Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 23.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Полудяхте хихии:)))нови [re: oneandonly]  
АвторMaтeмaтичeckи aнaлиз (Нерегистриран)
Публикувано13.09.08 23:30



Това не е никаква формула

на практика дори такова означение в анализа не съществува,ф-я с диференциалчовека просто неуспешно се е опитал да имитира интерал(математическа операция ,която връща ф-ята към първичния и вид т.е. преди да бъде диференциарана,до първа ,втора и н-та производна)

ама се е получило някаква глупост,която не съществува



Тема Re: Полудяхте хихии:)))нови [re: Maтeмaтичeckи aнaлиз]  
Автор oneandonly (новак)
Публикувано14.09.08 00:41



Ахахах. Благодарим за този полезен урок по висша математика... особено на 3 уискита.





Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: oneandonly]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано15.09.08 11:48



Доколкото разбирам няма проблем бакшо да взима 3К заплата, проблема е че учителите например взимат 400. За това определено не е виновен бакшо, а е виновна държавата. Държавате е доста абстрактно понятие, затова нека малко да стесним кръга на виновниците до тези от които зависят тези неща, а именно правителството.
При милиарди бюджетен излишък, явно някой не си е свършил добре работата, можеше да няма излишък, ако тия пари бяха планувани за заплати на учителите, при все че имаше и протести например.
Само че проблема е че ние избираме косвенно правителството, чрез избора ни или липсата на такъв по време на парламентарните избори. Следователно виновните сме ние - заради нашият избор- ти, аз и всички имащи право на глас!
И ся вместо да се вайкаш по разни форуми за тази "несправедливост", помисли какво ще правиш догодина, когато там е датата





Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: БM]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано15.09.08 12:56



Бай Момчиле,

ако позволиш една корекцийка. Излишък требе да има, вЕрвай ми. Това възпира галопа на инфлацията, пък и са си буквално бели пари за черни дни. Друг е въпросът трябва ли 5000 пенсионера да ходят на море през Октомври с пари от тоя излишък.

Иначе правилно викаш - виновни сме самите ние с избора. Обаче изборът го правим не само веднъж на четири години, а буквално всеки ден. Щото въпросните 3К Шишо Бакшишо откъде ги взима? От теб, от мен, от един-единствения. Е, ако аз река да ходя пеша и спестените пари да ги влагам в образование на детето, рано или късно учителите и те ще взимат по 3К. Първо тези в частните училища, а после и в държавните (щото държавата, за да има учители в нейните си училища, трябва да предложи конкурентно заплащане).
При това, забележи, Шишо няма да взима 3К, а поне с пет лева по-малко

Така ги виждам аз нещата.



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: f(x)dx]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано15.09.08 14:10



Така е Интеграле, прав си българина не е свикнал да инвестира в образование, но пак казвам проблема не е че Шишо зима 3К, нека си зима човека няма лошо в това, колкото повече зимат ората, толкова по - добре.
Въпреки, че и аз се съмнявам в тези цифри, но кой знае.



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: БM]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано15.09.08 19:46



Съгласен съм на 100% с твоето мнение,само ми кажи какво от това като догодина на денят дд.дд.дд. отидем и дадем гласа си,като срещу всеки един глас правителството ще изкара 10 гласа на пенсионери (не)ходили на море,100 гласа на цигани яли и пили бира с кебапчета и взели още по 200лв на ръка и още 10 гласа на българи дошли на екскурзия от турция и т.н. и т.н.
Миналата година правителството похарчи доста солидна сума за да въоръжи полицията,която успя да го опази първо от кръвожадните учители,след това от лумпенизираните млекопреработватели,от извергите наречени земеделски производители,чиито европари потънаха някъде в бездънните партийни джобове,а след това съвсем бяха спряни!
Та какво значение има датата?
Отново ще управлява мнозинство,чийто електорат не може да се подписва,не знае български език или не помни какво е ял на закуска!
А докато управлението ни е такова ще бъде нормално хора от които не става нищо друго освен таксиджия да взимат в пъти повече от един лекар,учител,инженер пък ако ще и от най-кадърните да са!



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: F(x)+C]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано15.09.08 22:42



Глей ся, елементарна математика е, а ти явно си любител на висшата

. Да приемем, че съотношението на имащи право на глас в БГ е следното (цифрите не претендират за точност, просто давам пример):
60 нормални хора
20 пенсионери
10 цигани яли и пили бира с кебапчета
10 българи екскурзианти

Идва деня Х и се получава следното съотношение на гласовете:
20 нормални хора гласували за партията на нормалността
20 пенсионери гласували за пенсионерската партия
10 цигани гласували за кебапчииската партия
10 екскурзианти гласували за туроператорската партия
40 нормални хора не гласували

Това в процентно съотношение прави следното:
33% за нормалните
33% за пенсионерите
17% за кебапчетата
17% за туроператорите

и така се прави коалиция между пенсия, кебапче и туроператор, която държи пълното мнозинство от 67%, а нормалните хора са в опозиция.

Ся кво би станало ако 60-те нормални хора гласуваха за нормалната партия? Елементарно щяха да имат 60% мнозинство и пенсия-кебапче-турист щяха да са в опозиция. Нещата разбира се не са толкова идеалистични, но това е в общи линии.



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: БM]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано15.09.08 23:50



Най-много се възхищавам на оптимистите!


Дано твоята аритметика излизе правилна...лично аз в деня дд.дд.дд. ще направя каквото трябва, пък...да става каквото ще...
(п.п. Преподавателят ми по математически анализ казваше:"аз съм математик-от сметки не разбирам")

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: Полудяхте хихии:)))нови [re: Maтeмaтичeckи aнaлиз]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано16.09.08 00:11



Неопределен интеграл:
§f(x)dx=F(x)+C
Неслучайно клубара с ник f(x)dx е известен като"интеграла"

!
Съвсем случайно моят ник е продължение на уравнението!
Още по-случайно се случи бъг-ав и затова ще го сменя!
Всъщност...ненавиждам анализ 1.
Няма такъв изпит,няма толкова явявания,няма такава теория...пълен отврат!
Щастлив съм,че не ми трябва в реала!
Всъщност всеки си има някакъв кошмар...помня в барчето на АОНСУ-някой начертал на масата един биполярен транзистор и срещу него написал:"ТРИКРАКА ТАРАНТУЛА"

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: Да слугуваш на хората и да взимаш луда заплатанови [re: БM]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано16.09.08 07:31



къде пък ги изкара 60 гласували и 40 негласували...
та ние едва-едва правим 50% напоследък...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.