Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 25.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема " Хубава" новина за Пловдивския панаир  
АвторPeshev (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 14:29



в деня на откриването му .

http://dnes.dir.bg/2008/05/12/news2984336.html#sepultura



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Peshev]  
Автор Alykard ()
Публикувано12.05.08 15:50




ем както се казва "пазар" 6том панаира е станал по-зна4им икономи4ески от пловдив



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Peshev]  
Автор Falange ()
Публикувано13.05.08 10:39



Варненският тепигьоз министъра П.Димитров иска да изпързаля Пловдив по много гнусен начин. Филиали в други градове- егати и глупостта.
"Пловдивски Международен Панаир- София"
"Пловдивски Международен Панаир- Варна".....това е най-голямата простотия която съм чувал. Само комунистически тъпунгур може да измисли такава схема. Това да не е Университет бе аланкоолу??
Ако искат софиянци, варненци, русенци и т.н. да си строят зали и да си правят ЕКСПО-та, но не на гърба на Пловдивския Панаир.

Правителството пак паказва пълно неуважение и презрение към град Пловдив.
Голям трън в очите сме им на тия...щом Пловдив малко дръпне напред и......тряс балтията.

Редактирано от Falange на 13.05.08 10:43.



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Falange]  
АвторPeshev (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 22:44



Е, едва ли "пловдивски", ще присъства в името на клонингите - май е по-важно да се отнеме от града и този му символ ! Предполагам, далечната цел е превръщането на Пловдив, в един съвсем обикновен, провинциален град. Признаците са ясно забележими. За съжаление !



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Peshev]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано14.05.08 12:26



Е, вече параноя ви хваща. Ако искат да изместят Пловдивския панаир, нали просто ще го закрият или ще си направят техни и ще се опитат да станат по-известни и привлекателни. А ако ще са "клонинги" и името "Пловдивски" ще присъства - тогава пак няма как да го "отнемат от града"...



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: vens]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано14.05.08 18:42



Ако го закрият и направят нови в други градове, това вече ще е прекалено СКАНДАЛНО и ще има бунтове в Пловдив. Плюс това марката "Пловдивски Международен Панаир" е лицензирана от ЮФИ и трудно биха направили подобен Международен Панаир другаде. Така че използват по-деликатни методи да прецакат Пловдив- с тези филиали. Това определено е в ущърб на Пловдив, щото ако някой инвестира милиони евро във Варна и София, естествено ще иска там да се правят панаирите за да има възръщаемост на инвесстицията, а не в Пловдив.



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Фaлaнre]  
Автор Alykard ()
Публикувано14.05.08 22:46



има си и положителните страни,по-добре филиал в София под ръководството на пловдивския панаир отколкото изцяло нов независим панаир в София,каквито намерения има заявени,ако стане второт всички живо ще хукне натам,да не се заблуждаваме,и пловдивския ще си остане едно малко изложение,то и без това сега медиите не му обръщат никакво внимание като гледам





Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: vens]  
АвторPeshev (Нерегистриран)
Публикувано14.05.08 23:06



Хубава е тази вяра, която имаш "vens" ! Хубава е с това, че е по детски светла и чиста . И на мен, преди няколко години ми звучеше абсурдно, свързването на този пловдивски символ, само с едно име /както сега/, но ето - случи се ! Не виждам никаква причина, изложение /или каквото и да е/ провеждано във Варна - да съдържа "пловдивски" в името. Предполагам си забелязал, че " Винария" , тази година, си имаше дубликат /пак там/ и едва ли на някого е направило впечатление липсата, на оригиналното име .



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Alykard]  
Автор Falange ()
Публикувано14.05.08 23:16



Абе и при единия и другия случай се опитват да прецакат Пловдив.
Гергов казал, че нямало подходящи терени в София и Варна, което значи, че няма голям мерак там да прави филиали, но министъра настоява- значи искат да разкарат Гергов от формулата. Има някои други играчи които не ги удовлетворява сегашното положение и натискат да местят Панаира.
Трабва Пловдивското лоби да се намеси и да спаси ПЛОВДИВСКИЯТ ПАНАИР който е институция в страната.



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Alykard]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано14.05.08 23:21



Само дето пловдивският панаир е "Since 1892". Претенциите за софиенци са смешни, някои неща на тоя свят не могат да се купят с пари. Да не говорим, че панаирните градове с традиции в Европа са известни на всички и София не е сред тях. А скоро няма и да бъде.



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: kimchi]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано14.05.08 23:23



За Варна пък изобщо не говорим ;)



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Falange]  
Автор Alykard ()
Публикувано14.05.08 23:25



Ако му дадат добри терени на Гергов ще се възползва,но всеки човек иска да прави лесно пари,на мен най ме издразни твърдението на този дядка комунист,че пловдивските дрехи му били вече тесни,на какви основания може да каже такава гупост





Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: kimchi]  
Автор Falange ()
Публикувано14.05.08 23:28



Абе не говорим ние, ама някои точно това се опитват да направят- да захвърлят славата на Пловдив като панаирен град на бунището и да издърпат всичко каквото има тук към София и Варна.

И при положение че имаме Обл. Управител- дърт комунист и верен слуга на Партията, и кмет комформист и (леко) заблеян, не виждам как Пловдив може да се противопостави.





Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Alykard]  
Автор Falange ()
Публикувано14.05.08 23:32



Имам чувството, че тоя михлюз министъра комунист/капиталист от Варна, мрази Пловдив много върло.





Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Peshev]  
Автор Alykard ()
Публикувано14.05.08 23:32



другото интересно нещо е ,че държавата не разрешава на Гергов да увеличи капитала или да пустат акции на борста за да се наберат 100 млн евро за инвестиции в пловдивския панаир,което е нормално никой няма да ти подари ей така 100 млн,а държавата се дърпавеше,сега евентуарно ако предостави терени за строеж на "филиали"в други градове ще разреши такова нещо ,много тъпо,плюс София си има интер ескпо център,това да не е отново комунизъм,всеки да бачка за тия .....и всичко пак да е там,въобще много по крив начин се управлява държавата,а и българите са с един провинциален манталитет



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Falange]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано14.05.08 23:35



Мислиш ли, че градът ни не е преживявал и по-тежки периоди в 8000-годишната си история? ;) Сис сигурност е бил управляван и от по-големи кретени от сегашните.



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Alykard]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано14.05.08 23:39



Като се замислиш, нас всъщност не ни управляват софиянци. Кой от управляващите е роден в София, можеш ли да ми кажеш? Май само Симеон, ама аз съм живял в София повече от него всъщност.



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: kimchi]  
Автор Falange ()
Публикувано14.05.08 23:42



Прав си, не зачерквам Пловдив и не мисля, че ще "западне" както прогнозират разни недоброжелатели, но искам повече инициативност и дейност от Кмет, Община и Обл. Съвет.



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: kimchi]  
Автор Alykard ()
Публикувано14.05.08 23:44



мисълта ми беше ,че начина по който се управлява държавата т.е. свръхцентрализирано и т.н. не е на добре,а кой къде е роден не е чак толкова важно,стига да си върши работата



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: kimchi]  
Автор Falange ()
Публикувано14.05.08 23:47



Може да не са Софиянци, но всеки идиот който живее в София 2-3 годинки и става по-голям Софиянец от някой израстнал на жълите павета. А и искат всичко да е там, да им е по-лесно на тези от "Дондуков" да контролират и да им е под г*за.



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Falange]  
Автор Alykard ()
Публикувано14.05.08 23:49



това ти казвам ,проблема е в манталитета на българите



Тема "Отесняла дрехата на Пловдивския Панаир"нови [re: Alykard]  
Автор Falange ()
Публикувано14.05.08 23:53



Отесняла дрехата......???
Това, значи да се разбира..."всичко юруш навън от Пловдив"....значи да не се влагат пари в Пловдив, да не се облагородяват теренети до Панаира, да не се облагородява р.Марица, да не се строи нов хотел в Панаира, да не се правят паркинги.....въобще всичко на самотек да се остави.
Е как да не го е яд човек после на такива шибаняци като министъра тепигьоз.





Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Alykard]  
Автор Falange ()
Публикувано15.05.08 00:00



В конкретния случай....проблема е в манталитета на ПЛОВДИВЧАНИТЕ, щото трябва Пловдивското Лоби да се изрепчи на министъра и на подобни идиотски идеи. Вместо държата да дигне капитала на Панаира и да насърчава строителството на нови палати, хотели и т.н......където наистина им е мястото-в Пловдив, те ще го местат. Славчо А. давай да те видим колко милееш за Пловдив сега.



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Falange]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 00:43



За мен липсата на инициативност от страна на местните началници не е голяма беда - свикнали сме търтеи да са ни начело, ще се справим и без тяхна помощ. Но безропотно да отстъпват от така трудно завоюваните позиции на града ни - това няма как да им простя.
Иначе нали и пловдивчани управляваха държавата - нищо не направиха. Бат' Петьо беше боклук, Жан Виденов беше наивен... Остава Стефка Костадинова да се пробва, тя като че ли няма да се изложи :) Че ми писна разни мьекащи селяци да насочват тръбата с парите към градчетата си от селски тип с неистовото желание да не изтърват и стотинка от далаверата.



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Peshev]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано15.05.08 12:29



Нямам никаква вяра - била тя светла и чиста или тъмна и мръсна. Просто забелязах , че ако някой иска да загроби Панаира (може и да е така, може и да не е - аз не мога да знам) - няма логика да го прави по предполагания от теб начин...
Не виждам причини да ми слагаш в устата думи, които изобщо не съм написал...



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Peshev]  
Автор ch_iva (непознат )
Публикувано16.05.08 22:47



толкова слаб панаир не е имало в скоро време,но е време да се изпълни желанието на софиянци за собственност под някаква форма на панаира..



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: ch_iva]  
АвторPeshev (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 00:39



Предполагам е било така - мои познати, отказаха за първа година участие - неприемливи цени. Самото отказване, също било усложнено .
Какво ли ще стане с терена...?



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Peshev]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 03:18



"Какво ли ще стане с терена...?"
==================================

Аз ли съм пропуснал нещо или ще го закриват?



А иначе си е тъпотийка пловдивският панаир да има филиали в София и Варна...Нека се направят отделно варненски и софийски...И пловдивският да си е пловдивски...Ама не ни е добре държавата, знаем си го...



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: kimchi]  
Авторmark (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 08:49



Да и въпреки, че не са родени в София, работят за нея


Как си го обяснявате?



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Falange]  
Автормapk (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 08:53



Леле, каква параноя. Когато си изработите възможността да въртите панаир без да да има икономическа нужда от подобни другаде в България или пък спрямо вас са въведение особени административни режими, тогава се оплаквайте. Иначе всичко друго е пазар. Такъв е принципът.



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: мapk]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 09:02



Хайде спести ни ако обичаш приказките за пазар и други подобни глупости. Ако не си чул още, точно там, където пазарната икономика уж е най-развита, в момента върлува жестока криза и ФЕД (разбирай - държавата) налива стотици милиарди долари, за да овладее ситуацията. Видя се колко струват теориите на разни празнословци-експериментатори.
На въпроса ти от предния постинг отговарям така: обяснявам си го разказчето "Пази Боже сляпо да прогледа", както всъщност бих коментирал и твоето поведение.



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: kimchi]  
Автормapk (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 09:33



Вие никога няма да достигнете щатите. Чул си че имало криза и това е.


Иди виж за какво става въпрос, особено в Североизточната част. Положението там е повече от цветущо.
А за коментарите към мене - еби си майката.



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: мapk]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 10:04



Хаха, ама "Bear Stearns" не фалираха ли точно в североизточната част? :) Петата по големина банка фалира и на това му се вика "повече от цветущо положение". На всички вече стана ясно, че това е най-тежката криза от Голямата депресия насам, петролът всеки ден поставя ценови рекорди, доларът стремглаво потъва, златото е в небесата, борсовите индекси губят ли губят стойност - на това му се вика "повече от цветущо положение" :) Ех, драги ми Марко... не те зная в кой университет учиш, но баща ти явно е дал пари за нищо. Я по-добре стани кондуктор в TGV, тази работа повече ти приляга :)



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: mark]  
Автор Falange ()
Публикувано17.05.08 10:26



Как си го обяснявам ли? С такива "качества" на характера като натегачеството и подлизурковщината.
И не съм съгласен, че "работят за София", по-скоро работят за собствения си интерес и напомпване на смачканото им его.



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: ch_iva]  
Автор Falange ()
Публикувано17.05.08 10:28



Пролетният панаир винаги е бил не-особенно препълнен от изложители. Но чак пък най-слаб от доста време.......не мисля. Струва ми се, че и повече изложения има този път. Дори и да има по-малко изложители като крайна бройка, ако наемите са по-скъпи пак е на печалба. Панаирът винаги е бил на печалба, доколкото знам.



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: kimchi]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано17.05.08 10:45



Ако не си чул още, точно там, където пазарната икономика уж е най-развита, в момента върлува жестока криза и ФЕД (разбирай - държавата) налива стотици милиарди долари, за да овладее ситуацията

това е нормално за всяка една пазарна икономика. учи се дори и в УНСС. първи курс, икономикс

Видя се колко струват теориите на разни празнословци-експериментатори.

за кои теории/експериментатори по-точно става въпрос?



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: kimchi]  
Автормapk (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 11:18



Е не си ли чул, че освен икономика, може и нещо друга до се учи?



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Falange]  
Авторивo (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 14:16



Едно не мога да разбера - каква е логиката първо да изгониш всичките си наематели на офиси, след това да изгониш и фирмите-изложителки.... и накрая да кажеш, че панаирът имал ръст

На това му се вика селска демагогия. Вероятно идеята е дружеството да бъде източено и купено за жълти стотинки. Друг вариант не мога да видя. Действа се противно на всички пазарни правила. Този пролетен панаир е пълна излагация. Толкова празен /липсват изложители и посетители/ никога не е бил , дори и в най-трудните години на прехода - 90- те.



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Bapнeнckи]  
АвторPeshev (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 15:50



Нищо не си пропуснал - тези неща не стават "от днес, за утре" !Просто сте късметлии - например вашият "Дворец на спорта,. е трябвало да е на "Марково тепе" , като градска мултифункционална зала на Пловдив ! Такава е орисията на този град - не случваме на управници /по някакви причини/.



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: ивo]  
Авторфaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 16:00



Е колко празен е този път? Щото и преди 3 години като бях на пролетният панаир беше доста празен- може би само 3-4 палати бяха пълни.



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Peshev]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 17:18



Чувал съм го това, че ДКС е "трябвала" да бъде в Пловдив, "бът дис ис лайф"...

...Иначе заповядайте да подкрепяме националния по волейбол, атмосферата е доста добра...

Но не може всичко да е на едно място...Ето - вие си имате панаир, макар че като ви чета коментарите, напоследък май нещо не върви добре...



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Bapнeнckи]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 17:20



"трябвал"*



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Bapнeнckи]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 17:22



Но по същата логика се сещам и за доста неща, които е трябвало да се построят във Варна, всякакви идеи, но не са се осъществили по различни причини - най-вече пари, де...



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Bapнeнckи]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 17:23



Или по-точно липсата на такива...*

Ей, много "флуудя", а...





Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: Bapнeнckи]  
АвторPeshev (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 17:39



Е да, не може всичко, да е на едно място - вие си имате море, макар и малко фекализирано /по инфо от последните дни/.
Помоли модовете, да ти събират мислите в един пост /в случай, че не можеш/ - отзивчиви момчета са - ще помогнат



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: f(x)dx]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 19:23



Учи се и в гимназиите, но това не пречи на съвременните "гурута" да тръбят, че държавата няма място в икономиката, да създават структури и институции, които са извън полезрението на регулаторните органи (хедж-фондовете например), да натрапват на нещастните държавици като България подобни идеи, както и да експериментират в тях (за мен валутният борд си е експеримент, видяхме какво стана в Аржентина)... а когато напълнят гащите, ревват как държавата трябва да се намеси и да им избърше дупетата.
Четох наскоро за оня второкласен за времето си икономист, който така и не станал име приживе... В момента една от неговите книги се харчела за по 2000 долара бройката. Изобщо, всичко е толкова фалшиво на "Уолстрийт", че свят да му се завие на човек. Смахнаха се с тия борсови игри.



Тема Re: " Хубава" новина за Пловдивския панаирнови [re: мapk]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 19:25



Например? Кажи, Марко, изплюй камъчето.



Тема а дали не ви убягва един миню-миню момент,нови [re: фaлaнre]  
Авторpaзтpeвoжeнa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.08 10:36



земята на която се помещава панаира



Това са хектари апетитна земя, която вече е разделена и решена.
Иначе кроткият Пловдивски панаир абсолютно никакво значение няма къде ще се се прави и дали в Пловдив, Варна, Русе или Стара Загора- ничии интереси и джобове от това не се издуват кой знае колко, да се обзаложим.
Нещо повече, на никой държавник не му пука, че този символ за Пловдив може да бъде попилян.

Земята, земята...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.