Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:31 25.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Вегетарианци няма :)нови [re: Paлицa]  
Автор e2e (3d)
Публикувано12.11.08 06:55



бре, как се разпени :>
успокой се малко де, ти така набра че спирачките няма да хванат :>

"И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."


Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: vens]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано12.11.08 13:06



Брей, не очаквах такава разпален дискусия


И толкова далече от съображенията, които изказах...

Нито съм вегетарианец, нито споделям някакви прекалено крайни природозащитни течения. Смятам обаче, че едно е да ядеш месо, щото все пак няма как, а друго е непременно да държиш да си направиш нежизненоважни неща от животното (щото има как, нали?).

Исках само да разбера дали съм единственият в този форум, който смята, че не задължително портфейлът ти (нещо не жизненоважно като белтъчините и другите благинки, които месото осигурява) да е от естествена кожа, за да е качествен и за да си шик?
Аз пък съм доволен от алтернативните материи и не се смятам за пропаднал във фьешън отношение. Не че ми е пукало за това, де, ама има и такива хора...



Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: vens]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано12.11.08 13:54



Скъпи Венс, ако в портфейла не се съхраняват жизнено важни, то поне се съхраняват изключително важни неща за човека! Като кредитни, дебитни и лична карти, като шофьорска книжка, визитки и други. Не ми се иска да ползвам некачествени портфейли при които едно отваряне да ми струва загубата на което и да е от изброените неща. Да не говорим за изпадането на монетите - най-малкото от неудобствата, които могат да се получат.

И един съвет: Независимо от твоите възгледи, купувай на децата си обувки от естествена кожа! Не ми се иска горките да страдат от спарване, което да доведе до гъбички. Или пък да ходят с пропускливи обувки от изкуствена кожа, което през зимата може да доведе до сериозни заболявания свързани с приема на антибиотици и прочие усложнения.

И те моля най-накрая да различаваш полезното от гъзарията за да не стават недоразумения!



Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: vens]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано12.11.08 21:24



в крайна сметка - какво да правим с кожата на заколената крава?

Charades
Pop Skill


Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: Paлицa]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано13.11.08 00:58



Скъпа Раличке, точно понеже различавам полезното от гъзарията, не говоря за вегетерианство, нито за обувки от спорни материи. Точно аксесоарите за мен са нежизненоважни неща.

Ще ме извиняваш, ама няма да ти повярвам, че портфейлът от изкуствена кожа (или друга алтернативна материя) ще ти се разпадне на 2-я месец и ще ти се изсипят монетите. Ако един портфейл от естествена кожа те издържа (да речем) две години, за същите пари ще си купиш 2 от изкуствена и пак документите ще са ти на сигурно място, нали? И няма да се спарят, нито ще им липсват белтъчини.

Останалото е гъзария и снобария...

П.П. Не мога да разбера защо все се опитвате да изместите фокуса в други посоки! Говоря за едно конкретно нещо, а всеки ми вади теории как СЪВСЕМ ДРУГО НЕЩО било много вредно и опасно...



Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: Paлицa]  
Авторempanadas (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 08:20



Замисляла ли си се за портфейл от кевлар?





Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: vens]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 08:22



Ако искаш ми вярвай, но действително джобчето на монетите при изкуствените портфейли се скъсва до 2-рия месец. Вече 2 портфейла такива смених и не искам и да си помислям за още такива боклуци.

Та отговори на Петльо, който зададе един много хубав въпрос:" Какво правим с кожата на заколената крава? "





Тема Re: хищник или тревопасно...нови [re: пeтльo]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано13.11.08 11:29



1. има;
2. какво да кажем за Индия... /там с милиони са вегита

/;
3. не само растенията, но и минералите...
4. на практика няма неживо нещо, просто степента на проявен живот е различна...

к,во прайм тогаз?
прайм се, че не знаем? и караме както досега...
не отричам портфейлите и другите подобни атрибути,
отричам насилието.

пп а и да ядеш нещо, насила придобито /дори след яростна съпротива/ си е чисто отравяне на физическо, емоционално и информационно ниво









.

"Робът се бори за свобода,
свободният - за съвършенство!"

Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: empanadas]  
Автор e2e (3d)
Публикувано13.11.08 14:50



е, щом и кевлара се намеси работата стана сериозна



"И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."

Тема Re: Магазин за портфейлинови [re: Paлицa]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано13.11.08 16:40



Пак ли генерално ще правим изявления? Пък аз съм имал портфейли от изкуствена кожа, чиито джобчета за монети издържат една година. И сега, кое е вярното? Да генерализирам ли и аз, че изкуствената кожа ВИНАГИ държи достатъчно или просто ще приемем, че си попаднала на калпава изработка? А на лошо качество можеш да попаднеш и при използвана естествена кожа.

Относно въпросът на Петела за кожата на кравата - мисля, че вече бях ясен по въпроса. НЕ съм против използването на изкуствена кожа ПО ПРИНЦИП, за изделия, в които не могат да бъде замена с алтернативни материи - обувки, напр. Няма нужда да ми се обяснава как изкуствените спарвали и колко вредно било това - съгласен съм.

Кажи ми какво вреди или спарва изкуствената кожа на един портфейл? И не ми излизай с теорията, че на този свят монети задържа по повече от 2 масеца само и единствено изкуствената кожа...
Един логичен аргумент не извадихте в подкрепа на ест. кожа ЗА АКСЕСОАРИ. Само снобарията...

Редактирано от vens на 13.11.08 16:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.