Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 05.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплата  
Автор oneandonly (новак)
Публикувано13.09.08 14:14



Снощи с приятелска компания коментирахме поредното увеличение на таксиметровите услуги в Пловдив под предтекст "Горивата скачат". Да де бензинът и газта скачат, но такситата са на метан!

Както и да е, коментирахме колко ли пари изкарва на месец един таксиметров
шофьор в Пловдив. Стигнахме до извода че едва ли е под 1500 лв.

После обаче си викам такси, качвам се и решавам да разкажа на шофьора за нашите предположения и да го видя той какво ще каже. "1500 лв.?!?!", възкликва насмешливо шофьорът и добавя "Тия пари не ги харесваме даже. Ако паднеш под 2 хилки, значи си мързелувал". Обясни ми още, че при здраво бачкане можеш да ги докараш и до 3 000.

Ебаси и държавата, честно. В един момент се оказва, че секторът на услугите, генериращ сервитьорки и таксиджии, е един от най-печелившите в страната. За к'во ти е да учиш? Стани шофьор! Жалко е просто...



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: oneandonly]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано13.09.08 16:08



ми стани и ти такси бе, кво се жалваш



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: f(x)dx]  
Автор oneandonly (новак)
Публикувано13.09.08 16:23



Не се жалвам, а коментирам българската действителност.

И не, мерси съм, да стана таксиджия.



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: oneandonly]  
Автор Falange ()
Публикувано13.09.08 16:33



Ами така си е, по цял свят сектора на услугите таксиджии, сервитьорки/и, бармани вадат много кинти. Номерът е, че в нормалните държави и другите професии (такива за каквито трябва да учиш) също са добре платени.



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: oneandonly]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано13.09.08 21:35



българската действителност е, че всеки прави сметка колко изкарват другите и все си мисли, че това е несправедливо.
Обаче иначе не си навитак да ставаш таксиджия. Що бе - въртиш си геврека по цял ден, лафиш си с хората, докато чакаш клиенти си четеш книжки и решаваш судоку, чат пат някоя клиентка без пари ти извъртява по някоя свирка и така - пей сърце.
Какъв е проблемът?



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: f(x)dx]  
Автор oneandonly (новак)
Публикувано13.09.08 22:14



Много ясно, че е несправедливо прост таксиджия без образование да взима 3000 лв, а вишисти да се трепат за 400. Не са таксиджиите виновни, а шибаняците, които се управлявали тази държава през последните 50 год.

И нещо си тълкуваш, както ти скимне. Не им държа сметка, нито им завиждам. Дори е хубаво, че има немалко хора, които изкарват толкова пари в този град.

А и деиствителността, която описваш си я видоизменил, за да е в тон с тезата ти. Судоку, свирки..? А да караш 10 часа нощно време, а задръстванията, а риска от катастрофи и отговорността за клиентите? Ами боклуците вечер, наркомани и прочие...



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: oneandonly]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано13.09.08 22:38



Виждам, че не схващаш иронията и сарказЪма, така че карам направо:

1. Не всички таксиджии са прости и без образование. Мен ме е возил бивш учител по литература например. Пък и прости да са - кво от туй?

2. Информацията за 3000 е крайно ненадеждна. Въпросният таксиджия може да се е майтапил с теб. Сигурно му е писнало да го питат колко пари изкарват. Ти си може би петият за тази седмица, който е развивал темата пред мен. На базата на навъртения пробег за година и тарифите в София, аз лично съм по-скоро склонен да приема твоята цифра

3. Фундаментален принцип в икономиката е, че по-високият риск изисква по-голяма печалба. Сам го казваш - трафик, катастрофи, наркомани. А хората обикновено семейство имат, деца гледат.

4. Ситуацията на пазара на труда е такава, че ако висшист се трепе за 400 лева, значи е безумно некадърен. Само не ми давай за пример учителите, защото от първа ръка съм запознат с тарифите за частни уроци.

5. Преди да се възмущаваш колко много по-големи пари изкарват бакшишите от висшистите, замисли се. Например колко лесно хората дават пет лева за двайсет минути возене, а им се виждат безумно много двайсет лева някой да им учи дедето един час на математика. Пазар

6. Предлагам темите за културата на обслужване на таксистите, за тяхното вечно нямане на дребни и помпене на сметката да не я засягаме. Това е друга бира



Тема Полудяхте хихии:)))нови [re: f(x)dx]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано13.09.08 23:03



Ама вие сериозно ли мислите, че таксиджия взима 3 000 лева?
Че те и в София не взимат толкова


Как може да сте толкова наивни?



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: f(x)dx]  
Автор oneandonly (новак)
Публикувано13.09.08 23:17



Аз се понапих малко



Бе да са живи и здрави!!

А ти си много умно парче и ме кефи да споря/общувам с теб.



Тема Re: Полудяхте хихии:)))нови [re: Paлицa]  
Автор oneandonly (новак)
Публикувано13.09.08 23:20



Сега точно колко взимат, не знаем със сигурност. Но той каза, че 2 000 е нормално. 3, ако се скъсат от работа и е оборотен период. Човекът, чийто ник е някаква формула, е прав, че инфото би могло и да е преувеличено.



Тема Re: Полудяхте хихии:)))нови [re: oneandonly]  
АвторMaтeмaтичeckи aнaлиз (Нерегистриран)
Публикувано13.09.08 23:30



Това не е никаква формула

на практика дори такова означение в анализа не съществува,ф-я с диференциалчовека просто неуспешно се е опитал да имитира интерал(математическа операция ,която връща ф-ята към първичния и вид т.е. преди да бъде диференциарана,до първа ,втора и н-та производна)

ама се е получило някаква глупост,която не съществува



Тема Re: Полудяхте хихии:)))нови [re: Maтeмaтичeckи aнaлиз]  
Автор oneandonly (новак)
Публикувано14.09.08 00:41



Ахахах. Благодарим за този полезен урок по висша математика... особено на 3 уискита.





Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: oneandonly]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано15.09.08 11:48



Доколкото разбирам няма проблем бакшо да взима 3К заплата, проблема е че учителите например взимат 400. За това определено не е виновен бакшо, а е виновна държавата. Държавате е доста абстрактно понятие, затова нека малко да стесним кръга на виновниците до тези от които зависят тези неща, а именно правителството.
При милиарди бюджетен излишък, явно някой не си е свършил добре работата, можеше да няма излишък, ако тия пари бяха планувани за заплати на учителите, при все че имаше и протести например.
Само че проблема е че ние избираме косвенно правителството, чрез избора ни или липсата на такъв по време на парламентарните избори. Следователно виновните сме ние - заради нашият избор- ти, аз и всички имащи право на глас!
И ся вместо да се вайкаш по разни форуми за тази "несправедливост", помисли какво ще правиш догодина, когато там е датата





Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: БM]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано15.09.08 12:56



Бай Момчиле,

ако позволиш една корекцийка. Излишък требе да има, вЕрвай ми. Това възпира галопа на инфлацията, пък и са си буквално бели пари за черни дни. Друг е въпросът трябва ли 5000 пенсионера да ходят на море през Октомври с пари от тоя излишък.

Иначе правилно викаш - виновни сме самите ние с избора. Обаче изборът го правим не само веднъж на четири години, а буквално всеки ден. Щото въпросните 3К Шишо Бакшишо откъде ги взима? От теб, от мен, от един-единствения. Е, ако аз река да ходя пеша и спестените пари да ги влагам в образование на детето, рано или късно учителите и те ще взимат по 3К. Първо тези в частните училища, а после и в държавните (щото държавата, за да има учители в нейните си училища, трябва да предложи конкурентно заплащане).
При това, забележи, Шишо няма да взима 3К, а поне с пет лева по-малко

Така ги виждам аз нещата.



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: f(x)dx]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано15.09.08 14:10



Така е Интеграле, прав си българина не е свикнал да инвестира в образование, но пак казвам проблема не е че Шишо зима 3К, нека си зима човека няма лошо в това, колкото повече зимат ората, толкова по - добре.
Въпреки, че и аз се съмнявам в тези цифри, но кой знае.



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: БM]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано15.09.08 19:46



Съгласен съм на 100% с твоето мнение,само ми кажи какво от това като догодина на денят дд.дд.дд. отидем и дадем гласа си,като срещу всеки един глас правителството ще изкара 10 гласа на пенсионери (не)ходили на море,100 гласа на цигани яли и пили бира с кебапчета и взели още по 200лв на ръка и още 10 гласа на българи дошли на екскурзия от турция и т.н. и т.н.
Миналата година правителството похарчи доста солидна сума за да въоръжи полицията,която успя да го опази първо от кръвожадните учители,след това от лумпенизираните млекопреработватели,от извергите наречени земеделски производители,чиито европари потънаха някъде в бездънните партийни джобове,а след това съвсем бяха спряни!
Та какво значение има датата?
Отново ще управлява мнозинство,чийто електорат не може да се подписва,не знае български език или не помни какво е ял на закуска!
А докато управлението ни е такова ще бъде нормално хора от които не става нищо друго освен таксиджия да взимат в пъти повече от един лекар,учител,инженер пък ако ще и от най-кадърните да са!



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: F(x)+C]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано15.09.08 22:42



Глей ся, елементарна математика е, а ти явно си любител на висшата

. Да приемем, че съотношението на имащи право на глас в БГ е следното (цифрите не претендират за точност, просто давам пример):
60 нормални хора
20 пенсионери
10 цигани яли и пили бира с кебапчета
10 българи екскурзианти

Идва деня Х и се получава следното съотношение на гласовете:
20 нормални хора гласували за партията на нормалността
20 пенсионери гласували за пенсионерската партия
10 цигани гласували за кебапчииската партия
10 екскурзианти гласували за туроператорската партия
40 нормални хора не гласували

Това в процентно съотношение прави следното:
33% за нормалните
33% за пенсионерите
17% за кебапчетата
17% за туроператорите

и така се прави коалиция между пенсия, кебапче и туроператор, която държи пълното мнозинство от 67%, а нормалните хора са в опозиция.

Ся кво би станало ако 60-те нормални хора гласуваха за нормалната партия? Елементарно щяха да имат 60% мнозинство и пенсия-кебапче-турист щяха да са в опозиция. Нещата разбира се не са толкова идеалистични, но това е в общи линии.



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: БM]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано15.09.08 23:50



Най-много се възхищавам на оптимистите!


Дано твоята аритметика излизе правилна...лично аз в деня дд.дд.дд. ще направя каквото трябва, пък...да става каквото ще...
(п.п. Преподавателят ми по математически анализ казваше:"аз съм математик-от сметки не разбирам")

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: Полудяхте хихии:)))нови [re: Maтeмaтичeckи aнaлиз]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано16.09.08 00:11



Неопределен интеграл:
§f(x)dx=F(x)+C
Неслучайно клубара с ник f(x)dx е известен като"интеграла"

!
Съвсем случайно моят ник е продължение на уравнението!
Още по-случайно се случи бъг-ав и затова ще го сменя!
Всъщност...ненавиждам анализ 1.
Няма такъв изпит,няма толкова явявания,няма такава теория...пълен отврат!
Щастлив съм,че не ми трябва в реала!
Всъщност всеки си има някакъв кошмар...помня в барчето на АОНСУ-някой начертал на масата един биполярен транзистор и срещу него написал:"ТРИКРАКА ТАРАНТУЛА"

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: БM]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано16.09.08 07:31



къде пък ги изкара 60 гласували и 40 негласували...
та ние едва-едва правим 50% напоследък...



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: пeтльo]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано16.09.08 10:11



Както казах данните не претендират за точност, просто давам пример.
Ти що си черен?



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: F(x)+C]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано16.09.08 10:14



Хех, моят даскал по математика от гимназията казваше нещо подобно





Тема Re: Полудяхте хихии:)))нови [re: F(x)+C]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано16.09.08 10:16



Охооо колега, каква хинженерна специалност си/ще завършил/ш ?



Тема Re: Полудяхте хихии:)))нови [re: БM]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано16.09.08 15:40



ФМУ/МТПТ/МИ(2000)



Тема За Сливеннови [re: oneandonly]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано23.09.08 10:18



Случайно научих един съвсем приблизителен и ориентировъчен размер на дохода на сливенски таксиджия: малко над 2500 лв. чисто за период от около 2 месеца. Под "чисто" се има предвид като се махне разходът за гориво, резервни части и от тоя род неща, т.е. най-преките разходи, без разни такси, осигуровки, данъци и подобни (те па щото тях много ги плащат). Разбира се, дали е вярно, аз съм последната, която може да прецени.

П.П. Не всички учители преподават математика и не всички висшисти имат професии, които им позволяват да си докарват допълнителни пари. Нито пък всички имат търсени на пазара професии, за да се договорят за висока заплата. Дори не всички имат - по различни лични причини - възможност да се преместят в по-голям град. Не всички имат и способността да се представят, продават, пробутват и т.н. добре, както и да завързват контакти (което иначе доста помага) - мисля, че това не се обхваща от значението на думата "кадърност", или...? Всички те според Интеграла са безумно некадърни, или иначе казано - сит на гладен не вярва.

Редактирано от Mиpa_M на 23.09.08 10:31.



Тема ОК де какъв е проблеманови [re: Mиpa_M]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано23.09.08 10:31



1250 лв на месец, при работа която няма нормално работно време и не признава празници и почивни дни.

Много ли ти се вижда ???



Тема Кой проблем?нови [re: БM]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано23.09.08 10:32



Не съм казала, че ми се вижда много. Давам данни за сравнение.

Редактирано от Mиpa_M на 23.09.08 10:32.



Тема Re: За Сливеннови [re: Mиpa_M]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано23.09.08 12:16



Мира, мисля, че вече е крайно време хората да разберат, че социализЪма свърши и вече основната отговорност за тяхното благоденствие пада на самите тях. И това, че нямаш търсена на пазара професия или пък си свенлив и не умееш да се представяш си е просто оправдание. Зайо Байо в гората, ако не изрови от някъде нещо за ядене и не се пази сам или умира от глад, или го хапва Кумчо Вълчо. Оправдания, че бил бавен и страхлив просто не вървят. Така че тези с редките професии да се преквалифицират, а срамежливите да се отракват. ако искат да имат по-добре платена работа. Иначе ще си кретат с мизерните пари. Малко идеална представа разбира се, то па не може всички да сме счетоводители, адвокати и програмисти.

И да, аз не одобрявам това, че учителите са принудени да дават частни уроци (м/у другото най-висока е тарифата не на математиците, а на учителите по рисуване и биология). Не одобрявам и ниските заплати на медицински сестри (300-400 лева). И съм за това всеки, независимо каква му е професията да има възможност с честен труд да изкарва пари, колкото му трябват. Но вярвам също така, че ако Пенчо, Генчо, Атанас и аз оставим на Държавата да мисли за нас, няма да прокопсаме. Вярвам и, че Пазарът рано или късно ще си свърши работата и тогава, всички ще получават прилично възнаграждение за труда си. Но все пак - за да получаваш добри пари винаги ще е необходимо да имаш търсена от пазара професия, да умееш да се продаваш, да завързваш контакти.



Тема Re: За Сливеннови [re: f(x)dx]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано23.09.08 14:38



Добре де, интеграле, ама като икономист ти най-добре знаеш, че политиката на държавата е точно това - да регулира нещата, където не вървят правилно по естествен ход. Без значение социализъм, капитализъм или друго.
Ако оставим хората да зарязват безперспективните във финансово отношение професии и да търсят само келепира (зер нали капитализъм градим) - ще останем с държава без лекари, мед. сестри, учители, детски възпитатели, пожарникари, чистачи,... да изброявам ли още нужни, но непривлекателни професии? И с ненужно много търговци, прекупвачи, таксиджии, шофьори, чейнчаджии, златари, хотелиери, депутати,... да добавям ли още?

Ако сравним професиите на държавна издръжка с едно глездо с гладни гарджета - повече червейчета (разбирай по-високи заплати) ще получават по-шумните, напористите и широкочовчести гарджета, а другите просто ще умрат от глад, изместени от тях. Ама нали затова сме (уж) цивилизация - да се управляваме от разума, а не да караме по течението на еволюцията.

Проблемът (според мен) с таксиджиите не е колко получават. Дали им - вземат. А с това, че въпреки, че реално получават съвсем прилични доходи, се опитват още да извиват ръцете - я на клиентите, я на държавата. Международните компании били вдигнали горивата - още на следващия ден у нас тарифите са нови. По света свалят цената - тарифата тихомълком си остава. Междувременно се натиска държавата по особено арогантен начин (какъвто учителите просто не умеят) за намаляване на акцизите и данъците, а същевременно всички знаем как има 2 апарата - за отчитане и за без отчитане, как се монтират "помпички" за надуване на сметката и т.нат.

И трябва да приема тази наглост, щото било капитализъм? Не, това си е държавна импотентност и няма нищо общо със строя. И точно държавата трябва да постави всеки на мястото му, според вътрешната си политика. Ако вътрешната политика е безсилие, водещо до изчезване на социално нужните професии - не ми го маскирай като пазарна необходимост. Не за това избираме (или поне се опитваме) правителството, нали?



Тема Re: За Сливеннови [re: vens]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано23.09.08 18:43



Точно така, Венс, съвсем реална е угрозата да останем без лекари, пожарникари, учители, възпитатели в детските градини и т.н. Като стигнем до там тези, които имат пари ще си плащат скъпо и пре-скъпо на малкото останали такива, а другите имат в общи линии три избора:
* да мизерстват безропотно
* да се надяват държавата да уреди нещата (и същевременно да мизерстват)
* да запретнат ръкави и да бачкат

има и един четвърти вариант с някакви бунтове и революции, който вече се е случвал и може и пак да се случи, но е малко вероятно.

както казах, аз вярвам в силата на пазара и той ще намести така нещата, че който бачка, ще има пари пък било той инженер, счетоводител, лекар или арендатор на обществена тоалетна. Убеден съм, че пазарът ще натисне държавата да си върши по-добре работата. Например да осигури детски градини, защото младите хора бягат от страната понеже не могат да си гледат децата.
Рано или късно ще дойдем в ситуация, при която държавата ще бъде принудена да го направи. Пък дори и било защото няма да има от кой да се лапа

И ние като граждани бихме могли да ускорим процеса. Не само като гласуваме на избори, а чрез изборът, който правим всеки ден. Изборът дали да си затрая, когато таксиджията пуши докато ме вози, дали да си замълча, когато закръгля 3.20 на 4 лева, дали да бутам по 20 лева на катаджиите и да карам с превишена скорост, дали да харча парите си за цигари, вместо да ги спестявам за старини, дали разяснявам на детето си каква е приликата и разликата между Александър Малинов и поп-фолк-чака-рака фръцлата Малина

Малко като приказка изглежда разбира се, но мисля, че натам вървят нещата. Ако не го мислех, нямаше да съм все още в тази държава

а що се отнася до бакшишите, това което казваш важи за която си поискаш услуга в България.



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: oneandonly]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано01.10.08 17:45



Ето как жълтата измет си докарва по 2-3к на месец:



"Трима таксиметрови шофьори са с принудително отнети книжки за срок до 1 месец и с временно спрени от движение коли заради различни нарушения, свързани с нерегистрирани в метрологията тарифи. Те са санкционирани от ДАИ само за първите 2 дни на панаирната седмица, в която зачестиха сигнали за измами в цените, призна регионалният директор на изпълнителната агенция Йордан Арабаджиев. Единият от таксиджиите е заловен по жалба на немски гражданин, платил 30 лв сметка за разстояние, по-малко от 4 км. Другите двама с нерегистрирани солени цени са хванати при рутинни проверки на подсилените екипи на ДАИ.

Най-високата тарифа на такси, засечена от инспекторите, е 6, 50 лв на км. Журналисти обаче видяха на стоянката срещу панаира кола със стикер с цена 7,80 лв/ км и сигнализираха контролните органи. В района на панаира повечето чакащи жълти коли са с тарифи над 2 лева на километър. Измамниците имитират емблемите и номерата на 2-3 големи радиотаксиметрови фирми. Част от тях изобщо нямат право да работят в Пловдив, тъй като са регистрирани в други по-малки общини в региона и са платили по-ниски данъци.

От ДАИ призовават измамените клиенти да пазят фискалните бонове и да подават сигнали на телефон 63 16 11 и на интернет адрес dai_plovdiv@mail.bg. Можем да извършим и последваща проверка и да наложим санкция след засичане на данните с регистрацията на цените на автомобила в метрологията, подчерта директорът на ИА "Автомобилна администрация". Той съобщи, че от тази нощ до края на панаирната седмица ще работи един допълнителен екип на ДАИ, а през деня на улицата са изкарани
"


А тези от ДАИ отнели цели 3 книжки за 1 месец!!!Ау ,направо са пресекли жълтото мошеничество още в зародиш!
Направо да се чуди човек-да се смее ли, да плаче ли...!!!



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: f(x)dx]  
Авторcлaвuвaнoв (Нерегистриран)
Публикувано06.04.11 20:04



изкарват 1500 , аз бачках такси като студент и изкарвах толкова, сега съм младши адвокат и изкарвам 800



Тема Re: Полудяхте хихии:)))нови [re: F(x)+C]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано15.04.11 09:25



Еее......едвам избягах от учебника,сега и тук да ви търпя









В учебник по математика


Не съм цифра,
нито теорема,
а ръжда във
бройната система.
Ще разкъсам
всеки десетичен знак,
колчем се опита
да ми сложи крак.
Нули!нули!
-като върволица самномбули,
със протегнати
ръце-настъпват!
-искат моето сърце!
Не се строявам
аз под общо кратно,
дори съсловието
да е знатно!
Корените криви
-пак стърчат отвред.
Бързат!бързат!
-уравнения с кирливи ризи,
пак се бутат-най отпред.
Логаритмуват!
Степенуват!
Под показалка
чинно маршируват!
Аман!!!!!!
Това да не ви е хан!
Тук.........
и там........
просто съм си черен гологан.
Скоби малки си прескачам,
без да ме е грях....
а големите...?
-надути и високомерни
нищожества мизерни!
Знак за равенство?????
какъв е този фалш???
Под общ знаменател ,
на завет сте се наредили,
и наши,и ваши пак в дебели
книги с връзки сте се уредили.
Срам!
Но не съм светец!
и вий не сте ми храм.
А ти дърта Аксиомо!
Що закръгли оня остатък?
А?



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: oneandonly]  
Автор Иван Семков (непознат )
Публикувано01.06.11 11:54



За жалост има нещо такова, и то не е само за таксиджиите и сервитьорките! За страшно много различни работни места и професии има големи диспропорции в заплащането... просто нямам думи, няма такава държава...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.