Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:37 28.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Трафик....нови  
АвторШьoфep (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 18:35



Нещо трябва да се направи за трафика!!!

Как ви се виждат цифрите от Панаира до Камела(в кичука) за 1 и 10мин. или от площад"Съединение" до "Брезовско шосе" 50 мин.!!!



Тема Re: Трафик....нови [re: Шьoфep]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано28.11.07 21:21



ходи пеша/научи се да караш велосипед

...
I'm fine. Please, will you just let me lie here?


Тема Re: Трафик....нови [re: Шьoфep]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано28.11.07 21:59



ами като всеки иска от банята вкъщи до кенефа в офиса да ходи с кола ти какво очакваш?
Другото е, че хората са овце и си знаят пет улици и си карат по тях и така до края на света. Не се използват обходни маршрути, не се спазва и правилника. Поне по три коли минават на току-що загаснало жълто.

както и да е. колите са много, карайте колелета.
м/у другото - от пл. Съединение до Брезовско е точно 20 минути. и то ако спреш да си купиш чорапи на пешеходния



Тема Re: Трафик....нови [re: f(x)dx]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 22:04



Не е далече, ама ако джиткаш пеша всеки ден и по няколко пъти на ден, се уморяваш дъ'го е**. Колело никога не съм карал за транспорт, само за удоволствие. Ама при тия кьорави шофоьори, си е малко страшничко да се мотаеш с велосипед по шосето.



Тема Re: Трафик....нови [re: Фaлaнre]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано28.11.07 22:12



аре, аре, уморяваш се. оправдания.
то затова трафикът е на тоя хал. Един се уморява, на втори му расте трето мъдо, трети бил преял, четвърти, пети, шести...

еми самолетни писти вместо улици да имаме, пак ще се задръстват



Тема Re: Цифрите ти за ходене пеша ли са?нови [re: Шьoфep]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано28.11.07 22:24



Защото от панаира до Камела е:
Панаира - Чифте баня - 5-6 мин;
Чифте баня - Джамията - 5-6 мин;
Джамията - Централен площад - 5-6 мин;
Центр. пл - ЖПГ - 10 мин;
ЖПГ - Автогара Родопи - 3 мин.;
Авт. Родопи - пазара бул. Вапцаров - 6-8 мин;
Пазара Вапцаров - Камела - 4-5 мин;
Резерва - 5-10 мин.
Всичко - 43 - 54 мин.

От площад Съединение до Брезовско шосе е:
пл. Съед - Пешех. мост - 3-4 мин;
пеш. мост - Новотел - 3-4 мин;
Новотел - 3-то РПУ - 3-4 мин;
3-то РПУ - Колелото - 5 мин.;
Колелото - х-л Дунав - 5-6 мин.;
х-л Дунав - бен. Итали - 3-4 мин;
бенз. Итали - Илиянци - 3-4 мин;
Илиянци - търг. Тракия2 - 5-7 мин;
Резерва 4-6 мин.
Всичко: 34 - 44 мин.

Да не говорим, че като си с кола имаш и различни варианти, като отчиташ часовия пояс и натоварените пътища.

Например в Пик от Панаира се пускаш в крайно лява лента и след моста завиваш на ляво, като "гониш" надлеза на Мак Доналдс и оттам се включваш по бул. Вапцаров - малко е по-дълго, но е по-бързо...

Иначе аз всеки ден ходя пеша 2 пъти по 30- 40 мин и се чувствам много добре













-

Вулканът не търпи тинята!

Редактирано от Vetrim на 28.11.07 22:26.



Тема Re: Трафик....нови [re: Шьoфep]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 00:02



Според мен,не е кой-знае колко голям броя на автомобилите и с малко по-добра организация на движението положението може да стане доста по-розово.
И най-вече нещото наречено "ГрАдски транспорт" ако не си влезе в ролята...тогава плаче майката!
Аз лично с удоволствие бих ходил на работа с градския транспорт,ако имам удобна линия и мога да разчитам на някакво разписание в приемливи граници.А и цената не е на последно място,защото доскоро за да отида и да се върна от работа с колата ми излизаше по-евтино,отколкото с Гр.Тр.!В момента са на кантар.Само,че си спестявам висенето по спирките,пък и придвижването си е по-бързо,особено когато става въпрос за по-големи разстояния.
Освен това ако Гр.Тр. е добре организиран това предполага и по-малък брой на такситата,което ще е един голям плюс при управлението и организирането на трафика

.



Тема Re: Трафик-а....не за него, за друго!нови [re: F(x)+C]  
Авторpaзтpeвoжeнa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 01:12



Вижте, мили съграждани, то тревожната ми душа е ясно, ме утеха няма, обаче все пак нещо може да се направи и за мен.
На кръстовището на бул. "Руски" и "бул. "6-ти септември", в посока пл. Съеднинение...представихте ли си го...а така, значи все едно стоите на сфетофара и чакате да светне зелено, в автомобил сте- това вие, аз в такси- и всяко късно утро се питате, когато засечете сфетофара, разбира се.Та, в дясно има надпис над изоставено помещение, което е видно, че преди се е ползвала за нещо, свързано с туризЪма.Пише с големи зелени букви "Туристически у...."Сега, терзанието ми е свързано с липсващите букви, които очевидно времето е потрошило.Моля ви се, какво може да е това, тоест как завършва думичката, като се има предвид, че има място за още не повече от три букви.
Слагам ръка на разтревоженото си сърце и признавам, че дори напоследък съм пренебрегнала и "високите" си неволи, в преследване на липсващите буквички.И почти всяка сутрин, когато не убедя, шИфьора, че и през "Гладстон" минават коли и понякога е дюшеш, дето всички бягат от там, уплашени от трудно осъществимия ляв завой по "Руски", кисна на кръстовището и спрягам- туристически уКАЗ, туристически уРОК, туристически ... признавам, не мога, а искам
Туристически у.... какво, указател друг път, няма място за толкова букви!



п.с. на онези, които ще разтушат тревогите ми, предварително благодарим



Тема Re: Трафик-а....не за него, за друго! [re: paзтpeвoжeнa]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 09:31



Туристически уПАДЪК



p.s. се пак най вероятно е услуги



Тема нееее, няма място за толкова:))нови [re: a]  
Авторpaзтpeвoжeнa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 09:48



Иначе е как да кажа, песимистично и не давам такава негативна енергия да се сипе върху любимите ми тепета и павета, всичко дето окончава на -вета


Продължаваме, вече знаем, че не е урок, упадък, указ, указател.
Вашите предположения?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.