Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:54 26.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Кой да озапти бакшишите?  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано31.10.07 00:43



Аман вече от нагляри в жълти автомобили по улиците на града.Тази сутрин(по-точно вчера) в двата края на спирката,която е от северната страна на моста на Герджика спряли двама бакшиши.Идва автобуса и няма къде да спре.Съответно спира на средата напътя,като по този начин задръства цялото движение,а след него километрична опашка.И това защото двама бакшиши са решили,че спирката им е бащиния(или по-точно защото знаят,че по това време няма кой да им напраска актовете

).
Вечерта-абсолютно същата ситуация на спирката преди тунела.Добре,че там има поне още една лента.
Стига вече.
Ако трябва да им правят още стоянки,ако е нужно-да редуцират броя им,ама това тяхното на нищо не прилича!

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: F(x)+C]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 12:12



Значи, вдигаш им на бакшишите един хубав скандал, обаждаш се на 166 - безплатно е за мобилни телефони и съобщаваш номерата им.
Аман от такива като теб дето си мълчат като бастуни и после с нетърпение чакат да да се оплачат в някое фоумче и да го задрътват





Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Paлицa]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 13:13



А ако се обадя на 166 дали ще дойдат да те хванат и да те затворят пак там от където си избягала?
В началото като се появи си мислех,че си просто природно-проста,но с всеки твой пост се убеждавам,че главата нещо не те слушка,м?
Хайде пий си хапченцата по-редовно и по възможност не се докосвай до клавиатури,че излагацията ти е голяма.



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: F(x)+C]  
АвторEзepoтo Apиaнa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 13:45



Paлицa е прав/права.



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Eзepoтo Apиaнa]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано31.10.07 15:22



Нямам абсолютно никакво намерение да влизам в някакъв спор,тъй че напъните ти да бъдеш арбитър в случая са напълно безсмислени и излишни.
Пробвай се другаде.

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: F(x)+C]  
АвторViktor (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 17:09



Aбе ей кретен ай да не обиждаш момичетата само и да не им говориш какво не ги било слушало и докъде да не се докопват,ами вземи са прегледай ти щото май твойта глава не те слуша.Острите реакции които проявяваш като отговор говорят че май ти не си добре.Ако пак те видя в подобна постапка - считай че не ти блазе в бъдеще кво щи се случи.Сега ходи да нанкаш извратен пубертет



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Viktor]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 18:32



Благодаря ти Viktor!
Господин F(x)+C освен, че е страхлив е и злобен.
Незная защо този човек е толкова нещастен.



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: F(x)+C]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано31.10.07 19:44



Бакшишите са най-отвратителната и некултурна прослойка от обществото ни. Оня ден един боклук си позволи да ми каже, на сметка 2 лева и дадени 20 от мен "Ти няма да искаш ресто, нали".
Нека все пак не им падаме до нивото и не ги обсъждаме, окей?

...
A million mile fall from grace


Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: пeтльo]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 19:52



Петльо така е, нагли са!
Но ние не обсъждаме бакшишите, а реакцията на F(x)+C
Нормално ли е, след като много знае по форумите, да не реагира на ситуацията от която се оплаква след като е имал възможност за това?



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Paлицa]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 20:27



А стига вече де.
F(x)+C пише от много време тук и си е напълно ОК лицето. Айде не превръщайте клуба в сапунен сереал.



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: пeтльo]  
Авторфaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 20:29



Повечето са селски тарикати, но има и свестни хора които карат от безизходица. Човек трябва винаги да е на щрек с бакшовците





Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: пeтльo]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано31.10.07 21:51



Стана ми интересно дали нападките срещу F (x) +C не са от едно и също IP ?



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Бepeзka!]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 21:57



Ами те нападките са срещу мен Берьозке, но кой знае защо все F(x)+C защитавате?
Да сте прочели в темата нападки от мен срещу него?
Голяма лекция ми изнесохте за "клеветата", а сега се правите на сляпа. Типична учителка!

Искам да отбележа, че пиша само с моя ник!!!

Но като такава учена жена, защо не дадете мнение по темата?



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Бepeзka!]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано31.10.07 23:55



Нейсе,остави се...
От колкото и ще IP-та да са едно е ясно-че това момиче освен че е нагло и безочливо е и ултра-просто!
Толкова е просто,че може да влезе в SI като единица за простотия.
Имам си една моя сентенция,която гласи,че "Простотията е най-голямото бедствие-огъня ще изгасиш,водата ще отклониш,но простотията няма как да спреш"!
Аз лично нямам намерение да се боря с Н.В.Простотията!
Извинявам се на форумците за вулгарния ми речник,но на такива люде можеш да им противостоиш единствено ако паднеш до тяхното ниво.

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: F(x)+C]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано01.11.07 00:21



цъ, бате, не си прав. Убий простака с мълчание викам аз.
По принцип туй моме, не е чак толко лошо, ама нека посмекчи малце тона. Инак по продуктивност се доближава до д-р Стефан Йорданов от Стокхолм


Инак по темата - и аз се чудя, какво може да се направи с бакшите? Може пък с блага дума да подейства следващия път. знам ли?



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: f(x)dx]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 08:27



Браво F(x)+C!
Наричай ме проста, все ми е тая. Не си реагирал на безобидните бакшиши, няма и да реагираш по същия начин ако видиш, че някой го бият, ограбват, изнасилват недай Боже! А ще се оплакваш по форумчетата където полза няма. Допуснал си грешка може би от страх или знам ли и аз от какво. Може ли така да се излагаш? Уж се имаш за умен, можеш да пишеш правилно, а такива убиди срещу мен?



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Paлицa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано01.11.07 09:24



а защо на мен пишеш?



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: f(x)dx]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 09:55



Споко де, нали съм го адресирала до точния ник


Приличат си никовете, но немога да ви объркам



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: F(x)+C]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 11:30



Ултра простият си ти. Аз съм от различно IP.



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: .]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 11:52



Споко точка


Те хората разбират! Остави ги сами да се излагат тези 2-ма, 3-ма човека...
Радвам се за подкрепата ти



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: .]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 12:59



Още един неуспял арбитър!
Май си не само от различно IP ами и от различна планета.
Айде бягай при другия арбитър да играете карти щом имате толкова свободно време.Можете да вземете оРалица за писар.Тя малко бърка като пише ама вие нали сте компетенции по всичко-ще се оправите някак.



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: F(x)+C]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 13:19



Мили Господине разбрахме, че пишете првилно но поне не задаваме глупави въпроси от рода на: "Кой да озъпти бакшишите?"
Защо чакате някой друг да свърши работата ви, след като сте имали възможност вие да я свършите? Отговорете ми, моля ви????



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Paлицa]  
Автор Mygla (свиркай си....)
Публикувано01.11.07 14:37



Ако ти отговори умрял и той ще ти отговори!





Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Paлицa]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 18:10



Тъпа госпожичке,не си ти капацитета,който да определи въпросите ми дали са глупави или умни.Само да спомена че ти не можа да препишеш даже заглавието на темата без да допуснеш грешка

.
Искам да те попитам-защо си решила,че е моя работа да контролирам таксиджиите?Навила си си го това на пръста и от два дена защо та защо!Не е моя работа(напиши си го някъде и периодично си го припомняй,защото доколкото те познавам след малко пак ще започнеш да питаш като развалена грамофонна плоча-защо...)
Нещото,което знам е,че таксиджиите нямат право да спират на спирката.Знам също,че за изпълнението на този закон съблюдават ДАИ и КАТ,които може би са много заети и затова таксиджиите си позволяват да спират където им падне.Другите,които би трябвало да имат някакви правомощия и да съблюдават за изпълнението на закона мисля,че са "Градски транспорт",а самите спирки доколкото знам са собственост на Общините на чиято територия се намират.Та исках да попитам кой от всички не си е свършил работата и как да го накараме.
Ти самата даде някакъв логичен и един антилогичен отговор,но вместо да обясниш какъв е този тел.166 взе да остроумничиш за това кой как мълчал и къде се оплаквал и съответно получи подобаващ отговор!
И не-аз не съм имал възможност да оправя нещата.Ако според теб скандал с таксиджиите,побой или каквато и да е саморазправа в случая е "вършене на работа" за мене не е.
Да ти отговоря и на другите постове:
"Но ние не обсъждаме бакшишите, а реакцията на F(x)+C
Нормално ли е, след като много знае по форумите, да не реагира на ситуацията от която се оплаква след като е имал възможност за това?
"
Никой в темата не те е молил да обсъждаш моята реакция.
Знам не само по форумите.Знам и на други места.Може би защото съм слушал учителите какво казват в час,вместо да рева по форумите,че нищо не правят и само пари искат.Но ти това едва ли ще го разбереш.
За реакцията ми в конкретната ситуация ти отговорих по-горе.
---------------------------------
"Ами те нападките са срещу мен Берьозке, но кой знае защо все F(x)+C защитавате?
Да сте прочели в темата нападки от мен срещу него?
"

БЕЗ КОМЕНТАР:
Аман от такива като теб дето си мълчат като бастуни и после с нетърпение чакат да да се оплачат в някое фоумче и да го задрътват

Господин F(x)+C освен, че е страхлив е и злобен.
Незная защо този човек е толкова нещастен.


Нормално ли е, след като много знае по форумите, да не реагира на ситуацията от която се оплаква след като е имал възможност за това?

Не си реагирал на безобидните бакшиши, няма и да реагираш по същия начин ако видиш, че някой го бият, ограбват, изнасилват недай Боже! А ще се оплакваш по форумчетата където полза няма. Допуснал си грешка може би от страх или знам ли и аз от какво. Може ли така да се излагаш? Уж се имаш за умен, можеш да пишеш правилно, а такива убиди срещу мен?
-от този ти пост става ясно,че нищо не си схванала от "лекцията" за клеветата.Между другото аз ти я водих,а не Березка ама то това беше чак вчера та ти е простено да не помниш.

На това твоето му се вика демагогия.
Вероятно това е поредната нова думичка за теб.Като проверяваш какво е "доблест" и "клевета" хвърли едно око и на "демагогия".



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Eзepoтo Apиaнa]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано01.11.07 18:38



Да.



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: F(x)+C]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 18:48



О, господин F(X)+C оправдавате се като третокласник, а пишете като първокласник.

Ще ви цитиам:За реакцията ми в конкретната ситуация ти отговорих по-горе.

По-горе казахте: И не-аз не съм имал възможност да оправя нещата.Не е моя работа(напиши си го някъде и периодично си го припомняй,защото доколкото те познавам след малко пак ще започнеш да питаш като развалена грамофонна плоча-защо...)


В такъв случай къде ви е гражданската позиция господине?
Какъв пример давате с вашето бездействие?
Пак ще повторя, че ако недай си Боже някой е нападнат пред вас на улицата вие пак ще кажете, че не е ваша работа!
Срамота за човек, който се има за грамотен и образован!


И казахте:Ти самата даде някакъв логичен и един антилогичен отговор,но вместо да обясниш какъв е този тел.166

Аз останах с впечатление, че знаете какъв е този телефон, защото казвате:А ако се обадя на 166 дали ще дойдат да те хванат и да те затворят пак там от където си избягала?


Много добро оправдание господин F(x)+C

И понеже се имате за учен и духовно извисен, ето какви слова прочетох от вас:

В началото като се появи си мислех,че си просто природно-проста,но с всеки твой пост се убеждавам,че главата нещо не те слушка,м?
Хайде пий си хапченцата по-редовно и по възможност не се докосвай до клавиатури,че излагацията ти е голяма.

Тъпа госпожичке



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Paлицa]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 18:54



А това беше последната емисия на Радио "оРалица".



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: F(x)+C]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 19:09



Изумявате ме господине!
Излезте от ролята си на професор Вучков и бъдете себе си!





Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Paлицa]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано01.11.07 19:21








...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...

Редактирано от F(x)+C на 01.11.07 19:27.



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: F(x)+C]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 19:30



Сърдечно Благодаря за поздрава!


Знаех си, че интелигентните и умни хора като вас слушат класика

Песента "Тъпа овца" с която ме поздравявате, още веднъж доказва каква ерудирана личност сте.



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Paлицa]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 19:34



Ама госпогине, защо редактирахте поздрава?
Защо си махнахте пожеланията към мен?

Пак ли страх ви хвана?





Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Paлицa]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано01.11.07 19:36



О,да на Вас определено ви подхожда тази класика.
Радвам се,че поздрава Ви е харесал.

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Paлицa]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано01.11.07 19:38



Цък.Стана много "интимно" някак си...да не си въобразиш нещо...

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: F(x)+C]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 19:43



Поглеждам старите ви теми господине. Умрях от смях, много ми е весело с вас.
Как можете да питате: "Защо сфетофарите светят червено?"

Боже, вие сте уникален!





Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Paлицa]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 19:48



Съжалявам,но явно умственият Ви багаж е твърде малко за да разберете за какво всъщност иде реч.Нищо.Продължавайте да се смеете-смеха е здраве.
А Вие много допринасяте за доброто настроение и крепко здраве на клубарите.
Благородна е ролята на клубния шут.



Тема Да припомнянови [re: F(x)+C]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 19:52



О, господин F(X)+C оправдавате се като третокласник, а пишете като първокласник.

Ще ви цитиам:За реакцията ми в конкретната ситуация ти отговорих по-горе.

По-горе казахте: И не-аз не съм имал възможност да оправя нещата.Не е моя работа(напиши си го някъде и периодично си го припомняй,защото доколкото те познавам след малко пак ще започнеш да питаш като развалена грамофонна плоча-защо...)


В такъв случай къде ви е гражданската позиция господине?
Какъв пример давате с вашето бездействие?
Пак ще повторя, че ако недай си Боже някой е нападнат пред вас на улицата вие пак ще кажете, че не е ваша работа!
Срамота за човек, който се има за грамотен и образован!


И казахте:Ти самата даде някакъв логичен и един антилогичен отговор,но вместо да обясниш какъв е този тел.166

Аз останах с впечатление, че знаете какъв е този телефон, защото казвате:А ако се обадя на 166 дали ще дойдат да те хванат и да те затворят пак там от където си избягала?


Много добро оправдание господин F(x)+C

И понеже се имате за учен и духовно извисен, ето какви слова прочетох от вас:

В началото като се появи си мислех,че си просто природно-проста,но с всеки твой пост се убеждавам,че главата нещо не те слушка,м?
Хайде пий си хапченцата по-редовно и по възможност не се докосвай до клавиатури,че излагацията ти е голяма.

Тъпа госпожичке



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Paлицa]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано01.11.07 23:04



ти пък като си толкова ерудирана личност, слушала ли си някога класическо произведение, освен по време на реклами за чешми?:)

и светофар се пише с в

...
A million mile fall from grace


Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: пeтльo]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 23:29



Петльо, аз не се бия в гърдите колко съм умна, колко правилно пиша или колко съм ерудирана. Все пак съм руса, простено ми е



Но поведението на господина, който се пише за умен и грамотен, е меко казано просташко. Би трябвало да прояви дипломация.

Страхлив е то се вижда. От регистрирания си профил не ме напада, даже изтри едно цинично пожелание към мен , което беше прикрепено към песента. Но от нерегистрирания си профил е доста смел.

Да ти кажа не се впечатлявам как се пише светофар, притеснено ми е, че господина пита защо свети червено? Може би иска кафяво или синьо? Дано да не е розиво

Ама не измествайте тема де, големи хора сте!



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Paлицa]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано02.11.07 01:44



Аз съм малък човек:) Така че се чудя просто, провокираш хората и после се чудиш защо ти отговарят, ми де да знам логично е:)

Все пак и ти не се държиш особено достойно, след като обвини човека, че е глупав и неграмотен, тъй като не слуша класическа музика, ти да не би да слушаш???

...
A million mile fall from grace


Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: пeтльo]  
АвторCвeтлa (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 07:22



Аз слушам чалга Петльо и не се бия в гърдите колко съм умна.



Провокирам F(X)+C защото ми писна да слушам как все някой му е виновен - я институции, я община, я някой друг. И когато е имал възможност да разреши малко проблемче казва - не е моя работа!

Ами я погледни той как ме нарича и от колко никове ме обижда????

Ами не е ли глупаво бе Петльо?



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Cвeтлa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано02.11.07 09:21



хубаво бе, глупаво е. Аре стига сте ни занимавали с вас двамата.
като толкова искате - ударете си една среща в някой чат и се наддумвайте



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: F(x)+C]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано02.11.07 09:24



Човече, има една хубава руска поговорка - "Ако твърде дълго спориш с идиот, то много вероятно и той прави същото".



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: F(x)+C]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 10:17



Какви са тези махаленски лафове бе? Не стига, че се излагаш, ами и не търпиш критика. Ако съдя по спора, който заформи, имаш бая комплекси и се опитваш да се направиш на мъж тук ли?



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: .]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано02.11.07 10:49



А защо ли една малка черна нищо неозначаваща точица за втори път се меси в тема,която явно не го касае?
Ъ-ъ-ъ...как беше..." имаш бая комплекси и се опитваш да се направиш на мъж тук ли"
Хайде да видиме ти като се изложи как си с критиката!



...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: f(x)dx]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано02.11.07 10:52



Много хубава поговорка.Мисля да си взема поука от нея и вЕрвай ми няма да им дам шанс на идиотите да спорят със себеподобен!



...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: Cвeтлa]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано02.11.07 16:33



Абе оправяйте се сами, просто изглеждаш нелепо, ама едва ли съм първия, който ти го казва

...
A million mile fall from grace


Тема ще се разгранича от спора ви, ще се върна на бакшинови [re: F(x)+C]  
Авторpaзтpeвoжeнa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 01:43



шите.
Значи, има един дето много ме дразни, залепил е надпис "Бакшиш не е град в незнамкъдеси".
Тази нощ ме кара до вкъщи, стечение випно, няма как да предвидиш кой ще дойде.Пред дома ми, сметката е 3,90, помня силно, защото толкоз малко не се е получавал от миналогодишния прилив Маришки.И аз давам четири лева, чакам...и той чака.Дразни ме адски.Не си прибирам портфейла, пак чакам.Мамка му, извинете, ама и той чака.После пита- бе девойче, не прочете ли надписа?Аз яхвам метлата и вътрешно си обещавам от утре да си се возя на нея и да не ползвам вече таксиметрови услуги, ако ще и преди всяко летене да трябва се мажа с вълшебен крем.
и отвръщам, може ли за малко да ми върнете парите, той се шашка и ми ги връща, а аз ги прибирам в портфейла си и вече с отворена врата казвам, явно и вие не сте прочели моя надпис.
Той се кокори и пита- къв надпис?!Ми този, че никоя уважаваща себе си жена, не си плаща сама сметките.Благодаря, че ме уважихте.
Слизам, а онзи изскача от таксито и го заобикаля, ала стиска в ръката 10-те стотинки ресто- на, вземете си ги, аз се пошегувах.
Да, бе!
Не ги понасям, с мръсните си овонтене на цигари коли, с прашни арматурни табла и космалаци навред.С мазните им коси, протрири анцузи и дрехи, миришещи на манджи.Както си легнал, така отишъл на работа.
Е, на какво отгоре да ви дам бакшиш, аз плащам за услуга- в тази услмуга влиза чиста кола, чист шофьор и възпитан.Таково животно, обаче, няма.
Все повече се уверявам, че медицинска сестра и таксиметров шофьор би била идеалната брачна комбинация- по интелектуални заложби и хигиенни навици, някак ще си паснат, че и щке си помогнат.Има някои професии, които някак изконно се работят от нечисти хора- по дух, тяло и материя.Не искам да засегна никого, но се сещам за един виц сега.
-Ало, добър ден ВиК-то ли е?
-Не, тук е Енвергото!
-И на вас да ви ... майката!

Та, такива ми ти работи.
И имаше един разтревожен тъдява, от миналата година насам, когато и да завали все гледам по Главната да го видя, защото обеща, че ще е с чадър и ще се отличи по височина, оборвайки ме, че няма високи мъже
.Ала от два дни, то направо няма хора по улиците, че ми е притеснено за него.Ако е отишъл да си купува лодка, то дано поне да е за двама:)



Тема Re: ще се разгранича от спора ви, ще се върна на бакшинови [re: paзтpeвoжeнa]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 09:28



Еййй Браво!!!!


Много ме накефи разтревожена!!!



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: F(x)+C]  
АвторBridget (Нерегистриран)
Публикувано24.11.07 14:04



Вижте какво, Ралица и F(x)+C, направо оспамихте темата с вашите спорове относно интелигентността си. Отворете си тема "Кой е по-по-най" и си дебатирайте колкото си искате.
А темата си беше много хубава - проблема с бакшишите наистина е сериозен. Мога да ви разказвам всякакви преживени случки с таксиджии, защото преди известно време доста редовно ползвах услугите им, но не това е важното. Важното е, че както навсякъде, и при тях има всякакви хора - мошеници на дребно; малки тарикатчета, за които тази работа е начин да свалят мадами; обикновени хора, които си изкарват хляба и хранят семейство с тази работа и т. н. Но факт е, че повечето не спазват много стриктно правилника за движение по пътищата, спират и тръгват от места, където е абсолютно забранено и правят куп други нарушения ... с една дума - карат опасно. Все пак, в правилника за движение по пътищата никъде не пише, че такситата са МПС със специален режим на движение като полицейските коли, линейките и пожарните. Преди няколко дни лично един таксиметров шофьор ми каза, че все пак движението се било пооправило с тези много катаджийски постове и постоянни проверки. Ето това е добре, дано да е за по-дълго, а не - само някаква кампания. А пък вчера по новините казаха как в София хванали няколко таксиджии да карат пияни и после имаше анкета с хора, какво биха направили, ако забележат, че шофьора на таксито, в което се возят, е видимо пиян. Повечето казаха, че биха слезли веднага, но не биха съобщили на контролните органи за това. А трябва! Защото от това зависи животът ни. Може би, трябва да станем по-отговорни и, когато се сблъскваме със застрашаващо живота на всички неспазване на правилата, да предприемаме някакви действия. И това няма да е криворазбрано издайничество, а социално-отговорно поведение.



Тема Re: Кой да озапти бакшишите?нови [re: F(x)+C]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано24.11.07 14:25



А ти какво направи по въпроса? Къде се оплака? Много е лесно така да ревеш "Кой!!!"
Не карам кола и не зная КАТ от кой телефон се вика, но от 166 ще те упътят. Примерно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.