Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:13 20.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Аре ся глупостинови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано20.08.09 19:04



Предлагам да тръгнат из публичните домове да всяват и проповядват вяра на грешничките отдаващи плътта си


Ей тва е пътя!!
Хем оборот за труженичките, хем утеха за поповете



Тема Re: Аре ся глупостинови [re: Paлицa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано21.08.09 00:12



Прави разлика между незаконни и законни неща. Хазарта е законен, а играта на еврофутбол е по-малко хазарт и от спортният тотализатор. Не разбирам що драматизираш?



Тема Re: Аре ся глупостинови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано21.08.09 09:14



Че закона какво общо има с църквата???
Църковните закони са съвсем други





Тема Re: Аре ся глупостинови [re: Paлицa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано21.08.09 10:48



Поповете са български граждани и като такива трябва да спазват законите на България първо и чак след това всичко останало.

Незнам кви са църковните закони, но не считам че играта на еврофутбол или на тото 2 е проблем. Както казах църквата е редно да се модернизира.



Тема Ми модерна ни е църкватанови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано23.08.09 22:27



В българската църква вече има оформени две класи - богати владици и мизерстващи свещенници.
Свещеннослужители от синода на Максим не са получавали заплати от 2004 г., което значи , че са на пост и молитва.

Видински попове успяха да осъдят Синода за това, че не им е давал заплати. Според запознати сумите трябвало да бъдат изплатени от митрополията, но върховния орган на църковната власт се явява работодател.

Също като в светския живот




Свещеник от Шумен бил съдружник във строителна фирма поради липса на пари.
Отец Петър от храм Св. апостоли Петър и Павел" продал 150 декара църковни ниви за 15 000 лева без да уведоми църковното настоятелство.

Отец Йоан от същия храм пък продал соц джип за 100 лева на своя глава, а парите дадени за почерпка в бар на брега на Дунава.

Митрополит Натанаил от Неврокопската епархия имал свещоливница, която наскоро фалирала заради некачествените свещи.

Протосингела на Доростолската епархия отец Добри Чаков, казал, че забогатял от миряни

И още , и още... стига да искате....

От това по-модерно здраве му кажи



Тема Re: Ми модерна ни е църкватанови [re: Paлицa]  
Автор Falange ()
Публикувано24.08.09 08:55



Въпросът е защо един служител на Бог трябва да взима заплата. Нека се учат на занаят поповете и да си вадят хляба с истинска работа, а не от требите за кръщенки, освещавания и час-два в цървката Неделя за литургия.

Това е един от основните проблеми на Православната църква- държавата ни е бедна за да храни хрантутници.



Тема Re: Ми модерна ни е църкватанови [re: Paлицa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано24.08.09 10:05



Всичко ли трябва в пари да обръщаш ?

Говорим за по-важни неща от няколко забогатели попа.

бтв. Тва винаги го е имало, попове да трупат блага на гърба на бедният народ





Тема Re: Ми модерна ни е църкватанови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано24.08.09 14:00



А само като прочета 10-те божи заповеди и като ги сравня с реалната действителност... направо ми иде шамаросам някой духовник


Аз в църква влизам, но не си го позволявам на празници, онези малоумници да ме карат да им целувам грешните ръце...

Жалко за българската църква!



Тема Re: Ми модерна ни е църкватанови [re: Paлицa]  
Автор e2e ()
Публикувано08.09.09 20:17



а бе кво стана сега с тоя пусти концерт, я разправяйте, нема ли некви отзиви :?
Зарето къде се изгуби ?!

Чрез нахалство, към прогрес...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.