Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 26.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Загубване на книга от библ. "Иван Вазов"нови [re: chorilianas]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано13.12.08 17:29



Абе, отворко, за какъв се мислиш, че ме притискаш да ти кажа заглавието?! Егати кухата кратуна си, ако си мислиш, че точно на теб ще се изповядам!



Тема Re: Ренови [re: Paлицa]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано13.12.08 17:29



Просто те оборих - ти твърдеше, че в речниците тази дума я няма.
Е, разбираемо е в училище да ви спестят подобна лексика, но ако решиш да учиш висше с език ще трябва да запознаеш и с нецензурни изрази.

Иначе, Мултитран е система за преводачи. И върши великолепна работа. Ех, да беше включен и български език...



Тема Re: Ренови [re: пeтльo]  
Авторempanadas (Нерегистриран)
Публикувано13.12.08 17:31



Много е лошо, когато се имаш за нещо повече от останалите, скъпи дихателю. Особено когато това изобщо, ама изобщо не е сигурно. Да не говорим, че щом одобряваш ваврарщините по отношение на книгите и книгохранилищата, то е очевидно, че не си чак толкова еволюирал, за колкото се имаш. А ако не ти пука за братята ти по съдба - в случая хората, които също може да се нуждаят от книгата, от която ти се нуждаеш - то тогава определението за теб е "червей". Асоциален, при това. След като ти "седиш и се забавляваш", вместо да реагираш на тъпотиите на псевдоморалиста саргон, автоматично си лепваш това определение в моите очи.
Или не си съгласен, млади дихателю? Е, пука ми за твоето глупаво мнение, да ти кажа.



Тема Re: Загубване на книга от библ. "Иван Вазов"нови [re: Paлицa]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано13.12.08 17:34



Виж какво, Раличке, аз ходя в библиотеката, за да си доставям необходимата информация. Не съм се замислял въобще за правилата, аз обикновено съм над тези неща. Освен това, както ти казах, на картата ми не пише нищо за правила, така че - не ги знам, защото до сега не ми се е налагало да ги знам.

Що се отнася до ограничените ти познания по немски, бих могъл да ги разширя с някой по-сочен израз, но ще се въздържа заради пола ти(който все пак е обект на съмнение от моя страна).



Тема Re: Загубване на книга от библ. "Иван Вазов"нови [re: Sargon lll]  
Авторbebidas (Нерегистриран)
Публикувано13.12.08 17:35



В такъв случай ще пусна връзките си в библиотеката, за да понауча това-онова за теб. Поисках ти заглавието, за да се опитам да намеря книгата - а аз мога да намеря почти всичко, повярвай ми - но след като ти се имаш за голям мъж и предпочиташ да откраднеш... леке. Вижте ме какъв съм специален - чета много специални книги на немски отпреди половин век и понеже ония кретени в библиотеката не могат да се грижат за такива ценни вещи, аз ще им покажа кое как става. Наистина си леке, момче, как си позволяваш да се правиш на моралист, когато крадеш от всички?!



Тема Re: Ренови [re: Paлицa]  
Авторhelados (Нерегистриран)
Публикувано13.12.08 17:38



Разбрах. На саргончо не му се плаща пазарната цена на снигата, иска да мине тънко. Какво ще кажеш да му я подарим за Коледа на тоя крадлив и свидлив мухльо? :)



Тема Re: Ренови [re: empanadas]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано13.12.08 17:39



Тъпчо, ще ти разкажа една скорошна история, свързана с библиотеката "Иван Вазов". Взех за домашен прочит една книга, но се оказа, че от нея липсват страници, доста страници. Не ми отърваше да влизам в читалня, естеството на книгата изискваше по-продължително усвояване и т. н. Помолих мой познат да поиска същата книга за домашен прочит. Донесе ми я и се оказа, че там също липсват страници. Тогава взех да редувам двата екземпляра, но накрая стигнах до място, където липсваха страници и в двата. Състоянието на книгите в това учреждение е плачевно.

Сега ми попадна запазена, рядко използвана книга на вече рядко използван език в България. Не виждам нищо лошо да я "изгубя" и да си платя за това. Ако е необходимо, ще им я снимам и ще им платя нещо.



Тема Re: Загубване на книга от библ. "Иван Вазов"нови [re: bebidas]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано13.12.08 17:41



Никога не съм се правил на голям моралист, явно имаш ментални халюцинации. Пускай връзките, действай смело и безотговорно, не ме щади! Така или иначе - нищо няма да направиш!





Тема Re: Ренови [re: Бepeзka!]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано13.12.08 17:42



А, има си я думичката и в другите речници. За пръв път я срещнах като ученик в един немски вестник, в статия за някакъв тенесист. При това беше в заглавието. Веднага я намерих в огромния двутомен речник, който притежавам.



Тема Re: Ренови [re: Sargon lll]  
Авторchorilianas (Нерегистриран)
Публикувано13.12.08 17:48



Явно не проумяваш, че състоянието на книгите е плачевно заради варвари като теб. Тъпи варвари, които може би си мислят, че "тенесист" означава жител на Тенеси.
Обещавам ти да направя нещо този път. Може да забавя, но няма да забравя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.