Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 24.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Спад при разрешителните за стойтелство  
АвторRedMan (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 22:33



Според официалната статистика на НСИ, през първото тримесечие на 2008 г. в България са издадени 2267 разрешения за строеж на 11,437 жилища, разгърнатата жилища площ на които възлиза на 1,584,613 кв.м.
Забелязва се чувствителен спад на разрешенията за нови строежи спрямо предишни периоди. През първото тримесечие са издадени 3505 разрешения (общо за жилищни, административни и друг тип сгради), докато през четвъртото тримесечие на 2007 година броят е 4637, а през третото тримесечие - 4878.

Най-много нови жилища ще се строят в Пловдив и Бургас, и двата града с над 246 хил.кв.м. проектирано ново строителство. По този показател двата града изпреварват столицата, като в София тримесечието е донесло бъдещи 226 хил. кв.м. площ.

Във Варна отново ще се строи много, макар и по-малко от първите три града. Разрешени са 236 нови строежа на 1326 жилища с почти 175 хил. кв.м. разгърната жилищна площ.

Издадените разрешения в София са 311 на брой, за 1161 жилища. Прави впечатление, че в Пловдив разрешенията на брой са по-малко, но предвижданата жилищна площ е повече.

По брой разрешени нови жилища през тримесечието лидер е Бургас - 2354 броя.

Прави впечатление активното ново строителство, което се разгръща в Добрич: 113 разрешения за 887 жилища с площ над 119 хил.кв.м. Толкова жилищна площ ще се строи и в Благоевград, но разпределена сред почти два пъти повече жилищни единици.

В Русе са издадени едва 19 разрешения за нови строежи, в Силистра и Монтана - нито едно.

Разрешенията за строеж на административни сгради са общо 78 на брой, най-много във Варна (11), в Пловдив девет, а в София - едва пет.

Спадът в строителната активност през студентите първи три месеца на годината е закономерен, като през първото тримесечие на 2007 г. също имаше спад с 14.5% спрямо последните три месеца на 2006 г.

Сегашното понижение обаче е доста по-чувствително: с 25% спрямо предходното последно тримесечие на 2007 г. Доловим спад има и в общия брой: през Q1'2007 са били издадени 4049 бр. разрешителни за строеж, от тях 2442 за жилища.

Една добра вест дано поне за малко се спре с това задушаващо стройтелство

вие как мислите?



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: RedMan]  
АвторPeshev (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 23:08



Напълно споделям очакванията ти ! Признаци, за това има още от началото на годината, но сега вече е твърде очевидно . Нямам наблюдения, за другите градове, но тук огромните транспаранти, до почти всеки строеж, са явно доказателство , за липсата на купувачи ! Мисля, че инерцията ще продължи още малко, но в крайна сметка, уплътняването ще спре. Да се надяваме, защото града, все още е добро място за живеене !



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Peshev]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано29.05.08 09:32



хм, мен ако питате, все още търсенето на жилища превишава предлагането. С повишаването на платежоспособността на българите това още повече ще се засилва. А като вдигнат още няколко пъти с по 14-15 % цените на тока и топлоенергията и това направи абсолютно нерентабилно отоплението на панелни апартаменти - тука ли си, мале, там стой.

Освен това нещо ми подсказва, че този 25% спад е за сметка на апартаменти в курортите по морето, Банско и Пампорово.

с други думи - в големите градове тепърва ще се строи много. Силно се надявам строежите да са в сателитни квартали и селища, че иначе ще заприличаме на Сеул



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Peshev]  
Автор Alykard ()
Публикувано29.05.08 09:38



спад има по курортите,в пловдив има пови6ение,вижте какво пише в началото,област пловдив и бургас с най-много проектирано,като се има впредвид ,че бургас включва всички курорти от турската граница до стара планина,а в област пловдив се строи освонво в и около града,мислете малко ве хора,а и за едно тримесичие не може да се съди на целогодишна база,пешев не разбирам негативното ти мислене към всичко,гледай по позитивно ве човек,дали има куповачи или няма тебе кто те бърка,не ги финансираш ти проектите,а плакатите говорят за голяма конкуренция,не задължително за липса на куповачи,а и строителството осигурява работа на доста хора от архитекти до общи работници
п.с. темата няма почити нищо общо с пловдив

Редактирано от Alykard на 29.05.08 09:41.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: f(x)dx]  
Автор Alykard ()
Публикувано29.05.08 09:52



имено ,спада е за планинските и морските курорти т.е. област бургас и варна,към които се водят,но въпреки това строителството остава доста интензивно и там,този спад е за 3 месеца и не може да се съди за цяла година,просто поредното не толкова достоверно заглавие,а щом област пловдив е на 1во място с бургас при положение,че в област пловдив няма големи курорти все още т.е строи се основно в града



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: RedMan]  
Автор Falange ()
Публикувано29.05.08 10:28



Надявам се да се строят нови предградия около Пловдив а не отвън на вътре, защото Пловдив се задушава в тези граници. Бутат се малки къщи и се строят 5-6 етажни кооперации без да има нужната инфраструктура (канализация и малки, тесни, разбити улички). За сега положението е що годе търпимо, но не и за вбъдеще. Бъдещето е в предградията и близките села като Марково, Бресник, Брани Поле, Ягодово, Първенец, Златитрап.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: RedMan]  
АвторTpakиeц (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 16:37



Вместо да презастрояват само определени градове не е зле да се ориентират малко и по градове като Плевен,Стара Загора,Русе,Шумен и тн за да има някакъв баланс а не да превръщат 4 града в бетонни гета и хората да се вайкат.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: RedMan]  
Авторmark (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 16:45



Аз мисля, че се пише без "Й"
А вие как мислите?





Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Alykard]  
Автормapk (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 16:48



Много се интересувам и много моля да ми отговориш, ти пряко заинтресован ли си от въпроса. И много моля за отговор, защото съм пряко заинтересован от него!
Много моля също да ми кажеш, защо няма почти една дума в поста ти без правописна грешка?



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: f(x)dx]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 19:25



Може ли да ти задам няколко въпроса?
Къде видя повишаване на платежоспособността на българите?
До какво ще доведе повишаването на цените на тока и парното?
Как е в Сеул?



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Alykard]  
АвторPoмaнo (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 23:25



Аз ще се радвам ако в града се строи най малко , но най качествено в България . След 100 г. хората да кажат тази сграда е ценна , не трябва да я събаряме.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: мapk]  
АвторAlykard (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 23:51



не съм пряко заинтересован,но имам познати,които се занимават с тези неща,колкото до правописните грешки,ми писах от клавиатура ,която нямаше бг букви,а бдс не го владея много



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Poмaнo]  
АвторAlykard (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 23:55



тук си прав,но просто конкуренцията в момента е на такова ниво,че се гони бърза и евтина печалба ,а не архитектурни постижения,но темата беше,че има спад в разрешителните за строеж,а реално за пловдив е точно обратното,не,че може по 1 тримесечие да се съди глобално дали има спад или не ,като цяло ,ама тъпи журналисти



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Alykard]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 00:21



"имено ,спада е за планинските и морските курорти т.е. област бургас и варна,към които се водят"
==========================================================

За Бургас не знам, но за другия град - ела и виж къде, какво, как и защо...А и не гледай колко са разрешенията на брой, а колко мащабни по големина са сградите, които се строят...



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Alykard]  
АвторPoмaнo (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 00:24



Според мен и по годишно не може да се съди ,защото сградите се строят за повече време. Друго което ме дразни е, че повечето данни са по области и фактически черноморските градове са със завишени числа



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Poмaнo]  
Автор Alykard ()
Публикувано30.05.08 00:33



дам,прав си,реално там повечто строителство е изнесено по курортите,докато в София и Пловдив е точно обратното съсредоточено е в градовете,не че и в пловдив няма разрешителни за ваканционни комплекси в хисаря ,примерно или в София в полите на витоша,но те, процетно ,са много по-малко от общитя брой,за разлика от бургас и варна



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Poмaнo]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 00:38



"Друго което ме дразни е, че повечето данни са по области и фактически черноморските градове са със завишени числа"
==========================================================

А, даммм...То защото в Провадия, Дългопол, Долни чифлик и Вълчи дол има бум на строителството...





Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Alykard]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 00:40



Аликард, стига с тоя местен шовинизъм! Повтарям, във Варна се строи много повече от Пловдив. А курортите около Варна ги заеби, там вече няма накъде да се строи повече...А и нали се сещаш, че Варна - Златните е една агломерация, която се нарича ОБЩИНА ВАРНА!



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Bapнeнckи]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 00:43



Ветрино и Суворово също изживяват невиждан бум в сферата на Риъл Естейт-а...





Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Bapнeнckи]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 00:52



Аз: "Аликард, стига с тоя местен шовинизъм!"
========================================

Оп, извинявай! Почти бях забравил, че си от Асеновград...





Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Bapнeнckи]  
Автор Alykard ()
Публикувано30.05.08 01:02





нещо не си наред,пич,то и ника ти говори достатъчномай ти не си от...
както и да е няма да се занимавам с теб защото темата ще бъде заключена ,пак заради глупостите ти ,съветвам те .... както и да е,нека да не провокирам темата към заключване



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Bapнeнckи]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 01:07



Поведението, което демонстрираш, е присъщо за комплексираните селяци.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Alykard]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 01:46



Не съм наред ли? С кое? Че Варна-Златните е непрекъснато застроена агломерация? Че във Варна се строи повече и по-мащабно от в Пловдив? Че си от Асеновград (за това съм сигурен)? Сега ако ми кажеш и че все още Пловдив е втори по население и важност град в страната, бих си наложил по един чорап и да заспя с тях...Уви, няма да го направя по обясними причини...Надявам се, че и ти не си чак толкова тъп, за да не ги знаеш...



Инак съм си роден тук, израстнал и живея пак тук, така че да, няма за какво да спорим въобще...Па и живея на 300 метра от Морската градина и около 10 минути пеша от пешеходната зона на града, не че се хваля нещо, просто знам, че следващата ти глупост би била от сорта на: "Ти си от Аксаково или Владиславово" и тем подобни...



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Bapнeнckи]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 09:03



Община Варна не е равно на град Варна.
Варна е 2-ра по население само за болните Варненци, за останлата част на България- НЕ Е.
Кво значи 2-ра по важност? Би ли дифинирал 3-4-5-6 по важност? Кое е по важно за България: Нефтохима, АЕЦ Козлодуй, ТЕЦ Марица Изток, АЕЦ Белене, Военните заводи Арсенал? Какво толкова има важно във Варна освен пристанището, което е по-малозначимо от това в Бургас, btw.

пп, престани да досаждаш и провокираш с глупавите ти заяждания.



Тема още нещо...нови [re: Фaлaнre]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 09:11



Златни Пясъци е на 15 км от Варна колкото и Куклен и Асеновград на Юг от Пловдив и Стамболийски на Запад.
Ако Златните са агломерация на Варна каква става тогава агломерацията на Пловдив?? Още 100 хиляди се прибавят към Пловдив с тези 3 града.



Тема Re: още нещо...нови [re: Фaлaнre]  
Автор Alykard ()
Публикувано30.05.08 09:23



Стига,не му обръщай внимание,само ще заключат темата пак заради тоя





Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: kimchi]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.05.08 09:36



Къде видя повишаване на платежоспособността на българите?

Навсякъде около мен. самият факт, че се строят молове, апартаменти, че се увеличава броят на продадените коли (нови и стари), че 2/3 от екскурзиантите покрай празниците в началота на май са били в чужбина какво ти говор?

До какво ще доведе повишаването на цените на тока и парното?

Както казах, ще доведе до това, че икономически ще бъде силно неизгодно да отопляваш панелен апартамент.

Как е в Сеул?
Пренаселено, братко.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: f(x)dx]  
Автор Alykard ()
Публикувано30.05.08 09:47



дори и да ги има тези проциси с повишаване на платежоспособноста,световната криза се и ще се отрази доста зле на българия,май малките и бедни държави го отнасят най-много





Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Alykard]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.05.08 10:09



дори и да има някакво отражение на световната криза в България, то това няма да е дълговечно и необратимо.
кризите, спадовете и рецесиите са присъщи на всяка една пазарна икономика.

впрочем все още прогнозите за икономическия растеж на страната в следващите няколко години са доста добри - между 4 и 5 %



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: RedMan]  
АвторПлoвдивckи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 11:29



Losha rabota...Varna pak li izostava





Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: f(x)dx]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 11:50



1. Говори ми за много кредити.
2. Може просто да спрат да отопляват, не е задължително да сменят жилищата.
3. Точно в момента моя приятелка лети от Сеул към Берлин :) Като се видим, ще я питам дали е пренаселено, макар че не ми се вярва да са настъпили драстични промени за девет месеца, а преди девет месеца в Сеул не ми се видя пренаселено.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: f(x)dx]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 11:53



А прогнозите за инфлацията какви бяха, че не се сещам? А за бюджетния излишък? А каква цена на петрола е заложена в прогнозите?
Прогнози, човече, прогнози.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: oritang]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.05.08 12:18



1. Говори ми за много кредити.
Аха, а тези кредити се изплащат с въшки

2. Може просто да спрат да отопляват, не е задължително да сменят жилищата.
Може, всичко може.
3. Точно в момента моя приятелка лети от Сеул към Берлин :) Като се видим, ще я питам дали е пренаселено, макар че не ми се вярва да са настъпили драстични промени за девет месеца, а преди девет месеца в Сеул не ми се видя пренаселено.

Е, аз все пак имам впечатления от Сеул от преди 3-4 години. Възможно е пък да са се променили нещата



Тема Re: още нещо...нови [re: Фaлaнre]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 12:36



Агломерация значи непрекъснато застроена площ...Гледам Гугъл Ърт-а и виждам, че между Пловдив и Асеновград има ехеееее колко свободна площ...

А това за значимостта = икономика...



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: f(x)dx]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 12:52



Имам чувството, че живееш в някакъв въображаем, твой си свят. Няма лошо - ако това е твоят начин да избягаш от действителността... :)



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: oritang]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.05.08 13:24



аз пък имам чувството, че се заяждаш.
Няма лошо - ако това е твоят начин да избягаш от действителността... :)



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: f(x)dx]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 16:01



Аз пък не просто имам чувството, а отлично виждам, че бягаш от темата. Нормално - никой на тоя свят не би могъл да обоснове твърдението, че икономически растеж 4-5 процента е "доста добър" за закъсала държава като България. Добър е за Франция и Германия, за нас е направо смешен. Още повече, че това засега е само прогноза. Също така много добре знаеш, че не "българите" забогатяват, а "някои българи". Но техният брой е крайна величина. Отделно от това "забогатяването" както казах, е равно на задлъжняване, а кредитите се обслужват с нови кредити - хватка, която няма да работи още дълго, така че скоро ще станем свидетели на ексцесии. А, някои "забогатяват" чрез данъчни измами - тоест ограбване на държавата. Трети - от подкупи, от отклонени средства, дошли отвън под формата на чуждестнанни инвестиции. Ако не си забелязал, всички тези начини за "забогатяване" преминаха зенита си, така че сега следва другото - обедняването. А под мъдрото ръководство на сегашните управляващи то ни е вързано в кърпа, съмняваш ли се? Особено на фона на световната криза, скрита зад политически коректната дума "рецесия". И ако предишната банкова криза стопи спестяванията на хората в България, то тази, която се задава, ще ги вкара в жестоки дългове. И ако на всичкото отгоре се сбъднат мрачните прогнози за природни катаклизми в България в близко бъдеще - ще видиш защо светът, в който живееш, е измислен.
Окей, окей - заяждам се. Щом казваш.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: oritang]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.05.08 17:38



От коя тема бягам? Доколкото си спомням темата е за разрешителните за строителство.
иначе ти ми зададе някои въпроси, аз ти отговорих. Коя всъщност е темата?

М/у другото може ли аз да ти задам няколко въпроса:

1. Щом 4-5% ръст за нас е смешен, колко би трябвало да бъде?
2. Къде съм казал, че забогатява някой?
3. Защо според теб "забогатяването" е равно на задлъжняване?



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: RedMan]  
Автор Mpakorop (крайнодесен)
Публикувано30.05.08 18:49



Аз мисля, че строителството ама въобще не трябва да спира. Във всяка една нормална държва, която иска да върви напред, има строителство.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: още нещо...нови [re: Bapнeнckи]  
АвторFalange (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 20:20



Agglomeration (агломерация) НЕ значи непрекъснато застроена площ.

Плюс това, застроената площ от Варна до Златните е в една ивица от има-няма 1 км от морето до пътя и и вилите от ляво и дясно на пътя. Там масивно строителство трудно може да има заради терена и опастността от свлачища.

Площата около Асенвградско шосе също е в по-голямата си част застроена или се застроява- сервизи, складове, магазини, производствени бази, мотели.



Тема Re: още нещо...нови [re: Falange]  
Автор Alykard ()
Публикувано30.05.08 20:51



А бе човек,какво се занимаваш с това дете,не си давай зор,и без това вече се чуди каква по-голяма глупост да каже





Тема Re: още нещо...нови [re: Alykard]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 21:16



Аз ако съм дете, ти требе да си деде...





Тема Re: още нещо...нови [re: Falange]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 21:21



Тогава към агломерацията на Варна може да прибавим и Добрич...На 50 км е и половината им град (образно казано) работи във Варна...



Една смешка видях, че си изписал по-горе...Само незапознат човек може да каже, че бургаското пристанище е по-важно от варненското..."Бургас имали по-голямо пристанище", ама друг път......Може да е по-голямо поотделно от Варна - Изток или Варна - Запад, но те са си едно пристанище, ако се сещаш, а да не говорим и колко повече контейнери се обработват на Вн-Из и Вн-Зп, отколкото на бургаското...



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: f(x)dx]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано31.05.08 00:41



1. Минимум 10-12.
2.

В отговор на:

С повишаването на платежоспособността на българите това още повече ще се засилва.



3. Защото такива са наблюденията ми и впечатленията от данните за междуфирмената задлъжнялост.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: RedMan]  
АвторSO (Нерегистриран)
Публикувано31.05.08 12:26






Пловдив излиза начело по обем на строителството
Оттелгянето на строителите от ваканционния сектор даде тласък на жилищните проекти в София и Пловдив. Във втория по големина град в България са одобрени за строителство 246 336 кв.м жилища само за първите три месеца на 2008 г., което е два пъти повече от последното тримесечие на миналата година и три пъти повече на годишна база. С това Пловдив не само изпреварва за първи път по обем на строителството София, но и настига Бургаска област.
Въпреки че столицата е изпреварена от Пловдив, се регистрира 17% ръст на годишна база на одобрените за строеж жилища през първите три месеца на 2008 г. За януари-март в София-град са издадени 1161 разрешителни за 223 995 кв.м спрямо 190 583 кв.м за същия период през 2007 г.


Малко сте подранили с радването май



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: oritang]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано01.06.08 12:08



1. минимум 10-12 даже и Южна Корея трудно е постигала. В последните пет години Словакия прави растеж средно 6%. Така че 4-5 % е изключително добре за нашата икономика, която се развива въпреки, а не заради някаква държавна политика.

2. Явно трябва да си поизянсиш разликите и приликите между платежоспособност и забогатяване.

3. нерде Ямбол, нерде Стамбул.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: f(x)dx]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано01.06.08 15:18



Точно затова жълтите имат основание да се нарекат отличници, а ние - не. Още повече, че нашият ръст засега е прогнозиран. Аз ти зададох въпроси, свързани с едни други прогнози, но ти скромно замълча - и правилно. Понеже нямаш какво да кажеш за кредитния бум и междуфирмената задлъжнялост, които създават измамното чувство за забогатяване, бягаш и от тази тема. Надявам се поне да ми обясниш каква е разликата между платежоспособност и забогатяване, защото очевидно темата ти е позната. Ако можеше да я обясниш и на тълпите, които теглиха кредити при убийствени лихви, без да имат представа как ще ги изплатят...
Понеже се вижда, че обичаш последната дума да е твоя, с удоволствие ти я отстъпвам.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: RedMan]  
Автор Kpucтuaнceн ™ (Надалист)
Публикувано01.06.08 18:31



Много интересно...като има спад в стройтелството защо се строй и на невъзможни места без спиране целогодишно.Дано скоро се постави някаква граница на това стройтелно безобразие



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: oritang]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано01.06.08 22:29



Понеже се вижда, че обичаш последната дума да е твоя, с удоволствие ти я отстъпвам.

аааа, няма нужда. Аз съм установил, че когато твърде дълго спориш с магаре, в крайна сметка точнто това прави и то.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: f(x)dx]  
АвторPeshev (Нерегистриран)
Публикувано01.06.08 23:44



Ето ти малко за четене :
http://bulgaria.actualno.com/news_164606.html
Човекът, с който спорите , се опита да ти намекне, но явно си лично заинтересован /от строителството/.
"А като вдигнат още няколко пъти с по 14-15 % цените на тока и топлоенергията и това направи абсолютно нерентабилно отоплението на панелни апартаменти - тука ли си, мале, там стой." - това какво означава - че останалите ще се топлят на преференциални цени ли ? Или след вдигането на тези цени, ще им остават пари , за погасяване на ипотеката ?
Как мислиш - защо някои големи банки, си направиха собствени агенции за недвижимости ? За да се намират на работа ли, или причината е друга ?
И аз не държа , последната дума да е моя, така че започвай с отговорите ..



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: SO]  
Авторtom (Нерегистриран)
Публикувано13.06.08 11:53



През 2007 с построени 1 529 жилища. За сравнение 2006 с били 530, а 2005г. 489 жилища.






Чудя се колко са в селата колко в Пловдив?



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Kpucтuaнceн ™]  
Авторtom (Нерегистриран)
Публикувано13.06.08 12:06



4 млн. кв.м. по Черноморието е огромна цифра. Може за няколко години напред да спрат да издават разрешителни.



Строителството е продължило да бъде най-активно в Бургаска област, където през последните три месеца на годината са издадени разрешения за 6407 сгради с обща разгъната застроена площ 582 299 кв.м. Въпреки това в началото на 2007 г. започна една тенденция, която все повече присъства в прогнозите и очакванията на експерти и участници в строителния бизнес - Северното Черноморие за първи път изпревари Южното по обем на строителството.
Презастрояването на Слънчев бряг и околностите му, голямото предлагане на апартаменти и липсата на евтини парцели са сред основните причини, които принудиха предприемачите да се насочат на север. За 2007 г. за Варна е одобрено строителството на над 1.2 млн. кв.м, а за област Добрич - 900 хил. кв.м, или общо над 2.14 млн. кв.м, при 1.74 млн. квадратни метра за Бургаска област. Тази промяна основно е резултат от бума на строителството в област Добрич, където броят на одобрените за строителство жилища се е повишил за 2007 г. от 2096 до 7341.





Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: tom]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано13.06.08 14:23



Нормално е да се строи доста и в Добрич. Все пак ни е нещо като предградие...





Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Bapнeнckи]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано13.06.08 16:14



за кухите лейки - в Добрич се включват Каварна, Шабла и други голф-рок-пънк-фънк-Цонко Цонев дестинации



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Bapнeнckи]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано13.06.08 17:25



В случая f(x)dx е прав. Строят се ваканциони комплекси се в общините Балчик и Каварна.

Там ще бъдат тези 9500 жилища за който с издадени разрешителни през 2006г. и 2007г.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: f(x)dx]  
Автор Alykard ()
Публикувано13.06.08 23:06



друг е въпроса,че тези "жилища" всъщност не са жилища





Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: tom]  
Автор Alykard ()
Публикувано13.06.08 23:10



Какво има за чудене,ясно е ,че в пловдив се строят най-много жилища след София,плюс като се има впредвид,че данните за 2007 са за сгради почнати към 2004,2005 най-късно т.е. за следващите 2-3 години цифрата ще се удвои няколко пъти,просто сравни общата разгърната застроена площ на всичк жилища завършени през 2007 и общата разгърната застроена площ на разрешителните издадени през първото тримесечие,втората е двойно повече

Редактирано от Alykard на 13.06.08 23:37.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: akosta]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано14.06.08 17:59



Написах го на майтап. То и нЕма нужда от толкова много жилища за Добрич като помислиш малко - много от тях вече са тука, доста от тях пък работят във Варна...Май тия, които са си построени там, са предостатъчни...От време на време като ходя там обаче виждам и по някоя друга кооперацийка, офис сградка и супермаркетче да се строи...





Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Bapнeнckи]  
АвторДoбpич (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 01:17



Предпочитам да си живея в Добрич ,отколкото в покрайнините на София, Пловдив,Варна и Бургас. После реват, защо това или онова не е наред в квартала им. Какви квартали са тези застрояващи се села ?



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Bapнeнckи]  
АвторЛaфчo (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 01:33



В отговор на:

От време на време като ходя там обаче виждам и по някоя друга кооперацийка, офис сградка и супермаркетче да се строи...




Искаш да кажеш, че от време на време се прибираш в родния ти град!

Подозирах, че си някой ново излюпил се варненец. Че и добруджанец се оказа! С ония карнобатския 998 бая се оляхте!



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Дoбpич]  
Автормapk (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 17:47



Не виждам как може да ставниш Добрич с Обеля например. В обеля има метро, пътуването с влака е 12 мин до Света Неделя. Квартала е тих, чист и спокоен, като в бъдеще ще се благоустроява и подобрява повече, какво всеки квартал на София, защото в тях се инвестира много.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: мapk]  
Автор Alykard ()
Публикувано16.06.08 18:00



ти лид ли си бе,Обеля,Обеля





Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: мapk]  
АвторДoбpич (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 20:03



Метрото е само решение на малка част от огромните транспортни и инфраструктурни проблеми. Аз живея на 10 мин пеша от работата си и не си навивам крачолите при дъжд , като жителите на повечето така наречени софийски квартали. При тази световна криза с петрола не ми се мисли какво ще става.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Дoбpич]  
Автормapk (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 20:51



във варна се случа това, защото там няма канализация. Поне в софия има.
Иначе никой български град не е павиран както трябва, но софия е доста по-добре от всеки друг град в България.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: мapk]  
АвторPe6o^ (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 21:00



Селски стига си дрънкал глупости

!!!Какво му е по-добрето на София от Пловдив!!!



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Pe6o^]  
Автормapk (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 22:39



А за кво 3/4 от пловдичаните мечтаят да се заселят в София тогава?



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Pe6o^]  
Автормapk (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 22:40



Освен това, искам да подчертая, че живея на място, където повечето тук не могат да си позволят да стъпят дори.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: мapk]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 23:22



А аз мога да ти кажа, че си уникално тъп галош...От онези надрисканите шопарчета...





Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Лaфчo]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 23:26



За твое явно голямо съжаление съм роден, израстнал и живея във Варна...Ти като ходиш по някой път на екскурзийка до някой съседен град на Пловдив като Пазарджик примерно да не би да си родом от там по твоята малоумна логика...





Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: мapk]  
АвторДoбpич (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 00:56



Интересно къде си бир преди две седмици когато по тв даваха София наводнена





Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Дoбpич]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 02:17



Там където си живурка, как къде...В Малашевци - там е равно и това че нямат канализация дори им се отразява добре - напоява агрокултурните площи и Маркчо е предоволен...



А за това че не е чул, че София е наводнена - те на село не хващат дори БиТиВи-Ту на културата, та зат'ва...



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Bapнeнckи]  
Автормapk (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 04:19



Имаме къща която струва 4 млн евро на Раковска





Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: мapk]  
АвторWinnetou (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 15:34



Хахахахахахаха - наистина ме накара да се смея. Ще се радвам, ако наистина си вярваш





Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: мapk]  
АвторPe6o^ (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 20:38



Ей палячо къде ги видя тези 2/3,ти луд ли си!!!Вярно е в Пловдив,както и във Врана живеят селяндури дошли от дълбоката провинция,които си мечтаят да станат "стуличани",ама те са една шепа и навярно ти си един от тях

!!!
П.С.А и Пловдив и Варна са много по-добри места за живеене от София,и незнам някой нормален пловдивчанин или варненец да иска да живее в София!!!



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: Pe6o^]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано18.06.08 00:08



Към тия 2 града спокойно можеш да прибавиш и русе и бургас...



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: минaвaщ]  
Авторзapaлия (Нерегистриран)
Публикувано18.06.08 11:11



А между всички 4 тях и София може да сложиш Стара Загора.





Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: зapaлия]  
Авторmark (Нерегистриран)
Публикувано18.06.08 11:36



Не само Стара Загора и Бургас, то важи за всички провинциални градове. И е нормлано, аз се радвам, е населението не София расте.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: f(x)dx]  
Автор ptichka (непознат )
Публикувано24.06.08 18:30



в Асеновград от скоро има 'ПУП' за нов жилищен квартал'бадилема'-на високо място с хубав изглед и е близо до центъра/пеша/.израстнала съм в центъра на пловдив,но сега си мисля, че бих живяла там,където е било лозето на дядо ми.мислите ли,че ще има интерес от строителни компании,към тези парцели?бих попитала от асеновград, но няма такъв клуб



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ptichka на 24.06.08 18:38.</EM></FONT></P>

Редактирано от ptichka на 24.06.08 19:33.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: ptichka]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 21:09



Естествено, че ще има интерес! Дай координати, ако искаш :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.