Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:36 12.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: f(x)dx]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 21:35



Не става дума за възвишеност, а за човещина. И капка здрав разум.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано25.03.08 21:38



kimchi, роб се става по желание.

Когато желанието ти е да си част от "репродуктивната" система на комерсиалната урбанизация, тогава ще си платиш цената. Ако не искаш това и имаш топки - тогава ще постигнеш повече.

Аз съм работил какво ли не, но роб не съм станал. Роби стават тези, които се смятат за такива, а за тях Апостол не съществува. За тях е важно да изкарат за една паница фасул, да пърдят тихо в мрака и да се жалват. И винаги "системата" им е виновна.

Ние не сме САЩ, за добро или лошо. Тук все още човек може сам да реши съдбата си. Ако му стиска.




Тема Re: Мене ме интересуванови [re: Fallen_Angel]  
Автор blues_woman (новатор-ка)
Публикувано25.03.08 22:05



какво всъщност стана и кога ще отвори кръчма "Пловдив", дето беше до градинката на Джумаята /тя и сега си е там, но е затворена/.

Ах, как чудно миришеше на кебапчета, мастика и шопска салата там...



ДИШАЙ...

Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано25.03.08 22:27



А твоите деца, горките, един ден ще станат част от персонала на някоя от търговските вериги, дето само тях признаваш. Дано си жива тогава, да чуя дали все още така разпалено ще ми ги хвалиш. Мен не ме мисли, аз минах през това и отблизо видях за какво става въпрос. За разлика от теб. Щерка ти един ден ако иде да работи в столовата на "Метро" в София, сигурно ще да е хубавица и шефът ще я чука срещу осигурената работа и квартира. Синът ти ще буха от тъмно до тъмно, крак няма да подвива, ще му се завива свят от ревизии и инвентаризации (правят ги нощем, да не се губят раб

никаква човещина не виждам в тези думи. А капката здрав разум се е изпарила.

И голям праз, че си работил в Билла/Метро/Кауфланд или каквато и да е там верига. Не си само ти. И аз съм минал по този път, и аз съм работил два дни първа, два дни втора един ден почиваш. И на мен са ми удържали от заплатата за фонд "ревизии", които никога не излизаха (а как ще излизат като СОТ-а играе джобен тенис по цял ден). И аз съм получавал 10% от заплатата си под формата на шоколади с изтекъл срок на годност.

И кво? Хванах Свети Петър за ключовете и вече мога да раздавам квалификации кой крив, кой прав и на кой му е най-корав? Айде моля ти се.
Това си е съставна част от житейския път на човек - почваш от най-ниското (без значение дали продавач в Билла или младши одитор в някой от Голямата четворка). Къде ще стигнеш си зависи само от твоите възможности, амбиции и ценностна система.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: Fallen_Angel]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 22:30



Чудесно си го казал, но не виждаш ли, че много хора са роби по желание? Друг мисли вместо тях, друг взема решения, друг дърпа конците...



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано25.03.08 22:32



Право го каза, "роби по желание". Това само по себе си изключва вероятността тези роби да решат, че не са роби, нали?...




Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: f(x)dx]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 22:35



Е каква човещина искаш във фактите, които лично съм видял? Това са мои думи, но описват система, която не одобрявам, ако не си забелязал. Нали точно това казвам - там няма нито човещина, нито здрав разум. Има роби-продавачи и роби-купувачи. Ти едно време си бил от едните, сега си от другите. И подскачаш, настъпан по мазола. Ами подскачай, аз какво да направя.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: Fallen_Angel]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 22:38



Нали знаеш, че животно, живяло дълго време в клетка, в крайна сметка отказва да я напусне, дори и да има тази възможност. Същото е и при нас. War is peace. Freedom is slavery. Ignorance is strength.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано25.03.08 22:44



Точно така е - ако се приравни човек до животно, значи не само няма да иска да напусне клетката, а и не трябва.

Ако смисълът на някого в живота е да яде, сере и да се множи - кое е човешкото в него?




Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: Fallen_Angel]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 22:48



За мен хипермаркетите са символ на точно това съществуване - ядене, сране, размножаване. Обаче се видя, че то си има и доста поддръжници. И пак се връщам на думите си за робите по желание.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.