Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 21.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема кръжоци, не кЪржоцинови [re: Фaлaнre]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 10:02



кръжоци


. . .



Тема Не вярвам този предмет да станенови [re: Sargon lll]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано22.11.07 12:07



задължителен.
Аз поне никога няма да позволя да пълнят главата на детето ми с глупости.



Тема Re: Не вярвам този предмет да станенови [re: Бepeзka!]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано22.11.07 12:29



Като го направят задължителен предмет, как ще спреш тогава да не пълнят главата на детето ти? Нали ще го има във всички училища? Трябва да се реагира още сега - при първата стъпка, с въвеждането на предмета, макар и незадължителен.

В нормалните страни има неделни училища - който иска да ходи и да се учи, в школото няма място за политика и религия - прекалено е опасно.



Тема ReЗащо бе хора, какво ви е сторила християнскатанови [re: Бepeзka!]  
Автор Kopeняk (минаващ)
Публикувано22.11.07 14:08



вяра? Какви глупости ще напълнят главицата на твоето дете? Това да не краде, да не убива, да не лъже ли? Или е глупост да живее в достойнство?

Все пак, как всички тук разбраха, колко е вредно да се изучава религия?Че нали българите с които се гордеем от нашето минало, са били дълбоко вярващи хора, изучавали са вероучение и са отивали на бой с "Отче наш".



Тема Re: ReЗащо бе хора, какво ви е сторила християнсканови [re: Kopeняk]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано22.11.07 16:43



Да не лъже, да не краде и да не убива ще я науча аз.
И ще я науча да го прави не поради страх от наказание в ада, а защото така смятам, че е редно.
Аз не съм вярващ човек, но се старая да живея така, че да не правя на никого лошо. Изключително търпима и доброжелателна съм, без да съм религиозна. Лош човек ли съм?



Тема Re: Не вярвам този предмет да станенови [re: vens]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано22.11.07 17:13



Не виждам особен проблем да се преподава религия, тя е основна движеща сила в миналото - средновековие и ренесанс най-вече... Но трябва да се преподава много внимателно, да бъде като подразделение на История-та и з-а-д-ъ-л-ж-и-т-е-л-н-о да се "преподава" от безпристрастна гледна точка с поглед към всички религии, а не само православното християнство.

Ако някой иска детето му да става сектант - неделята му е свободна

...
A million mile fall from grace


Тема Re: ReЗащо бе хора, какво ви е сторила християнсканови [re: Бepeзka!]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано22.11.07 17:14



ще гориш в ада, щом не казваш молитва преди ядене, примерно

за сметка на някой, дето е изтрепал 20 човека, после се е "покаял", той ще живее(всъщност думата не е точно тази:) ) спокойно в рая после:)))

...
A million mile fall from grace


Тема Re: Не вярвам този предмет да станенови [re: пeтльo]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано22.11.07 17:18



мисля, че по-точния израз е "критичен поглед".



Тема Re: ReЗащо бе хора, какво ви е сторила християнсканови [re: Бepeзka!]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 17:33



И поради каква пречина не си вярваща? Всъщност това е парадоксално. Всеки човек вярва в нещо- един във рая, друг във гроба.

И хубаво ти ще я научиш да не краде, но явно 90% от другите родители не го правят, защото обществото ни е болно и заравянето на главата в пясъка не води до никъде.



Тема Re: Не вярвам този предмет да станенови [re: пeтльo]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 17:41



Да, трябва да се засегнат всички религии, но най-много трябва да се наблегне на Християнството защото все пак сме Християнска държава.

И немога да разбера твърдението за "промиване на мозъци". Преди 9-ти като се е изучавало вероучение в България, хората с промити мозъци ли са били. Напротив, хората си били далеч по-нравствени и честни. Семейството е било на почит и Българинът е бил горд Българин-България страна с която всички са се съобразявали в Европа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.