не клуб Гастарбайтери ,така че дискусията отивай си я води в клуб София или клуб емиграция




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.