Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:19 20.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Болни мозъци ще се борят с трафика в Пловдивнови [re: Peshev]  
Авторdma (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 11:12



Дали Пловдив е типичен пример за моноцентрична структура или не, няма голямо значение за нашия случай тук. Да, абсолютно сигурно клони към пълна моноцентричност. И? Важното обаче в случая е симетрията на града. Точно затова ще е много лесно и много удобно прилагането на принципа за еднопосочно движение.

Колкото до останалото, зле предполагаш. Уличките са също толкова тесни, колкото и в Пловдив. А и няма как да са широки, половината град е предпазен от Юнеско, а другата половина е планирана достатъчно отдавна, за да е със същия проблем- тесни улици.

При това, градът за който говоря, е полицентричен, но това никак не пречи на еднопосочното движение.

И две последни неща:

1. Научи се да четеш, казах че единственото предложение, за което се съмнявам, е това за бул. "Христо Ботев". Какво си тръгнал да ми спориш за него, като няма смисъл? Или спор да става?

2. Мислех че в този клуб пишат хора завършили поне основно образование и чуждиците ми няма да им се сторят "сложни думички".



Тема Re: Болни мозъци ще се борят с трафика в Пловдивнови [re: vens]  
Авторdma (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 11:37



През два дни съм във Франция, особено откакто се преместих да живея на границата и, но масата кръгови, които не са по селата (и това което забравих е да добавя резиденциалните кварталчета), са с по 2-3 ленти. Общо взето, където е имало по-големки кръстовища и са сложили кръгови на тяхно място, са така.

Какво пречи престрояването? Повярвай ми, досега един-два пъти да ми се е случило да направя допълнителен кръг, защото някой не ме е пуснал. И специално за нашия разговор тук попитах хора с много по-голям стаж от мен с тези работи, и на тях им се случва по веднъж на високосна година.

Колкото до камерите на кръстовищата- абсолютно съм съгласна. Като ще имат софиянци кусурите от постоянното снимане, то поне да имат и някоя облага- да се използват тези камери за нещо. Това е едно от най-глупавите неща, които съм виждала последно време, ако не броим броячите по спирките!

Но май има проект, поне имам бледи спомени че четох нещо подобно, че ще използват камерите да глобяват нарушителите.

А това с мигача, признавам си, не го разбрах. Още не съм изпила и едно пълно кафе за деня. Защо трябва да даваш ляв мигач влизайки в кръговото? Може би има разлики в правилника, аз си взех книжката след като напуснах България. Тук правилото е следното, като правя уговорката че говорим за нормално кръгово, а не за изгъзиците срещани във Франция и Белгия с дясно предимство В кръга.

Та значи, доближавайки до кръговото, човек се нарежда в правилната лента. Ако например имаш двулентов път, а излизаш три изхода по-напред, влиза в лявата лента. От нея, директно и без никакви мигачи, ако трафикът го позволява, влизаш във втората лента на кръговото. Въртиш се.. един изход, на доближаващия втори изход даваш десен мигач, престрояваш се след него във външната лента, тъйкато следващият изход е "твоя", то десният мигач си стои включен и излизаш.

Ако кръговото има три ленти, а ти излизаш да речем на 4-ти изход, влизайки от лявата лента на пътя във втората лента на кръговото, чак тогава даваш ляв мигач, за да се наредиш във вътрешната лента. След това процедурата е същата като горе.

Между другото, ти 100% го знаеш това, ама може на другите да им е интересно. Ето снимка на най-голяма лудост под формата на кръгово движение света. Ако не беше истина, човек щеше да си помисли, че е някакъв филм на ужасите предвиден за шофьори.





Тема Re: Болни мозъци ще се борят с трафика в Пловдивнови [re: dma]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано28.01.08 14:05



Какато казах, относно кръговите кръстовища, изключвам Париж, и ще добавя и другите много големи градове. Там движението е на друго ниво. На всички останали кръгови кръстовища, през които съм минал, кръговата лента е само една. Даже като илюстрация, кръговото на Триумфалната арка е с много ленти и точно там е едно от малкото места в Париж, където ме е страх, щото не знаеш кой от къде идва, как се престроява, ще те пусне ли да се пристроиш и т.нат.

Може би в културна Европа ти се случва веднъж на високосна година да не те пуснат, ама в Пловдив, на големи кръгови като Панаира, навлизат по 3-4 автомибила едновременно от всеки лъч и ако си в лявата лента лесно не става пристрояването в дясно, за да излезеш. Нагледал съм се на такива ситуации.

Относно левия мигач, ситуацията идва пак от 2-те ленти на кръга. Карам си аз по външната и искам да излезна на 2-я изход. Да, ама в лявата лента е влязал друг бабаит, който иска да излезе на първия, щото бърза и е баровец. И за да не ме притисне и евентуално удари (щото изобщо не ме гледа къде отивам), пускам ляв мигач, белким го забележи и се усети.

Заради всичко гореказано смятам, че поне в България ще е по-подредено и безопасно преминаването, ако не се правят кръгови с повече от една лента по кръга.



Тема Re: Болни мозъци ще се борят с трафика в Пловдивнови [re: dma]  
Автор Alykard ()
Публикувано28.01.08 14:13



Ще кажеш ли името ,най-после,на този град по-малък по население ,но приемащ повече коли от пловдив?




Тема Re: Болни мозъци ще се борят с трафика в Пловдивнови [re: dma]  
АвторPeshev (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 23:34



Увлеченията ти по софизми, къси разкази, също така местоживеенето ти /близо да Франция/ и други несвързани с тематиката неща, ме интересуват сравнително слабо и в този смисъл какво ще кажеш, да се върнем на темата: затварянето на бул. " Хр. Ботев"? Ако все пак този клуб те ограничава /по различни причини/ - опитай в "Българи в чужбина" или други, с участници - имащи най-малко, твоето образование !



Тема Re: Болни мозъци ще се борят с трафика в Пловдивнови [re: Alykard]  
Авторвce oщe yчyдeнa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 07:11



Е ти не се ли сещаш кой е или по-точно кои са?





Тема Re: Болни мозъци ще се борят с трафика в Пловдивнови [re: oneandonly]  
Автор oneandonly (новак)
Публикувано02.02.08 18:10



Според статиската през 2007 години в България за били:

закупени 55 366 нови автомобила
внесени 349 000 коли на старо

общо: 404 000

Можете да си представите на какво ще заприличаме при още една подобна година и при бездействие относно разширяване на текущата инфраструктура.



Тема Re: Болни мозъци ще се борят с трафика в Пловдивнови [re: oneandonly]  
Автор Alykard ()
Публикувано02.02.08 18:55



Проблема е ,че ти прекалено много вярваш на сухата статистика,а когато тя е изготвена и от нси ,ми аз по-добре да вярвам в Дядо Коледа






Тема Re: Болни мозъци ще се борят с трафика в Пловдивнови [re: Alykard]  
Автор oneandonly (новак)
Публикувано02.02.08 19:18



Селски, аз проблем нямам.

Информацията е на съюза на автомобилните вносители и КАТ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.