Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 21.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Магазин за портфейли  
АвторCute (Нерегистриран)
Публикувано10.11.08 16:47



Здравейте!Знаете ли къде в Пловдив мога да намеря маркови мъжки портфейли?



Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: Cute]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано10.11.08 17:29



Знаем.



пп знаем и жсм-а на мода, дето трие, ако някой иска да си прави реклама...












.

"Робът се бори за свобода,
свободният - за съвършенство!"

Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: Vetrim]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.08 17:57



Маркови са в магазина на Централни хали, от входа веднага в дясно

Но дали са оригинални маркови или само маркови си остава загадка дори и за мен За хубав потрфейл е много важно не само външната страна да е от естествена кожа, а най-вече вътрешната страна ( където са ципчетата и преградките). Иначе се късат след първвия месец. Марката, която ти препоръчвам е PETEK1855! Но пак повтарям, да се гледа вътрешната страна да е изработена от естествена кожа!



Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: Paлицa]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано10.11.08 20:38



И аз тях щях да препоръчам:)
Тея дни ще ходя да си взема ръкавици

Charades
Pop Skill


Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: пeтльo]  
Автор izgrev_lamerz (No Surrender)
Публикувано10.11.08 22:18



На мен ми подариха портфейл Петек (не петел) за някъв празник, но не помня какъв ;)





Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: izgrev_lamerz]  
Автор e2e (3d)
Публикувано11.11.08 02:18



и аз съм с петек, уникално съм доволен. дори старшите ги снабдявам всяка коледа с нещо оттам. стана ми традиция като че ли. а и избора е доста богат, особено за дамите.

"И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."


Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: izgrev_lamerz]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано11.11.08 03:56



не помниш празника или не помниш портфеила:)

Charades
Pop Skill


Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: Paлицa]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано11.11.08 11:40



Ле-е-ек полу-off-topic, нека не се приема за заяждане, а за опит да покажа и друга гледна точка:

Разни известни личности по света се снимат голи в кампания против използването на естествената кожа. Поправете ме, ако греша, ама може да си купите достатъчно луксозни и качествени портфейли и от други материи, нали? Дори този от изкуствена кожа да се къса по-бързо от този с естествена, можеш да си вземеш два за същите пари и пак да изкараш същото време с тях. Шикът ви няма да пострада толкова, а едно животно по-малко ще бъде одрано, а?



Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: vens]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 14:03



От изкуствена кожа нито са толкова хубави,нито са толкова издържливи,нито са от защитени видове,а обикновено от телешка или свинска кожа.Да не говорим,че при производството на изкуствена кожа се замърсява околното среда/както и от всяко друга човешка дейност/,а като се изхвърлят пластмасите,не могат да се разградят.



Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: пeтльo]  
Автор izgrev_lamerz (No Surrender)
Публикувано11.11.08 15:49



празника ;)

Ай Канарииииииии

Имам странното чувство, че утре след мача няма да имам глас :)



Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: ....]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано11.11.08 18:46



Мислех да отговарям, ама се отказах. При така дадените доводи има ли смисъл да се хабя...
Надявам се портфейлите и аксесоарите ви да държат по над 10 години все така хубави, като в началото...



Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: vens]  
Автор cina2 ()
Публикувано11.11.08 19:19



Това е за кожените палта, яки и орнаментите около качулките на якетата. За направата на аксесоари не се убива за целта животното - използва се всичко. Но ти може би си вегитарианец и затова ти се струва, че едно теле или прасе се убива само заради кожата му.



Тема Re: Вместо Венс...нови [re: vens]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано11.11.08 19:21



Не за това, че съм вегетарианец вече над 20г.,
но дори само от чисто морални подбуди, действайки като крайни потребители на продукти от животни, ние оправдаваме една цяла "индустрия", насочена към генериране на негативни емоционални състояния и, в крайна сметка, водеща до израждане на човешката изтънченост...

За опонентите на Венс препоръчвам да видят посочения филм (тегли се без торенти и безплатно) в секция ЧОВЕК - 21 стр.

http://www.kolibka.com/2.html

Име: Earthlings / Земляни

Описание:
"Земляни" е пълнометражен документален филм за абсолютната зависимост на хората от животните (за домашни любимци, храна, облекло, забавление и научни изследвания), но освен това илюстрира нашето пълно неуважение към тези "донори." С дълбок поглед в магазините за любимци, фабрики за кученца и подслони, както и фабриките за развъждане, търговията на козина и кожа, спортната и развлекателната индустрия, и накрая медицинската и научната професии, "Земляни" използва скрити камери и непоказвани досега кадри, за да опише ежедневните практики на някои от най-големите индустрии в света, всички от които разчитат изцяло на животните за печалба. Мощен, информативен, и провокиращ размисли, "Земляни" е най-обширния продуциран до сега филм за връзката между природата, животните, и човешките икономически интереси.









.

"Робът се бори за свобода,
свободният - за съвършенство!"


Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: vens]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано11.11.08 20:00



Дали ще го заколят* и ще му изхвърлят кожата или ще я използват за нещо полезно, като топли и качествени облекла... по-добре второто, от всякаква гледна точка, всичко останало е лицемерие да те лепнат на корицата на Максим щото скоро не си издавал албум.

* - кравата или в моя случай овцата така и така ще я заколят, тъй като заместител на месото не може, не е и няма как да бъде намерен. А без месо ще си умрем от недостиг на куп неща

Charades
Pop Skill


Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: izgrev_lamerz]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано11.11.08 20:00



много поздрави на селяните

Charades
Pop Skill


Тема Re: Вместо Венс...нови [re: Vetrim]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано11.11.08 20:04



аре да направим филм "лъвове" за абсолютната им зависимост от газелите или "разни паразити" за абсолютната им зависимост от хората и другите бозайници примерно
оцеляваме кой както може, хранителна верига и т.н., ако лъвът или тигърът ще изяде кожата на животното, което убие, ние няма да я изядем, но ще си я приготвим по друг начин за да ни е полезна - в дрехи. Повечето хора чисто физиологически не могат да издържат без месо повече от няколко години. защо да изхвърляме кожата?

Charades
Pop Skill


Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: пeтльo]  
Автор izgrev_lamerz (No Surrender)
Публикувано11.11.08 21:00



дано оркестъра на Гришата да е на стадиона, че ще си умрем от скука :)

Прати другите резултати на пловдивските отбори като СМС, плс ;)



Тема Re: хищник или тревопасно...нови [re: пeтльo]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано11.11.08 21:12



... определя се от дължината на чревния тракт.
Направи си сверка на кой животински вид каква е тя и тогава ще има основа за разговор.

Иначе доводите ти са нормални като за незапознат.
Впрочем, такива са и на 99% от "нормалните" хора.

Ама да не спамим темата на нерегистрирания...










.

"Робът се бори за свобода,
свободният - за съвършенство!"


Тема Вегетарианци няма :)нови [re: пeтльo]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано12.11.08 00:23



Стига сте се правили на света вода ненапита!!! Всеки човек консумира животински продукти- яйца, мляко....жизнено важни за нашия организъм. Месото е полезно за нашия организъм. Ботаниците също казват, че растенията са живи същества и не разбирам как някои хора могат въобще да ги ядат????



А се търгува дори и с кучета и котки, които не стават за ядене поне в БГ. Ето сега си търся куче от породата Померан и най-евтиното е 450 лева без да ми е гарантирано неговото родословно дърво.

Лично аз съм притеснена повече от евтината работна ръка на хората във фабриките, които обработват кожите, отколкото от това дали животните трябва да се ядат. И колкото повече защитници има за животните, толкова повече хора ще живеят по - зле и от животни! Писнало ми е по мейли или по форуми да чета лозунги от типа "Посадете дръвче", "Не яжте месо", "Не убивайте животни" и прочие.... А точно тези хора не садят дръвчета и не спасяват животни!

Аз им предлагам да се съберат и да изловят уличните кучета и котки, и да ги вкарат в приюти, че да не ги гледаме размазани по шосетата! После да вземат да бутнат хотелите по нашето черноморие и да го засадят я с борчета, я с палмички...Че от тяхното "активно " действие , всичко вече е застроено, че и тревичка не остана...

После да заминат за Северна Америка, където отстрелът за една бяла мечка струва 1 милион долара! Ето това за мен е престъпление, а не убиването на животни за храна на човечеството!

Също така предлагам защитниците на животни, да заемат мястото на опитните бели мишки използвани в медицинските лаборатории за създаването на живото спасяващи лекарства.

Нека любителите на животни забранят използването на кучета на митницата, в Гражданска защита , както и в Планинската спасителна служба за откриване на хора затрупани при лавини. Защото горките животинки с нищо не са заслужили да слугуват на хората.

Да се забранят използването на животни в цирка, защото това е също печалбарство на тяхен гръб!

Защо питам аз любителите на животни не са завели дело срещу космическа станция МИР? Нима забравихте, че с първия полет в космоса изпратиха невинното куче Лайка в космоса без да искат неговото изрично съгласие? Нима космоса е естествената среда за едно куче? Нима зоопарка е място подходящо за животни???

Всъщност аз съм възхитена от любителите на животни! От тяхната активност, информираност и дейност...И това всичко щеше да бъде не просто чудесно, а направо прекрасно ако не се заключваше единствено и само с приказки в глобалната мрежа, подплътено с лицемерно поведение в реалния живот.



Тема Re: хищник или тревопасно...нови [re: Vetrim]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано12.11.08 04:26



Доводите на вегетарианците са като на лицемери:)

От хиляди години сме всеядни и сме се изродили така, че да си добавяме необходимите вещества от всичко. Месото няма свестен заместител, вегетарианците страдат много много повече от болестни по ХС система, язви и т.н. Да не говорим за липса на важни хранителни вещества. Някои хора са по-издържливи, но други не издържат и пукват от липса на калций примерно. Да не говорим за бебета, там е абсурдно да не се ядат животински продукти. Дай да не им даваме кърма, а?

Сега мернах и мнението на Ралица, наскоро четох, че учени са доказали, че растенията чувстват и усещат по подобен начин, като животните. Дай да караме тогава само на вода, минерали и гъби?

Charades
Pop Skill

Редактирано от пeтльo на 12.11.08 04:28.



Тема Re: Вегетарианци няма :)нови [re: Paлицa]  
Автор e2e (3d)
Публикувано12.11.08 06:55



бре, как се разпени :>
успокой се малко де, ти така набра че спирачките няма да хванат :>

"И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."


Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: vens]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано12.11.08 13:06



Брей, не очаквах такава разпален дискусия


И толкова далече от съображенията, които изказах...

Нито съм вегетарианец, нито споделям някакви прекалено крайни природозащитни течения. Смятам обаче, че едно е да ядеш месо, щото все пак няма как, а друго е непременно да държиш да си направиш нежизненоважни неща от животното (щото има как, нали?).

Исках само да разбера дали съм единственият в този форум, който смята, че не задължително портфейлът ти (нещо не жизненоважно като белтъчините и другите благинки, които месото осигурява) да е от естествена кожа, за да е качествен и за да си шик?
Аз пък съм доволен от алтернативните материи и не се смятам за пропаднал във фьешън отношение. Не че ми е пукало за това, де, ама има и такива хора...



Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: vens]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано12.11.08 13:54



Скъпи Венс, ако в портфейла не се съхраняват жизнено важни, то поне се съхраняват изключително важни неща за човека! Като кредитни, дебитни и лична карти, като шофьорска книжка, визитки и други. Не ми се иска да ползвам некачествени портфейли при които едно отваряне да ми струва загубата на което и да е от изброените неща. Да не говорим за изпадането на монетите - най-малкото от неудобствата, които могат да се получат.

И един съвет: Независимо от твоите възгледи, купувай на децата си обувки от естествена кожа! Не ми се иска горките да страдат от спарване, което да доведе до гъбички. Или пък да ходят с пропускливи обувки от изкуствена кожа, което през зимата може да доведе до сериозни заболявания свързани с приема на антибиотици и прочие усложнения.

И те моля най-накрая да различаваш полезното от гъзарията за да не стават недоразумения!



Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: vens]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано12.11.08 21:24



в крайна сметка - какво да правим с кожата на заколената крава?

Charades
Pop Skill


Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: Paлицa]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано13.11.08 00:58



Скъпа Раличке, точно понеже различавам полезното от гъзарията, не говоря за вегетерианство, нито за обувки от спорни материи. Точно аксесоарите за мен са нежизненоважни неща.

Ще ме извиняваш, ама няма да ти повярвам, че портфейлът от изкуствена кожа (или друга алтернативна материя) ще ти се разпадне на 2-я месец и ще ти се изсипят монетите. Ако един портфейл от естествена кожа те издържа (да речем) две години, за същите пари ще си купиш 2 от изкуствена и пак документите ще са ти на сигурно място, нали? И няма да се спарят, нито ще им липсват белтъчини.

Останалото е гъзария и снобария...

П.П. Не мога да разбера защо все се опитвате да изместите фокуса в други посоки! Говоря за едно конкретно нещо, а всеки ми вади теории как СЪВСЕМ ДРУГО НЕЩО било много вредно и опасно...



Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: Paлицa]  
Авторempanadas (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 08:20



Замисляла ли си се за портфейл от кевлар?





Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: vens]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 08:22



Ако искаш ми вярвай, но действително джобчето на монетите при изкуствените портфейли се скъсва до 2-рия месец. Вече 2 портфейла такива смених и не искам и да си помислям за още такива боклуци.

Та отговори на Петльо, който зададе един много хубав въпрос:" Какво правим с кожата на заколената крава? "





Тема Re: хищник или тревопасно...нови [re: пeтльo]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано13.11.08 11:29



1. има;
2. какво да кажем за Индия... /там с милиони са вегита

/;
3. не само растенията, но и минералите...
4. на практика няма неживо нещо, просто степента на проявен живот е различна...

к,во прайм тогаз?
прайм се, че не знаем? и караме както досега...
не отричам портфейлите и другите подобни атрибути,
отричам насилието.

пп а и да ядеш нещо, насила придобито /дори след яростна съпротива/ си е чисто отравяне на физическо, емоционално и информационно ниво









.

"Робът се бори за свобода,
свободният - за съвършенство!"

Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: empanadas]  
Автор e2e (3d)
Публикувано13.11.08 14:50



е, щом и кевлара се намеси работата стана сериозна



"И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."

Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: Paлицa]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано13.11.08 16:40



Пак ли генерално ще правим изявления? Пък аз съм имал портфейли от изкуствена кожа, чиито джобчета за монети издържат една година. И сега, кое е вярното? Да генерализирам ли и аз, че изкуствената кожа ВИНАГИ държи достатъчно или просто ще приемем, че си попаднала на калпава изработка? А на лошо качество можеш да попаднеш и при използвана естествена кожа.

Относно въпросът на Петела за кожата на кравата - мисля, че вече бях ясен по въпроса. НЕ съм против използването на изкуствена кожа ПО ПРИНЦИП, за изделия, в които не могат да бъде замена с алтернативни материи - обувки, напр. Няма нужда да ми се обяснава как изкуствените спарвали и колко вредно било това - съгласен съм.

Кажи ми какво вреди или спарва изкуствената кожа на един портфейл? И не ми излизай с теорията, че на този свят монети задържа по повече от 2 масеца само и единствено изкуствената кожа...
Един логичен аргумент не извадихте в подкрепа на ест. кожа ЗА АКСЕСОАРИ. Само снобарията...

Редактирано от vens на 13.11.08 16:42.



Тема Re: хищник или тревопасно...нови [re: Vetrim]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано13.11.08 18:24



че какво му е насилата? и аз не искам да плащам данъци, няма ли някаква псевдо-еко-религия която да ме предпази от тях? храниш, поиш, грижиш се цял живот за някаква крава и накрая споерд мен е съвсем нормално тя да ти се оплати с месото си, най-моралното нещо на света. не виждам защо се поставя и граница между чувствата на животните и растенията - това, че животните са ни по-близки, тези хубави черни кравешки очи, колко ми е кофти като си помисля, че трябва да я заколя...

ако не убия аз кравата, ще я убие някой друг хищник, или ще я изядат червеите. десетки хиляди години сме еволюирали, хранейки се с месо и други пободни продукти и изведнъж във века в който трепем негри в газови камери, защото имат друга пигментация на кожата, убиваме милиони само, защото смятат че частната собственост е хубаво нещо и милиони конформисти започват да правят секс с хора от същия пол защото е модерно, развиваме някакъв псевдо-морал според който е лошо да се убиват животни, щото храносмилателната ни система била малко по-къса... всичко се основава на това, фалшив морал и много, много конформизъм, ако беше неправилно да ядем животни, господ щеше да ни накаже през тези хиляди години, ако беше вредно, нямаше да доживеем 21-и век, ако на животните не им харесваше, щеше да ни избият

Charades
Pop Skill


Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: vens]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано13.11.08 18:25



ръкавиците ми са от естествена кожа, портфейла - от изкуствена



Charades
Pop Skill

Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: пeтльo]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 22:12



Петльо и ръкавиците са аксесоар





Тема Re: хищник или тревопасно...нови [re: пeтльo]  
Авторchorillianas (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 22:25



- Сори, пич, по-нагоре сме от теб в хранителната пирамида - промърмори дребният китаец, секунди преди да убие младия дихател, за да си направи портфейл от кожата му.



Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: пeтльo]  
Авторchorillianas (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 22:27



Забравих да ти кажа - кравите нямат нищо против кожата им да бъде използвана за обувки, след като бъдат "заколени", но твърдо не са съгласни да стават на портфейли. Понеже не си в състояние да обориш това твърдение, налага ти се да го приемеш.



Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: chorillianas]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано14.11.08 20:30



Напротив, за да оборя твърдение, трябва ти да си предложил едно доказателство. Запознай ме с крава, която да ми каже/покаже/напише или да комуникира по друг начин с мен да каже на какво иска да стане кожата й и тогава ще ти повярвам

Charades
Pop Skill


Тема Разговор с краванови [re: пeтльo]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.08 20:59



Когато човек говори на крава, се нарича любов към животните, когато крава говори на човек се нарича шизофрения



Петльо, ние не сме от тях



Тема Re: Разговор с краванови [re: Paлицa]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано14.11.08 21:10



Аз съм сигурен, че има крави, по-интелигентни от някои от пишещите тук

Charades
Pop Skill


Тема Re: Разговор с краванови [re: пeтльo]  
Авторbebidas (Нерегистриран)
Публикувано14.11.08 21:56



А ще покажеш ли резултатите от теста за интелигентност на някоя крава?





Тема Re: Разговор с краванови [re: bebidas]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.08 22:40



Питай Венс, той ги разбира тия неща



Ай, че трябва да ходя на чалга в Планетата. Ако някой идва ще съм на червеното сепаре пред бара, срещу сцената, да свирка



Тема Re: Разговор с краванови [re: Paлицa]  
Авторcompletos (Нерегистриран)
Публикувано14.11.08 22:56



Венс е много възпитан човек, затова съм сигурен, че няма да те посочи като пример за крава, която умее да комуникира с хората и е по-интелигентна от клубния дихател :)



Тема Re: хищник или тревопасно...нови [re: пeтльo]  
Автор Calis (Елф ;))
Публикувано15.11.08 04:05



Искам само да кажа, че в ЕС крави НЕ СЕ КОЛЯТ. Убиват се с ел. ток. Така може да приемем че страданието им се доближава до първо обезглавената и после удавена в саламура зелка



А за вегетарианците ще напомня, че наскоро пак ЕС отмени забраната си над кривите краставици Привържениците на екото могат да дерзаят!

Money, so they say
Is the root of all evil today.



Тема Re: хищник или тревопасно...нови [re: Calis]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано15.11.08 19:05



Българските села не са в ЕС

В ЕС не се вари ракия у дома
Явно не се колят крави
10-12 годишните не шофират автомобили и мотоциклети

Charades
Pop Skill


Тема Re: хищник или тревопасно...нови [re: пeтльo]  
Автор Calis (Елф ;))
Публикувано16.11.08 14:02



Има си изисквания за кланиците, минава се през сумати регистрации. Това че бабите и дядовците острят ножовете покрай Гергьовден и Коледа няма отношение по темата. 12 годишните също мисля. Да не забравя и най-важното в ЕС няма никакъв проблем да си вариш ракия

Пък и всичко подлежи на предоговаряне каквото и да пише в който и да е договор Но вече се бяга много от темата, която и без това има минимален смисъл.

Money, so they say
Is the root of all evil today.



Тема Re: хищник или тревопасно...нови [re: Calis]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано16.11.08 20:46



Тук мнения, които са твърдо "по темата" се трият, изродил си се по другите форуми, където да постнеш смайли или отговор "да:)" ти носи бан доживот



Charades
Pop Skill


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.