Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:53 28.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Списание Дъга  
Автор vanio_l ()
Публикувано30.10.07 19:56



Помните ли едно време имаше едно списание - Дъга - разкази в картинки. За мен беше безкрайно интересно и ...все още ми харесва


Ако има в града фенове и колекционере на Дъга можем да разменим или изтъргуваме няколко броя. Аз търся броеве от 1 до 11 и брой 21, а предлагам броеве 17, 18 и от 22 до 39 включително.
Търся също и комикси, издадени от Дъга - имам Властелинът на Меропа и Хитър Петър, но зная, че има и други.
По-късно имаше и вестниче Разкази в картинки, което впоследствие се преименува на Пулсар, но не знам дали то е рожба на същия колектив



Тема Аз ги нямам, ама готино списание бешенови [re: vanio_l]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано30.10.07 20:10



Нали знаеш вица за оня, дето се обадил по обява за продажба на мотор: "Дойдох да ви кажа, че няма да го купя"...
Имах ги някога всички без 1 до 4 и 7-ми. Умирах да си намеря липсващите ми броеве, ама никъде ги нямаше.

Сега вече не умирам, а и съм ги затрила някъде. Ама успех!

Пък ако някой си ги пази и ги дава за четене като в библиотека, с удоволствие бих си ги препрочела.



Тема Re: Аз ги нямам, ама готино списание бешенови [re: Mиpa_M]  
Автор vanio_l ()
Публикувано30.10.07 21:05



Да имаш такова богатство и да го затриеш


Надявам се да намеря някакси липсващите ми бройки, пък и да не успея - тук там из нета съм попадал на сканирани броеве - та ще си ги чета виртуално



Тема Re: Аз ги нямам, ама готино списание бешенови [re: Mиpa_M]  
Автор koмитa (български)
Публикувано30.10.07 23:00



Ми аз ги имам всичките, без 2-ри брой, ма не си ги давам. Само по 1 брой си имам. Навремето всеки ден висях в Антикварната книжарница на Джумаята, докато успея да събера цялата колекция. И пак не успях, 2-ри брой ми се изплъзна. Обаче съм го чел, та не ме е яд. Мисля че с упоритост, не само в интернет, можеш да издириш някой колекционер, който да е решен да продава. Ама години ще ти отнеме, да знаеш.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Списание Дъганови [re: vanio_l]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано30.10.07 23:46



А случайно да знаеш, че преди 3 години започнаха отново да издават "Дъга"? За съжаление, след около година и половина прекъсна - така и не разбрах защо. Уж имаше много желаещи за него, ама парите не стигаха


Около 13 броя излязоха, ако не се лъжа.


Даже домейнът им не е подновен, което значи че окончателно е спряно

Повечето от художниците му се подвизават - поразгледай се, може да ти е интересно.

П.П. Само един брой от старите дъги ми се повтаря, ама не помня кой. Ако ги извадя някой ден от кашона - може да проверя

П.П.П. Как забравих - преди 2 години започна едно пловдивско списание за комикси - QTECH. Ама излезнаха само 2-3 броя и фалира Обаче беше хубаво - много от хидожниците в новата "Дъга" рисуваха там. (Мда-а-ам, и неговият домейн е изтекъл... )

Ако се чудиш защо никое от тези двете не си виждал по сергиите в Пловдив - питай братя Герини, те сигурно имат сериозна причина...

Редактирано от vens на 30.10.07 23:55.



Тема Re: Списание Дъганови [re: vanio_l]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано31.10.07 00:05



Леле, не знаех, че е излизало пак. Аз го четях когато бях в 5-6 клас. Говоря за началото на 80те. И на мен ми харесваше много. Спомням си някакви истории за Касандра.





Тема Двубой с Касандранови [re: Бepeзka!]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано31.10.07 00:14



Главният герой се казваше Янтар. Аз като че ли много не вдявах за какво се борят в този комикс.


Ама много други историйки си ги обичах, де. Почти всичките. Също и занимателните задачки.

Редактирано от Mиpa_M на 31.10.07 00:15.



Тема Re: Списание Дъганови [re: vens]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано31.10.07 08:43



За съжаление новата "Дъга" беше на светлинни години като качество от старата

- единствено "Хитър Петър" (продължението), "Бион", "Козмен" и една пародия на известни приказки си струваха, другото беше невероятна боза
"Кютех" беше страхотно списание, жалко, че не успяха да продължат
Имаше и едно друго много хубаво българско комикс списание по комунистическо време - "Чуден свят", то си беше нещо като българския аналог на "Пиф", защото във всеки брой имаше приложение - модели от картон, които сам да си направиш



Тема Re: Списание Дъганови [re: vanio_l]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано31.10.07 10:04



аз имам някакви броеве, ама не са в тоя апартамент и не мога да кажа сега кои, колко и т.н.

...
A million mile fall from grace


Тема Re: Списание Дъганови [re: vanio_l]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано31.10.07 17:36



Ето нещо по-ново:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.