Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:57 26.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема OTВОРЕНО ПИСМО ДО СИНДИКАТИТЕ  
Авторcтaчkyвaщ (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 21:43



До Съюза на българските учители, Съюза на учителите към КТ Подкрепа и Независим учителски синдикат към КНСБ

Уважаеми дами и господа,

Пишат Ви стачкуващите учители от ССУ за ДУС „Проф.д-р Ст. Белинов" - Пловдив
Стачкуваме вече пета седмица, а резултатът от стачката е нулев. Дори по-лошо, защото правителството вече си е набелязало как да се разправи с нас. Все едно, че не работим за едно и също, а сме му някакви врагове.
Усещането ни е, че синдикатите не са направили практически нищо. Искаме синдикатите да работят непрекъснато, защото в момента те нямат по-важна работа от успеха на учителската стачка.Няма никакво движение между процентите 20-20-20 и нулевото „предложение" на правителството.
За това искаме:
1. Вие-синдикатите да ПРЕГОВАРЯТЕ всеки ден.
2. Всеки ден след, преговорите, синдикатите да се отчитат пред нас. Ние учителите
искаме да знаем до къде се е стигнало и как се преговаря. И нека да има един говорител
на трите синдиката, за да няма разминаване. Отделно от това, давайте пресконференции
за медиите.

3. На преговорите, когато се говори за увеличение, очакваме най после да се
употребява израза „Процент върху основната заплата" и без да се включва
диференцирано заплащане.
4. На преговорите да се постави въпросът, че не сме съгласни с плановете на
правителството да се отработва в съботните дни. Което е промяна във вече
отвоюваното и утвърдено право на пет дневна работна седмица.



Писмото се гласува днес на събрание на стачкуващите



Тема Re: OTВОРЕНО ПИСМО ДО СИНДИКАТИТЕнови [re: cтaчkyвaщ]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано25.10.07 21:08



На преговорите да се постави въпросът, че не сме съгласни с плановете на
правителството да се отработва в съботните дни. Което е промяна във вече
отвоюваното и утвърдено право на пет дневна работна седмица.




В конкретната ситуация това е смешно.





Тема Re: OTВОРЕНО ПИСМО ДО СИНДИКАТИТЕнови [re: cтaчkyвaщ]  
Автор Дивa и щacтливa (загадъчна)
Публикувано25.10.07 23:07



Че нашето поколение ходеше от 1-ви до завършване на образованието ни в събота на училище и нищо ни няма.При това не по 25 деца в паралелка,а минимум 38.Та нали уж стачкувате не само за облаги,а и за по-добро образование?Ако се наложи ще се учи и в събота.В другите сектори на икономиката как се работи по 6 че и 7 дена в седмицата и то не на 8 а на 9-10 и дори 12 часа работно време?



Тема с дълбока въздишканови [re: Дивa и щacтливa]  
Авторpaзтpeвoжeнa (Нерегистриран)
Публикувано26.10.07 00:20



ще кажа, че случващото се има толкова страни, че са трудно изброими и вероятно във в сяка има по нещо вярно.Не ви изчетох писмото, хич.
Лично аз подкрепям всички в страната ни да имат по-високи доходи.Но друго исках да кажа, за днес.Влизат две жени, наоблечени и нагримирани, с онова противно самочувствие тип "аз имам висше образование, а ти".Отправят се към една чанта и питат колко струва.Отвръща им се и какво следва.Мелодраматично чупене на китка и въпрос: За стачкуващи учители нямате ли намаление?
Момичетат мълчат, чувстват се неудобно заради тях и заради мен, не са оторизирани да правят отстъпки на стачкуващи учители и ме поглеждат въпросително.Питам с всичкото си уважение, по ккава причина да ви направим отстъпка, вие не правите голяма покупка, не сте редовни клиети, защо?А едната- миии, щото стачкуваме и нямаме възможности.
Аз свивам рамене и се усмихвам, но отвътре ми става неприятно, часът е дванайсет на обед, всички са на работа и работят, те си разкарват шапките и стачкуват осъвместявайки стачката с шопинг-уване.И се държат нагло, уверявам ви, надушвам наглостта на хората от километри.
Казвам, съжалявам дами, няма отстъпка-а на ум си мисля- и за нас няма отстъпки, работим цяла седмица от сутрин до вечер, не почиваме в събота и неделя, нямаме свободни часове, нямаме ваканции.Не помня някога да съм взимала отпуск, планиран предварително, а само по няколко дни наскубани в августовската жега, когато всички са на почивки.Вечно съм по пътищата- из страната, и в чужбина.Тревоги около пари, наеми и какво ли още не...аз, аз кога да стачкувам?Никога, предпочитам да се заема с решаването на проблемите си.
Отнесох се, та- на излизане едната се обръща и казва, търгаши!
Това можеше да бъде моята, твоята или учителката на децата ни, замълчавам.Възпитана съм в мир и уважение.Но тя не спира, тя търси реванш, че аз я наблюдавам усмихната, а светът й е крив.Не издържа и изплюва,-озлобени сте всички родители, защото няма кой да ви гледа децата, ами ще си ги гледате както си ги гледате през лятото, ясно ли е!
А така, ясно ли е ме пита клетата жена, всичко е ясно- на лицата им е изписано, те не се борят за идеята трудът им да бъде уважаван, те са просто лакоми в желанието си да продължат да правят почти нищо, а да получават пари.Това междувпрочем е лелеяната мечта на мнозина българи, като едно време- нищо не правя, взимам добра заплата.
Само, че учителките дето ни изрязваха калинки и детелинки, дето ни краха да боядисваме маргаритки с цветни карандаши и ни галеха косите, когато не се справим ги няма.Аз не се сърдя и за това, времената са динамични и всичко се променя, даже калинките не ги виждам напоследък..иначе, детелини с по четири, пет и нагоре листа пълно, все с чернобилски корени.
И така, искаме много, ще даваме същото или почти нищо.Не става така, никак не става.Аз взимам повече от тях, но не помня от колко нощи не съм спала и вече така съм свикнала, че когато мога да заспа, не мога- от преумора.И пак не печеля равно на труда си.Не стачкувам, но уважавам желанието за по-добър живот, всеки го заслужава.Само да е равно на положените усилия.
И за да завърша, не можах да се стърпя и й отговорих, че понеже ще намерим кой да ни гледа децата както през лятото, тя затова няма да може да си купи скоро чанта от 135 лв.Ай, как побесня и се развика- аз, аз съм богата, аз имам пари да си я купя, аз работя за разлика от повечето!!!


Аджеба, което е френска дума, да не забравите, като си такава, защо тогава...защо, защо, защо...защото не уважаваш сама собствения си труд, камо ли на колегите си.

Не ми се говори повече, неприятно ми е.



Тема Re: с дълбока въздишканови [re: paзтpeвoжeнa]  
Автор Дивa и щacтливa (загадъчна)
Публикувано26.10.07 01:10



Наистина много неприятна случка.За съжаление има ги и такива учители-само си разкарват чантичките до училище и за единия кеф.



Тема Re: с дълбока въздишканови [re: paзтpeвoжeнa]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано26.10.07 19:51



За стачкуващи учители нямате ли намаление?


озлобени сте всички родители, защото няма кой да ви гледа децата, ами ще си ги гледате както си ги гледате през лятото, ясно ли е!


аз, аз съм богата, аз имам пари да си я купя, аз работя за разлика от повечето!!!


Този път дори няма да коментирам.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.