Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 25.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Май не съм достатъчно ясен...нови [re: koмитa]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано24.07.09 02:08



Спирките са дадени на концесия от д-р Чомаков, като концесионера не си изпълнява задълженията и сега СЛАВЧО води дела за разваляне на концесията за спирките.

Така да е, нека някой друг да отговаря формално, нека Чомаков да е виновен за тази ситуация. Това, обаче, е смешно оправдание. Например, като се построи Форума, навесът беше унищожен, а има и други подобни случаи. Сигурен съм, че този, който е бутнал навеса, е поел поне някакво финансово задължение за възстановяването. Хайде, нека и да не съм прав. Но, да се направи един здрав, макар и семпъл навес, са необходими не повече от 2000 лв. За материали са предостатъчно, а в кметството все ще се намерят трима души да го направят за два-три дни без да се напрягат. Толкова ли много пари са това? Един съвестен кмет все щеше да ги отдели, за не ги вали дъжд и сняг хората и да не ги брули вятърът!

А къде са културните шофьори?
При 2 внесени предложения за оформяне на 2 големи паркинга, общински съвет не прие предложенията за направата на тези паркинги.


Общинският съвет в момента се контролира от МВРО и БСП. Също така, глупаво е да се строят два големи паркинга за целия квартал. Трябва по-скоро локално да се строят по-малки паркинги. Но, както и да е, по тази точка няма никаво оправдание.

Прокуратурата спира изпълнението. А на последната сесия, по настояване на ГЕРБ, точката за оформяне на спортни игрища бе отложена.

Сега пък прокуратурата била виновна! Има толкова много свободно място в Тракия, със сигурност повечето е общинска или държавна собственост. Не говоря за някакво грандиозно спортно съоражение, а за обикновени игрища, като тези в училищата. И е смешно да се намесва ГЕРБ, общинският съвет се контролира от МВРО и БСП, както казвам по-горе. Ако, не им е отървало, нямаше да допуснат отлагане.

От началото на кметуването на Славчо, в Пловдив са възстановени 10 обществени тоалетни.

Честно казано, аз само с това съм забелязал да се занимава, откакто стана кмет на града. Но, обсъждахме кметуването на Главчо в Тракия. Тогава, за целия си мандат, не построи кенеф в района. Сега той не строи, а възстановява, което е далеч по-лесно, но хайде, няма лошо. Защо обаче не построи в Тракия?

Което е задължение на "Градини и паркове", на Станка Стаматова...

Стрина Станка е послушен главчов инструмент, хе преди месец имаше статия с много снимки как обикалят заедно и той и нарежда какви цветчета да сее по колелата. Както и да е, сега Главчо е кмет, а тя се отчита пред него. Демек, щом той спокойно допуска неговата "рожба" - паметникът, да е в това състояние, явно му е през чепа.



Тема Re: Май не съм достатъчно ясен...нови [re: пeтльo]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано24.07.09 02:15



Добре бе, Главчо направи тротоари и паметник, съгласен съм, това е факт. Не го отричам, никога не съм го правил. Сега, за две години, той възстанови много кенефи(не, че повечето не си работеха) и постави една грозна скулптура с форма на ренде насред главната. Голям, колосален, бих казал феноменален труд!





Тема Re: Май не съм достатъчно ясен...нови [re: Sargon lll]  
Автор koмитa (български)
Публикувано24.07.09 15:56



Нямаш особено голяма връзка с реалността



Тема Re: Май не съм достатъчно ясен...нови [re: koмитa]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано24.07.09 19:18



Аргументирай се, кое е толкова далеч от реалността в думите ми?!





Тема Re: Май не съм достатъчно ясен...нови [re: Sargon lll]  
Автор koмитa (български)
Публикувано24.07.09 20:03



Че нямаш и грам идея за период на управление, наследени несвършени работи, субординация в общината, значението на общински съвет, квалифицираните мнозинства в общински съвет, значението на прокуратурата за решенията на общински съвет. Абе накратко, ти след 20г. нищоправене и рушене, кво очакваш да се промени за 2 г.???



Тема Re: Май не съм достатъчно ясен...нови [re: koмитa]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано24.07.09 20:39



Аз само за година щях да направя това, което казвам, че не се прави. И говорим за 4 години, кметуването в Тракия - нали към него се отклонихме.

Щях да отделя 10 хиляди, не са бог знае колко пари и щях да построя липсващите спирки. Това са пари за поне пет спирки - за материала. Работата - в тракийското кметсво все има някой поддръжка, който може да работи с електрожен и ъглошлайф. Ако няма, аз щях да ги направя, напълно във възможностите ми е, само още двама трябва да ми асистират.

Щях вместо толкова тротоари, да облагородя и разширя съществуващите места за паркиране пред блоковете.

Не можеш да ме убедиш, че всички празни терени из квартала имат забрана да се направи игрище върху тях. Не е голяма философия - да се почисти терена, да се асфалтира и да се сложат врати и кошове.

Все щях да намеря пари за един кенеф. Сега, като се замисля, май има един на зеленчуковия пазар срещу 91 блок. Хайде, майната му на кенефа, все едно не сме го споменавали.

Щях да организирам и почистване на паметника. Също не виждам да е сложно и невъзможно за осъществяване. Пък и Главчо е виден войвода, можеше да мобилизара младите халяби от партията си, за да го почистят - един вид патриотично дело.

Въобще, буквално за месеци, щях да направя това, което той не направи. И, щяха да ме споменават с добро хората. Просто ти търсиш какви ли не оправдания за Главчо, а аз си мисля, че той е един мързелив некадърник, маша на комунистите и турците.



Тема Първа стъпка.нови [re: Sargon lll]  
Автор koмитa (български)
Публикувано24.07.09 21:13



Първо стпъка е да схванеш, че това което искаш е в правомощията на районния кмет Гиньо Матев. Втора стъпка е да разбереш, че този човек има прием всеки ден и всеки може да влезе при него. Трета стъпка е да разбереш, че когато един проблем съществува, то будният гражданин отива и съобщава за него на районната си администрация. Направи тези три елементарни стъпки и тогава твори есета по форумите.



Тема Re: Първа стъпка.нови [re: koмитa]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано24.07.09 21:58



Говорим за четиригодишното управление на Главчо, но Гиньо не струва повече.

Първата стъпка е ясна, знае се кой управлява района.

За втората - не знаех, че всеки ден приема, според мен това трябва да се прави по-рядко, все пак от един кмет се очаква не само да си бъбри със съкварталците. Благодаря за информацията! Интересно, трябва ли да си запазиш предварително час, има ли някаква организация на този ежедневен прием?

Трата стъпка е наистина интригуваща! Интересно, кметът и служителите му за толкова време не са ли забелязали нещата, за които говоря?! Аз говоря за неща, които наистина са очевадни и всеки ги знае! Нима не са разбрали, че липсват навеси на спирки, а други са в окаяно състояние? Нима не виждат, че хората няма къде да паркират? Че липсват игрища?

Във века на Интернет, защо не дадеш имейла на Гиньо, обещавам да му пиша! Или пък имейла на служителя на Гиньо, който му чете и разяснява пощата...





Тема Re: Май не съм достатъчно ясен...нови [re: Sargon lll]  
Автор ЧepПипep (новак)
Публикувано25.07.09 09:42



на ввв.Пловдив24.бг вече не може да се вярва, защото били купени от подфирма на ДПС няколко дни след изборите. за това вече в тази медия нямало новини свързани с циганите в Пловдив. и главната им цел била вадене на керливите ризи на кмета.



Тема Re: Първа стъпка.нови [re: Sargon lll]  
Автор koмитa (български)
Публикувано25.07.09 10:29



За 4г. управление на Славчо в район Тракия могат да се кажат само хубави неща. Или ти нещо не си съгласен май с това, а?
Да, всеки ден приема, отиди там, срещни се с човека. Не знам дали е с прдварително записване, не съм от Тракия. Организация на приема със сигурност има, човека е о.з.
Ами не му е работа на кмета да забелязва уважаеми. Тракия е огромна по площ. Ти как си го представяш? Кмета да обикаля с фенерче из района и да си записва какво има за оправяне? А будната гражданска съвест къде е? В интернет, че по-лесно! За спирките вече ти писах-концесията е в съда, за разваляне. Че нямаш къде да паркираш? В Тракия? Звучи несериозно. Че липсват игрища? Аз знам къде са новоизградените игрища в Тракия, 3 на брой, за последната една година. Я да те видим дали ти, който критикуваш, ги знаеш.
Гиньо отлично борави с интернет сам. Имейл няма да ти дам. Той е единственият районен кмет, направил си страница, именно за комуникация с гражданите. Ти си интелигентно момче, критикуваш, а не си направил труда да отидеш лично при кмета и да му съобщиш за проблемите. Дори не си потърсил страницата на района. Странно...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.