Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:34 28.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Летище Пловдив...нови [re: vens]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 00:40



Според мен ако някой иска да развива пловдивското летище като пътническо, трябва да "обере" ония дестинации, които не са много силни или никакви ги няма в София. Примери: Истанбул - това летище е порта към света. Лично аз го считам за едно от най-мощните в Европа. Азия, Западна Европа и Африка - през Истанбул е лесно. Букурещ - някой да е чул, че румънските туристи в България стават все повече? Не всички отиват на морето, нали? Атина/Солун - една нискотарифна компания може да обере страшно мощен пътникопоток в двете посоки и да измете конкуренцията без усилия. Да не говорим, че в Пловдив има доста гърци. Мадрид/Барселона - много българи пътуват за/от Испания и ако нашето летище им е най-удобно, не биха се поколебали да го използват. Това за мен означава да "хванем" Смолян, Хасково, Стара Загора, Сливен, Пазарджик и естествено Пловдив. Същото може да се каже и за Англия. Или Пловдив-Единбург например. Избиваме рибата. Като добавим силна зимна чартърна програма и прилична лятна - започва да се събира за един солиден трафик. Няма нужда да се целим нависоко, около половин милион пътници годишно е екстра, което прави... 1370 дневно. Според мен не са непостижими. И да не забравяме - София е на 150 километра от Пловдив, но и Пловдив е на 150 километра от София ;)



Тема Re: Глупости на търкалетанови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 00:48



На Пловдив му стига да има ниски летищни такси и хубави слотове, приятел, и всички ще се избият да кацат тук, вервай ми ;) Ако нискотарифникът излита от София в 0650 и каца в 2245, дай му тук 0830 и 1945 и познай няма ли да налапа въдицата ;)



Тема Re: Глупости на търкалетанови [re: kimchi]  
АвторEdu (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 02:12



Abe q vsi4ki mazni 6opi van ot foruma, mami4kata vi nagla...



Тема Re: Глупости на търкалетанови [re: Edu]  
Авторmailens (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 11:27



Прав си братле само че тука 90% защитават шопите и плуят Пловдив

!!!
P.S.Ако можеше хора,които неживеят в Пловдив да не си дават некомпетентното мнение от какво има нужда града,щеше да е рай във форума и нямаше да се спори за глупости!!!



Тема Re: Летище Пловдив...нови [re: kimchi]  
Автор747 (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 13:46



Пловдив-Истанбул със самолет и всичкото чакане преди това за чекиране на багаж и какво ли още не, пътуване - дори, ако щеш - от самия Пловдив до летището и прочее, ще е почти толкова време, колкото ще ти е с автобус по магистралата като я отворят! И от какъв зор са всичките пари за самолет и летищни такси!?

Румънските туристи в България ходят основно по северното черноморие и предимно в Балчик, защото продължават на север от Дунав да им промиват мозъците, че това е нечестно заграбена от нас тяхна територия. Аз лично съм си говорил с няколко румънеца миналата година, които упорито се опитваха да ме убедят даже, че траките са румънски племена... Пловдив е маааааааааалко далечко от Балчик. Още повече че сега, след като границата между двете страни е вътрешна за ЕС, те си идват директно с колите, за да си носят бурканите с ядене докато са тука...

В Пловдив изобщо няма "доста" гърци (ако не се смятат преселниците от Беломорска Тракия и Егейска Македония, но мисля че би било обидно за тях самите да ги смяташ за гърци). Дори и да ги има, обаче, едва ли ще пътуват всичките, че и всеки ден по 3 пъти, че да има колкото за един самолет. Ако смяташ да привличаш от други райони (София, например) - пак ще им е по-бързо с колата по автомагистрала Струма (на която и остават, има-няма, 50-ина км. да я достроят и още 20-ина от Перник до Околовръстното на София, от там - с цяла Северна България)...

"Хващането" на Смолян, Хасково и прочее е друга тема... Само вметка: Сливен, хич да не е, е по-близо до Бургас, отколкото до Пловдив. За разлика от пловдивското, бургаското летище е с най-голям брой слънчеви дни и е с една от най-дългите писти на Балканския полуостров. Въпреки това, някои авиокомпании предпочитат варненското и софийското. И това не е, за да им е гадно! А защото следят пътникопотока. А само това определя къде ще има летище и как и колко то ще се използва! Ако се събудите и разтъркате очи, ще се сетите, че Пловдив изобщо има летище, точно защото навремето се строяха летища край всеки курник на принципа "Да има!" и защото някой партиен функционер се беше сетил, че не може Пловдив да няма летище. Да, ама в момента не можеш да кажеш на търговски оператор, каквито са авиокомпаниите: "Ще летите до Пловдив, защото това е решение на Партията!".

А, иначе, то и сега си минават по около стотина хиляди души годишно през пловдивското летище (вярно, доста от тях - по принуда, когато софийското е затворено). По официални данни, за 2006 пред Крумово са преминали 93 245 души... Но през Варна са 1 522 658, а през Бургас - 1 802 035 души за година. Навремето, старата ми шефка разказваше, майка й летяла от Търговище до София често-често. Само че тогава самолетният билет е струвал съвсем малко повече от влаковия, а разликата в цената е отпадала като мотив, за сметка на бързината и удобството. Тогава, въпреки че бензинът беше евтин, личните автомобили бяха лукс... Тогава, обаче, цените се определяха централно и се дотираха от държавата. С други думи - не са били по себестойност на продукта. Сега, ако пуснат една самолетна линия Пловдив-Варна, например, каквато навремето е имало и е била редовна, билетът би бил е от порядъка на 300-ина лева (за сравнение, София-Варна на "България Еър" е 317.87 BGN общо). Сори, ама аз 300 лв от Пловдив до Варна няма да дам, при положение, че полетът ми ще е около 50-ина минути (София-Варна е час и 5 минути). Ок, аз не съм единица мярка, ама не съм сигурен, че на ден ще се намерят минимум 70 души от Пловдив, Пазарджик, Смолян, Ихтиман и Куртово Конаре, които да пътуват до Варна срещу 300 лв, за да напълнят един самолет на ден. Ако е на седмица - ще са още по-малко, защото аз, докато чакам съботата да ми дойде полетът, ще си отида с влака още във вторник, примерно...

Както и да е - мисля, че трябва вече да е ясно, че живеем в пазарна икономика. А търговските компании се водят от пазара, от търсенето, а не от желанието на 10-ина форумци в интернет. Това е!



Тема Re: Летище Пловдив...нови [re: 747]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 15:31



Нито от 10, нито от 11 форумци се интересуват авиокомпаниите ;) Така или иначе, има държави, които са по-малки по площ от България, а си имат по 15-ина функциониращи летища, част от които - международни. Чудно, те как ли успяват?
А това за магистралата "когато" я отворят, ме разсмя, наистина :)



Тема Re: Летище Пловдив...нови [re: kimchi]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано28.11.07 15:39



Така или иначе, има държави, които са по-малки по площ от България, а си имат по 15-ина функциониращи летища, част от които - международни.
Любопитно ми е кои са тези държави. Кажи поне три такива

А това за магистралата "когато" я отворят, ме разсмя, наистина :)

Какво е толкова смешното?



Тема Re: Летище Пловдив...нови [re: kimchi]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано28.11.07 15:58



в малките по площ държави, в които има 15 летища, не сам оБВП на глава от населението, но и покупателната способност на населението е доста по-различна от тази в България!


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Глупости на търкалетанови [re: mailens]  
АвторЛA3AP (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 19:26



София-Варна 20лв. със Wizz Air. Как е ?



Тема Re: Летище Пловдив...нови [re: f(x)dx]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 21:02



Дания, Австрия, Холандия, Португалия. Още нещо да ти е любопитно?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.