Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 30.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re:Верно сте многонови [re: blues_woman]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано31.08.08 10:58



Какво значи толерантен непушач? И толерантен пушач?

Ти ще си толерантна, ако проявиш разбиране и не запалиш цигара в и без това тясното заведение.

Аз ще съм толерантен, ако търпя твоята прищявка да не се съобразиш с мен. Така ли излиза?

Принципно толерантността аз я разбирам малко иначе. Тя може да бъде един вид отстъпка, но не и такава, която поставя под риск моето собствено здраве. Или пак нещо се бъркам?

Така че спорът може да придобие напълно смислени очертания и всеки да изкаже собствената си позиция по нормален начин. Съответно аз също мога да бъда много сдържан, стига да ми се дават нормални доводи, а не глупашки примери за това, че никой не ми правил проблем когато ям шоколад и свинско



А пърденето в сурата си беше наистина необходима крайност. Някой ден наистина ще го направя. Не знам обаче дали някой няма да стане и да ми посегне. Е тогава ще стане наистина интересно.. Значи кучета и котки може, а прасета не може?






Тема Re:Пушанови [re: kimchi]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано31.08.08 12:46



Евала, като не пиеш "тая помия", кво пиеш? Само вода от чешмата ли:)
Вметката с найлоновите торбички, благодаря че ми каза, нямах представа че е така! Добре бе деба в кой свят живеете, не четете ли новини:) В цяла България стартират кампании за намаляване и изобщо спиране на използването на найлонови торбички, специално в Пловдив магазините, които дават хартиени торбички щеше да имат данъчни облекчения или нещо такова

ок и да разсъждавам пак, само вода от чешмата и вино ли пиеш(и то не-мераклийско ли кво беше онова в огромната смешна бутилка с вкус на магарешка урина)



Тема Re:Пушанови [re: пeтльo]  
Автор Calis (Елф ;))
Публикувано31.08.08 15:10



Хартиените също не са решение. Виж тоновете найлон и сметни колко гори трябва да си заминат от планетата на година. Дървесината е възобновяем източник, но и е нужна 50на години. Дотогава още колко ще се изсекът.. Истинско решение е добра програма за рециклиране и/или използването на торби за многократна употреба.

А за пушачите имам наблюдения, че към този им кофти навик обикновено вървят по няколко "спомагателни", които са също доста дразнещи.

Money, so they say
Is the root of all evil today.



Тема Разумни?нови [re: blues_woman]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 19:47



А в пушенето какво разумно или рационално има?



Тема Re:Пушанови [re: пeтльo]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 19:52



Пия вода и сокове, понякога мляко. Отминах възрастта, за която беше характерно мисленето, че ако не пиеш яко алкохол, не ставаш, а ако пък изобщо не пиеш - си нещастник. Всъщност и тогава не пиех. Характер, какво да се прави - не обичам да се водя по масовите разбирания :) Същото е и с новините - не ме интересуват, аз от много време използвам една платнена торбичка за многократна употреба или просто нося покупките в ръка :)



Тема Re: Разумни?нови [re: kimchi]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 09:20



Ще е много хубаво ако НЕ пушачите спрат да карат колите си! Така загрижените за собственото си здраве хора, не слизат от волана, а впръскват тонове отровни газове, които са стотици повече и по-вредни от тютюневия дим! Но явно този факт не ги притеснява!

Никой не кара НЕ пушачите да ходят в евтини кръчми! Има си достатъчно скъпи заведения, които са с много добра вентилационна система и дори и на съседната маса да се пуши, нищо няма да се усети!

Никой не кара НЕ пушачите да дружат с пушачи!



Тема Re: Разумни?нови [re: Paлицa]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 09:29



Раличке, коли карат всички, не само непушачите. Тоест ограничението би се отнасяло за всички - подкрепям с две ръце. Иначе аз нямам кола, така че малко си объркала адреса ;)
Разсъжденията ти за скъпите заведения са мутренски - нищо ново ;)



Тема Re: Разумни?нови [re: kimchi]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 11:50



Аз също нямам кола, изказах само мнение без да е адресирано към никой.
Просто ми е интересно как на НЕ пушачите всичко им пречи?
Няма нищо мутренско и лошо в скъпите ресторанти, важното е да можеш и да искаш да си го позволиш. Ако не можеш да си го позволиш, също не е повод за злобни подмятания и бележки





Тема e-e-e...нови [re: Paлицa]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано01.09.08 12:20



Хайде сега..

Автомобилите са си автомобили. Никой не те вързал да стоиш в гараш с автомобил, чийто двигател е запален. Има си атмосфера, има си растения - те се грижат по естествен път. Автомобилите, които карам имат катализатори и изпълняват изискванията на Евро 4 сертификат за екология и безшумност. Повечето карат на газ - изключително екологично гориво. А аз карам с дизел - гориво, което до 50% е по-еколочино чисто от безоловния бензин..

За заведенията не си много права, защото дори и в скъпите заведения (от всякакъв тип) има проблем с вентилацията..

Пък е глупаво да подбирам приятелите си по това дали пушат или не. Пушачът сам по себе си е човек за мен до този момент, в който започне да показва пренебрежение към мен и моето здраве...



Тема Re:Пушанови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор omphala (+БГ +ВКС)
Публикувано01.09.08 12:27



Че защо да е неуместно?!?Тлъстините и неприятната миризма издадена от едно тяло затлачено с мазнини и токсини е също толкова неприятна.А тогава защо аз трябва да се блъскам с тлъстаци по автобусите?!?Това малко или много ми вгорчава живота.А за "кроткото" пафкане от съседната маса-аз сядам винаги на маса за ПУШАЧИ на които винаги има пепелник.Ако ти също си седнал на такава маса,това е единствено и само твой проблем!!!Когато има изричен знак посочващ забрана за пушене го спазвам.Мразя да пуша на улицата или по спирките просто ми е просташко,но когато съм на маса за пушачи или на обособено място за пушене,не мисля,че забележките са уместни.

Търся си кучкар...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.