Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 20.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Акция "Път на пешеходеца" - старт 19.11.08нови  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано18.11.08 22:01



Привет на всички!



Преди малко научих за една акция, която стартира
У Т Р Е !!!

Името й е "Път на пешеходеца".

Доколкото схванах, утре "паяците" ще вдигат колите, които са паркирали върху тротоарите и градинките с идеята да освободят път на пешеходците.

Това само по себе си не е лошо - та майките с количките няма откъде да минат, да не говорим за инвалидните колички, децата и т.н...

Идеята е добра, когато се отстоява редовно и се прилага не кампанийно, а систематично.

Но, ако сред нас има и шофьори, нека имат едно наум!

пп дано не се изроди и тази идея...









.

"Робът се бори за свобода,
свободният - за съвършенство!"

Тема Re: Акция "Път на пешеходеца" - старт 19.11.08нови [re: Vetrim]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано18.11.08 22:28



Един ден пролет не прави


Идеята е добра, но нищо няма да се промени

Предлагам Пловдивчани да си вземат цветни спрейове и всяка кола паркирана на тротоара по който всеки минава да бъде впръсквана много старателно! След няколко месеца тротоарите ще бъдат широки и спокойни....



Тема Re: Акция "Път на пешеходеца" - старт 19.11.08нови [re: Paлицa]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано18.11.08 22:53



От напръскването на тези, които са паркирали пречещо до омаскаряването и на тези, които са правилно отмарящи на улицата има само една малка крачка... просто едно хрумване.

саморазправата не е път, макар често да е примамлива

по-скоро, ако се приеме автентичната снимка като доказателство, всеки заснел нередно паркирало ППС, да може бързичко и безпроцедурно да я праща като ММС или е-майл на някой оторизиран орган, дето знае по-насетне какво да прави с нея, та да премахне мераците за нарушаване на приетите норми на общожитието в нашия град...











.

"Робът се бори за свобода,
свободният - за съвършенство!"

Тема Re: Акция "Път на пешеходеца" - старт 19.11.08нови [re: Vetrim]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано18.11.08 22:53



Уф, не ми говори за паяци. Днес ми вдигнаха таратайката, проклетниците.
Паркирам отстрани на пешеходния мост, до прокуратурата. Акълът не ми го побира как се е заврял там тъпият паяк.
Откак се преместихме в новия офис до Новотела е истински ад ходенето на работа с кола. Няма никакви места за спиране.

На мен по принцип не ми харесва начинът, по който се използват тези паяци. Излиза, че шофьорите плащат за недомислиците в градоустройството. Защо като строят бизнес сгради не предвиждат и места за паркиране, а където и да спреш наоколо все си в нарушение!
Според мен паяците трябва да прибират коли, които пречат на движението или такива, които непукистки са спряли на недопустимо място, при положение, че си има специални места за целта - паркинги.



Тема Re: Ти пък си намерила къде...нови [re: Бepeзka!]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано18.11.08 23:03



Па не знаеш ли, че там "вдигат"? Непрекъснато се навъртат и то два, както и в капана откъм БНБ... Около съда сновят и като забележат повече коли си предават по радиостанцията, та да хванат повече плячка. Иначе и бизнесинтереси влияят къде да "изчезват" знаци, недопускащи паркирането.

Съжалявам за теб, но гледай! Наистина са много огладнели и хвърчат бързичко. По-добре си плати своевременно, че иначе се начислява и престой, който също не е евтин.

Аз просто предупредих клубарите, понеже утре ще се вдигат и там, където не е обозначено със съответния знак, но реално затрудняващи придвижването на пешеходци! Това е нещо ново...

пп за срещата съм 50:50, понеже завися от външни фактори, които са с тази вероятност









.

"Робът се бори за свобода,
свободният - за съвършенство!"


Тема Re: Акция "Път на пешеходеца" - старт 19.11.08нови [re: Бepeзka!]  
Автор izgrev_lamerz (No Surrender)
Публикувано18.11.08 23:34



Там има доста платени паркинги :)
Освен това покрай Марица може да се паркира (ако имаш късмет)

Иначе не ти пречи да паркираш до Водната Палата и до там ти е 5-10 минути пеша ;)



Тема Re: Акция "Път на пешеходеца" - старт 19.11.08нови [re: Vetrim]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано19.11.08 02:47



Е аман вече от популистки акции, писна ми

.
Като са решили да помагат на пешеходците-защо не го направят по някакъв ефективен и адекватен начин?
Ще дам 1-2 бързи примера, а съм сигурен, че има още много:
1.Вместо паяците да вдигат автомобилите предлагам да бъдат построени няколко паркинга в ЦГЧ като този в Панаира например и те да бъдат на приемливи за всички цени
2.Всички полупразни платени паркинги да работят на символични цени или безплатно по време на акцията-зер като ще помагаме, наистина да помагаме
Въпрос:след като паяците ги събират тези неправилно паркирали автомобили ежедневно и реално нямат повече капацитет за каква "акция" говорим аджеба??? За тях това ще си е поредния нормален работен ден, а някой ще се тупа в гурдите,че провежда акция и помага на еди-кои си...
Друг въпрос:паяците днес като разчистят една улица от автомобили и на другия ден те задръстят двойно-повече съседната улица...та на кои пешеходци точно ще помага тази "акция" и защо именно на тях?
Стига вече с тези превантивни мерки-светлини, жилетки, столчета, паяци и пр., които уж ще пазят животи и ще помагат на някой, а в крайна сметка само пълнят нечии джобове.



Тема Re: Акция "Път на пешеходеца" - старт 19.11.08нови [re: Paлицa]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано19.11.08 02:58



От къде ги купувате тези анихилиращи спрейове?Биха вършили доста добра работа и при сметосъбирането-пръскаш боклука и след няколко месеца подобно автомобилите и той изчезва

.
Може ли да ти задам един малко интимен въпрос...естествено-руса ли си или ползваш много качествена и скъпа козметика за да достигнеш състояние на духа "блондинка"?



Тема Re: Акция "Път на пешеходеца" - старт 19.11.08нови [re: Linchpin]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано19.11.08 05:59



Ами, така е, на практика тази акция е една показна куртоазия. Би трябвало паяците всеки ден да вдигат неправилно паркиралите, а не само по време на "акция".

И, истината е, че хората не паркират неправилно за кеф, от келешлък(с много редки изключения). Трябва да се създават места за паркиране, не да се тероризират шофьорите.



Тема Re: Акция "Път на пешеходеца" - старт 19.11.08нови [re: izgrev_lamerz]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано19.11.08 10:09



Гледай сега,
Първо няма как да си оставям колата на платен паркинг за по 10 часа всеки божи ден (9 часа работно време + 1 час обедна почивка). Заплатата ми е 500лв.

Второ, всъщност офисът ни е до Новотела. Спирам от другата страна на моста и вървя пеш по пешеходния. Ако спирам до Водната палата си е бая път. Точно там спирах по време на панаира и то отзад в пресечките, щото тогава и улиците бяха платени.
А да намериш около Новотела е абсурд - всички парко места са на разни организации (не и на нашата), а отзад трябва да убиеш някого, за да му вземеш мястото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.