Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:42 06.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Какво ще става магазин "Направи си сам"  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано20.03.08 16:34



ами това е?



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: *margo*]  
Автор milenas (новак)
Публикувано21.03.08 12:03



Доколкото дочух ще става Билла.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: milenas]  
Автор Alykard ()
Публикувано21.03.08 17:01



тцц много били ,много нещо,скоро кварталните хранителни магазини хептен ще замрът.......................





Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: Alykard]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано21.03.08 21:27



Аз съм ЗА големите вериги. Наоколо ни няма свестни такива и пак не си спомням в последните четири години да съм пазарувала в квартален тип гараж... супермаркет

.
Въпрос на вкус и навици за пазаруване. Искрено се надявам да е Била, ще ми спестят доста пътуване.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: *margo*]  
АвторПлд (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 01:27



Няма да е Билла със сигурност. Нещо друго ще да е.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: Плд]  
Авторzz (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 17:06



За мене Била е най-слабият магазин за хранителни стоки в града, особено този на Шести септември.....



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: Плд]  
Автор milenas (новак)
Публикувано22.03.08 17:45



А какво ще е според теб?



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: milenas]  
Авторoneandonly (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 12:30



И аз преди няколко месеца чух, че ще е Била.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: *margo*]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 15:27



Горките деца.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: oneandonly]  
АвторПлд (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 15:33



От сигурен източник, заемащ ръководен пост в Билла знам, че няма да е това и за сега нямат планове да правят 3ти магазин в Пловдив.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: zz]  
Автортц (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 19:17



и кой е най-силният



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано23.03.08 19:20



Ако имаш да напишеш нещо по темата - заповядай. Не съм попитала или помолила за категоризиране на децата ми. Ако ще правиш подобни квалификации, поне се регистрирай...
Писна ми от хора, които са се вживяли на Господ и все трябва да дадат някое умно умозаключение и да поучат другите как да живеят...
Радвам се, че няма как ти да си родител на тези "горки" деца.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано23.03.08 19:38



Без да наливам масло в огъня - защо пък "горките деца"?




Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: *margo*]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 20:01



Не категоризирах децата ти, но не се учудвам, че не си го проумяла. Все пак ти пазаруваш само от "Била".



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 22:31



Като гледам и Fallen_Angel не те е разбрал, аз също.
И кво като пазарува само от Била? Проблем?

В крайна сметка в големите хипермарките избора е по - голема, цените са по евтини и стоките не са толкова залежали като кварталните магазинчета.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: БM]  
Автор Alykard ()
Публикувано23.03.08 22:55



цените са по евтини и стоките не са толкова залежали като кварталните магазинчета.

ето тука вече не съм съгласен,тези твърдения не венаги са верни,да не кажа почити никога



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: Alykard]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 23:04



Що?

Кварталният магазин, разчита на това, че ще те мързи за 1 хляб да ходиш до Била. Нормално е да ти продава на по - висока цена. Освен това в големите хипермаркети редовно има промоции на разни стоки с намеления в цените.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: БM]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 23:52



Проблем, да. Не един при това.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано24.03.08 07:33



Проблем ДА, като гледам един основен, и той е за кварталните гаражчета... Където нито можеш да пипнеш стоката, нито да прочетеш етикета, а разчиташ само на добрата дума на приятеля-търговец, който винаги прави муцуни и със седмици не ти казва "Добро утро" когато влезеш в магазина му, ако случайно те е видял да пазаруваш от другаде. Проблем ДА, че при тези именнно търговци си на уважение, докато си нов клиент, после ставаш нещо от рода, на приятел, от когото ще мине... нали затова са приятелите, да прощават... е да ама аз плащам, и не искам за това да се чувствам длъжна да обяснявам на някой гаражен търговец, че ми е осигурил възможността да купя едно кисело мляко набързо, защото мога и да не го купя набързо... за тях далеч клиентът не е на първо място... е аз така не мога, а ако ти самият си гаражен търговец и разрастваненто на големите вериги не ти е по-вкуса си е твой проблем, не на моите деца или на които и да е други.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: Alykard]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано24.03.08 07:36



Цени рядко гледам, просто държа да мога да прочета етикета, срокът на годност на стоката и като не ми хареса да я оставя отново на рафта, а не както в гаражчето...
"Искам пакет сол, но ако може да е ситна"
"Ама как, аз само такава продавам"
Вземам я, не е ситна, тя като камъни, ама не мога да му я върна, че сме и съседи, пък ще се сърди от Великден до Коледа и дори "добро утро" няма да казва като се сбъркаш да му нарушиш спокойствиетот с претенциите в магазинчето му...
Е затова пазарувам в Била. Там поне никой не ме уговаря, че солта става, аз си я избирам.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 08:30



Добре. Справяй се с проблемите и успех.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано24.03.08 11:16



добре де, какви са толкова тези проблеми. айде изплюй котката



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: *margo*]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 16:51



Марго, не му се вързвай.





Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: *margo*]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 20:28



Проблемът, който описваш, не е изолиран и не се отнася само до кварталните бакалии. Всъщност е доста по-дълбок и ти също си част от него, а вероятно и аз. Все пак държа да те информирам, че се намират гаражни магазинчета, чиито собственици са готини и коректни. Късметлия съм, че едно от тях се намира в моята махала. Освен всички останали предимства, ми напомня за бакалиите отпреди 25 години, когато отношенията между хората бяха по-добри.
А твоите деца, горките, един ден ще станат част от персонала на някоя от търговските вериги, дето само тях признаваш. Дано си жива тогава, да чуя дали все още така разпалено ще ми ги хвалиш. Мен не ме мисли, аз минах през това и отблизо видях за какво става въпрос. За разлика от теб. Щерка ти един ден ако иде да работи в столовата на "Метро" в София, сигурно ще да е хубавица и шефът ще я чука срещу осигурената работа и квартира. Синът ти ще буха от тъмно до тъмно, крак няма да подвива, ще му се завива свят от ревизии и инвентаризации (правят ги нощем, да не се губят работни дни) за мизерна заплата и нулева защита от страна на синдикатите. Такава е практиката в момента, не виждам знаци, че някога ще се измени, особено пък към по-добро. Айде със здраве и не ми се връзвай.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 21:02



Завалията... Много комплекси бе бате.

Викаш отношенията от преди 25 години? Ми хвърли компа тогава, що обшуваш виртуално, а не реално както е било преди 25 години и както е било по - добре?



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано24.03.08 21:26



Не ти се връзвам, ама някак си не мога да си представя как точно това се отнася точно до моите деца...



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: *margo*]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 21:28



Ще видиш.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: БM]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 21:31



Комплекси? Проявата на съчувствие към експлоатираните като роби мои сънародници е предизвикана от комплекси?!



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано24.03.08 22:12



добре, че си ти та да сучувстваш на експлоатираните.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: f(x)dx]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 23:09



Какво сега, на язвителен ли ще ми се правиш?



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано25.03.08 03:03



а ти какво - на обиден ли се правиш?



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: f(x)dx]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 07:12



Брей, тук имало специалист по полемика. Или обикновен дървен философ.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано25.03.08 08:09



Ще видя - както се казва "за всеки влак си има пътници". И тази работа трябва някой да я върши. А това какво точно ще вършиш е въпрос както на образование и възможности, така и на разбиране за живота.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 09:12



Абсолютно да.

Експлоатираните като роби твои сънародници имат избор да работят в Била или не.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано25.03.08 10:50



а аз мисля, че сме двама



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: БM]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано25.03.08 16:48



Е точно това се опитвам да му кажа, ама той не иска да разбере. Пък и експлотирането е въпрос на гледна точка. Всеки има избор - в противното не може да ме убеди.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: *margo*]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 17:02



Надали има човек, чието "разбиране за живота" включва обяснение пред шефа, че вчера е имал диария, затова толкова често е излизал от търговската зала, както се вижда от графиката на магнитната му карта.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: БM]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 17:10



Ако няма хипермаркети, а само квартални магазини, хората няма да имат избор дали да работят там, така ли?



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: f(x)dx]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 17:12



Да, на пръв поглед създаваш впечатление, че не си сам, но не мисля, че в действителност е така. По-скоро се дължи на характера ти. Някои мои сънародници са експлоатирани като роби, други са си роби по манталитет.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано25.03.08 21:27



е наистина, добре е все пак, че има и сънародници като теб дето са загрижени и страдат заради робите.
Що не вземеш да направиш едно БРЦК и да се бориш за свободата на робите, възвишений мой сънародико?
А най-паче, що не вземеш да погледнеш малко по-далеч от носа си?



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: f(x)dx]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 21:35



Не става дума за възвишеност, а за човещина. И капка здрав разум.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано25.03.08 21:38



kimchi, роб се става по желание.

Когато желанието ти е да си част от "репродуктивната" система на комерсиалната урбанизация, тогава ще си платиш цената. Ако не искаш това и имаш топки - тогава ще постигнеш повече.

Аз съм работил какво ли не, но роб не съм станал. Роби стават тези, които се смятат за такива, а за тях Апостол не съществува. За тях е важно да изкарат за една паница фасул, да пърдят тихо в мрака и да се жалват. И винаги "системата" им е виновна.

Ние не сме САЩ, за добро или лошо. Тук все още човек може сам да реши съдбата си. Ако му стиска.




Тема Re: Мене ме интересуванови [re: Fallen_Angel]  
Автор blues_woman (новатор-ка)
Публикувано25.03.08 22:05



какво всъщност стана и кога ще отвори кръчма "Пловдив", дето беше до градинката на Джумаята /тя и сега си е там, но е затворена/.

Ах, как чудно миришеше на кебапчета, мастика и шопска салата там...



ДИШАЙ...

Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано25.03.08 22:27



А твоите деца, горките, един ден ще станат част от персонала на някоя от търговските вериги, дето само тях признаваш. Дано си жива тогава, да чуя дали все още така разпалено ще ми ги хвалиш. Мен не ме мисли, аз минах през това и отблизо видях за какво става въпрос. За разлика от теб. Щерка ти един ден ако иде да работи в столовата на "Метро" в София, сигурно ще да е хубавица и шефът ще я чука срещу осигурената работа и квартира. Синът ти ще буха от тъмно до тъмно, крак няма да подвива, ще му се завива свят от ревизии и инвентаризации (правят ги нощем, да не се губят раб

никаква човещина не виждам в тези думи. А капката здрав разум се е изпарила.

И голям праз, че си работил в Билла/Метро/Кауфланд или каквато и да е там верига. Не си само ти. И аз съм минал по този път, и аз съм работил два дни първа, два дни втора един ден почиваш. И на мен са ми удържали от заплатата за фонд "ревизии", които никога не излизаха (а как ще излизат като СОТ-а играе джобен тенис по цял ден). И аз съм получавал 10% от заплатата си под формата на шоколади с изтекъл срок на годност.

И кво? Хванах Свети Петър за ключовете и вече мога да раздавам квалификации кой крив, кой прав и на кой му е най-корав? Айде моля ти се.
Това си е съставна част от житейския път на човек - почваш от най-ниското (без значение дали продавач в Билла или младши одитор в някой от Голямата четворка). Къде ще стигнеш си зависи само от твоите възможности, амбиции и ценностна система.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: Fallen_Angel]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 22:30



Чудесно си го казал, но не виждаш ли, че много хора са роби по желание? Друг мисли вместо тях, друг взема решения, друг дърпа конците...



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано25.03.08 22:32



Право го каза, "роби по желание". Това само по себе си изключва вероятността тези роби да решат, че не са роби, нали?...




Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: f(x)dx]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 22:35



Е каква човещина искаш във фактите, които лично съм видял? Това са мои думи, но описват система, която не одобрявам, ако не си забелязал. Нали точно това казвам - там няма нито човещина, нито здрав разум. Има роби-продавачи и роби-купувачи. Ти едно време си бил от едните, сега си от другите. И подскачаш, настъпан по мазола. Ами подскачай, аз какво да направя.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: Fallen_Angel]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 22:38



Нали знаеш, че животно, живяло дълго време в клетка, в крайна сметка отказва да я напусне, дори и да има тази възможност. Същото е и при нас. War is peace. Freedom is slavery. Ignorance is strength.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано25.03.08 22:44



Точно така е - ако се приравни човек до животно, значи не само няма да иска да напусне клетката, а и не трябва.

Ако смисълът на някого в живота е да яде, сере и да се множи - кое е човешкото в него?




Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: Fallen_Angel]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 22:48



За мен хипермаркетите са символ на точно това съществуване - ядене, сране, размножаване. Обаче се видя, че то си има и доста поддръжници. И пак се връщам на думите си за робите по желание.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано25.03.08 22:52



Това, че аз, ти, той пазаруваме в хипермаркетите, не означава че поддържаме ЯСР. С "бойкот" няма да ги затворим

Интеграла е прав - всеки тръгва от някъде. Ако това "някъде" е хипермаркет - още по-добре, ако имаш акъл. Ще натрупаш доста опит в цялата дандания...




Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: Fallen_Angel]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 23:07



Сигурен ли си, че с бойкот няма да ги затворим?



Напоследък все по-често се улавям, че ме е срам, че съм българин, да ти кажа.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 04:47



За всеки има място под слънцето. Този рев и вой за кварталните бакалии се беше усилил в Щатите преди 15-тина години при навлизането на Хипер Маркетите, пред които Билла е лилипут. Но кварталните бакалии не изчезнаха, просто намериха ниша и се префасонираха на "бутикови бакалии" където се продават екзлузивни стоки и обслужването е много любезно.

Според примера, на Марго, ако бакалията винаги ме поздравява и си бъбрим приятелски но чувствам човешко и добро отношение към мен, а не да гледа да ме прецака......естествено, че ще пазарувам от там защото и да е малко по-скъпо ми е по-удобно.
В наща махала има наблизо доста бакалии, интегала знай

, но предпочитам да си купувам неща от там където хората са готини и се държат дружелюбно, а не те гледат троснато.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: Фaлaнre]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 07:05



В Америка хипермаркетите поне са си местни. А нас ни смучат чужди гости. Явно всеки народ заслужава и магазините си, както управниците.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.03.08 08:39



Ключовата дума в изказването ти е "за мен". Пак казвам това, че си се набутал да бачкаш при кофти работодател не те прави последна инстанция да определяш кой крив, кой прав.
Билла си е магазин точно както и кварталната бакалия. И в едното има бира и сирене, и в другото. Едното е по-голямо, по-добре заредено, има двайсет вида бири и трийсет сирена, цените са по-ниски. Другото предлага основните бири и един вид сирене на мааалко по-високи цени. Обаче ти е "до задника" и можеш да си полафиш за времето, децата, Шампионската лига с магазинера.
Не виждам защо само първото да е символ на ядене, сране и размножаване, а не и второто.
Аз лично си пазарувам откъдето ми е кеф. Сега по твоите критерии роб ли съм или съм борец за свобода?



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.03.08 08:44



абе, я дай тукънка едно определение на роб, че нещо взе да ме съмнява дали го тълкуваме по един и същи начин с тебе.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: f(x)dx]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 10:36



Моите критерии? Че какво те е грижа за моите критерии? Пазарувай, откъдето искаш, чат-пат влизай тук да наругаеш държавата и живота. Радвай се на евтиното "кисело мляко" в хипермаркета и не бери грижа за другите. Така де - ти нали не си роб и всичко ти е наред!



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано26.03.08 11:07



Знаеш ли... Последните ти мнения нещо ме разубеждават да "споря" с теб...

Опасявам се, че не казвам нищо конкретно на въпросите, зададени от Интеграла, Фаланге и мен.

Съвсем конкретно те попитаха:

1. Какво е роб по твоите разбирания?
2. Откъде накъде ЯСР да се отнася само за Билла, Метро и сие, а не за местните бакалии?
3. Защо и по какви причина трябва да бойкотираме хипермаркетите?




Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: Fallen_Angel]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.03.08 12:30



Ангеле, остави се.
тоя момък явно е по-голям джедай и от Йода.
Например само от мнението на *марго* за Билла и кварталните магазинчета, разбра, че дъщеря й ще работи в столовата на Метро и ще си плаща на шефа за безплатната квартира в натура.
Аз пък без да съм обелвал дума за кисело мляко, с изненада установих, че много се радвам колко е евтино в Билла.

Нейсе - запуши я. Давай да не го ядосваме повече, че току-виж минал към Тъмната страна





Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: f(x)dx]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 12:46



Трудно ти е да боравиш със символи, карай все така буквално. То не е грях това :)



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: Fallen_Angel]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 12:51



Преди това твоите мнения ме разубедиха да разговарям с теб. Човекът, кръстен на твоя футболен отбор, е писал не само стихотворения, които ти със сигурност знаеш, а и фейлетони, статии и друга публицистика. Зная, че много хора ще ме нарекат старомоден, задето в 21 век изповядвам възгледи от 19, но това е положението - във Възраждането е истината. Не в упадъка.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: *margo*]  
АвторPe6o^ (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 13:09



В крайна сметака някой имали представа какво ще се прави

!!!



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.03.08 14:01



Ето, вече започна да говориш и като Йода
Човекът, кръстен на твоя футболен отбор





Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: Pe6o^]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано26.03.08 15:15



Пазар за роби






Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: f(x)dx]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 15:43



Човекът, кръстен на твоя футболен отбор, е писал стихотворенията, статиите и фейлетоните на компютър и ги е публикувал в интернет





Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: f(x)dx]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 20:29



Очаквам да видя твоите доказателства, че няма да се случи така, както предвиждах... изказах се символично и в по-широк контекст от буквалното звучене, но щом на теб ти е трудно да стигнеш до посланието, нека бъдем буквалисти. Та...? Ти откъде си сигурен, че няма да стане точно така? :) Доказателствата ти? Или предпочиташ да изчакаме някоя и друга годинка?



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: Fallen_Angel]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 20:34



Нямам какво повече да кажа, а не искам да се повтарям. Жив и здрав, успехи! :)



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано26.03.08 20:40



В отговор на:

Нямам какво повече да кажа, а не искам да се повтарям. Жив и здрав, успехи! :)




Мерси, подобно


Редактирано от Fallen_Angel на 26.03.08 20:42.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.03.08 22:31



а ти, байно, какви доказателства предостави? Никакви. Дори на Силата не се позова.

Бръщолевиш си едни такива, все едно на нас не ни е ясно, че откак свят светува винаги е било така: хората се бъхтят от здрач до мрак за единия къшей хляб. Дали на нивата зад воловете, дали в Билла или в Биг Фор - все таз.
И вече е въпрос на лични възможности, амбиции и мироглед докъде ще стигнеш и колко ще постигнеш.

Кога не е било така?
И какъв е проблемът с това?

Айде моля ти се, пусни ключовете на Сан Педро и слез на земята.

Иначе, ако се върнем буквално на примера с магазините, аз лично смятам, че сигурно, макар и по-бавно отколкото ни се иска вървим по утъпкания път на Западна Европа. И ако изчакаме няколко годинки в хипермаркетите ще работят масово гастарбайтери. Най-вероятно жители на една съвсем нова страна, която е само на 60 километра от България. Или негъри
Това разбира се важи не само за хипермаркетите.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: f(x)dx]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 23:45



Явно не си наясно накъде се е запътила Западна Европа. Нищо. Стой и гледай :) Аз така правя и трябва да ти кажа, че ако не ставаше дума за родината ми, щеше да е много забавно.

Жив и здрав, успех в израстването ;)



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: kimchi]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано27.03.08 08:50



със сигурност не мога да съм наясно с всичко, с което и ти си.
Малцина простосмъртни биха могли.
Благодаря за пожеланията, жив и здрав и ти бъди
и нека Силата бъде с теб



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: *margo*]  
Авторpaзoчapoвaн (Нерегистриран)
Публикувано14.09.08 14:28



май няма да става Билла


а някаква тъпа,никому ненужна,жилищна сграда



Тема интересен народнови [re: paзoчapoвaн]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано14.09.08 20:45



От Смирненски до най-близката Билла са ти не повече от 4 км. Проблем ли са ти?



Тема Re: интересен народнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.09.08 23:12



Пробвай да отидеш с дете и с още едно с бебешка количка до Била на 4 км, да се върнеш с покупките по нашите улици и тротоари и на теб ще ти стане проблем.



Тема un moment signoraнови [re: aз]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано14.09.08 23:54



Защо ти е тогава да биеш път до Билла, след като си имате квартално Сани и още поне 20 най-различни хоремага?



Накарай мъжа ти след като се върне от работа да отидете и да напазарувате спокойно. Или ако нямаш мъж, някого другиго. Вярвам няма да ти откажат.

Пък и нека не забравяме, че Билла е преди всичко частна фирма, а не НарКооп Всеки си гледа интереса и не го е еня, че майка с две деца има проблем с пазаруването.. Грубо, но си е точно така.



Тема Re: un moment signoraнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано15.09.08 11:23



Един, два момента, това е положението. Ти кога за последен път си пазарувал в кварталното САНИ в Смирненски - щото на него само името му е САНИ и няма нищо общо с другите.
Още не съм измислила начин да успея да разчета безбройните цени под продуктите и да намирам коя за кой е - често точно това, което купувам няма цена, рафтовете се огъват от натрупаното по тях, между тях - няма минаване, защото може да те посипе нещо и ако е в раздела за шампоани и салфетки ще си късметлия...
Не съм Била-маниак, но просто ми е удобно да пазарувам там и наистина се надявах, че строежът на мястото на "Направи си сам" няма да е поредната жилищна сграда...

.



Тема Re: un moment signoraнови [re: *margo*]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано15.09.08 22:28



Нищо общо с другите?
С кои другите? Остана само голямото в Тракия


И защо да нямат нищо общо? Все още са на един собственик.

А за другото вече ти казах и смятам да не се повтарям.



Тема Re: un moment signoraнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано15.09.08 22:41



За собственика не съм съгласна - САНИ в Смирненски е на съпругата на собственика на САНИ в Тракия, които по между другото са разведени - подробности, обаче.



Тема Re: un moment signoraнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано16.09.08 07:29



има и на капитан Райчо, най-долу в Празния Мол... или са го затворили?



Тема Re: un moment signoraнови [re: пeтльo]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано16.09.08 10:29



не са го затворили, но двете - това в МОЛа и това в Тракия нямат абсолютно нищо общо с това в Смирненски, освен името - нито обслужването, нито подреждането, нито пространството - НИЩО.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: *margo*]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано16.09.08 10:34



То па в голямото Сани едно обслужване..


Бакалия в чистия смисъл на думата.



Тема Re: Какво ще става магазин "Направи си сам"нови [re: *margo*]  
АвторПeчeлиш (Нерегистриран)
Публикувано27.10.08 16:08



една Билла май


чети внимателно





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.