Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 24.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Абе, как може да си кръстиш детето Дженифър?нови  
Автор kaндидaт-cпaмъp (аматьор)
Публикувано05.12.07 21:24



Да си българин, да живееш в България и да си кръстиш дъщерята Дженифър?
Е***ти името! Брррр! Само как звучи на български "...ФЪР".
Ма нали е чужбинско, англоезично, сиреч елегантно...

Ерика, Никол, Алекс (мама се обижда, когато случайно го нарекат Сашко), Елинор, Антъни, и тънъ, и тънъ... сега и за Дженифър чух... Баси!





Тема нормално енови [re: kaндидaт-cпaмъp]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано05.12.07 21:45



да кръщаваш децата си с имена, които се вписват в действителността, която обитаваш.
Защото само този, който не е изпитал неудобствата в системата, само той не знае какво е да се казваш Щерю в Америка





Тема Re: нормално енови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано06.12.07 12:10



Истинска история с дъщерята на една колежка. Една баба я пита:
- Как се казваш, момиченце?
- Никол.
- Как?!?
- Никол.
- ...Е, поне си хубава...



А аз знам какво е да си в чужбина и никой да не може да изговори името ти. Нито пък да го изпише



Тема Re: Абе, как може да си кръстиш детето Дженифър?нови [re: kaндидaт-cпaмъp]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано06.12.07 12:38



абе не че нещо, ама едни от най-великите българи нямат български имена. Например цар Симеон Велики, цар Калоян, Васил Левски, Христо Ботев, Иван Вазов, Паисий Хилендарски.

явно не името е важно.

апропо, ти би ли си кръстил сина Кракра или Ирник?



Тема идиотитенови [re: f(x)dx]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано06.12.07 13:14



са навсякъде.
Бива екстравагантност, бива, но да осакатиш детето си с подобно име е долно



П.П. Или Хон Гил Дон, например



Тема Абе не че и аз нещо, аманови [re: f(x)dx]  
Автор kaндидaт-cпaмъp (аматьор)
Публикувано06.12.07 15:47



Според мен от поста ми съвсем не си личи да предлагам да си кръщаваме децата с чисто български по произход имена. Нали?



Това, което пише в него, е, че се чудя защо е постоянният стремеж с всяко поколение да "осъвременяваме" традиционно приетите у нас имена, които никак не са лоши (е, въпрос на вкус), с все нови и задължително чужбински, които на мен в български условия ми звучат идиотски. Защото се усещат като съвсем чужди. Само не ми казвай, че с приемането на християнството и имена като тези на изброените от теб са звучали по същия начин. Това е било веднъж и е минало.
Аз очевидно точно за имена като Иван и Симеон говоря, че са си съвсем хубави и е глупаво да се избягват (аха, да, знам произхода им ). Къде намеси - к`во беше - Кракра и Ирник?

Щерю не е единственото традиционно прието у нас име. Повечето от използваните у нас имена се изписват съвсем лесно на латиница, така че примерът с Щерю е по-скоро изключение. Така ли е? Антон не се пише по-трудно от Антъни, нито Никол - от Николина. Не е това причината. Просто българското винаги се възприема като селско и грозно (та чак и езикът, и имената), а чужбинското - като изтънчено и модно. Това е моето обяснение.
Та мисълта ми беше, че... то изтънченост, изтънченост... ама като прекалиш, става превзето и смешно.
Пак въпрос на вкус явно.

Редактирано от kaндидaт-cпaмъp на 06.12.07 15:52.



Тема Re: Абе не че и аз нещо, аманови [re: kaндидaт-cпaмъp]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано06.12.07 16:32



Ако това може да е някакво успокоение - има и по-лоши варианти.




Айде стига, че стана много...



Тема Re: Абе не че и аз нещо, аманови [re: kaндидaт-cпaмъp]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано06.12.07 19:16



Вземи за пример моето име - Станислав. Докато го произнесат, сменят по три пъти ударението и най-накрая ме питат дали може да ме наричат Stan или Stanly за по-лесно и кратко



Николай? Обикновено се произнася като Николей
Имах един познат - Вълчо Беше си Валчо и толково. Накрая като стана американец си промени първото има на Val.
Ангел твърдо си е Ейнджъл
За фамилиите да не говорим.

Така че, ако живееш навън, не виждам нищо срамно да си кръстиш детето с име, което да е лесно и да се вписва в обстановката.

Но да се дават имена като Дженифър в България е наистина нелепо. Или Скарлет



Тема Re: Абе не че и аз нещо, аманови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторAз oт вapнa (Нерегистриран)
Публикувано06.12.07 21:42



Е какво му е лошото на имената Ерик, Ерика, Никол? Аз мисля, че са си нормални имена, а Никола не е нормално, защото завършва на А, а е мъжко. Нормалното е Николай.



Тема Re: Абе, как може да си кръстиш детето Дженифър?нови [re: kaндидaт-cпaмъp]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано06.12.07 21:58



Американизация, това е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.