Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:17 09.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ФМИ на ПУ  
АвторAнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 11:53



Става дума за факултета по математика и информатика на нашето ПУ. Едно нещо ме озадачи и разгневи: т.нар. спонсорство. Значи студент, който няма нужния успех (или кандидат-студент) може да се прехвърли (влезе) в специалност от факултета (в повечето случаи за "Информатика"), ако стане спонсор на факултета. Тоест да купи компютър за факултета, като той бъде заведен на факултета с инвентарен номер и т.н, но компютърът не трябва да бъде купен от къде да е, а от фирмата на сегашния декан (който всъщност има три фирми). Докога ще продължи тази порочна практика не знам, но познавам такива хора, които се прехвърлиха по такъв начин, макар това да е една от "публичните" тайни на факултета!





Тема Re: ФМИ на ПУнови [re: Aнoнимeн]  
Автор Alykard ()
Публикувано02.02.08 12:10



хммм,изненадан съм,че толков много се натискат за тва ПУ,то си е пародия отвсякъде,може би причината е това,че в града няма реализация и добрите студенти и преподаватели отиват в София,аз познавам един пич ,който от Информатика в ПУ се премести във ФМИ су,така че не е невъзможно ако имаш желание
а защо декана сам не спонсорира факултета и какво става с тези,които имат нужния успех,някой от тях не влизат л?






Тема Re: ФМИ на ПУнови [re: Aнoнимeн]  
Автор oneandonly (новак)
Публикувано02.02.08 12:34



Ужас. На това му викам узаконено изнудване с подкуп. Докато това продължава нито някой ще има реален стимул да учи, а за образованието - без коментар..

Съветът ми е да пишеш до "Господари на ефира" относно този безпорядък. Ще се заинтересуват моментално, тъй като случаят е скандален, и ще излъчат репортаж по въпроса по ТВ-то. Същевременно, ако желаеш, ти можеш да запазиш анонимност. А въпросният декан, ако не го уволнят/не си подаде оставката, поне ще бъде публично посран пред цялата страна.



Тема Re: ФМИ на ПУнови [re: Aнoнимeн]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано02.02.08 13:14



Този факултет не подготвя ли за учители по математика и информатика? Нещо ми убягва този устрем към учителска специалност? За МИО, право и т.нат. разбирам, ама ...

А ако искат да стават не учители, а програмисти, то мястото е ТУ - Пловдив или София. От достатъчно много хора имам мнения от първа ръка и за двата университета и знам, че само в ТУ дават истинска подготовка.

Иначе по темата - да, това си е незаконно. Обади се на "Господари на ефира", ако искаш, друг не вярвам да обърне внимание. Поне не преди тяхна намеса.



Тема Re: ФМИ на ПУнови [re: vens]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано02.02.08 13:29



Някой те е измамил! В ТУ не може да те научат на добро програмиране, това е светата истина. Не знам къде могат, обаче там не е мястото...



Тема Re: ФМИ на ПУнови [re: Aнoнимeн]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано02.02.08 13:32



Нормално - корупцията е неделима част от родното образование. Ако, се чувстваш кофти - свържи се с журналисти, подай сигнал за корупция. Ама, както вече ти казаха, това е даскалска специалност и лично не виждам сериозен проблем. Една ваша колежка преди време си направи дипломната работа на Access, нивото на преподаване е смешно и не бива да се ядосваш толкова.



Тема Re: ФМИ на ПУнови [re: vens]  
Автор Alykard ()
Публикувано02.02.08 14:15



В отговор на:

Този факултет не подготвя ли за учители по математика и информатика? Нещо ми убягва този устрем към учителска специалност? За МИО, право и т.нат. разбирам, ама ...



Икономическите специалности са по-зле дори и от информатиката,доколкото знам,а правото само е горе долу добре,има доста хора от тази специалност ,които са успели да се реализират в София,абе относно викшето образование в пловдив спешно трябва да се направи нещо,че градът е даже след Свищов и Благоевград в това отношение




Тема Re: ФМИ на ПУнови [re: Aнoнимeн]  
АвторПУ (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 14:26



Ами какво ще кажеш за това:





Тема Re: ФМИ на ПУнови [re: Aнoнимeн]  
АвторHяkoй (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 15:00



При стария декан беше същата работа. Миналата година бях останал с 3 невзети изпита и нямаше как да запиша 3ти курс. Отидох с молба при декана и той ми заяви, че ако искам да запиша в това положение трябва да "даря" на факултета сумата от 600 лева.





Тема Re: ФМИ на ПУнови [re: Hяkoй]  
Автор Alykard ()
Публикувано02.02.08 16:32



Междудругото студенти и преподаватели от Софийския бая се бъзикали с пловдивския,неща от рода на в пловдивския на изпит ги молят да преписват по-дискретно,в пловдивския трябва да си пълен олигофрен да не можеш да си вземеш изпитите и тн







Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.