Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:30 13.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Честита годишнина от Освобождението на Пловдив  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.01.09 15:33



131 години Освобождение честват в Пловдив
16 януари 2009 / News.dir.bg
131 години от Освобождението си от османско робство отбелязват днес Пловдив и Асеновград.
Тържествата под тепетата започнаха в 11.30 часа пред паметника на капитан Бураго в Градската градина. Слово произнесе заместник-председателят на Общински съвет - Пловдив Камен Шишманов, предаде Дарик.
Отец Георги от църквата „Св. Троица” отслужи панихида в памет на избитите 123 –ма българи, сред които е бил и Душо Хаджидеков. Службата беше на паметника на Остромила в едноименния квартал.
Членове на Студентската организация на ВМРО- Пловдив, които от 3 години поддържат паметника, поднесоха венци в памет на трагично избитите представители на българската интелигенция. Директорът на Регионалния Исторически музей в Пловдив Стефан Шивачев произнесе слово, за да припомни на всчики събрали се събитията около Освобождението на Пловдив.
Честванията в Асеновград започнаха в 11 часа с полагане на цветя пред паметника на генерал Дандевил. Те продължиха в 16 часа във Възрожденското училище „Свети Георги”, където се проведе състезание на деца от образователния курс „Машина на времето” от СОУ „Св. св. Кирил и Методий” на тема „Какво знаем за Освобождението на Асеновград”.
На церемонията лекция изнесе професор Андрей Пантев на тема „От Деспотия към Демокрация”.



Queen's only

Редактирано от Last Roman на 16.01.09 15:34.



Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: Last Roman]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.09 14:15



Ти оправи ромите и циганите, полицията и чалгарите, та и в клуб Пловдив взе да постваш





Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: Paлицa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.01.09 17:40



нещо притеснява ли те?


Като се преместя да живея в Пловдив в края на годината, ще ме виждаш още по-редовно да пиша тук.

Queen's only


Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: Last Roman]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано17.01.09 19:05



Честита да е! Ама... В Пловдив все по-често може да чуеш турски, градът се управлява от мангалотурцисти, в близко бъдеще май ще имаме още една джамия. Та, не е далеч времето, когато ще станем граничен град, само се чудя дали ще сме в България.





Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: Last Roman]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано17.01.09 19:16



идваш ли баце
ше ходим да гледаме аквидукта!


къде ше бачкаш?


99%

Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: Sargon lll]  
Авторпpaви (Нерегистриран)
Публикувано17.01.09 19:44



прави разлика между цигански и турски,турци тук няма



Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: пpaви]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано17.01.09 20:04



Циганите в Пловдив говорят турски. Вярно, развален и неправилен турски, но турски. Те се турчеят. Отделно постоянно прихождат помаци тъдява, има цели фирми, където не може да чуеш българска реч. В крайна сметка няма голямо значение - циганин, помак или турчин - Пловдив става турски град.



Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: Sargon lll]  
Авторoтчaян (Нерегистриран)
Публикувано17.01.09 20:08



имам чувствоте,че вече всяка трета кора е или СМ или К или Х





Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: пpaви]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано17.01.09 20:37



Айде, бе, няма

Сякви има, българи, цигани, турци, арменци, евреи, секви, Пловдив винаги е бил мултиетнически град и няма как и защо да се промени това, само можем да се гордеем, че живеем мирно и кротко, а не се трепем за всяка глупост, като в братски Бургас


99%

Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: пeтльo]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано17.01.09 21:24



Скоро ще започнем да се трепем. Впрочем, това, че не го правим, едва ли е повод за гордост.



Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: пeтльo]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.01.09 22:02



е, за един фармацевт като мен винаги ще се намери място - я като медицински представител, я в някоя аптека.

Queen's only



Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: Sargon lll]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано18.01.09 02:08



Аз се гордея, че пловдивчани не трепат останалите, защото кура им е рязан или фамилията им завършва на "ян". Това, че ти си идиот е съвсем друг въпрос.


99%

Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: Last Roman]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано18.01.09 02:09



ще дойдеш само заради няква дупка на центъра?:)

драсни някоя бележка като идваш насам, така и не изпихме оная бира на античния


99%

Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: пeтльo]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано18.01.09 08:29



Не знам дали съм идиот, но ти явно си тъпо мангалотурско мекере, фен на Славчо Атанасов.
Не съм тръгнал да трепя някой, защото има рязан кур или фамилията му завършва на "ян".
Може би ти харесва да слушаш всяка сутрин шумните припеви от джамията?! Или, да чакаш зад някоя каруца, карайки колата си. Или, циганските сватби са един денонощен балсам за извратения ти слух. Вероятно си горд, че се полагат толкова грижи за циганите, които явно са еманацията на нашето общество. Ако, нещата опират до теб, сигурно ще си щастлив да виждаш минаре до минаре из града!
Е, аз пък не ги харесвам тези неща, нервират ме! Хора разни - аз съм българин, ти си безроден дупедавец!





Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: Sargon lll]  
Автор Falange ()
Публикувано18.01.09 09:30



Ми тебе и църквите не те кефят....кво предлагаш? Може би да нацвъкаме Партийни домове на БКП (БСП) или чалгатеки из града?
Иначе Пловдив турски град няма да стане скоро. Малцинствата не са повече от 15% така че може би след 50 години може и да стане турски, но и това не е сигурно. Това че разни цигански клошари и лепилари се шляйат из града е проблем на Полицията, че ги допуска



Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: Falange]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано18.01.09 10:29



Не ме кефят църквите, особено православната. Потъналите в разкош и поквара попове не могат да ме приобщят към христовото учение. Не съм комунист, смятам, че БСП трябва да се забрани при първа възможност и имуществото и` да се конфискува в полза на държавата. Слушам всякаква музика и не мисля, че това е лошо - всяко течение си има добри парчета, включително и т. н. "чалга".

Пловдив ще стане по-скоро турски, отколкото ти смяташ. Според теб 15% е малко, но не е така. Нарастването на турчеещата се популация е трудно предвидимо, но явно е бързо. Все по-често чувам турски, когато се разхождам из града. Може би не знаеш, но в момента Мохамед е второто най-често срещано име във Великобритания за новородени, с тенденция да стане първо. Във Франция вече не се готви свинско в студентските столове. Ислямизацията е повсеместна, а Пловдив не е изключение. От своя страна Турция отдавна прокарва идеята, че всеки мюсюлманин в България е турчин. Така нещата вървят на много зле, далеч по-бързо от това, което очакваш.

Хайде, нека да са 50 години до "турски" Пловдив. Аз и ти вероятно няма да сме живи тогава, но ще живеята децата ни, внуците ни, правнуците ни. За тях мислиш ли?



Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: Sargon lll]  
Авторзaпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано18.01.09 12:07



И в Брюксел,столицата на Европа,както и в Амстердам,най-честите имена на деца през 2007 са били мюсюлмански,едното беше Али май



Тема Вслушайте се в Саргоннови [re: Sargon lll]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано18.01.09 12:12



И аз съм за мир и мирно съществуване, но на първи януари бях на разходка в центъра на Пловдив. Ужасих се, че в продължение на часове аз не чух българска реч! Малки, нахални и нагли циганчета (14 - 25 годишни) гледаха с такова пренебрежение към малкото българи по-това време като не пропуснаха да кажат някоя цинична реплика на млади български момичета или възрастни хора!
Не спорете със Саргон, а просто се вслушайте. Това, което видях и чух на 1 януари тази година беше ужасно!



Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: Sargon lll]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано18.01.09 15:25



Теб дразни ли те да гледаш античния стадион? Някакви тъпи неверници с хиляда богове се изсрали на хубавото ни тепе. Или варварите, дето са натъпкали съседния връх с някакъви камънаци, предпазни стени кладенци и тем подобни неща... Пълна грозотия. Пловдив е уникален, защото е смес от всичко, тук не е крепост на българщината, тук е Пловдив. Като не ти харесва отивай в Бургас, там няма нито една джамия.

Освен това явно гледаш да си сипеш анти-славчовата пропаганда навсякъде, за това си идиот - изобщо не съм споменавал нито една партия или политик, просто ти обясних същността на Пловдив, тъй като явно ти си от някое забито село на майка си в гъза и си дошъл в големия град да ебеш циганките на Централна гара. Пловдив е бил, е и ще бъде мултиетнически град, независимо дали управлява СДС, ВМРО, ГЕРБ, БСП, Атака или който и да е.



Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: пeтльo]  
АвторFalange (Нерегистриран)
Публикувано18.01.09 16:12



Мултиетнически, да, но с преобладаващо Българско малцинство.......е поне от 120 години насам. Опастноста да се турцизира(циганизира) града е реална, но Саргон преувеличава излишно, според мен.



Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: Falange]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано18.01.09 16:41



Аз не говоря за 120 години, а за няколко хиляди години:)

Саргон си пръска политическата пропаганда, нищо чудно да членува в някоя партия



Тема Re: Вслушайте се в Саргоннови [re: Paлицa]  
Автор Mpakorop (крайнодесен)
Публикувано18.01.09 17:36



Циганите са проблема, не турците или пък още по-малко българомохамеданите, които се турчеят най-вече заради тъпата държавна политика.Все пак един лъч надежда е, че район Източен бил на четвърто място по раждаемост, а на първо е Западен, един чисто български район

.

Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: пeтльo]  
Автор Mpakorop (крайнодесен)
Публикувано18.01.09 17:39



В момента Пловдив е български град и такъв трябва да си остане. Много бивши чисто български градове в съседните ни държави вече не са такива, но много техни наследници са тук. Пловдив може и да не е бил град с преобладаващо българско население, но веч е е такъв и такъв трябва да остане и всички да се съобразяват с това.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: пeтльo]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано18.01.09 17:49



Ти си страшно тъпо парче, вероятно ти предстои добра кариера във ВМРО!

Сега ще ти обясня за последен път.

Аз съм атеист. Православието ми е точно толкова близко, колкото и Ислямът. Въобще аз не разглеждам "турцизацията" на верска основа, но ти си тъп и не схващаш. Нямам нищо против някой мюсюлманин, стига той да се смята за българин и да говори български! Това мое чувство обикновено се нарича патриотизъм или национализъм. Антипатията ми към ВМРО се дължи на простия факт, че тя експлоатира това чувство по един абсолютно комерсиален начин, като по този начин го унищожава у хората. То, и без това не е останало много от него у тях, а ВМРО съвсем го изхабява.

Не членувам и не съм членувал в партия, както и повечето хора, които познавам. Това не ми пречи да имам политически възгледи, да бъда политически ангажиран. Нима е странно, нима трябва да си от друга партия, за да критикуваш ВМРО?!

А, сега щи ти кажа малко за настоящето. В момента в страната има изкуствен подбор на популацията. Малко е силно казано, но е така. Определени етноси имат предимство пред други, те се толерират и поради това се размножават по-бързо. Никой няма интерес циганите да се интегрират в действителност, въпреки декларираните стремежи в тази посока. То, не и ясно дали това е възможно. Междувременно те не си плащат режийните, получават помощи до безкрайност, полицията и съдът са благосклонни към тях(страхуват се от тях). Това, съчетано с ниската култура на този етнос, води до свръхпопулация. При турците нещата са в много по-лека форма, но пак ги има. Достатъчно е да се погледне статистиката за прираста. Българите силно намаляват, турците съвсем леко се увеличават, а циганите се увеличават главоломно.

Сега погледни Европа. Виж колко много мюсюлмани има там, а и колко много от тях са турци. Един ден Турция вероятно ще влезне в ЕС. Дори това да не стане, тя ще има могъщо лоби в ЕС, дори на верска основа - арабите ще я подкрепят, нищо че не са турци и че дори в миналото са били поробени от нея. Само след 15-20 години според мен(може и по-рано) част от България ще поиска самоопределение. Нормално, ако управляващите са все подобни некомпетентни и крадливи мижитурки, тук ще е и ще става все по-зле. Със сигурност Турция ще подкрепи тези стремежи. Ще стане нещо като Косово. Въпросът е Пловдив в България ли ще остане или ще отиде в новата протурска държава. В момента сме в много критичен период, който ще дава плодове след години. За да бъдат сладки тези плодове, трябва ВМРО, тази комунистическомангалотурска сган да бъде разкарана от управлението на града.



Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: Sargon lll]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано18.01.09 18:33



Ти си идиот и ми вкарваш думи в устата, никога не съм отричал, че си атеист, нито пък че разглеждаш турцизацията на турска основа,а ти се опитваш да обориш това:)

Еми естествено, и аз мога да оборя твоето твърдение, че Чехия е по-голяма от Украйна:)

Аз съм атеист, не членувам в партии, не поддържам партии, през кура са ми. Гласувам,за да не ми иде гласа у дпс, така че всичко което каза, струва по-малко от изхабените ти клавиши на клавиатурата

ти критикуваш вмро за всяка глупост и с пистолет на челото не можеш да ме убедиш, че не си див симпатизант на някоя партия от опозицията на вмро

Това, което говориш ти не е държавна политика. В България няма държавна политика, няма да задълбавам, защото ти отместваш темата, говорим за Пловдив. Проблемът е един и се казва ДПС, това добавя малко капки към културата на българи, турци и цигани, просто това си е техния лайфстайл, да си раждат по сто деца и да спят с дъщерите си. не е установено със закон, тва е. ВМРО е всичко друго, но не и мангало-турска партия. Може да крадат, да си гледат личния интерес първо, а след това този на пловдивчани и т.н., но това е друг въпрос.



Тема Саргоне...нови [re: пeтльo]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано18.01.09 20:08



Да не подкрепяш Волен Сидеров и "Атака"?





Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: Sargon lll]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано19.01.09 11:36



" Отделно постоянно прихождат помаци тъдява, има цели фирми, където не може да чуеш българска реч."
Що, помаците на помашки ли говорят?



La Maritza c'est ma rivière...

Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: Mиpa_M]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано19.01.09 17:19



бахти темата заформихте.



Queen's only


Тема Re: Честита годишнина от Освобождението на Пловдивнови [re: Mиpa_M]  
АвторГoтин (Нерегистриран)
Публикувано05.02.09 20:01



Пумаците и турците са наи-малкия проблем понейе ж об6тината на Плождиж липсжат пари.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.