Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:12 24.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: f(x)dx]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 11:50



1. Говори ми за много кредити.
2. Може просто да спрат да отопляват, не е задължително да сменят жилищата.
3. Точно в момента моя приятелка лети от Сеул към Берлин :) Като се видим, ще я питам дали е пренаселено, макар че не ми се вярва да са настъпили драстични промени за девет месеца, а преди девет месеца в Сеул не ми се видя пренаселено.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: f(x)dx]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 11:53



А прогнозите за инфлацията какви бяха, че не се сещам? А за бюджетния излишък? А каква цена на петрола е заложена в прогнозите?
Прогнози, човече, прогнози.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: oritang]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.05.08 12:18



1. Говори ми за много кредити.
Аха, а тези кредити се изплащат с въшки

2. Може просто да спрат да отопляват, не е задължително да сменят жилищата.
Може, всичко може.
3. Точно в момента моя приятелка лети от Сеул към Берлин :) Като се видим, ще я питам дали е пренаселено, макар че не ми се вярва да са настъпили драстични промени за девет месеца, а преди девет месеца в Сеул не ми се видя пренаселено.

Е, аз все пак имам впечатления от Сеул от преди 3-4 години. Възможно е пък да са се променили нещата



Тема Re: още нещо...нови [re: Фaлaнre]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 12:36



Агломерация значи непрекъснато застроена площ...Гледам Гугъл Ърт-а и виждам, че между Пловдив и Асеновград има ехеееее колко свободна площ...

А това за значимостта = икономика...



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: f(x)dx]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 12:52



Имам чувството, че живееш в някакъв въображаем, твой си свят. Няма лошо - ако това е твоят начин да избягаш от действителността... :)



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: oritang]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.05.08 13:24



аз пък имам чувството, че се заяждаш.
Няма лошо - ако това е твоят начин да избягаш от действителността... :)



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: f(x)dx]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 16:01



Аз пък не просто имам чувството, а отлично виждам, че бягаш от темата. Нормално - никой на тоя свят не би могъл да обоснове твърдението, че икономически растеж 4-5 процента е "доста добър" за закъсала държава като България. Добър е за Франция и Германия, за нас е направо смешен. Още повече, че това засега е само прогноза. Също така много добре знаеш, че не "българите" забогатяват, а "някои българи". Но техният брой е крайна величина. Отделно от това "забогатяването" както казах, е равно на задлъжняване, а кредитите се обслужват с нови кредити - хватка, която няма да работи още дълго, така че скоро ще станем свидетели на ексцесии. А, някои "забогатяват" чрез данъчни измами - тоест ограбване на държавата. Трети - от подкупи, от отклонени средства, дошли отвън под формата на чуждестнанни инвестиции. Ако не си забелязал, всички тези начини за "забогатяване" преминаха зенита си, така че сега следва другото - обедняването. А под мъдрото ръководство на сегашните управляващи то ни е вързано в кърпа, съмняваш ли се? Особено на фона на световната криза, скрита зад политически коректната дума "рецесия". И ако предишната банкова криза стопи спестяванията на хората в България, то тази, която се задава, ще ги вкара в жестоки дългове. И ако на всичкото отгоре се сбъднат мрачните прогнози за природни катаклизми в България в близко бъдеще - ще видиш защо светът, в който живееш, е измислен.
Окей, окей - заяждам се. Щом казваш.



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: oritang]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.05.08 17:38



От коя тема бягам? Доколкото си спомням темата е за разрешителните за строителство.
иначе ти ми зададе някои въпроси, аз ти отговорих. Коя всъщност е темата?

М/у другото може ли аз да ти задам няколко въпроса:

1. Щом 4-5% ръст за нас е смешен, колко би трябвало да бъде?
2. Къде съм казал, че забогатява някой?
3. Защо според теб "забогатяването" е равно на задлъжняване?



Тема Re: Спад при разрешителните за стойтелствонови [re: RedMan]  
Автор Mpakorop (крайнодесен)
Публикувано30.05.08 18:49



Аз мисля, че строителството ама въобще не трябва да спира. Във всяка една нормална държва, която иска да върви напред, има строителство.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: още нещо...нови [re: Bapнeнckи]  
АвторFalange (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 20:20



Agglomeration (агломерация) НЕ значи непрекъснато застроена площ.

Плюс това, застроената площ от Варна до Златните е в една ивица от има-няма 1 км от морето до пътя и и вилите от ляво и дясно на пътя. Там масивно строителство трудно може да има заради терена и опастността от свлачища.

Площата около Асенвградско шосе също е в по-голямата си част застроена или се застроява- сервизи, складове, магазини, производствени бази, мотели.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.