Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 21.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Концерт на Летния театър  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано11.08.09 10:58



Заповядайте на концерт "Завръщане" на 5 септември на Летния театър, за повече информация можете да видите видеопоканата на:



Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!

Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Zara_83]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано11.08.09 11:14



То хубаво ама добре е да кажеш какви сте вие и за какво се борите. Всичко това в клипчето е много хубаво ама на мен нещо ми липсва - за кои точно християнски ценности се борите? Какви сте - източно православни, католици или някакви други?



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано11.08.09 11:44



Борим се за християнските ценности,които са описани в Библията - те са едни и същи и за православни и за католици,и за протестанти - против абортите,против престъпността,против агресията и ниския морал сред младежите и наркотиците,против алкохолизма и войните по пътищата, искаме възвръщане на моралните ценности сред младежите,правилно възпитание на децата от ранна детска възраст,и възвръщане на вярата в Исус Христос вместо езическите суеверия и окултни практики. Вместо хората,които имат проблеми да търсят врачки и баячки,нека се обърнат към Бога. Общо взето това са част от нещата за които се борим. Ние сме християни,които искат да споделят за вярата си в Исус Христос. Всеки е добре дошъл!



Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!

Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Zara_83]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано11.08.09 19:10



О, Зара ти си нашата спасителка!
Интересно ми е каква е цената на билета и каква е гаранцията, че на този концерт няма да присъстват хора, които злоупотребяват с алкохола, наркозависими или жени които са абортирали.
Каква ми е и гаранцията, че хората които се борят за това ( участниците и изпълнителите) не пият, не пушат, не изневеряват ???

Скъпа Зара,
писнало ми е от такива като теб за които Бог е под път и над път... Писнало ми е да се ползва името Господне за каквото Ви потрябва, в случая концерт!

Вземете най-накрая направете нещо смислено и реално, а не само лозунги колко обичаме Бог! Отмина времето на лозунгите и вярата, сега е времето на вярата и действието.

Иначе ми заприличвате на сайта: горичка.ком
Същите, които пропогандират за велоалеи, здравословен живот и какво ли не, а същевременно развиват много добър бизнез с това и печелят пари. И ако си мислете, че карат колелета се лъжете. Карат си скъпите коли, вечерят си в луксозните ресторантчета и въобще не им пука реално за екологията.

Хайде Зара, правете си концертите, но не използвайте името Бог!
Музиката ви не е църковна, а напротив популярна.
И си помислете Бог какво казва за суетнята и известността!



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Zara_83]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано11.08.09 20:37



Християни е много общо понятие. Има разлика между православни, католици и протестанти. Избягвайки въпроса ми почваш да ме накланяш на мисли за секта ...



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано11.08.09 20:55



Кой може да каже кое е "секта" и кое - не... Лично аз намирам православието за секта, ама сигурно няма да се съгласите...





Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Zara_83]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано11.08.09 20:56



Заре, и друг път съм ти писал - ако има оргии, аз съм там!





Тема Аз моганови [re: Sargon lll]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано11.08.09 21:45



и всички тия на които приятели или роднини от нормални хора са се превърнали в Зомбита или са се самоубили а сектата им е взела пари и имоти.

Дано не ти се случи на теб!!!



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Zara_83]  
Автор Falange ()
Публикувано12.08.09 08:15



Супер. Един лъч светлина в деградиралия от чалга, алкохолизъм, проституция и хазарт гр. Пловдив.



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Falange]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано12.08.09 08:53



По-полека с хиперболите, че току виж някои наивен и неизкушен читател ти се вързал...





Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Falange ()
Публикувано12.08.09 19:03



Някакво припознаване и съпричастност ли улавям?


Хиперболите са в литературата, а реалността за която говоря, е на улицата.



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Falange]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано12.08.09 19:42



Е, какво сега Фаланге?
Като пия и пуша и слушам чалга, по-деградирала ли съм от тези, които слушат метъл, опера, рап или поп???
И с какво аз съм по-лоша от останалите?
Или Господ ще ме изпъди от райските двери?
Или всички хора, които слушат класика са най-честните, милите и почтените???
Да не говорим за догмите в църквата, които са направо ужасяващи.



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Zara_83]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано12.08.09 21:54



зара 83?
я си дай скайпа

...
We live in a political world


Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Paлицa]  
АвторFalange (Нерегистриран)
Публикувано12.08.09 22:16



Ами мога да ти кажа, че човек се олицетворява с това какви интереси има.
Ако те кефят текстове от типа на "ти си само 8-ми клас, ако знае баща ти" или "изневеряваааам ти", "ти си яка тупалка" и т.н. и с ясно съзнание откровено харесваш такива послания и начин на живот- да, мога да каже, че това е деградация, независимо колко много хора го правят. Тук не намесвам метал, опера и т.н..........с случая говоря за посланията които получаваме от даден тип музика. Щото има и Дет Метал и Рап парчета които са също толкова противни колкото и някои от чалгата.

Също така, има разлика от алкохолизъм и обикновенно пиене. Има разлика от запалване на цигара чат-пат и наркоманията да пушил 2-3 кутии на ден.

Нима не е бъкано с казина, пропаднали комарджии, алкохолици, протитутки и сексуални извратени типове в Пловдив. Сама знаеш, че е така.

Много хора вместо да осъзнаят какви ги вършат и да се опитат да променят начина си на живот поне малко, се залъгват, че едва ли не това което правят е нормално.


Аз не гледам от високо и не се правя на голям моралист.....аз също се боря с пороците, но не си завирам главата в пясъка като щраус. Което е правилно е правилно, което не е- не е.
Успех!



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Paлицa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано13.08.09 00:14



Ще се осъзнаеш рано или късно, за чалгата имам предвид

. От постовете ти личи, че имаш солидни познания в музиката и определено си ценител.

Чалгата вероятно е слушаш, щото компанията ти е слуша, ходите по такива заведения и дискотеки. След 5-10 години вероятно ще забравиш за тази музика, щото определено имаш вкус към нещата .



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор e2e (3d)
Публикувано13.08.09 00:30



но ченс майна, Раличка и Рени в белия МЛ само тва надуват :Д

Чрез нахалство, към прогрес...


Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: e2e]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано13.08.09 01:09



Да, точно така.... аз съм пропаднала и проста, защото слушам чалга.
А тези, които не слушат чалга са извисени и умни! Но колко от тях знаят на кого е болерото " В памет на починалата Павана"? И дали са наясно и с класиката в съвременната поп-култура? Едва ли някой е слушал " Forgotton" на Сатриани примерно? Няма такива! Това не може да се изтегли от нета, защото го няма.

Но българина е свикнал да дава лесни квалификации на общо основание.

Как да имаме култура, когато всичко се плюе под път и над път. Когато Парцалев е долен пе...раст, а Лили Иванова дърта к...рва, която се правела на млада? А таланта... кой го гледа таланта....

Ще идва Мадона и всички й се зарадвха! Сякаш е талант неземен! Само цервикалния канал не си е показала още, но има време, все пак е само на 50!
Това ли ни е критерия за талант? С билети по 100 евро, които свършват като топъл хляб....

Бъдете сигурни, че когато съм в чалга клуб, съм наясно къде съм. Когато съм в театър, също знам къде съм. Знам и кой колко струва и като талант и за една нощ....

Защото и театъра представя пошли и грозни неща, пречупени извратено през призмата на някои наши режисьор-КИ!!! Но кой знае защо никой не обелва и дума за тези уж "авангардни", а в същото време просташки пиеси! Хайде да видим ще познаете ли кои са те???



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Paлицa]  
Автор e2e (3d)
Публикувано13.08.09 01:14



хехе, спокойно бе жена, поеми си въздух поне за малко :>

Чрез нахалство, към прогрес...


Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: e2e]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано13.08.09 01:18



Не беше за теб, а от къде познаваш Рени???





Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторLinchpin (Нерегистриран)
Публикувано13.08.09 08:10



Ами не се е набесняло още дЕтето бе!
То и аз не съм, ама ми мина времето.





Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Paлицa]  
АвторLinchpin (Нерегистриран)
Публикувано13.08.09 08:31



Т'ва ли е нещото, където го няма:


или туй е нещо, дето мяса на онуй нещо?
Сега ти кажи кой е по-голям виртуоз- Сатриани или Ибряма?



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Linchpin]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано13.08.09 08:51



А, имало го значи


Е кажете лошо ли е парчето???
Или като слушам чалга, не разбирам от нищо друго

Не ми харесва Ибряма



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Paлицa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано13.08.09 09:03



Ето за това говоря! Ценител си

.

Сега се позаинтересувай довечера като идеш в чалготеката, колко от хората там познават или са чували тези имена. Дори за великият Парцалев процента ще е под 50

Редактирано от бaй Moмчил Beлиkи на 13.08.09 09:04.



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано13.08.09 09:49



Ами Момчиле, мен не ме интересува другите дали знаят или не знаят. Аз акъл в главата на никой не мога да налея, ако човек сам не прояви желание за знание. Но не искам да съм кон с капаци и са се интересувам само от едно нещо. Интересувам се от много неща.
Иначе щях да пиша в чалгафорумите, а не тук. Но там няма какво да разбера освен коя певица с кой е спала и от къде е облечена.



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Paлицa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано13.08.09 10:27



Точно затова ти казвам, че ще спреш да слушаш тази музика някой ден.
Тя не е за хора от твоето интелектуално ниво





Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Falange]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано13.08.09 18:36



Дет метал парче със (свестен) текст не съм чувал:)

Има много добри рап парчета с много добри текстове, да - български. Чалгата и текстовете, които се въртят по МТВ, Дъ Войс и т.н. не се различават кой знае колко. Дали ще ходиш в Планета Пайнер, Плазма или някоя друга вървежна дискотека с модерната музика - това са различия на вкус, а не на култура. Раличка дето слуша Анелия не се различава по нищо от Марийка, която си надува Бийонсе

...
We live in a political world


Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: пeтльo]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано13.08.09 18:50



Така е Петльо, ама ходи им го обяснявай





Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: пeтльo]  
АвторLinchpin (Нерегистриран)
Публикувано14.08.09 02:09



Дай тогава текста на някое бг рап парче, че и ние да оплакнем окото



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: пeтльo]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано14.08.09 08:19



То какъв свестен текст търсиш във дет метъла. Само ръмжене и хриптене. Единствената музика, която не мога да слушам повече от 20-30 секунди /чалгата пред него - пасти да яде/.





Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
АвторLinchpin (Нерегистриран)
Публикувано14.08.09 08:45



Какво общо има качеството на текста и начина, по който е изпят?
Освен това, ако на някой му се струва много лесно- нека си пусне един албум на някоя дет група и да "ръмжи и хрипти" заедно с вокалиста поне колкото трае албума.
След тази "първа репетиция" ако може да си каже името ще го черпя бира.





Тема Чалагата......нови [re: пeтльo]  
Автор Falange ()
Публикувано14.08.09 09:21



Мааалко изместихме темата, но при всички положения Анелия (щото нея спомена) НЕ Е чалга. Иначе, да, МТВ изобщо не е критерий за стойностна музика, особено пък такива мравояди като Лейди Гага.



Също така, не всички дискотеки са еднакви. Има разлика между места където хората се държат естествено и искрено се забавляват......и такива където се преструват и позьорстват.



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: e2e]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано15.08.09 00:04



Ренито

Тази ,Ренито онази със силиконовите ...............ли беше?
Не е ли малко възрастна,ок. 30,за да е компания на Раличка???
Жените на тази възраст ,доста,отдавна имат деца
В тази връзка,Рали ако някога има деца,чалга ли ще им пускаш за преспиване??



Тема Re: Чалагата......нови [re: Falange]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано15.08.09 01:52



VH1 е истината!!!
Но принципно и в песните на Лейди Гага и на Бионсе има повече творчество и по-малко силикон,отколкото в бг чалгата



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Linchpin]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано15.08.09 12:36



Не мерси, гласните ми връзки прекалено ценни, за да ги употребявам по този извратен начин.
Ей това е група:



Редактирано от Aulus Vitellius Celsus на 15.08.09 12:39.



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Лoko ПД]  
Автор e2e (3d)
Публикувано15.08.09 18:37



баш същата Рени :) то приятелството възрастови разлики не познава, нали знаеш :) между другото тия дни чух за някаква лека катастрофа около водна палата, в която бил замесен бял МЛ и руса госпожица със силиконови гърди :> дали няма съвпадения :?

Чрез нахалство, към прогрес...


Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: e2e]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано15.08.09 22:22



Не!И аз го четох това,ама онази е нямала книжка и джипа и бил подарен отскоро.Докато на Ренито нито джиа и е отскоро ,нито и липсва книжка



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: e2e]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано15.08.09 22:26



П.П ти знаеш ли,че ралито пак е тръгнала със старото си гадже ?Обикалят с ЦЛК кабрио металик





Тема Re: Чалагата......нови [re: Лoko ПД]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано16.08.09 02:03



Сериозно ли мислите, че чалгата е само маанета, силикон и наркотици?
НЕ! Чалгата е начин на живот.
Чалга е когато си купуваме скъпо сирене с вода, калций и сухо мляко.
Чалга е, когато в млечните произведения няма мляко, а някаква неустановена растителна мазнина.
Чалга е, когато в хляба слагат "подобрители" и на третия ден се вкисва.
Чалга е, когато в реклами ни увещават, че колкото повече купуваме, толкова повече спестяваме.
Чалга са подменените цени в супер маркетите!
Чалга са тарифните планове на мобилните оператори.

И докато се оплюват кръчмите и поп-фолк клубовете, то онези, които ги оплюват, естети и уж ценители, кротко си пазаруват от чалгаджийницата с кофти продукти за хранене, доволно се тъпчат с тях и кротуват до следващата "ТОП ПРОМОЦИЯ" и порция растителна мазнина.



Тема Re: Чалагата......нови [re: Paлицa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано16.08.09 09:36



Айде ся популизъм





Тема Re: Чалагата......нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано16.08.09 15:31



Ами не е популизъм.
Ама докато Глория, Ивана и Стояна са избор, то другото си е начин на живот...мълчаливо съгласие.





Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: пeтльo]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано17.08.09 15:41



И тъй като виждам,че темата много се разводни ще я върна обратно към първоначалния замисъл. Не сме секта, ние сме хора,които вярват в Исус Христос и желаем да видим Пловдив променен - без морална разруха,без насилие и омраза,а напротив - вярваме,че единствено християнските ценности и завръщането към Бога ще промени облика на нацията. Всеки знае кое е добро и кое зло,за което свидетелства и неговата съвест,така че хората са без извинение, когато вършат неправилни неща.Аз не съм спасителка,само живият Бог е този,Който може да спаси един човек. Не виждам нищо неправилно да правим концерти и да говорим за Исус Христос - а на който не му харесва,нека си остане в греховете.Само да знае,че каквото посее това ще пожъне. Колкото за скайпа,пиши ми лична бележка за какви причини го искаш.

Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!


Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Zara_83]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано17.08.09 17:46



Зара в библията не съм чела Исус да е ходил на концерти нито да ги е организирал.
Чела съм за суетата и величието, светския живот, който се осъжда от Исус.
А концертите са си светска проява.

Вярваш в Исус така, както Дявола





Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Linchpin]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано17.08.09 21:57



Музиката е изкуство, създадено да забавлява, да носи удоволствие, красота. Не е Таф Мен Чалиндж - Кой Може Да Ръмжи Най-Дълго. Всеки селтак може да седне и да ръмжи като глупак, малко могат да изпеят това:



Спенс, Ъпсурт, например, много добри текстове имат

...
We live in a political world

Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Zara_83]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано17.08.09 22:03



Искам да се запознаем просто, лошо ли има?
Нищо чудно да пея по-добре от не-сектантските певачи на тоя вашия концерт, та да ми дадете тлъстия хонорар. Чувал съм, че не-сектите много пари вадите

...
We live in a political world


Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: пeтльo]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано18.08.09 00:20



Петльо недей бе човек да не те омотаят в тяхните си мрежи...

А от Зарито нито скайп ще видиш, нито нищо. Само да повтаря Исус й е в главата и как да спечели повече пари



Нищо лично ама е грозничка



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: пeтльo]  
Автор e2e (3d)
Публикувано18.08.09 00:24



най-интересното обаче е как спенса и слима пропагандират анти употребата на зелена листна маса, а и двамата се чупят да я пушат. дори по последни данни които бях разбрал - в момента слим е в отчайващо изпаднало състояние..

Чрез нахалство, към прогрес...


Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Zara_83]  
Автор e2e (3d)
Публикувано18.08.09 00:49



Госпожице Григорова, направих си труда преди време като бях в Щатите да посетя Неделните проповеди на три "несектантски" течения, а именно мормони, баптисти и Йеховистките свидетели, които между другото зад океана наистина не се наричат секти, а ги имат за "религиозни течения". Трябва да ви кажа че повечето неща които чух от "фадърите" бяха че както Господ обича децата си, така и той очаква те да милеят за него по същия всеотдаен начин. В тази връзка съвсем между другото возилото на "нашия общ Баща" било безвъзвратно амортизирано, и трябвало да се съберат пари за ново, за да има той в какво да се вози...
Останах наистина втрещен обаче, когато всички до един на края на срещата минаха през олтара на отчето и почнаха да пускат банкноти за "новия автомобил" на Господ. Е, извинявай, ама верно си мислех че такива неща само по филмите могат да се видят, обаче уви - убедих се в обратното със собствените си очи. Толкова промити мозъци никога не бях виждал...
Едит: беше реплай към последното мнение на Зара, а не на Раличка :>

Чрез нахалство, към прогрес...

Редактирано от e2e на 18.08.09 00:53.



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: e2e]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано18.08.09 03:08



Знае ли някой църквите на каква издръжка са?
Защото храмовете се строят с дарения. Как се издържат служещите в тези храмове? И не само храмове ами и джамии. Пак ли е от бюджета?
По колко получават епископи, археипископи и другите там кандилници?

Не се присмивам на Бог, но смятам, че и малката ми вяра в него е по-истинска от тези, които уж служат за него.

e2e и тук още има такива секти. Един познат е в управата и само им взима парите. Ама така се е уредил човека. От мутри какво да се очаква друго?



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: e2e]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано18.08.09 17:26



А вие господине ако бяхте наясно с основите на християнската доктрина не бихте посетили въпросните "несектантски" течения,а именно мормони и йеховисти,просто е нужно човек да прочете Библията,която е една за православни,католици и протестанти и да си даде сметка къде е истината.

Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!


Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Paлицa]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано18.08.09 19:08



те тея сектантките са най-шантави

тва за грозното от къде ти е информацията?

...
We live in a political world


Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: e2e]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано18.08.09 19:09



то едва ли има музикант на света, който да не си противоречи в песните и в личния живот:)

...
We live in a political world


Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Zara_83]  
Автор e2e ()
Публикувано18.08.09 19:14



Библията, мила ми Зорница е една за всички, но точно извратените тълкувания на хора като теб и на гореспоменатите я изкривяват като четиво до неузнаваемост. А относно посещението на тия неделни проповеди, просто открай време исках да го направя в автентична среда, и когато ми се отдаде възможност не се поколебах да го направя. Никога не съм имал страх че ще изкривя мирогледа си, поради факта че ясно ми беше обяснено още в първите години на прехода, когато тия пирамидални структури започнаха да никнат, че няма нищо хубаво и читаво в тях. По-късно и медиите го доказаха, излагайки на показ не една и две далавери и разбити животи, повечето от които завършили със самоубийства. Това че тези "спасителни кръгове от хора и организации" в последните години започнаха да мутират и да видоизменят предметите си на дейност е съвсем отделен въпрос. Затова, изобщо, ама изобщо недей да намесваш светото писание в лицето на Библията и да се опитваш да ни налагаш твоето възприятие за "истината".

Чрез нахалство, към прогрес...


Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: e2e]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано18.08.09 21:16



В "Евангелието от Матея" пише, че ИСУС организирал концерт "Завръщането" на 5 септември в Пловдив! И Там пише всички да сме идели! Иначе не сме били християни ако не сме идели.

Чудя се Мадона по заръка на Исус ли прави концерти, щото май в Новия завет така пишело...



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Paлицa]  
Автор e2e ()
Публикувано18.08.09 21:23



ААЛЕЛУЯ!



Чрез нахалство, към прогрес...

Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: e2e]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано18.08.09 21:25



Господине, не смятам че е редно да осъждате дали извратено тълкувам Библията или не,защото мен има Кой да ме съди. Замислете се вашето сърце къде е и дали вярвате повече на медии и човеци,отколкото на Бога,защото който иска да познае Живия Бог и сърцето му е искрено,той ще разбере дали извратено се тълкува Библията от нас евангелистите или вярно.

Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!


Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Zara_83]  
Автор e2e ()
Публикувано18.08.09 21:34



да, да, да....и един станиол завива шоколада в мармот...
почва да ме отегчава вече тоя безмислен диалог и анализ като цяло.
вярвам на медии в определени случаи, да...още повече когато нещата са се случвали около мен. познат от детинство се самоуби, на друг познат баща му стори същото, а приятелско семейство си изгуби апартамента вследствие членуване в такива организации. още ще се опитваш ли да ме убеждаваш в неквите ти абсолютни глупости ?!? /не че ще ти обърна внимание, но обещавам поне да ти изчета поста/ ако искаш да вземем да спрем до тук, а!?

Чрез нахалство, към прогрес...


Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: e2e]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано18.08.09 21:43



да спрем дотук,но не приписвай самоубийствата и измамите с имоти на евангелските църкви,нито ги наричай организации,странно защо ги няма самоубийствата в Америка,Корея,Северна Европа,които са евангелски държави. Каквито и клевети да изсипвате по отношение на евангелистите има хора,които искрено търсят и ще намерят истината.

Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!


Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Zara_83]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано18.08.09 21:57



Браво е2е!!!
Направо съм възхитена как ги разкри Евангелистите!!!
Леле кефя ти се...



Исус им каза: " Правете концерти"
Те му кзаха:"Ще направим"
Исус им каза: " И вземете парите"
Те му казаха : "Ще ги вземем"
И умря за тях!




Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Paлицa]  
Автор e2e ()
Публикувано18.08.09 22:17



И аз ти се кефя Рале, така че е взаимно.

Чрез нахалство, към прогрес...


Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Paлицa]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано19.08.09 08:50



А така, истинският християнин нито се смее, нито танцува. Какви са тея концерти-монцерти, езически пляски?





Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: пeтльo]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано19.08.09 08:52



шантави, ама всеотдайни.





Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Paлицa]  
Автор Falange ()
Публикувано19.08.09 09:07



Никой не те кара насила да ходиш на концерта, нито мен, нито който да е, тогава защо се подиграваш и защо така яростно се нахвърляш на Зара?
Може би търсиш някакъв диалог с Християнин/ка или някакво просветление за Бог?



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: e2e]  
Автор Falange ()
Публикувано19.08.09 09:17



Ти изхвърляш бебето заедно с мръсната вода, в случая. Същността на призива е доближаване към Божиите повели. Ако не ти харесват въпросните "религиозни течения" дай да чуем твоята истина.....ако истински търсиш Бог? Какъв е "твоят" правилен начин на общение с Бога? Какво ти е мнението за Стария и Новия Завет?

Според писанията ти, по-скоро изглежда, че наливаш от пусто в празно.
Междудругото, Мормоните и Свидетелите на Йехова са считани за еретични учения. Едните защото проповядват друга "свещена книга" освен СЗ и НЗ, а другите защото отричат Триединството на Бог и божествеността на Исуса.



Тема Вижте тукнови [re: Falange]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано19.08.09 11:10



Ето как православен свещенник напътства във вярата, добрите християни





Тема Аре ся глупостинови [re: Paлицa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано19.08.09 11:50



Що да не залага човека кво лошо има? Че чак и скандално...



Тема Re: Аре ся глупостинови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано19.08.09 11:59



Еми не знам хазарта да се подкрепя от библията.
Но всичко е възможно.
Излиза, че разполагаме с попове педали, хазартни типове и какво ли още не....
Но може и да е нормално, не знам!





Тема Re: Аре ся глупостинови [re: Paлицa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано19.08.09 13:25



Личното ми мнение е че проблема на църквата ни е тотално изостанала - с векове и определено трябва да се модернизира.

Тоя поп например ходейки в пункта за еврофутбол, вероятно се среща с други хора там (потенциални миряни), говори си с тях за футбол, щото определено е фен на играта иначе не би залагал на мачове и покрай футбола вероятно си говори и за религия с тях. Малко или много тоя човек там, приближава хората до религията или поне ги кара да си мислят, че поповете са си обикновенни хора, като самите тях, а не някакви тайнствени икукали същества.

Ей тва е начина.



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Falange]  
Автор e2e ()
Публикувано19.08.09 13:42



прав си, и затова спирам да и отговарям :)

Чрез нахалство, към прогрес...


Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: Zara_83]  
Авторпeтльo (Нерегистриран)
Публикувано19.08.09 19:06



чакай чакай чакай

нямало самоубийства в Америка, Корея и Северна Европа? Това са районите с най-висок процент на самоубийствата бе, ти чуваш ли се кво говориш:)



Тема Re: Концерт на Летния театърнови [re: пeтльo]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано20.08.09 00:49



Особено в Северна Европа положението е направо катастрофално. И то все в социално уредени държави /Швеция, Норвегия, Исландия/. Не ги огрява слънцето достатъчно и се сдухват.





Тема Re: Аре ся глупостинови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано20.08.09 19:04



Предлагам да тръгнат из публичните домове да всяват и проповядват вяра на грешничките отдаващи плътта си


Ей тва е пътя!!
Хем оборот за труженичките, хем утеха за поповете



Тема Re: Аре ся глупостинови [re: Paлицa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано21.08.09 00:12



Прави разлика между незаконни и законни неща. Хазарта е законен, а играта на еврофутбол е по-малко хазарт и от спортният тотализатор. Не разбирам що драматизираш?



Тема Re: Аре ся глупостинови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано21.08.09 09:14



Че закона какво общо има с църквата???
Църковните закони са съвсем други





Тема Re: Аре ся глупостинови [re: Paлицa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано21.08.09 10:48



Поповете са български граждани и като такива трябва да спазват законите на България първо и чак след това всичко останало.

Незнам кви са църковните закони, но не считам че играта на еврофутбол или на тото 2 е проблем. Както казах църквата е редно да се модернизира.



Тема Ми модерна ни е църкватанови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано23.08.09 22:27



В българската църква вече има оформени две класи - богати владици и мизерстващи свещенници.
Свещеннослужители от синода на Максим не са получавали заплати от 2004 г., което значи , че са на пост и молитва.

Видински попове успяха да осъдят Синода за това, че не им е давал заплати. Според запознати сумите трябвало да бъдат изплатени от митрополията, но върховния орган на църковната власт се явява работодател.

Също като в светския живот




Свещеник от Шумен бил съдружник във строителна фирма поради липса на пари.
Отец Петър от храм Св. апостоли Петър и Павел" продал 150 декара църковни ниви за 15 000 лева без да уведоми църковното настоятелство.

Отец Йоан от същия храм пък продал соц джип за 100 лева на своя глава, а парите дадени за почерпка в бар на брега на Дунава.

Митрополит Натанаил от Неврокопската епархия имал свещоливница, която наскоро фалирала заради некачествените свещи.

Протосингела на Доростолската епархия отец Добри Чаков, казал, че забогатял от миряни

И още , и още... стига да искате....

От това по-модерно здраве му кажи



Тема Re: Ми модерна ни е църкватанови [re: Paлицa]  
Автор Falange ()
Публикувано24.08.09 08:55



Въпросът е защо един служител на Бог трябва да взима заплата. Нека се учат на занаят поповете и да си вадят хляба с истинска работа, а не от требите за кръщенки, освещавания и час-два в цървката Неделя за литургия.

Това е един от основните проблеми на Православната църква- държавата ни е бедна за да храни хрантутници.



Тема Re: Ми модерна ни е църкватанови [re: Paлицa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано24.08.09 10:05



Всичко ли трябва в пари да обръщаш ?

Говорим за по-важни неща от няколко забогатели попа.

бтв. Тва винаги го е имало, попове да трупат блага на гърба на бедният народ





Тема Re: Ми модерна ни е църкватанови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано24.08.09 14:00



А само като прочета 10-те божи заповеди и като ги сравня с реалната действителност... направо ми иде шамаросам някой духовник


Аз в църква влизам, но не си го позволявам на празници, онези малоумници да ме карат да им целувам грешните ръце...

Жалко за българската църква!



Тема Re: Ми модерна ни е църкватанови [re: Paлицa]  
Автор e2e ()
Публикувано08.09.09 20:17



а бе кво стана сега с тоя пусти концерт, я разправяйте, нема ли некви отзиви :?
Зарето къде се изгуби ?!

Чрез нахалство, към прогрес...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.