Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 21.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Премахване на кондукторите?!!!нови [re: f(x)dx]  
АвторПлoвдивчaнин (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 11:19



Кога се очаква да стане тази промяна? Някакви данни дайте. Гласувано ли е вече или още не, и ако не е, има ли шанс да се приеме, откъде ще намерят парите за тази инвестиция?



Тема Re: Премахване на кондукторите?!!!нови [re: Плoвдивчaнин]  
АвторПлoвдивчaнин (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 11:24



Прочетете коментарите, уважаеми към тази статия (

) и вижте как мислят и другите хора.



Тема Re: Премахване на кондукторите?!!!нови [re: Плoвдивчaнин]  
Авторфaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 11:28



Няма да стане скоро. Мое мнение. Ако ще става, ще е поетапно. Мен сегашната ситуация с кондукторите си ме устройва. С тези карти е един дерт в повече- трябва да мислиш къде ти е картата, дали е заредена, дали не си я изгубил. Ще има и проблем с гратисчиите, освен ако трябва всички да минават през предната врата на шофьора. Представете си само какви опашки ще се извият. Такива магнитни карти са удобни за метро- цъкаш и се отваря автоматично бариерата, но не за автобуси като в Пловдив. Нали целта е удобството на пътника. Такива карти ще забавят и затруднят пътниците, не да им помогнат.



Тема Re: Премахване на кондукторите?!!!нови [re: Плoвдивчaнин]  
АвторПлoвдивчaнин (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 11:28



Сега чета, че и пътниците ще трябва да въвеждат и времето, за което ще се возят. Ами аз откъде да знам колко време ще ми е нужно, ако трябва да ида донякъде, докъдето преди не съм ходил, а ми се налага? Трябва да спирам хората по улиците и да ги питам за колко време с коя линия се отива ли? Намирам тая работа за по-трудно разбираема, а трябва да го измислят така, че и най-възрастните пенсионери да разберат как става, да няма обърквания.



Тема Re: Премахване на кондукторите?!!!нови [re: фaлaнre]  
АвторПлoвдивчaнин (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 11:34



И аз съм на това мнение. Преди време бях писал за линия 44 колко е приятно да се пътува с тях и колко святсни кондуктори има. Вчера един дядо се качи на 44 от центъра в посока към новата сграда на ПУ и като наближихме окръжна болница се зачуди къде е Маркита. Просто се беше заблудил, а кондукторката му разясни къде да слезе, какво да хване и го попита дали иска да му върне парите за билета. Аз направо се шашнах! Дядото отказа, явно не му беше толкова за парите, ама това кондуктор да е съгласен да връща пари за вече продаден билет не бях виждал досега. Има много свястни и честни хора и ми е жал за това, че ще останат без работа.





Тема Re: Премахване на кондукторите?!!! [re: Плoвдивчaнин]  
АвторПлoвдивчaнин (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 14:39



Аналогочен е случаят с банкоматите - облекчават труда на касиерите и премхват опашките пред касите, но затова пък се увличават опашките пред банкоматите, пък и доста често банкоматите са разваление, особено около празниците беше истински ужас. Майка ми полуачава 8 лева и нещо си интеграционна помощ като инвалид и то на банкомат, обаче разбирате не може да изтегли цялата сума. Ходи до един далечен банкомат, от който може да се тегли и по 5 лева, но се е случвало и банкоматът да е развален. При това никога не може да изтегли пълната сума. Ако ходи да тегли от терминал в банката, пак няма да може да я изтегли цялата, да не говорим пък че там се образуват опашки.
А вие да не мислите, че ако въведат таксуване с карти и жетони, няма да има фалшификации и развалени автомати. Ще има, и още как. В България мафията е голяма и нищо няма да върви по нормалния начин.



Тема Re: Премахване на кондукторите?!!! [re: Плoвдивчaнин]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано06.02.08 15:13



бла-бла-бла-бла
майка ти да си плати водата с дебитната карта. Примерно.
или пък да даде номера на спестовна сметка, по която да й превеждат помощта. От там вече ще си тегли пълната сума без проблем.

Освен това пълна лъжа е, че доста често банкоматите са разваление. Разбира се случва се някой да се развали или да свършат банкнотите в него. Но под влиянието на конкуренцията вече има доста банкомати. Поне в Пловдив не можем да се оплачем от липса на такива.

Виж сега, ако си решил да мрънкаш за спорта, дай да сменим темата и да почнем да обсъждаме неволите на БОТЕВ Пловдив, а?



Тема Re: Премахване на кондукторите?!!! [re: f(x)dx]  
АвторПлoвдивчaнин (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 19:17



За спорта ще кажа само, че е срамота град като Пловдив да няма свястен стадион. Пловдив е изостанал доста назад и в много други неща. Например, той отдавна не е културната столица на България. Нямаме нито една концертна зала. Единствените певци, които идват най-често да пеят в Пловдив, са чалгаджиите, ама от това повече ме е срам.


Факт е, че градче като Каварна успява да привлече толкова изпълнители и групи (и то световноизвестни), а нашите управници въобще не ги е грижа за това. По-добре Славчо да се заеме с тези неща, а не да повишава безработицата на населението.
Като искат да се автоматизират повечето неща, защо не премахнат ненужната администрация, а? Голяма част от техния процес също може да се автоматизира, още повече, че някои не вършат въобще нищо, а получават големи заплати.



Тема Re: Премахване на кондукторите?!!! [re: Плoвдивчaнин]  
Авторbibimbap (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 19:55



Е, извинявай, ама говориш глупости. Първо - имаме концертна зала, колкото и мижава да е тя. Имаме също така Античния театър и Балабановата къща, в която се провежда ежегоден фестивал на камерната музика. Второ - това, дето го казваш за културния живот, е абсолютно безумие. В Пловдив се провеждат страшно много културни мероприятия, човече, страшно много. Театърът добива все по-голяма популярност, салонът е пълен най-редовно. Тук се състоят и много национални премиери на различни постановки. Изложбите не са секнали, ако имаш очи, ще видиш колко активни са галериите. Кинопанорамите от София вече развиха и местни отрочета, които също се радват на все повече зрители. Концерти има много по-често, отколкото можеш да си позволиш да ходиш - е, да, не са точно поп- и рок-, но не е като да им липсва класа и съдържание. Като искаш световноизвестни изпълнители - давам ти ги, от последните 18 месеца - Емил Камиларов с Дина Шнайдерман, Кристиян Коев - един от петимата най-добри флейтисти в света, Васко Василев. Да не говорим за десетките по-неизвестни изпълнители. Отделно от това има продукции на АМТИ, концерти на самодейни състави и оркестри... Има два международни театрални фестивала. И какво ли още не. Информирай се, моля те, за културния живот в Пловдив и не говори прибързано.



Тема Re: Премахване на кондукторите?!!! [re: Плoвдивчaнин]  
АвторEuro^ (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 20:06



Човече не си прав!!!Дори в момента има премиера на опера "мама ла вита"(в петък също ще има в 18:30 в Операта)!!!
В момента започва ремонта на синдикалния дом който ще бъде напълно променен,а концертната зала ще бъде супер(видях проекта)!!!
За спортан,ако незнаеш започна строежа на многофункционалната зала,на мястото на стария колудрум!!!
До есента най-големия стадион в Бг. ст."Пловдив" ще бъде единствения в Пловдив,който ще получи лиценз,а също така има голяма вероятност и до него да се построи многофункционална зала!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.