Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:02 22.09.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Болни мозъци ще се борят с трафика в Пловдивнови [re: oneandonly]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 19:56



Преди около месец се заговори нещо,че ще броят автомобилите минаващи през някои от натоварените кръстовища,че ще настройват светофарите и т.н.,но всичко май си остана в сферата на добрите намерения.
Ясно е,че организацията на движението е сложно нещо,но могат да се вземат някои мерки като например да се разкарат паркиралите на пътното платно автомобили(поне на големите улици и булеварди),да се отклоняват товарните автомобили и тировете по по-обходни маршрути или да се забрани движението им през града в натоварените часове),да се забрани движението на каруци(или по-точно някой да наблюдава за изпълнението на тази забрана), и не на последно място да ги настроят тези светофари един спрямо друг поне малко от малко(т.е. поне на 3 поредни светофара да хващаш зелена светлина).В момента червената вълна отново е идеално настроена.От вкъщи до работата има точно 6 светофара и ако карам с 50км/ч ме хващат точно и шесте!


И по-рано съм писал по този въпрос-някои предположиха,че това било просто каръщина.Да ама не-вече се убедих,че на е каръщина ами е идиотщина сътворена от пълно безхаберие.
Та каквото и да ги правят тези улици-докато има главоци,които си мислят,че пътя им е бащиния и докато има едни други,които не знаят за какво си взимат заплатите работите няма да се оправят!



Тема Re: Болни мозъци ще се борят с трафика в Пловдивнови [re: dma]  
АвторPeshev (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 23:03



Да, наистина Пловдив е построен по европейски норми и е типичен пример за моноцентрична структура. Тъй като забелязах слабостта ти към сложни думички - няма да обяснявам какво означава. След една определена дата, започва разрушаването на тази система, като в момента града няма никаква изразена такава - специално картата, която си публикувала доказва това.Няколкото останали /от онова време/ булеварда са претоварени именно по тази причина и бул. "Хр. Ботев" е един от тях !
Ако разгледаш същата тази карта по-внимателно, няма как да не забележиш, че съседните улички са тесни и не могат да поемат каквото и да е движение. Това е нормално, защото все пак това са жилищни квартали и уличките не са предвидени за интензивно движение - за тази цел са булевардите.Предполагам дори в града, в който живееш принципа е същия. Е, опитай сега пак да обясниш, на нас, хората , които всеки ден сме си в нашия град, пътуваме по улиците му, стоим си в задръстванията и във всички случаи сме много по- наясно какво трябва да се направи, за по-доброто движение - как със затваряне на основен булевард - движението ще се разтовари !



Тема Re: Болни мозъци ще се борят с трафика в Пловдивнови [re: Sargon lll]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано25.01.08 00:22



не, осрали са я такива мързеливи държавни работници като теб



Тема Re: Болни мозъци ще се борят с трафика в Пловдивнови [re: oneandonly]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано25.01.08 00:23



не разбрах какъв е проблемът с Богомил, като успоредна алтернатива на кап.Райчо



Тема Re: Болни мозъци ще се борят с трафика в Пловдивнови [re: oneandonly]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано25.01.08 09:33



Мърморко! На всичкото отгоре и не мислиш по-далеч от носа си.,

Да, по Богомил можеш да излезеш на Цар Борис. Само трябва да врътнеш 50-тина метра по цар Асен.
Също така по Кап. Райчо можеш да излезеш на Източен - ляв завой на Иларион Макариополски и след трисетина метра - десен по Марин Дринов. Проблем някакъв?
Въпрос на организация е.
Само не ми излизай с доводи от сорта "ама много бензин ще се харчи". Първо това, което ще се похарчи ще е в пъти по-малко от това, което отива в задръстванията. и второ, ако някой не иска да харчи бензин - да върви пеша или с колело.

А разсъждения като това:
"Родопи" и "П.Д.Петков" са на повече от 300 метра една от друга. Значи ще се наложи човек да обикаля почти километър, за да стигне до дадена точка. Много "практично"!
показват прекрасно защо има задръствания. Просто всеки си живее с мисълта, че може от банята вкъщи до кенефа в офиса да стигне с колата. При такова положение нищо не може да помогне. Нищо.
И какво ще стане, ако се наложи да походиш 500-600 метра пеша? Армагедон ще настъпи, нали?

и понеже си много принципен - що не ми отговориш на въпроса какъв проблем ще настане, ако Преслав е еднопосочна.



Тема Що не си спретнешнови [re: oneandonly]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано25.01.08 12:53



една среща със заместник-кмета?



Тема Re: Болни мозъци ще се борят с трафика в Пловдивнови [re: f(x)dx]  
Авторoneandonly (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 18:02



С "Преслав" наистина не би трябвало да има проблем. Разгледах картата и обратната посока би могла да се поеме от "Виктор Юго" и "Божидар Здравков". Ето това наистина е един добър и ефективен вариант, улиците са на няма и 40-50 метра една от друга, обикаляне няма да има.

Но обикаляне от 1 км не е малко и не е приемливо. Не от мен, за мен не е проблем да ходя пеша, правя го почти всеки ден, въпросът е, че масовия шофьор не би го приел. Не можем да изхождаме от наша си идеалистична гледна точка, какво да се прави - другите (при това много по-многобройни от нас) са си с манталитет от хола до банята с автомобил!

И с тези завои по Иларион Макариополски и Марин Дринов просто става прекалено много въртенето. Ще видиш, че няма да го въведат в тези участъци.

Също невъзможно е въвеждане на еднопосочно по "Цар Иван Шишман" и "Митрополит Панарет". Или и за тях имаш решение? Може би под земята (или с хеликоптери?



И ако обичаш избягвай личните квалификации от рода на "мърморко" и тем подобни, точно както го правя и аз. Все пак не сме се събрали да си даваме един друг категоризации, а да дискутираме.



Тема Re: Що не си спретнешнови [re: Bambi*]  
Автор oneandonly (непознат )
Публикувано25.01.08 18:07



Много добра идея!

Ако някой иска да се присъедини към мен, да пише. ЩЕ ги спукам. Ще ги заплаша с медии, Господари на ефира, писма до европейски комисии и всякакви такива.



Тема Re: Болни мозъци ще се борят с трафика в Пловдивнови [re: пeтльo]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано25.01.08 18:59



Не съм държавен "работник". Щеше ми се, ама не можах да се уредя. Иначе съм мързелив, признавам си. Даже много мързелив!





Тема Re: Болни мозъци ще се борят с трафика в Пловдивнови [re: oneandonly]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.01.08 15:24



от отговорът ти за "Преслав" разбирам, че първо говориш и мрънкаш, после мислиш. Ти на мое място като как би окачествил личност с такова поведение?

с тези завои по Иларион Макариополски и Марин Дринов просто става прекалено много въртенето

Не съм съгласен не е много въртенето и ако има воля да се наложи, ще се улеснят много нещата. В крайна сметка много шофьори ползват точно тези маршрути, за да избегнат задръстванията




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.