Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:04 01.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема В събота /20.09/ е празника на Стария град, а...  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано17.09.08 10:39



.... на 26-ти септември е вечерта на галериите и музеите в Пловдив и Стара Загора.

Дано да е добро времето, за да се превърне в един истински празник на духа и естетиката.

пп дали да не се видим някъде в петъка /26.09/, та да отбележиме есенната сбирка?










.

"Робът се бори за свобода,
свободният - за съвършенство!"


Тема Re: В събота /20.09/ е празника на Стария град, а...нови [re: Vetrim]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 12:20



Ама сериозно ли мислиш, че някой от клуба ще тръгне по галерии?





Тема Re: В събота /20.09/ е празника на Стария град, а...нови [re: Paлицa]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано17.09.08 13:28



Не само, че ходят, ами даже срещат и други клубари, докато обикалят. Разбирам тревогите ти, че народът масово се е профанизирал, ама не влагаш ли мъ-ъ-ъничко прекалено усърдие??



Тема Re: В събота /20.09/ е празника на Стария град, а...нови [re: vens]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 14:38



Ами от тук съм с наблюдение, че само 1- 2-ма биха посетили галерии и то мъже. Освен за кръчми и Славчо Атанасов нищо друго не е на дневен ред. Аз също посещавам галерии, но не се приемам като част от клуба, а само като гост. Едва ли не ми се изсмяха, когато заговорих за пловдивски художници, музиканти и т.н.





Тема Re: В събота /20.09/ е празника на Стария град, а.нови [re: Paлицa]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано17.09.08 14:49



Принципно понятието "съвременен български художник" е смешно, то е един вид оксиморон.

Преди няколко години влезнах на една изложба. На пет-шест платна имаше нарисувана крава. Една и съща на всички, личеше, че е прекопирана. Само че, на едно беше жълта, на друго синя и т. н. Самата крава беше на ниво рисунка от началното училище. Може би не разбирам от изкуство, не знам, но... Просто беше страшно смешно, че някой прави такива неща и се смята за художник.

Преди няколко месеца пък бях на изложба на малка пластика. Трябва да ти кажа, че когато се учех да работя с електрожен, съм правил много по-съдържателни и по-привлекателни творби, без и въобще да си го поставям за цел. Взел нашият една шапка бурми, пирони и др. железца, запоил, заварил, залепил - и ето ти на - изкуство!

Та това е...





Тема Re: В събота /20.09/ е празника на Стария град, а.нови [re: Sargon lll]  
АвторБaй Блaroй (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 15:45



Хората за такива дивотии луди пари дават. Никога няма да забравя как веднъж ме накараха да пренеса една творба от колата до офиса на бившия началник с молбата да бъда много внимателен, защото струвало 20.000 евро. Откровено казано това приличаше на онези неща, които прави детото ми в часовоте по "Труд и творчество", но понеже е дело на някой набеден творец, то по тази причина струва точно една кола пари. Глупава работа. От такова творчество - мерси.



Тема Знаех си :)нови [re: Бaй Блaroй]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 16:28



Видя ли Венс


На единия му се привиждат крави, на друг дивотии... Казах ти аз, че никой няма да се юрне по изложби
Кръчмата му е майката



Тема Re: В събота /20.09/ е празника на Стария град, а.нови [re: Бaй Блaroй]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано17.09.08 19:00



А, хич не е глупава работа за самите "творци". Те се хвалят един друг, като по този начин засилват позициите си. Това им позволява да продават скъпо боклуците си на пишман познавачи. Така че, не е глупак този, който яде баницата, а този, който му я дава!



Тема Re: Знаех си :)нови [re: Paлицa]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано17.09.08 19:01



Да се чувствам ли поканен?!





Тема Re: Знаех си :)нови [re: Paлицa]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано17.09.08 19:03



Е, ако трябва да си припомняме оня спор, ти тогава се тръшкаше, че нкой не познавал някой от съвременните творци. Ми въпрос на вкус. И аз не ги познавам. От българското изкуство, кино и музика след промените, много малко неща харесвам, и то в конкретни области, а не изобщо. Тъй, че и аз влизам в масовката, макар и активно да се интересувам от изкуство и да ходя по музеи и (много рядко) по галерии



Пък относно темите в клуба - всеки пише, каквото го вълнува. Не съм влизал в клуба на друг град, ама не вярвам все за имресионизъм и камерна музика да си говорят




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.