Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:05 16.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Славчо и другите хайдуци...нови  
Автор Sargon lll ()
Публикувано13.11.07 18:23



Така... Избраха Славчо за кмет и той вече е такъв - за чудо и приказ! Погледнете тук:



Ето и акцентът:

Пловдив може да приеме временно още софийски боклук, ако държавата отпусне на общината за инфраструктура не по-малко от 5 милиона лева, заяви кметът на града Славчо Атанасов.

Сега, нека тези, които ме убеждаваха(и, продължават да го правят) в почтеността на Славчо, ми разтълкуват случилото се! Само, аз ли си спомням, че той каза, че няма да се вози повече софийски боклук тук?! Ето, за позабравилите:



Имам предвид това:

Още в нощта на изборите новият кмет на Пловдив Славчо Атанасов заяви, че няма да допусне други количества столични отпадъци на пловдивското сметище.

Впрочем, същото лично го чух в едно радиопредаване от устата му... Впрочем, златни му уста, явно Бат Бойко е оценил по достойнство оралните му умения...

Значи, това е то - да си почтен войвода и патриот. Едно обещаваш, друго вършиш...

Сега да продължим със Столипиново. Един заблуден форумец твърдеше, че ще се строи нов квартал, а Столипиново ще стане индустриална зона. Я, вижте тук:



Заглавието на препратката: "Изграждат канализация в Столипиново".
Фрагмент: "Идеята за събарянето на нерегламентираните жилища в ромския квартал „Столипиново” Тотев нарече чист популизъм." - за неинформираните - Тотев е от отбора на Славчо.

Чудя се, хем ще го бутат, хем мангалите нищо не си плащат и живеят в полузаконни коптори, а се строи канализация... Май, няма да го бутат Столипиново. Но, вероятно ще се появи още един мангалски квартал. Това е то, циганите са по-мили на ВМРО, отколкото българите. Впрочем, може би транскрипцията на тази политически проституираща организация вече е: "Всесъюзна Меркантилна Ромска Обирджийница"...



Тема Re: Славчо и другите хайдуци...нови [re: Sargon lll]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано13.11.07 20:27



За боклука, ако си платят и парите се вложат за полезни неща за града, съм съгласен.
По отношение на Столипиново, наистина е смущаващо.
Би следвало приоритети да са накарването на циганите да си плащат тока, водата, такса смет, да си узаконят копторите и луксозните къщи също така, след което следва и данък сгради, и чак след това вече напълно заслужено трябва да се изгради канализация.

А по отношение на бутането -има доста луксозни къщи там, с огромни неплатени сметки и незаконни, що да е популизъм за тези случаи.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: Славчо и другите хайдуци...нови [re: Sargon lll]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано13.11.07 21:45



Ами прочети пак текста, към който ни препращаш.

Аз го сторих и видях колко тенденциозно подхождаш.

Приятно четене...














-

Вулканът не търпи тинята!

Тема Re: Славчо и другите хайдуци...нови [re: Vetrim]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано14.11.07 01:59



Вярно бе. Ей, Саргон, ти нас тука май за мезе ни взимаш

Пловдив взима още софийски боклук срещу 5 млн. лв.
13 ноември 2007 / News.dir.bg
Пловдив може да приеме временно още софийски боклук, ако държавата отпусне на общината за инфраструктура не по-малко от 5 милиона лева, заяви кметът на града Славчо Атанасов.
Само ако държавата даде твърди гаранции, че екозаводът в Шишманци ще заработи до следващата пролет, община Пловдив може да преговаря за приемането на допълнителни количества боклук от София. Само така ще защита интересите на пловдивчани, изтъкна още кметът Славчо Атанасов. Принципно обаче той е против приемането на боклука. Според експертен доклад сметището в Цалапица може да се окаже в ситуация много по-тежка от софийската, коментира пловдивският градоначалник, цитиран от Радио Пловдив. Резервът на сметището е 650 хиляди тона, като то обслужва освен Пловдив и още 4 общини. По договор с община София в депото вече са депонирани 200 000 тона от столичния боклук, докато Пловдив изхвърля на година 150 000 тона боклук. По думите на пловдивския кмет при този темп сметището край Цалапица ще се запълни максимум за четири години, а ако приеме още софийски боклук, срокът ще се съкрати на 2 години. Освен това сметището трябва да има т. нар. неприкосновен резерв да приеме 200 000 тона боклук при възникване на извънредна ситуация, изтъкна Славчо Атанасов. Той допълни, че има категорична позиция за софийския боклук и „може би това парира досега Община София да търси преговори с Пловдив”.
Славчо Атанасов отново подчерта, че ще назначи комисия от специалисти, която да извърши проверка за екозавода в Шишманци, оглавявана от ресорния заместник-кмет. Другата седмица лично ще инспектира строящото се екопредприятие. Той все още не се е запознал лично с документацията за това колко пари са преведени по споразумението, но допълни, че по данни от специалисти са необходими още 11 милиона лв., за да бъде завършен екозаводът. Това е ужасно голяма сума, и съм обезпокоен дали държавата ще я отпусне, но истината е, че заводът трябва да бъде завършен, категоричен бе Атанасов.




Тема Re: Славчо и другите хайдуци... [re: f(x)dx]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано14.11.07 05:07



НИЩО НЕ СТЕ РАЗБРАЛИ!!!

Въобще не става въпрос, дали е съобразно да се приема софийски боклук! Когато Чомакът взе боклука от София, аз бях един от малкото, които одобриха подобна постъпка. Все пак, трябваше да се помогне на столицата, пък и пари дадоха. Странно, тогава ВМРО беше против, пък сега е съгласна... Що се отнася, до настоящата ситуация, нямам определено мнение, дали трябва пак да се взима боклук - вярно, ще се вземат кинти отново, но пък и вече се понапълни бунището. Ако, имах данните, които вече има Славчо, щях да имам конкретна позиция.

ОБАЧЕ, ГОРНОТО НЕ Е ОТ ЗНАЧЕНИЕ!

Аз поставям въпроса за почтеността на Славчо. Преди да го изберат, казва, "че няма да допусне други количества столични отпадъци на пловдивското сметище". Сега вече е готов да вземе боклук при определени условия. Е, това почтен човек ли е?! Не мисля!

Редактирано от Sargon lll на 14.11.07 05:42.



Тема Re: Славчо и другите хайдуци...нови [re: Mpakorop]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано14.11.07 05:13



Въпросът не е дали трябва да се вземе боклук, а какво казва Славчо преди и след изборите. Някои хора може да са били "на кантар" дали да гласуват за него и обещанието му, "че няма да допусне други количества столични отпадъци на пловдивското сметище" да е наклонило везните в негова полза.

За какво узаконяване на коптори говориш?! Щом земята не е тяхна и са строили бараки върху нея, за които с години не са плащали и стотинка данък, защо трябва тези бараки да се узаконят?! Трябва да се разрушат! Всичко незаконно, трябва да се бутне! Всичко е оправил Славчо в Пловдив, че само една канализация на мангалите му остава да направи!





Тема Re: Славчо и другите хайдуци...нови [re: Sargon lll]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано14.11.07 09:14



всъщност това, което не разбирам е ти какво се опитваш да ни кажеш



Тема Re: Славчо и другите хайдуци...нови [re: f(x)dx]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано14.11.07 18:14



всъщност това, което не разбирам е ти какво се опитваш да ни кажеш

Е, то се казва на хора, които могат да разберат...





Тема Re: Славчо и другите хайдуци...нови [re: Sargon lll]  
Авторbibimbap (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 20:09



Работата е там, Саргончо, че спецификата на говоренето е променлива - по предизборно време е по-императивна и адресат е средностатистическият избирател, а следизборно изказванията стават по-обтекаеми така, по-"политически коректни" и са насочени към политическите партньори/опоненти. Всъщност и ти не си разбрал нищо, ако питаш мен - важното всъщност е какво прави, а не какво казва даден човек или политик. Така че хайде временно да свиеш перките и да изчакаш развитието на събитията, а после ако си се оказал прав, да се върнеш на бял кон, а? Ако излезе, че си сбъркал, ще ми благодариш за съвета, който ти давам сега и ще си спестиш излагацията.



Тема Re: Славчо и другите хайдуци...нови [re: bibimbap]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано15.11.07 04:32



Работата е там, Саргончо, че спецификата на говоренето е променлива - по предизборно време е по-императивна и адресат е средностатистическият избирател, а следизборно изказванията стават по-обтекаеми така, по-"политически коректни" и са насочени към политическите партньори/опоненти.

Работата е там, bibimbapчо, че това се нарича лъжа. Славчо е безчестен, както и повечето ни политици. С една дума - мошеник. Теб, ако ти е кеф да те лъжат - твоя работа. Ако, Славчо беше казал преди изборите, че евентуално ще вземе софийски боклук срещу компенсации, сигурно щеше да загуби избиратели. Сега, когато си променя вижданията на 180 градуса, дори не благоволява да каже, че е сгрешил в предишната си преценка - да се извини.

Всъщност и ти не си разбрал нищо, ако питаш мен - важното всъщност е какво прави, а не какво казва даден човек или политик. Така че хайде временно да свиеш перките и да изчакаш развитието на събитията, а после ако си се оказал прав, да се върнеш на бял кон, а? Ако излезе, че си сбъркал, ще ми благодариш за съвета, който ти давам сега и ще си спестиш излагацията.

Чакай сега, изказванията на един политик не са ли също един вид действие?! А, ти нима мислиш, че Славчо няма да вземе боклука, ако му нареди Бойко? Канализацията на мангалите явно също наистина ще се прави. Нека изчакаме, но е 90% сигурно, че тези неща ще станат.

Впрочем, ето ти още малко материал за размисъл - Славчо щял да прави ок. 120 детски площадки по 8000 лв. всяка. Реалната цена на една площадка е най-много на 2/3 от тази сума - повярвай ми!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.