Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 25.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Филм за Пловдив- тънка гавра със София  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 04:25





Филмът е супер добър!



Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Фaлaнre]  
Автор Cтaниcлaв! (Ачмонек)
Публикувано17.02.08 09:53





Да, започва доста заядливо.
Иначе после е добре.
А втора част има ли? Че не съм търсил.



Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 10:12



Еми странно, но има 3-та част, а 2-ра липсва



[URL]
http://www.youtube.com/watch?v=4A_5BL5B4p0&feature=related[/URL]

Много професионално и обаятелно е направен филма, без да е скучен и да робува на клишета. Е.Тодоров е май собстеника на ПО ТВ- "с балона"



Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Фaлaнre]  
Авторoneandonly (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 16:42



Лелее, супер е!



Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Фaлaнre]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 16:57



Ово е добро

!



Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Фaлaнre]  
Автор=) (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 18:27



ОООО супер як филм. Много ми хареса :) Напреван от много кадърен екип . БЛАГОДАРЯ .А от къде може да се намери 2ра част ???



Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: =)]  
Автор Alykard ()
Публикувано17.02.08 18:30



Само аз ли не намирам нещо супер-яко във филма,някой може ли да ми каже какво е супер-якото ,че разказват неща ,които са ясни на всички,на фона на кадри от града или обидата над "прекрасната" ни столица




Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Alykard]  
Автор Alykard ()
Публикувано17.02.08 18:43



А да ,и,че градът не е станал голям икономически културен център на балкани след съединението,си е виновен той,и по-скоро жителите му и българския манталитет ,който явно издига в култ понятието столица,елементарен пример

вижте колко от родените или творили тук бг интелектуалци са се преместели веднага след съединението ето в тва село
само защото някой го е определил за столица,ама явно така е устроено нашето общество,ако сега бъде примерно избрано пак някво село за столица ,пак ли всичко ще се втурне на там,няма да е изненадващо


Редактирано от Alykard на 17.02.08 19:30.



Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Фaлaнre]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано17.02.08 22:09



мен лично филмът не ми хареса кой знае колко, въпреки че аполидирах автора на премиерата де:)
нито научих нищо ново, нито се впечатлих кой знае колко...
даже ме досрамя именно с въпросната 'гавра' със София - мен лично изобщо не ме интересува кой къде каца, какво вижда и къде е табелата за Пловдив в София - та чак да се отделя около 10% от филмовото време...
иначе не е лошо, че се правят филми за Пловдив, но може и много по-добре



Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Alykard]  
АвторPGE (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 10:28



Абсолютно съм съгласен с теб. Ясно е, че София не е нищо особено, но защо изобщо я споменават във филма. Доста комплексарско ми се вижда. По-нататък фимът е добър





Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: PGE]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 11:01



Ми лека закачка, не е кой знае каква подигравка все пак. И без това всеки говори за прословутата "табела за Пловдив" която била най-хубавото нещо в София, поне да я видим на видео тази фамозна табела.





Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Фaлaнre]  
Автор Alykard ()
Публикувано18.02.08 11:05



то не е само там,като караш по булевард българия от кръстовището с граф игнатиев към цариградско преди зовоя надясно към цариградско пак има табела,а от другата страна на крастовището като завиваш на ляво към цариградско на асфалта пише пловдив и има стрелка




Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: PGE]  
Автор Alykard ()
Публикувано18.02.08 11:08



да обаче съсредоточаването на цялата ни интелигенция там веднга след съединението е една от причините софия да дръпне толкова напред,дефакто пловдив още не е постигнал този разцвет от 7те години на източна румелия




Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Фaлaнre]  
АвторPGE (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 11:13



Това с табелата е малко изтъркано. Щото и варненци казват, че най-хубавото нещо в София е "табьелата" за Варна. На мен не ми пука, че се бъзикат със София. Но защо във филм за Пловдив трябва изобщо да се обръща внимание на други градове? Това не ми хареса само.



Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Фaлaнre]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 20:33



Ето ти нещо по-супер-добро:



Разбира се, Жоро Торнев и Кристиян Белев са доказани имена. И истински майни.



Тема Забравихнови [re: kimchi]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 20:35



Сваля се от надписа "Telecharger ce fichier".



Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: PGE]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 22:04



"Табьелата" значи, а? Ха-ха...Не знам дали в писането си я объркал тая думичка, ако ли не си, явно искаш да си направиш тънка гаргара с говора на варненци? Сори, майна, обаче истината е, че много повече народ в Пловдив приказва на "мийеко" в сравнение с Варна. Общо взето съм забелязал, че от големите градове по отношение на "мийекащи" води Бургас, следвани от Русе и Пловдив, след това може би Варна. София няма да я коментирам - техният си шопски диалект е на другата крайност. Тук отбелязвам точно местните диалекти на тези градове, изключвайки пришълците от цяла България, които вече са доста поне във Варна...Та в тоя ред на мисли много често тук дочувам дори шопска реч...





Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Bapнeнckи]  
Автор Alykard ()
Публикувано18.02.08 22:13



виж ся пич,човеко просто е сгрешил от бързане,натиснал е някой друг клавиш,не правиш тъпи заключения от това,а относно говоренето на миеко,ми в пловдив и около него се говори най-правилния български в цялата страна така,че ходи да занимаваш с комплексите си някой друг клуб




Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Alykard]  
Авторmm (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 22:25



......ми в пловдив и около него се говори най-правилния български в цялата страна ....


axaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa





Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Bapнeнckи]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 22:53



Тъъъй ли? Въх!

Защо приказваш глупости, обясни ми? Вие и бургазлии мо мьекане сте веднага след русьенци. А от трите града вашият е най-селският. Позволи ми да познавам Варна по-добре, отколкото ти Пловдив ;) Пловдив, ако не си чувал, се намира някъде около границата между е-кащите и и-кащите говори, макар по-скоро да клоним към вторите :) Зарежи жалкия си местен шовинизъм и попрочети някоя сериозна книжка, за да видиш каква е истината. Впрочем на теб може да ти се струва, че говориш правилно, защото по рождение си мьекаш :) Но това е субективно, много субективно и определено е далеч от истината :)
Не че тук си нямаме "говорни дефекти", но далеч не са тези, които бълнуваш, а да ги обсъждам с теб няма смисъл - вижда се, че си бос в тез ;) неща.

Хепиту дей? ;)



Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: mm]  
Авторbibimbap (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 22:54



хьехьехьехье ;)



Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: oritang]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 23:27



Явно не мога да ти позволя. Съжалявам.



Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Bapнeнckи]  
Авторbibimbap (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 23:38



Хепиту дей, викам ;)



Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Bapнeнckи]  
Автор Alykard ()
Публикувано18.02.08 23:40



тия ветрове ,които духат зимно време във варна,май н ти влиаят добре?




Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Bapнeнckи]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 23:45



А бе и ние тука си имаме голяма маса хора, които мийекат, но някак си това не ти се натъртва така, разбира се всичко и дори прави говора някак си по-благозвучен в сравнение с мекането на примерно бургазлии, русенци, пловдивчани...ПИПИРУДИ...хаха...

А и брато, научи се да не приказваш за хора, които не познаваш, защото доста често ще си далеч от истината, както е и в този случай. Аз просто си изказах мнението. Местен шовизнизъм не съм проявявал в тоя случай. Ходил съм и в другите градове много пъти и познавам много хора от тия селища, та мнението ми се форимира от това, което съм видял и чул. А разни тук почнаха да ме определят вече...Помислете кои са комплексарите в случая...Аз изразявам мнение в свободен форум без да обидя никой, вие подскачате като ужилени, ще кажеш кой знае к'во станало...

Хммм...странно как определи Варна като "най-селски" измежду останалите...? Завист? Злоба? Комплекси? Какво те накара? Кажи си какво те провокира...??? И нЕк'ви доводи дай все пак, иначе мнението ти е безсмислено...





Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Alykard]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 23:50



О, не, идеално ми влияят, Аликардче. Пречистват въздуха и се диша безпрепятствено...На тебе застоялият въздух под тепетата май не ти влияе добре, ми се чини...





Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Bapнeнckи]  
Автор Alykard ()
Публикувано18.02.08 23:52



то и твойте мнения са безсмислени и тъпи ,ама ко да правим,търпим те

русенци миекат много спор няма,това лято имах "честа" да чакам на опашка заедно с един русенец и една варненка,в пловдив се случи,повярвай ми варненката не отстъпваше на русенеца по миекане




Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Alykard]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 00:00



Е що да са тъпи мненията ми? Има много истина в тях! Вие се опитвате да ме оборите по някакъв начин, ама никакви факти не дадохте...Само ме "напсуяхте" и това беше...хаха...Аз си изказах мнението и толкоз.

А ти тия хора на опашката познаваше ли ги, че веднага ги определи кой от къде е...??? Иначе аз вече казах, че и тук има такива, но са много по-малко в сравнение с останалите, тъй като повечето истински варненци (разбирай родените във Варна) приказват много правилно. Тази явно е била я от Провадия, я от Добрич, я от Ямбол, живееща във Варна...





Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Bapнeнckи]  
Авторbibimbap (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 00:04



А, ясно... ти не правиш разлика между мек изговор и редукция (потъмняване) на гласните - от "е" в "и". Нали ти казах, че няма смисъл да разговаряме по темата, защото си бос? :)

Местният шовинизъм те тресе здраво, не проумявам защо иначе идваш в нашия клуб и се обясняваш. В софийския ходиш ли? ;) А в бургаския? А в старозагорския? В русенския? Ето, виждаш ли? А аз влизам само тук, защото съм си майна и тук ми е мястото. Върни се най-добре в клуб "Варна" - там пиши и се обяснявай на воля, имаш и пълното право и основание да хокаш хора, които влизат само да се заяждат с вас... както правиш ти тук.
Ненавиждам варненци, за мен вие сте най-тъпите, прости и малоумни селяци в България, но, човече, никога няма да тръгна ей така за нищо да се заяждам с вас. Не съм паднал толкова ниско.
Айде чао. И прочети за потъмняването на гласните, за да не ставаш смешен друг път... селяк.



Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Bapнeнckи]  
Автор Alykard ()
Публикувано19.02.08 00:20



варненка си беше ,на личната й карта пишеше родена във варна,а пича си каза,че е от русе,някакви танцьорчета бяха, били в пловдив да кандидатстват в музикалната академия и говореха отвратително,шопския говор ме дразни,ама техния направо те подлудява,незнам как ги изтърпях два часа,нещо като говора в сливен ама 10 пъти по-зле така,че моля те не ми ги хвали северняците в това отношение




Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: bibimbap]  
Автор Alykard ()
Публикувано19.02.08 00:26



Ти пък и ти прекаляваш,какво ги ненавиждаш,хора като всички българи, е с малко приповдигнато самочувствие заради туристическия , инвестиционен и демографски напредък в града им




Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Alykard]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 00:48



Бибимбап ли там к'во си, не знам, но си жалък човечец! Аз имам право да пиша, където си искам, капиш!? Това тук е свободен форум, не е само за пловдивчани, както и варненският не е само за варненци. После кой го тресял местният шовинизъм...Усети се малко! Аз за разлика от тебе никого не съм обидил в тоя форум и си изказах напълно коректно мнението без да псувам, което не може да се каже за тебе "гражданино"...Това моето не е за заяждане, точно обратното - един от вашия форум се заяде, но няма значение вече.

Аликард, "малко приповдигнато самочувствие" при варненци винаги е имало и то не е от последните няколко години. Просто хората си обичат града и се гордеят малко или много с него и има за какво!



Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Bapнeнckи]  
Автор Alykard ()
Публикувано19.02.08 00:57



1во никой не е псувал
2ро мнението ти е далеч от коректно
3то лягай дя спиш вече






Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Alykard]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 01:18



НЕма се спичате така, ей, майнички!





Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Alykard]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 01:21



"1во никой не е псувал" - бимбимбапмап псува!
"2ро мнението ти е далеч от коректно" - глупости! Да съм обидил или напсувал някого!??!
"3то лягай дя спиш вече" - Е па нЕма да си лягам сега!





Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Bapнeнckи]  
Авторbibimbap (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 07:55



Тъй, тъй! И къде видя да псувам, приятелю любезни? Би ли посочил на целокупното гражданство, па и на мен, че ми стана любопитно...? Или, викаш, ти можеш да изразяваш свободно своето мнение, а аз - не? И когато някой ти каже истината (че си селяк), подскачаш, че те псувал? А да не би да да мислиш, че "хепиту дей" е псувня?! Хм, не, не е :)
Не си се заяждал, викаш... ам'че и аз тъй, и аз тъй - изразявам мнение. Хем, за разлика от теб, малко по-обосновано. Ама не се усещаш да спреш и да се върнеш в дупката, от която си изпълзал, а продължаваш да каканижеш. Не от вчера вий, гагаузите (това не е псувня, ей, това е факт!), имате по-писочко самочувствие... тъъъй ли? Въх! :) А от кога? Щото жителите на Пловдив се гордеят с града си от има-няма няколко хиляди години. Защото какво е Варна на картата на света? Нищо - едно малко пристанищно градче, каквито има стотици, хиляди. А какво е Пловдив на картата на света? Нищо... само ми покажи още пет толкова древни града ;) В Пловдив има дух, във Варна - духачи. В Пловдив икономическата активност целогодишно е сравнително постоянна, селяците от Варна ги храни един сезон - лятото. Затова и дерат по три кожи от туристите - защото когато сняг забръска, градът им опустява и няма как да се печелят пари, освен ако не се лъжат един друг. В Пловдив всички музи се чувстват като у дома си, във Варна е на почит само "изкуството" да се печелят пари... лесни, ако може. Името Диамант Диамандиев говори ли ти нещо? На мен - да. То е доказателство, че във Варна живеят най-алчните и същевременно с това глупави хора - хиляди от вашите изгоряха в пирамидите, няма друг такъв град! Нали ти казвам - селяци ;) Брат ми едно време като си търсеше квартира там, ми разказваше как някаква варненска бабичка си била облепила банята в найлони, за да не се хабят плочките :) Друга пък му искала такса за всяко влизане в тоалетната - съответно за малка и голяма нужда! Нали ти казвам - селяци. В Пловдив си вадим хляба с какво ли не, във Варна всички сте обслужващ персонал на туристите - всички до един. Имахте завод за сглобяване на "Роувър", ама англичаните много бързо избягаха... защо ли? И какво имате сега? Нищо. Хотели и обслужващ персонал. Ако някой ден дойда във Варна, нищо чудно ти да ми сервираш в ресторанта, а сестра ти да забърсва праха в хотелската ми стая. Но не се надявай - отдавна престанах да посещавам българското Черноморие, давам парите си на по-заслужили от вас, селяци :)
Сега пак ще цивриш, че те псувам и обиждам... е, какво да направя?



Тема много злобно бенови [re: bibimbap]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 08:04



Айде не омирисвайте темата моля, с глупави спорове които са били водени 1000 пъти преди и които водят до задънен край.
Твойта неприязън към Варна е лична. Аз не намирам варненци за "селяци". Варна е един развит икономически Български град- никой Български район не заслужава да се плюе така пристрастно.


Ще е жалко ако темата се заключи.



Тема Re: много злобно бенови [re: Фaлaнre]  
Авторbibimbap (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 08:26



Злобно? Човекът си го търсеше и си го намери - изброих му малко факти. И не бъркай икономическото развитие с онова другото - в главата и сърцето.



Тема Re: много злобно бенови [re: bibimbap]  
Автор Alykard ()
Публикувано19.02.08 14:32



Не бъди толкова нападателен,вярно,варненеца не е много интелигентен явно,но не става и ти като него,дори това,което твърдиш да е вярно,ми ко да ти кажа,всеки град в бг,освен софия може ли, е оставен да оцелява ,както може,дори и във варна да няма нищо освен хотели и заведения,що те печелят добре от тях и се развиват,манталитета е без значение,щом прогресират икономически,според някой статистики повече от пловдви,значи за сега стратегията им е правилна,щом имат самочувствие ,хвалят и рекламират града си ,а не като сумати хора от пловдив ,които постоянно мрънкат ,колко западнал бил града,как всичко отивало към софия,как нямало това,как нямло онова,как заплатите били ниски и тн във варненските форуми такива комплекси поне не се срещат,не ,че ги защитавам или въздигам,но и ти не бъди толкова краен




Тема Re: много злобно бенови [re: Alykard]  
АвторPGE (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 17:40



Моето мнение беше за филма и нямах намерение да пораждам глупави дискусии. Но явно се е появил някакъв комплексар и разводнил темата. Ще го имам предвид в бъдеще.

П.С. Да, варненци наистина говорят меко





Тема Re: много злобно бенови [re: PGE]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 19:15



Много злоба наисина, много...Не го очаквах от пловдивчанин, но всяко стадо си има и мърша, са казали хората. Добре че не всички майни са с такова мислене като твоето, иначе много щях да си разваля мнението за този град. Но какво и да очакваш от явно комплексирана личност, развихрена зад клавиатурата и ръсеща жлъч и злоба без никаква кой знае каква причина... - нищо. Той ще си остане все същата анонимка, таяща омраза в себе си...Сполай ти, "гражданино"!

Мене не може да ме обиди човек с нещо, което няма нищо общо с мене, камо ли някакъв непознат. Не мога да разбера па к'во ти пречат гагаузите - те са, я има 1-2 %, я не от населението на Варна. По принцип някакви малки общности от гагаузи търси на север от Балчик и Каварна...Може и да намериш няколко и да се снимаш с тях, ако толкова сън не те хваща. Мене лично не ме брига за тях - просто не познавам такива хора. А и не знам защо изобщо я подхвана тая тема, при условие че най-голямата циганска махала в България се намира именно в Пловдив. А и съм чувал, че в самия град има доста и всякакви малцинства. Не че съм някакъв расист, но просто ти отговарям на провокативната простотия, която написа.;)

Ако Варна е просто едно малко пристанищно градче, то Пловдив е едно малко провинциално градче.

Следвам твоята логика, ако забелязваш...

Явно искаш да си поговорим и за древна история...Аз не съм казал, че пловдивчани нямат право да се гордеят със своя град. Просто отбелязах, че варненци се гордеят със самия си град. И не само в исторически план, както ти приказваш за Пловдив сега. Да, Пловдив е много древен град с голяма история, но Варна също е такъв - факт! И тъй като съм много "бос" на всякакви теми, все пак ще се опитам да ти дам следните данни: на територията на сегашен Пловдив в края на 7-мото хилядолетие пр. Хр. вече е имало селищно образувание. Такова образувание на територията на сегашна Варна е имало в средата на 5-тото хилядолетие пр. Хр. - златото, намерено във варненския некропол, датира оттогава. То е и най-старото златно съкровище в света! Траките пък населяват района през 1200 г. пр. Хр. Древните гърци откриват Одесос (сегашна Варна) като търговска колония в 570 г. пр. Хр., а около 250 години по-късно е завлядан от римляните, които изграждат по-късно и терми, които са най-големите в България и 4-ти по големина в Европа! Името "Варна" вече се споменава в края на 6-ти век. Всъщност малко известен факт е, че Кан Аспарух първо се установява във "Варна до Одесос" преди да се преместят в Плиска. Един вид Варна е първата столица на България. Но стига толкова история.

Ако, както казваш, всички във Варна бяхме "обслужващ персонал на туристите", че ние в момента щЕхме да си умираме от глад, бе! Пу-пу, пепел ти на устата...хаха...Само за сведение ще ти кажа, че приходите от туризъм във Варна са около 15-20 % от цялата икономика на града. А и няма как един 500 К град, който има около 4 месеца в годината масов туризъм, да се издържа само с това. Май си "бос" в икономиката, ми се чини...А и ми е много "хикс" защо постоянно в града идват да живеят хора от цяла БГ, ако се издържаше само с туризъм. То хубУ кафенета, ресторанти, кръчми и клубове, ама едва ли ще има за всички...хаха...Не смятам повече да ти обеснявам на тая тема, защото явно си твърда глава и ще си държиш на своето. Мойче, вече те разбрахме що за стока си. Плюеш по един красив и развит за стандартите в сегашна България град, но не мога да си обесня защо и откъде тази злоба...Може би прояваваш някаква съпричастност към брат си, който е бил тарашен в нЕк'ва степен от някакво си тарикатско варненско бабе, което му вземало стотинки при всяко пикане...Хахаха...Боже, колко мъка има, Боже... И не се ли сещаш, че не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава! Ако това е истина, ако бях на мястото на брат ти, примерно щях да и' се изсмея, да вляза да се изсера, че и плочките и' щях да омажа "да не се хабят"...хаха...Пълни глупости говориш, честно казано. А и не мога да разбера к'во имаш против хората, които бачкат като бармани, сервитьори, чистачки...Нали и за това са нужни хора. Срамна работа няма. В твоя град няма ли хотели и заведения? И все пак едва ли някога ще имаш привилегията да ти сервирам в някой ресторант...

Жив и здрав, и по-полека със злобата, че ще те изяде отвътре...



Тема Re: много злобно бенови [re: Bapнeнckи]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 19:23



Автор PGE (Нерегистриран)
Публикувано 19.02.08 17:40

П.С. Да, варненци наистина говорят меко
===============================

Но не по-меко от пловдивчани.





Тема Re: много злобно бенови [re: Bapнeнckи]  
АвторЛoko Пд (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 19:32



Батка чезни от тука миришеш



Тема Re: много злобно бенови [re: Bapнeнckи]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 19:39



Домързя ме да ти чета цялата словесна полюция, хюмненце, а и не очаквам да съдържа нещо смислено. Вместо да си губиш времето да пишеш тук, помисли си как да се спасяваш от свлачищата, които в скоро време отново ще се активизират и ще отнесат "развития" ви град в морето. А защо ще се активизират ли? Защото безкрайната ви лакомия се постави над природата и скоро ще ви се струпат много бели на глупавите глави. И милиардери да станете всичките, сервитьорският манталитет няма да ви напусне. Никога :)



Тема Re: много злобно бенови [re: Bapнeнckи]  
Автор Alykard ()
Публикувано19.02.08 19:47



Пич за ко не спреш да се занимаваш ,а?Ставаш вече смешен с това твърдение за мекото говорене.................
и относно това злато с ,което толкова се хвалете,съмнително дали е най-старото,и да е ,това не означава първото ,а и не е доказано къде е изработено

Редактирано от Alykard на 19.02.08 19:51.



Тема Re: много злобно бенови [re: Bapнeнckи]  
Авторoneandonly (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 22:03



Пловдивчани не говорят меко. Говорим за кореняци пловдивчани, а не за селската сган, която се е нароила през последните 4-5 години.

Верно е, че в Пловдив се говори най-правилния български. Единственото неправилно нещо в изговора тук е и-кането. Пример: тИлИфон, пИпИруда. Но дори и тази грешка не се допуска от всички пловдивчани.

Във Варна определено говорят на меко. И не само това, ами в хората там има нещо селско, нещо дълбоко вкоренено селско, което се долавя при общуване. Не знам, може да е и заради това, че Варна е обект на неистов механичен прираст от "куци" и "сакати" градове в северна България като Разград, Шумен, Търговище, Ловеч, Силистра... Абе изобщо хората в северна България ми изглеждат много различни от тези в южна, някак по-недоразвити в културно-образователен аспект.

Знам, че мнението ми е крайно и може би ще обиди някои, но си е мое и имам право на него.



Тема Re: много злобно бенови [re: oneandonly]  
Автор Alykard ()
Публикувано19.02.08 22:43



нещо ми казва ,че скоро със темата ще се случи

ама варненския пич си го заслужи




Тема Re: много злобно бенови [re: oneandonly]  
Автор Da3mOnTooLzZ (Schnecke)
Публикувано19.02.08 23:11



От Варна съм съм, но съм напълно съгласен с почти цялото ти мнение.

Според мен в днешно време,когато всеки живее където му харесва е неуместно да говорим за локален говор и тн.Това е нещо срещано само при кореняците,които са застрашен вид във всички по-големи градове(не само в България).
Във Варна се миека-спор няма,ама според мен не е толкова много както в други чсти на страната(може би просто не ми прави впечатление).

Ако не се лъжа границата твърдо/меко беше Пазарджик,ама го карам на догатки.

Относно другите спорове-

просто явно ви е скучно и се надлъгвате,ама в спора се ражда истината са казали умните хора.

Общо взето моето мнение е,че чист и правилен български може да срещнем само в медиите и институции като училището например.Във всеки район на страната си има специфични говорни особености в което няма нищо лошо,стига този тип реч да се използва в неофициални среди,иначе стават неразбирателства.

Това е от мен.Лека вечер на всички и ако е възможно нека не се караме за простотии.

TODAY,TOMORROW,FOR EVER-FC BARCELONA


Тема Re: много злобно бенови [re: Da3mOnTooLzZ]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 04:32



Точно така линията между е-кането и я-кането минава през Пазарджик и Плевен на север. Иначе мисля, че в Централна България между Карлово, Ловеч и Копривщица се говори най-правилно според кножовната норма и дикция. Няколко километра на Запад- Пирдоп и Златица говорят твърдо, няколко километра на Изток- Павел Баня и Казанлък говорят меко.



Тема Друго нещо интереснонови [re: Фaлaнre]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 04:36



.....е, че в Гоце Делчевско, макар и на Запад говорят меко и я-кат, но това е сигурно под явление на Родопските и Западно Тракийските Егейски диалекти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.