Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 18.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема 100 милиона за светофари!нови  
Автор Sargon lll ()
Публикувано28.07.09 06:34





Компютърни системи ще регулират светофарите в Пловдив, така че максимално бързо да се реши задръстването по определени улици. Това предвижда проектът за управление на автомобилния трафик, който се готви от екипите на зам.-кметовете Руси Панчев и Ганчо Колаксъзов. Според първоначалните разчети за изграждане на интелигентната система за трафика са необходими около 50 млн. евро. За средствата ще се кандидатства по ОП "Регионално развитие".

Въвеждането на подобна система ще позволи таймерите на светофарните уредби да се превключват веднага, щом се отчете, че има дълга колона от автомобили. Подобен начин на регулиране на светлинните сигнали на оживените кръстовища има в Германия, Италия и други страни от ЕС. Макар че е отпускарско време, екипите на Панчев и Колаксъзов работели ударно, тъй като през есента се очаква да бъде отворена мярката, която дава възможност да се кандидатства за пари от ЕС за устойчив градски транспорт, заявиха общинари. Проектът е отделен от този за въвеждане на електронното таксуване, тъй като в общината преценили, че прекалено много ще се оскъпи, ако включва и въвеждането на електронни апарати за масовия градски транспорт и модернизиране на светофарите. От друга страна, кандидатстването с два проекта давало възможност за гъвкавост в случай, че единият не успее.




Тема Re: 100 милиона за светофари!нови [re: Sargon lll]  
АвторLinchpin (Нерегистриран)
Публикувано28.07.09 09:14



Аз лично аплодирам кметовете и екипите за този им проект.Вярно, че 100млн. са си доста пари, но според мене това е начина да се решават подобни проблеми, а не със санкции и т.п.



Тема Re: 100 милиона за светофари! [re: Linchpin]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.09 11:59



Тези хора не са добре!
Със 100 млн. лв, Пловдив ще светне....а с тези сфетофари няма и да ги усетим тези пари.
То не бяха рендета и сервитьори, а сега някакъв съмнителен регулатор.

Пръскат пари безумно!

Представяте ли си този регулатор колко ще работи, особено зимата, при минусови темпаратури?

Не ми се мисли, ама харчат пари... Никой не може да ги спре..



Тема Re: 100 милиона за светофари!нови [re: Paлицa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано28.07.09 13:31



а ти как предлагаш да се вложат тези 100 млн., за да се подобри трафикът в града?



Тема Re: 100 милиона за светофари!нови [re: f(x)dx]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.09 13:47



Ми дано ги вложат, и 5 милиарда да вложат за регулатор, ама ще си говорим дали ще свършат работа....





Тема Re: 100 милиона за светофари!нови [re: Paлицa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано28.07.09 14:05



ОК, приемаме, че регулаторът не е решение.
какво е решението според теб?
И по-точно как със 100 млн. лева "Пловдив ще светне" както го беше казала.

Кажи какво предлагаш



Тема Re: 100 милиона за светофари!нови [re: f(x)dx]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано28.07.09 15:36



Аз предлагам да направят зелена вълна по главните артерии - не струва пари, само пренастройване на таймерите.
Защото в момента има ясно забележима червена вълна по ВСИЧКИ главни булеварди, което (по мое скромно мнение) много задържа трафика.

И чак СЛЕД поотпушването (доколкото е възможно) на трафика, да се мисли за допълнително оптимизиране с регулатори - пак лично мнение, базирано на наблюдения по света и унас...



Тема Re: 100 милиона за светофари!нови [re: vens]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.09 16:01



Ами аз в Пловдив чак такъв трафик не виждам. В София попътувайте, особено в пиковите часове и Пловдив ще ви се стори направо магистрала





Тема Re: 100 милиона за светофари!нови [re: Paлицa]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано28.07.09 16:54



Съгласен съм, че трафикът в Пловдив е слаб, по сравнение с други градове, но това не значи, че не може да бъде оптимизиран. Това, че не е задръстено, като София, не значи, че е нужно да киснем на червено, щото някой не се сеща да настрои светофарите.

Избягнах да споменавам София, за да не се почне пак безсмислен спор, ама от последните ми ходения до там съм изключително приятно изненадан колко ефективна зелена вълна има по някои булеварди - има си табели с препоръчителна скорост 45 км/ч и като си го спазвам не чакам никъде на червено





Тема Re: 100 милиона за светофари!нови [re: Sargon lll]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано28.07.09 18:12



Това е проект, с който ще се кандидатства за финансиране. Според мен е обречен, защото на всеки е ясно, че това са изключително много пари за нещо, което далеч не струва толкова. Също така, тази система според мен изключва съществуването на "зелена вълна" - последната е веднъж настроена, а тази е гъвкава според ситуацията. Желателно е да се кандидатства с по-реални проекти, които могат да получат финансиране. За тези пари кажи-речи може да си направим метро от Тракия до центъра. Това в много по-голяма степен ще улесни трафика.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.