Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:05 30.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Предизборен Пловдивнови  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано26.06.09 22:36



Ужасно грозна гледка е Пловдив днес! Партии разпънали шатри като цигански кюлоти, развяват усилено знаменца и емблеми през има-няма 100 метра. Грозно разхвърляни хартийки в различна цветова гама "красяха" павираната главна и препълваха кошчетата. Млади момичета и момчета подаваха никому ненужните листчета, които и без това никой не четеше.
Облечени като Че Гевара две 16 годишни момчета подаваха листове на възрастни хора. Сякаш се готви преврат.
Панаири-панаири както пееше Лили Иванова, сякаш бяха минали и оставили най-грозното след себе си....остатъците от отишлата си тълпа.
"Кебапчета и бира ще дават на Нептун-а", беше култовата реплика на възрастни хора за утрешния съботен ден. На коя партия е, не попитах.
Партийните шатри кипяха от оптимизъм и светло бъдеще! Едните го виждат в циничното предложение да се купува първи апартамент без ДДС, а другите в безсмисленото увеличаване на пенсиите. Важни сякаш са оптимизма и доверието, които кой знае защо не срещнах никъде днес. Дори и социалистическото равенство го няма в редиците на БСП, щом червения министър на културата Стефан Данаилов раздели двете големи звезди на българската култура Лили Иванова и Йорданка Христова, като даде голяма пенсия на втората за ОСОБЕНИ заслуги. Лили си остана само с четирилистната детелина и надеждите като всички нас.
По централните улици ни гледа едно лице в реален размер, на скъпо пано окачено на всеки уличен стълб, сякаш е готов да ни арестува за минимално превишаване на скоростта. И в главата ми вместо любима ми музика, започва да звучи: Ред, законност,справедливост! Ред законност справедливост!... Сякаш хунтата е дошла и току ме отвлякла, че съм минала на жълто примерно...
Но кой знае защо апатията и безразличието беше обзело хората. По навик взимаха и в първото кошче изхвърляха заветната партийна брошурка. Така снимките и лозунгите, които вече не ни впечатляват, намериха правилното си място. Макар и символично, но все пак правилно, пък и така си му е реда.

"Дела трябват, а не думи" беше казал Апостола.... Добре, че не знае за какви дела става въпрос.....





Тема Re: Предизборен Пловдивнови [re: Paлицa]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано27.06.09 00:13



Хлъц...
...леко ме изумяваш...ъ-ъ-ъ, за крехката си възраст имаш доста реален и детайлен поглед върху нещата, което говори за една изградена личност!
Респект!



Тема Re: Предизборен Пловдивнови [re: Linchpin]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано29.06.09 18:59



Благодаря



Никой не пише по темата, явно на пловдивчани им харесва предизборно-агресивната партийна напаст



Тема Re: Предизборен Пловдивнови [re: Paлицa]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано30.06.09 00:22



Ъ...за какво ми благодариш, аз каквото мисля това и казвам (пиша). Ако нещо не ми харесва си го казвам "право куме в очи", ако нещо (някой) ми харесва-пак така. Вярно, че в повечето случаи се включвам в теми, в които нещо не ми харесва и оставам впечетление за някакво мрънкало или песимист...но то всичко си е виртуално...тя и съпругата като ме видяла първият път си помислила- "баси темерута"

.
Колкото до политиката...то на кой му се бърка в тези л.на?
Искрено се надявам, хората, които четат и пишат тук да отидат и да гласуват, защото ми писна да ме управляват хора, които са ги избрали други хора, които нито могат да четат, нито да пишат, те даже не знаят и български език! Тъпо е, че тези гласове( на грамотните, де) ще се разпилеят между 5-6 партии с по 6-7 %, но за съжаление това е последното проклятие на България- да няма изразен лидер в дясното пространство, който да осигурява нужният баланс. Жалко е , че старите десни допуснаха да бъдат сериозно конпрометирани и загубиха доверието на избирателите, а новите десни са се разпищолили на ниво "емоции" , докато комунистите продължават да успиват народа с нови блянове и обещания. (че даже и да го плашат с брадви)! Едно е ясно- че на тези които бачкаме като волове и плащаме данъци положението няма да стане по-розово! Преди дни г-жа Шулева оповести по бтв, че парите за пенсии отдавна са изпапани на зелено. Не им разбирам много от икономическите сметки, но доколкото разбрах при сегашното положение размера на парите, който трябва да се прилее от данъците към фонд пенсии е просто нереален и неизпълним. И понеже много се разпострях-който го интересува-neterra-btw-бареков-да си го търси , има какво да чуе.

Редактирано от Linchpin на 30.06.09 00:24.



Тема Re: Предизборен Пловдивнови [re: Linchpin]  
Автор Falange ()
Публикувано30.06.09 03:08



Затова всички десни избиратели трябва да мислят и гласуват стратегически, а не да се водят по емоциите си. Точно на това залагат Сергей+ Доган- на мотото "разделяй и владей". Някой задал ли си е въпроса защо няма 2-3 турски партии и 2-3 равнопоставени социалистически партии (тук не броя файтонджиите от бившата евролевица на бандита Сашо Томов)?? Защото етническите(турски) и комунистическите избиратели са наясно с политическата реалност.

Наличието на толкова много дясно-центристки партии само разпилява вота и накрая всички ще са пак с пръст в уста. На кого беше нужно партията РЗС след като Иван Костов и Волен Сидеров от години говорят за злото наречено Доган? Ами каква е ролята на Лидер и Новото Време след като има НДСВ? това са партии ментета които само копират.

Всички политици включително Костов и Бойко Борисов и дори Мартин Димитров имат трески за чистене, но трябва да се гласува стратегически и размумно за хората които са поддържани от Европа и имат шанс да съставят стабилно и уважавано правителство- а именно ГЕРБ и Синята Коалиция. Някак си немога да си представя Яне Янев като Министър-Председател или Министър.



Тема Re: Предизборен Пловдивнови [re: Falange]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано30.06.09 07:01



Точно това и аз исках да кажа.
Без да искам малко изместих темата на разговор, за което моля Ралица да не се сърди...просто исках да кажа, че този път ще е добре да гласуват всички.



Тема Re: Предизборен Пловдивнови [re: Falange]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.06.09 09:15



Falange,

ти си нагледен пример за фен на Велбъжд, на когото човек с удоволствие би стиснал ръка.



Тема Re: Предизборен Пловдивнови [re: f(x)dx]  
Автор e2e (3d)
Публикувано30.06.09 11:45



моля ви, недейте да ЛОКОлизирате красивата тема на нашата руса гордост...
п.с. Рали, айде другия път с мене долу във Фамозо
п.с.2. ебати якия купон верно ставало :Д

Чрез нахалство, към прогрес...


Тема Re: Предизборен Пловдивнови [re: e2e]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано30.06.09 15:51



Благодаря e2e


Ама беля на главата ти с мен, не ти трябва :)
Не можеш да ме опазиш хихихи



Тема Re: Предизборен Пловдивнови [re: Paлицa]  
Автор e2e (3d)
Публикувано30.06.09 20:59



от тълпите екзалтирани индивиди от мъжки пол, които дебнат по нощните чалготеки ли?



Чрез нахалство, към прогрес...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.