Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 22.09.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Кешиши в детските градини!нови [re: Sargon lll]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано28.12.07 09:42



Не ми казваш нищо ново относно обрязването. За твое сведение пък палестинците са семити, защото са потомци на библейското лице Сем. По-късно обаче евреите са си присвоили определението, защото им е по-удобно.
Естествено, че не можеш да беседваш нито с мен, нито с когото и да било по въпроси, свързани с православното християнство, защото си доста бос в тази област. От друга страна, все още нямам доказателства, че не си свидетел на Йехова, мюсюлманин или кришнар. Вероятно няма и да получа ;)



Тема Re: Кешиши в детските градини!нови [re: oritang]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано28.12.07 22:05



Въобще не искам да коментирам Източното православие. Проблемът е по друг, но не можеш или не желаеш да го разбереш.

Атеист съм.



Тема А бе що се палите!нови [re: Sargon lll]  
Автор papa_sevich (член)
Публикувано06.01.08 03:25



Не е сега времето гусинъ кмета да решава тези въпроси!
Да си сръбватъ съ новия владика кафето,и да си се радватъ единъ на другъ,облечените въвъ властъ.

Свещениците, енорийте си не-могатъ да обгрижватъ духовно,и да просвещаватъ енорияшите си,останало и по училищата да тръгнатъ.
Айде холанъ,отъ меракъ се не умира ,ама отъ меракъ боленъ се ляга.
Какво като кмета и владиката са съкъ дружки,нали църквата е отделена отъ държавата,и нито църквата има право да се бърка въ гражданските работи,нито държавата въ църковните.

Айде да спирамъ ,че гряхъ си сбирамъ тия двата наши величия.

дядо ви попъ пакъ е въ огрешение



Тема Хайде по кротко.нови [re: Sargon lll]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 09:23



Славчо изобщо не ми е любиммец, но като официано лице трябваше да присъства на паметник признат от междудържавен договор и решение на Върхомния съд за монумент в памет на Втората световна война.
Ако трябва да сме конкретни не за източното православие, а за католицизма напоследък вървят разкрития за педофилия и педерестлък.

Религиозно разделение си съществува, друг е въпроса дали точно общината е виновна и тя го налага. Според мен го налаг родителите.

Никой не може да задължи да пратя дъщеря си да слуша поп, кюре, равин или ходжа какви ще ги плещи. В училището на дъщеря ми пуснаха анкета до родителите "Съгласни ли сте" Е всеки е могъл да се съгласи или не.



Тема Кък пък не "задължителен".нови [re: Бepeзka!]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 09:26



Църквата и въобще религиите са отделени от държавата, няма да се връщаме в средните векове я. Задължителни са само законите.



Тема И както как ще го правят задължителен?нови [re: vens]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 09:28



Програмата на училищата е държавна, не общинска. В крайна сметка никой не може да ме накара и то точно след като има "свобода на вероизповеданията" в Конституцията. Е значи сме свободни и да нямаме вероизповедание.





Тема Re: Хайде по кротко.нови [re: Mиpo]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано08.01.08 17:54



Е, да - засега те питат, но утре...

Просто не бива да се допуска изучаване на религия, било то Православие или Ислям, в светско училище.



Тема Защо, по желание в извънкласни форми нека.нови [re: Sargon lll]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 14:57



Не бива от едната крайност да се отива в другата, но си прав че училищата не са подходящо място, всеки който иска може в неделя, петък или събота да си ходи по черкви, джамии и синагоги итам духовниците да си организират проповедите.



Тема Аха,нови [re: Kopeняk]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 15:03



и още да стои и да чака Висшата сила да запали доброто у другите, да се смирява като овца докато го стрижат и доят, да отдава божието богу и кесарьовото - кесарю.

Та кои са били казваш дълбоко вярващи нашите герои? Левски, Ботев или Раковски, Каравелов, Стамболов?



Тема Re: Защо, по желание в извънкласни форми нека.нови [re: Mиpo]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано09.01.08 17:08



Това искам да кажа и аз. Нека има семинарии и медресета, нямам нищо против. Но, да се учи религия в училище е неправилно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.