Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:25 08.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Ледена пързалка 2009нови [re: пeтльo]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.09 02:20



Петльо това за мен ли беше?
Моля ви се, изяснявайте!!!

Ако е било за мен, няма какво да прокарвам факти, те се виждат и чуват





Тема Re: Ледена пързалка 2009нови [re: Paлицa]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано21.11.09 21:37



човекът, изобретил дир.бг е решил въпроса с изясняването с едно "Re:" което обяснява кое към кого е насочено.
факт е, че пързалката беше пълна и предизвиква интерес. естетическата оценка на някаква постройка или предмет не е факт, а лично мнение



Тема Re: Ледена пързалка 2009нови [re: пeтльo]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано22.11.09 20:44



Петел това е все едно да кажеш, че рушащата се постройка е въпрос на гледна точка.



Това с РЕ-то не го разбрах, защото има много постове с РЕ!!!
Не зная защо избягвате да назовавате имена, явно липса на уважение към вас самите.

"Възхищавам" ви се на естетския вкус към пързалката. Имало интерес??? Ми и към секса има интерес, ама не съм видяла хората да се чукат по улиците???



Тема Re: Ледена пързалка 2009нови [re: Paлицa]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано22.11.09 21:50



Re: Ледена пързалка 2009 [re: Paлицa] X Редактирай мнение Отговор на мнението
Автор пeтльoМодератор (weirdo)

чукча писател....


ъъ да, за един рушаща се постройка е падаща мазилка, или счупена лампа, за друг - трябва да се напука стена или нещо основно

никой не е казал дали е красива или не. и асфалтираните булеварди с десетки хиляди коли са грозни, но са нужни. ледената пързалка също е нужна, аз искам да има, много други хора също искат.
не си виждала? явно не си излизала посред нощ из царсимеоновата градина



Тема Re: Ледена пързалка 2009нови [re: пeтльo]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано22.11.09 23:15



Не съм излизала посреднощ в цар симеоновата градина, но ме изумяваш петелченце... Освен, че знаеш за кенефите във Варна и Бургас, ходиш да гледаш какво става нощно време в цар симеоновата градина.
Наистина имаш "естетски"вкус:)



Тема Re: Ледена пързалка 2009нови [re: Paлицa]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано22.11.09 23:53



не "ходя да гледам", просто ми се е случвало след някое... културно мероприятие, продължило до по-късно да минавам оттам...


на живо съм още по-изумителен



Тема Re: Ледена пързалка 2009нови [re: пeтльo]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано23.11.09 21:11



абе, изумителний, ние с тебе кога ще пием бира?





Тема Re: Ледена пързалка 2009нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано24.11.09 10:56



аве

когато кажеш, даже по-удобно ще е ако си пратиш фейсбук или скайп на бележка та да не дойдат папараците или Локо ПД да ме бие и банва



Тема Re: Ледена пързалка 2009 - УЖАСТТТТнови [re: Paлицa]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано24.11.09 14:59



Ралице (виж - използвам имена, за да няма объркване),

Понеже се изказваш по въпрос, за който имаш представа само от гледане отстрани (съдя по това, че забелязваш само лустрото), нека да споделя един поглед от вътре на нещата:

1. Грозна или хубава - предпочитам пързалката поне да я има. И това изказване, че е по-добре уикенд в Пампорово, само ще ти затвърди имиджа на мутреса, срещу който толкова протестираш


Не всички могат да отделят пари за такива излети. А и не е работата само за веднъж или дваж в годината, а да се пързаляш РЕДОВНО.
Миналата година пързалка имаше в Пазарджик - по-достъпно от Пампорово, ама крайно неудобно. На мен с кола ми беше неудобно, а да се вдигне някой с влака/автобуса - нали си представяш колко често ще ходи.

Всъщност, идеята е да се осигури не само място за любители като мен да се упражняват, а също така да се запалят и децата по този хубав спорт - не за състезания, а просто защото е приятно и хубаво. И колкото по-времеотнемащо и скъпо го правим, толкова по-малко хора ще се докоснат до него.
По-миналата година пързалката беше в Панаира - пак в града, ама понеже не е на центъра, имаше няколко ПЪТИ по-малко посетители.

Периодично се повдигат теми в клуба, че е нужно да се правят игрища в Пловдив, за да имат децата и младежите алтернатива. Е толкова ли е невероятно, че искаме поне за 2 месеца да има и ледено игрище???

А до грозното - на вкус и цвет, товарищ нет. На мен пък в Пампорово и Банско ми е грозо с тия чудовища-хотели, бррр

2. Въпросът с цената също е интересен. Вход за пързалка - 2 лв. Т.е. поддръжката на цялото съоръжение плюс заплатите на персонала влизат в тях. А наем на кънки - 5 лв. Е, нема такава икономическа мъдрост. Ако смятат за 2 месеца да си избият пълната цена на кънките (които са доста амиртизирани, между другото) - това само вдига прага пред посетителите.
Една бърза сметка - за да доведа детето да попързаляме - 2 х (2 + 5) = 14 лв. И това само за един час. За втория - още 2 х 2. И т.нат. Бая скъпо излиза удоволствието и много деца остават вън, 'щото родителите не могат често да си позволят тия суми. Ако добавим и разходи за транспорт до Пазарджик/Пампорово - сметката изобщо не излиза, поне не и за редовия българин, като нас.

В Германия съм давал 4 евро за наем на кънки - доста новички. Нали се сещате, че 5 лв за стари в България си е просто алчност, която работи против интересите на собственика на пързалката. За съжаление - също и против достъпа на децата до нея.

3. Уредите за заравняване на терена, викате? По-по-миналата година, когато пързалката беше пак на площада, заравняването ставаше с лопати. Което правеше много бабуни от лед, които често поваляха начинаещите. Викам си - ок, скъпо ще да е, добре, че поне изобщо има пързалка. Само че същата година отидихме до Хасково и какво да видим - пързалката беше по-голяма, почистваше се с малка моторна машинка (идеален лед след нея), и билетите бяха ПО-ЕВТИНИ. Явно има начин! Така че пак говорим за обикновена алчност...

4. Колкото до подмятането на кой-беше, че много се натъртил - една аналогия - има и по-интелигентни начини на си скапем черния дроб, ама всички си пийваме биричка и ракийка, нали? Въпрос на вкус и свикване. Като си се учил да караш колело си имал не по-малки синини, ама сега е готино, признай?

Като заключение: като не му харесва на някой - да си стои в мола, там явно е по-красиво. Нека да има обаче нещо различно и полезно децата и за любителите.
Ако аз не ям кюфтета, нали не възразявам да ги продават на другите, при все че не харесвам миризмата?...

П.П. Миналата година видях дете на 2 години на пързалката и ми стана много приятно



Тема Re: Ледена пързалка 2009 - УЖАСТТТТнови [re: vens]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано24.11.09 15:18



А изравняването на самоделно залята пързалка става като просто плиснеш вода отгоре й и чакаш да замръзне.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.