Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 05.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: пeтльo]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано16.09.08 10:11



Както казах данните не претендират за точност, просто давам пример.
Ти що си черен?



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: F(x)+C]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано16.09.08 10:14



Хех, моят даскал по математика от гимназията казваше нещо подобно





Тема Re: Полудяхте хихии:)))нови [re: F(x)+C]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано16.09.08 10:16



Охооо колега, каква хинженерна специалност си/ще завършил/ш ?



Тема Re: Полудяхте хихии:)))нови [re: БM]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано16.09.08 15:40



ФМУ/МТПТ/МИ(2000)



Тема За Сливеннови [re: oneandonly]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано23.09.08 10:18



Случайно научих един съвсем приблизителен и ориентировъчен размер на дохода на сливенски таксиджия: малко над 2500 лв. чисто за период от около 2 месеца. Под "чисто" се има предвид като се махне разходът за гориво, резервни части и от тоя род неща, т.е. най-преките разходи, без разни такси, осигуровки, данъци и подобни (те па щото тях много ги плащат). Разбира се, дали е вярно, аз съм последната, която може да прецени.

П.П. Не всички учители преподават математика и не всички висшисти имат професии, които им позволяват да си докарват допълнителни пари. Нито пък всички имат търсени на пазара професии, за да се договорят за висока заплата. Дори не всички имат - по различни лични причини - възможност да се преместят в по-голям град. Не всички имат и способността да се представят, продават, пробутват и т.н. добре, както и да завързват контакти (което иначе доста помага) - мисля, че това не се обхваща от значението на думата "кадърност", или...? Всички те според Интеграла са безумно некадърни, или иначе казано - сит на гладен не вярва.

Редактирано от Mиpa_M на 23.09.08 10:31.



Тема ОК де какъв е проблеманови [re: Mиpa_M]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано23.09.08 10:31



1250 лв на месец, при работа която няма нормално работно време и не признава празници и почивни дни.

Много ли ти се вижда ???



Тема Кой проблем?нови [re: БM]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано23.09.08 10:32



Не съм казала, че ми се вижда много. Давам данни за сравнение.

Редактирано от Mиpa_M на 23.09.08 10:32.



Тема Re: За Сливеннови [re: Mиpa_M]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано23.09.08 12:16



Мира, мисля, че вече е крайно време хората да разберат, че социализЪма свърши и вече основната отговорност за тяхното благоденствие пада на самите тях. И това, че нямаш търсена на пазара професия или пък си свенлив и не умееш да се представяш си е просто оправдание. Зайо Байо в гората, ако не изрови от някъде нещо за ядене и не се пази сам или умира от глад, или го хапва Кумчо Вълчо. Оправдания, че бил бавен и страхлив просто не вървят. Така че тези с редките професии да се преквалифицират, а срамежливите да се отракват. ако искат да имат по-добре платена работа. Иначе ще си кретат с мизерните пари. Малко идеална представа разбира се, то па не може всички да сме счетоводители, адвокати и програмисти.

И да, аз не одобрявам това, че учителите са принудени да дават частни уроци (м/у другото най-висока е тарифата не на математиците, а на учителите по рисуване и биология). Не одобрявам и ниските заплати на медицински сестри (300-400 лева). И съм за това всеки, независимо каква му е професията да има възможност с честен труд да изкарва пари, колкото му трябват. Но вярвам също така, че ако Пенчо, Генчо, Атанас и аз оставим на Държавата да мисли за нас, няма да прокопсаме. Вярвам и, че Пазарът рано или късно ще си свърши работата и тогава, всички ще получават прилично възнаграждение за труда си. Но все пак - за да получаваш добри пари винаги ще е необходимо да имаш търсена от пазара професия, да умееш да се продаваш, да завързваш контакти.



Тема Re: За Сливеннови [re: f(x)dx]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано23.09.08 14:38



Добре де, интеграле, ама като икономист ти най-добре знаеш, че политиката на държавата е точно това - да регулира нещата, където не вървят правилно по естествен ход. Без значение социализъм, капитализъм или друго.
Ако оставим хората да зарязват безперспективните във финансово отношение професии и да търсят само келепира (зер нали капитализъм градим) - ще останем с държава без лекари, мед. сестри, учители, детски възпитатели, пожарникари, чистачи,... да изброявам ли още нужни, но непривлекателни професии? И с ненужно много търговци, прекупвачи, таксиджии, шофьори, чейнчаджии, златари, хотелиери, депутати,... да добавям ли още?

Ако сравним професиите на държавна издръжка с едно глездо с гладни гарджета - повече червейчета (разбирай по-високи заплати) ще получават по-шумните, напористите и широкочовчести гарджета, а другите просто ще умрат от глад, изместени от тях. Ама нали затова сме (уж) цивилизация - да се управляваме от разума, а не да караме по течението на еволюцията.

Проблемът (според мен) с таксиджиите не е колко получават. Дали им - вземат. А с това, че въпреки, че реално получават съвсем прилични доходи, се опитват още да извиват ръцете - я на клиентите, я на държавата. Международните компании били вдигнали горивата - още на следващия ден у нас тарифите са нови. По света свалят цената - тарифата тихомълком си остава. Междувременно се натиска държавата по особено арогантен начин (какъвто учителите просто не умеят) за намаляване на акцизите и данъците, а същевременно всички знаем как има 2 апарата - за отчитане и за без отчитане, как се монтират "помпички" за надуване на сметката и т.нат.

И трябва да приема тази наглост, щото било капитализъм? Не, това си е държавна импотентност и няма нищо общо със строя. И точно държавата трябва да постави всеки на мястото му, според вътрешната си политика. Ако вътрешната политика е безсилие, водещо до изчезване на социално нужните професии - не ми го маскирай като пазарна необходимост. Не за това избираме (или поне се опитваме) правителството, нали?



Тема Re: За Сливеннови [re: vens]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано23.09.08 18:43



Точно така, Венс, съвсем реална е угрозата да останем без лекари, пожарникари, учители, възпитатели в детските градини и т.н. Като стигнем до там тези, които имат пари ще си плащат скъпо и пре-скъпо на малкото останали такива, а другите имат в общи линии три избора:
* да мизерстват безропотно
* да се надяват държавата да уреди нещата (и същевременно да мизерстват)
* да запретнат ръкави и да бачкат

има и един четвърти вариант с някакви бунтове и революции, който вече се е случвал и може и пак да се случи, но е малко вероятно.

както казах, аз вярвам в силата на пазара и той ще намести така нещата, че който бачка, ще има пари пък било той инженер, счетоводител, лекар или арендатор на обществена тоалетна. Убеден съм, че пазарът ще натисне държавата да си върши по-добре работата. Например да осигури детски градини, защото младите хора бягат от страната понеже не могат да си гледат децата.
Рано или късно ще дойдем в ситуация, при която държавата ще бъде принудена да го направи. Пък дори и било защото няма да има от кой да се лапа

И ние като граждани бихме могли да ускорим процеса. Не само като гласуваме на избори, а чрез изборът, който правим всеки ден. Изборът дали да си затрая, когато таксиджията пуши докато ме вози, дали да си замълча, когато закръгля 3.20 на 4 лева, дали да бутам по 20 лева на катаджиите и да карам с превишена скорост, дали да харча парите си за цигари, вместо да ги спестявам за старини, дали разяснявам на детето си каква е приликата и разликата между Александър Малинов и поп-фолк-чака-рака фръцлата Малина

Малко като приказка изглежда разбира се, но мисля, че натам вървят нещата. Ако не го мислех, нямаше да съм все още в тази държава

а що се отнася до бакшишите, това което казваш важи за която си поискаш услуга в България.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.