Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:55 30.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Нашествие на жътваркинови  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано18.07.09 22:18



В "Тракия" има истинско нашествие на жътварки (приличат на летящи хлебарки). Снощи убих една дузина на балкона. Като светна лампата и долитат гадините.
Из целия град ли е така или само при нас?



Тема Re: Нашествие на жътваркинови [re: Бepeзka!]  
АвторLinchpin (Нерегистриран)
Публикувано19.07.09 01:51



Доволно голяма популация има и в Северен, ама не им обръщам толкова внимание. Виж комарите са доста по-голяма напаст. Една сутрин успяха да ме събудят към 4.30 и от тогава все забравям да си взема таблетки за устройството против комари

.
А като живеех във Въстанически имаше някаква небивала популация от онези зелено-кафяви буболечки, на които им казват миризливки.
Ей такава гад друга няма- пръскам я от 3 см разстояние с "килтокс", а тя си продължава напред все едно съм и направил освежаващ душ. От своя страна "Килтокса" е страшно ефикасен срещу осите-справя се просто за секунди.
Сега си спомних- като студент-там до Лаута, та през май-юни месец се въдеха едни ситни зелени мушици, които щипеха ужасно и се размазваха прекрасно върху чертежите.Покрай лампата направо почерняваше (позеленяваше) от тях.
Та недей се стресира толкова-някакви жътварки-след няколко дни сами ще си отидат, виж ако недай си боже те притеснят хлебарки- това вече си е проблем.



Тема Re: Нашествие на жътваркинови [re: Linchpin]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано20.07.09 16:23



Викаш да не се притеснявам. Ама като нямаме комарници и в къщи се пълни с всякакви гадини: кеф ти комари, кеф ти жътварки, кеф ти вонещици.



Слава богу, поне хлебарки няма. Ама сигурно е въпрос на време да се домъкнат и те.



Тема Re: Нашествие на жътваркинови [re: Бepeзka!]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано21.07.09 16:23



Много ефикасно средство в случая е да имаш жаба за домашен любимец, но доколкото знам имаш котета и не съм сигурен симбиозата дали ще се получи.
Мене ме притеснява друг факт- взел съм сериозни предпазни мерки против хлебарки и слава Богу засега нямам проблеми с тях, но на въпросните жътваки въобще не им пука!басидобичетата!



Тема Re: Нашествие на жътваркинови [re: Бepeзka!]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано21.07.09 16:47



Кои са тия жътварки?

Да не са едни, на които им викат миризливки (а майка ми им вика вонещИци)?
С какво се... ммм... характеризират? Миришат ли, хапят ли, какво правят?

Иначе в събота и неделя вкъщи нямаше. Значи е само в "Тракия".



Тема Re: Нашествие на жътваркинови [re: Linchpin]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано21.07.09 16:49



Някои котки ядат насекоми - не че казвам нещо ново, ама аз го разбрах миналата година.



Макар че нейната явно не е такава, щом и е проблем, пък да си вземе още една насекомоядна ще дойде много...

Редактирано от Mиpa_M на 21.07.09 16:50.



Тема Re: Нашествие на жътварки [re: Mиpa_M]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано21.07.09 16:53



Не, не са миризливки. Приличат на хлебарки, но са с "по-заоблени форми", по-тъмни са и могат да хвърчат. Нищо не правят- циркулират покрай тебе и те дразнят, а това, че приличат на хлебарки те стресира леко в първия момент като я видиш. Има ги само по жътва, след това изчезват.
Виж гугъл дали няма снимки.



Тема Нямам котки, бренови [re: Mиpa_M]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано21.07.09 17:43



Тези дето ги бях снимала, ги пуснах тук по молба на моя приятелка. Аз съм силно алергично същество и не мога да съжителствам с пухкави домашни любимци.
Виж, с жаба сигурно ще мога.

Линчпин, какви мерки си взел против хлебарки? Нашият блок е още нов и затова засега няма, ама рано или късно ще довтасат. Та ако може да споделиш каква е превантивната мярка. Че те бързо мутират и нищо не ги мори.



Тема Re: Нямам котки, бренови [re: Бepeзka!]  
АвторLinchpin (Нерегистриран)
Публикувано21.07.09 22:58



От селскостопанските аптеки взимаш 1 ампула (1гр.) от препарата "Регент" и го разтваряш в 1 л вода, сипваш го в шише с пулверизатор (напр. от препарат за миене на стъкла) и пръскаш всички первази и долни ъгли на всички стаи, коридори, тераси и т.н.
Ползвай маска и ръкавици докато пръскаш.
Пръскай по такова време, че да може след това добре да проветриш поне за 3-4 часа.
Вашият блок не е толкова страшен-засега на партера имате само магазини!
Виж при нашия блок е друга работа- с тези две заведения отдоло- хлебарките просто обожават кухните на заведенията и въобще кухните. За това съм нащрек.



Тема Re: Нямам котки, бренови [re: Linchpin]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано22.07.09 11:27



Фронтлайн също може да свърши работа. С него по принцип се пръскат кучета и котки против бълхи, но гони и хлебарки.
от ветеринарните магазини съм го купувал. Начинът на приложение е същият като описания от линчпин. Само дето не съм ползвал маска и ръкавици. Не съм забелязал да ми е станало нещо




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.