Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:31 25.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: PGE]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 11:01



Ми лека закачка, не е кой знае каква подигравка все пак. И без това всеки говори за прословутата "табела за Пловдив" която била най-хубавото нещо в София, поне да я видим на видео тази фамозна табела.





Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Фaлaнre]  
Автор Alykard ()
Публикувано18.02.08 11:05



то не е само там,като караш по булевард българия от кръстовището с граф игнатиев към цариградско преди зовоя надясно към цариградско пак има табела,а от другата страна на крастовището като завиваш на ляво към цариградско на асфалта пише пловдив и има стрелка




Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: PGE]  
Автор Alykard ()
Публикувано18.02.08 11:08



да обаче съсредоточаването на цялата ни интелигенция там веднга след съединението е една от причините софия да дръпне толкова напред,дефакто пловдив още не е постигнал този разцвет от 7те години на източна румелия




Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Фaлaнre]  
АвторPGE (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 11:13



Това с табелата е малко изтъркано. Щото и варненци казват, че най-хубавото нещо в София е "табьелата" за Варна. На мен не ми пука, че се бъзикат със София. Но защо във филм за Пловдив трябва изобщо да се обръща внимание на други градове? Това не ми хареса само.



Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Фaлaнre]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 20:33



Ето ти нещо по-супер-добро:



Разбира се, Жоро Торнев и Кристиян Белев са доказани имена. И истински майни.



Тема Забравихнови [re: kimchi]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 20:35



Сваля се от надписа "Telecharger ce fichier".



Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: PGE]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 22:04



"Табьелата" значи, а? Ха-ха...Не знам дали в писането си я объркал тая думичка, ако ли не си, явно искаш да си направиш тънка гаргара с говора на варненци? Сори, майна, обаче истината е, че много повече народ в Пловдив приказва на "мийеко" в сравнение с Варна. Общо взето съм забелязал, че от големите градове по отношение на "мийекащи" води Бургас, следвани от Русе и Пловдив, след това може би Варна. София няма да я коментирам - техният си шопски диалект е на другата крайност. Тук отбелязвам точно местните диалекти на тези градове, изключвайки пришълците от цяла България, които вече са доста поне във Варна...Та в тоя ред на мисли много често тук дочувам дори шопска реч...





Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Bapнeнckи]  
Автор Alykard ()
Публикувано18.02.08 22:13



виж ся пич,човеко просто е сгрешил от бързане,натиснал е някой друг клавиш,не правиш тъпи заключения от това,а относно говоренето на миеко,ми в пловдив и около него се говори най-правилния български в цялата страна така,че ходи да занимаваш с комплексите си някой друг клуб




Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Alykard]  
Авторmm (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 22:25



......ми в пловдив и около него се говори най-правилния български в цялата страна ....


axaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa





Тема Re: Филм за Пловдив- тънка гавра със Софиянови [re: Bapнeнckи]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 22:53



Тъъъй ли? Въх!

Защо приказваш глупости, обясни ми? Вие и бургазлии мо мьекане сте веднага след русьенци. А от трите града вашият е най-селският. Позволи ми да познавам Варна по-добре, отколкото ти Пловдив ;) Пловдив, ако не си чувал, се намира някъде около границата между е-кащите и и-кащите говори, макар по-скоро да клоним към вторите :) Зарежи жалкия си местен шовинизъм и попрочети някоя сериозна книжка, за да видиш каква е истината. Впрочем на теб може да ти се струва, че говориш правилно, защото по рождение си мьекаш :) Но това е субективно, много субективно и определено е далеч от истината :)
Не че тук си нямаме "говорни дефекти", но далеч не са тези, които бълнуваш, а да ги обсъждам с теб няма смисъл - вижда се, че си бос в тез ;) неща.

Хепиту дей? ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.