Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 23.05.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Кешиши в училищата!нови  
Автор Sargon lll ()
Публикувано21.11.07 22:37





Вероучение в пловдивските училища ще бъде изучавано от втория учебен срок. Това съобщи кметът Славчо Атанасов.

Въвеждането на новия учебен предмет ще стане чрез решение на общинския съвет, финансиране от община Пловдив и съгласувано с директорите на училища.

Преподаватели по предмета, който засега ще е свободно избираем, ще бъдат свещеници и богослови.

Има вариант в някои паралелки да бъдат изучавани други религии. Това обаче ще стане само в случай, че класовете са съставени от деца на семейства със съответната религиозна насоченост, каза още Атанасов.


Славчо вече стана смешен с доста неща за краткото си кметуване - честване на Альоша, приемане на софийски боклук, строеж на детски площадки на цената на спортни стадиони. Настоящото обаче вече не е твърде смешно, може да се окаже дори трагично.

Не става въпрос за това, че общината ще плаща на поповете. Не става въпрос и за традиционния педераслък в Източното православие. Не става въпрос дори за това, че вярата и науката нямат нищо общо, следователно едва ли училището е подходящото място за "вероучение".

Става въпрос за манипулацията и преднамереното увреждане на бъдещото поколение. Един човек, докато не се изгради достатъчно и не проумее някои сигурни, проверени истини, не бива да се сдушва с каквато и да е религия. Децата са податливи на манипулации, лесно могат да се излъжат. Това не бива да се допуска. Засега е свободно избираем предмет, но е известно, че родителите най-често избират какво да учат децата им. Има незряли и неразумни хора, които ще унищожат въображението на децата си, позволявайки на някой скудоумен кешиш изкривено да им тълкува християнството.

Накрая става ясно, че ще се учат и други религии. Значи, религиозното разделение ще се толерира още в детска възраст. Това е отвратително и не бива да се допуска!



Тема Не че има пряка връзканови [re: Sargon lll]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано21.11.07 23:45



...но все пак да го закача за тая тема:


(от мнението на gudio от 13.11., 6:18 ч. нататък).

Щото и аз съм против да се натрапва религията под какви ли не предлози. (Който е вярващ, естествено, никой не може да го спре да вярва - само да не ми представят религията като универсалната истина.)

Редактирано от Mиpa_M на 21.11.07 23:53.



Тема Re: Кешиши в училищата!нови [re: Sargon lll]  
Авторфaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано21.11.07 23:58



Аз това го намирам за позитивна новина.
По-добре е децата да се учат на богословие отколкото на нищо и сами да попиват "учението на улицата"(проституизъм, Азис, чалга, педерастия, видео игри)-- така поне ще се запознаят и с двете страни на медала.

А сега, че имало "педераслък" в Источното Православие (ти какъв си вмеждупрочем?), то къде няма?



Тема Re: Не че има пряка връзканови [re: Mиpa_M]  
АвторMиpo_M (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 00:30



Старият завет не е ли основа на юдаизма, умнице-хубавице, а на православното християнство - Новият? Питам, щото и аз като теб съм малко неграмотен в тая материя.



Тема Re: Кешиши в училищата!нови [re: фaлaнre]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 00:31



А още по-добре щеше да е,ако вместо богословието(или каквото и да е там вероучение) ги имаше някогашните кръжоци по "Корабомоделизъм',"Ракетомоделизъм""Млад техник" и т.н..или ако децата можеха да спортуват нещо през това време.
Лично според мене преподаването на някакъв вид религия в тази възраст си е чиста проба "промиване не мозъци",което е най-идиотското!
Колкото до азис,чалгата и НАРКОТИЦИТЕ-първо СЕМЕЙСТВОТО трябва да обясни,защо те не са нещо положително(според мен).



Тема Re: Кешиши в училищата!нови [re: фaлaнre]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано22.11.07 07:15



По-добре е децата да се учат на богословие отколкото на нищо и сами да попиват "учението на улицата"(проституизъм, Азис, чалга, педерастия, видео игри)-- така поне ще се запознаят и с двете страни на медала.

Не е казано, че финансираните от общината часове не могат да бъдат по нещо друго - има много науки, които могат да се изучават в СИП. Дори физкултура да е, пак е по-добре от вероучение, че със съвременния застоял начин на живот пред компютрите, децата имат нужда от нея. Не знам за какъв медал говориш, но споменатата "педерастия" със сигурност, поне латентно, ще им бъде поднесена от попчетата.

А сега, че имало "педераслък" в Источното Православие (ти какъв си вмеждупрочем?), то къде няма?

За "Источното Православие" нямам информация, дори не съм чувал за подобна секта/ерес. Що се отнася до Източното православие, не само педераслъкът, но и педофилията процъфтяват там. Колкото и да ти е чудно и неприятно, педераслъкът все още не е масово явление, поне в България. За твое съжаление, аз също не съм обратен, но тук има клубове с подходяща за теб аудитория.



Тема Re: Не че има пряка връзканови [re: Mиpo_M]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано22.11.07 08:24



Ти си неграмотен, щом сам си признаваш. Аз - не. Колкото до Стария завет - вярно, че неграмотници като теб смятат, че християнството няма нищо общо с него.

Редактирано от Mиpa_M на 22.11.07 08:25.



Тема Re: Не че има пряка връзканови [re: Mиpa_M]  
АвторMиpo_M (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 08:36



Ясно - ти си от войнстващите неграмотници.



Тема Re: Кешиши в училищата!нови [re: Sargon lll]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 09:52



Ееех ма'аму стара пак го обръщаш на някакви сексуални фантазии. К'во ме намесваш мене в случая неразбрах. Под това "къде няма" имам предвид в кое общество и сред кои религии по света няма хомосексуализъм, ми кажи.
A факт е, че едно младо момче е много по-вероятно да стане педераст от Калигула, Спартакус, на гарата, в пансион, в казармата, в затвора (след като е влезнал там за кражби, изнасилване или наркотици) отколкото в църквата.
Сигурно всичките травестити в Калигула са станали такива от Православната Църква, така ли? Всички момчета които учат в Семинарията обратни ли са? Айде не ставай смешен.
И кажи ми и какъв опит имаш със "педерасти" от Източно Православната Църква? Нека не забравяме все пак, че мнозинството от Българите са все още Православни Християни, може би за твое учудване или ужасение.



Тема Да!нови [re: F(x)+C]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 10:00



Съгласен съм за кържоците. Трябва да се върна, но съвместно със вероучение, а не вместо него.

И как семейството да учи децата си на ценности против наркотици, чалга и азис, като самото семейство не изповядва такива ценности. А тези ценности са взаимствани от Християнските семейни ценности.

Абе хора, (и тук визирам главно Саргон) до 1944 в Българските училища са учили "Отче Наш" и Вероучение......е, педерасти ли са били наш'те пра-дядовци и пра-пра дядовци??? Не били са едни ГОРДИ И ДОСТОЙНИ БЪЛГАРИ които са громяли врага през Балканските войни и 1-вата Световна точно защото са били възпитавани във Родолюбие и Морал и са ходили на Църква и са почитали Християнските празници.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.