Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:52 22.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Черен списък на учителите в гр. Пловдивнови  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 21:46



Писна ми от учителските простотии. Верно е, че нямат пари, но колко от тях заслужават заплата от 600 лева?

Първо - тези министри не съм ги учила аз! А както казва народа : " Който сее ветрове, жъне бури!" Та каквото са надробили нашите мили учители, това сърбат сега! Алал да им е!Такива министри са изучили!

Второ - защо всеки кандидат студент трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да посещава частни уроци, за да е сигурен , ЧЕ Е ПОДГОТВЕН за приемните изпити?
Значи нещо не е както трябва в обучението на средното образование? А защо е така?

Трето - учителите имат 3 ваканции - лятна, зимна и пролетна. Или както и да го погледнеш 2- 3 месеца айляк!

Четвърто - всеки учител дава частни уроци в апартамента си. Погледнете обявите във вестниците "Марица" и "Ало Пловдив". А защо никой не издава касови бележки?

Имена и случки:

Райна Александрова, учителка по математика в ОУ Йордан Йовков

Закъсняваме за час, на мен пише оцъствие а на съученичката ми не. Защото тя е отличничка, а аз не съм.
Така ли възпитавате учениците си госпожо Александрова? Такъв ли пример давате? Правилата не са ли за всички? А сега искате парички!


Георгиева, учителка от ромски произход по география от Велинград, за малко преподаваше в ОУ Йордан Йовков

В час по география свиреше на акордеон и пееше турски или цигански песни?!?!?! Това по времето на директорката Лукова!
За нея Европа беше най-големият континент?!?!


Минка Якимова - физичка, Малчика (понеделник пазара)
Знае повече за земеделие и се интересуваше повече от селото си , отколкото от физика. Така и не сме отворили учебник, защото госпожата разказваше все едно и също или каквото там й хрумне.


И тези учители ли заслужават пари? Така ли трябва да се обучават младите хора?
Нека попълнем този списък с конкретни имена и ситуации!!!!



Тема Re: Черен списък на учителите в гр. Пловдивнови [re: Paлицa]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано23.10.07 23:03



Хе-хе, вземи да включиш в списъка и госпожата си по български.


"Оцъствие"....



Тема О, брезичке!нови [re: Бepeзka!]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 23:09



Ох, че ме разсмя! :)



Тема Re: О, брезичке!нови [re: kimchi]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 23:33



Наистина госпожата по български език отцъстваше.
Тежка форма на рак. Лека й пръст





Тема Re: О, брезичке!нови [re: Paлицa]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 23:41



Както писах и в другата тема - нагла си. Или полуграмотна. Или (най-вероятно) и двете. А брезичката е учителка. Ще изправиш ли и нея до стената или ще проявиш милосърдие?



Тема Re: О, брезичке!нови [re: kimchi]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 00:29



Ама аз пиша тема, а вие не гледате темата?!?!
Не ви харесва темата и се захващате, че съм неграмотна?
Изказвам мнение, а ми казвате, че съм нагла?

И какво от това, че госпожа Брезичка е учителка? Аз от един ник немога да определя дали госпожата е добър или лош учител.

Темата на моя пост е, че не всички ученици подкрепят учителската стачка както се опитват да ни убедят националните медии. Съгласете се, че не всеки учител заслужава да носи титлата УЧИТЕЛ! Има учители, които наистина не трябва да бъдат такива и това е идеята ми. Никак не ми се иска да има съкращения в образованието и както става винаги, умните и кадърните да са аут от системата.
Неможе една учителка в Шумен по български език да говори на твърдо Нье!!!

Простете ми за правописните грешки. Но не е нужно да нападате. Нужно е да се съгласите или отречете.



Тема Re: О, брезичке!нови [re: Paлицa]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано24.10.07 14:28



Айде тогава да напишем по темата:

Министрите били калпави, понеже учителите не ги били донаучили... А това, че ти пишеш полуграмотно, пак вина на учителите ти ли е? Понеже българичката отсъства, може би? Провери в речника ЕЛЕМЕНТАРНИ думи като отсъства, не мога (с интервал), препинателни знаци и т.нат. и тогава обвинявай учителите. То само с желание и знание от учителя не става - ако няма мерак за научаване от учениците, и най-добрият професионалист не може да направи отличници.

Пак по темата - ако впечатлението ти от учителите се базира само на впечатленията от по време на часовете - не виждаш дори и половината работа, която вършат.
- А че се подготвят в къщи? Защото ако на теб не ти пука, че не си си научила, учителят не може да си го позволи. Поне повечето не могат.
- А че проверяват контролни и класни вечер в уж личното си време, като преди това пък са съставяли тези контролни пак в личното си време?
- А че през ваканциите не си почиват като теб - част от тия 2-3 месеца "айляк" са заети с кандидатстудентски изпити, адмнистративни задължения и още други. Да, отпуската сумарно е повече отколкто при други професии, ама напрежението е достатъчно голямо и тези ваканции изобщо не могат да компенсират увредените нерви.

Освен това е много глупаво да се слагат всички учители под един знаменател (както направиха повечето в съседната обширна тема) - има и много добри професионалисти, има и пълна скръб, има и такива по средата. Понеже според теб учителите, които познаваш не заслужават 600 лв - хайде сега на никой учител да не му даваме толкова, а?

И последно, всеки има право на мнение, естествено, ама твоите ми приличат на лична вендета - малко си пообидена, че на съученичката не й писали отсъствие, а на теб - да

А довода за твърдото "Не" е, меко казано, смешен. Хайде малко обективност, а?



Тема Re: О, брезичке! [re: vens]  
Автор Дивa и щacтливa (загадъчна)
Публикувано24.10.07 15:48



Щерка ми имаше една приятелка,която до осми клас пишеше децки.Всеки път и правех забележка,но така и не възприе как се изписва.Има и немарливи учители,но има и много кадърни.Децата биха се заинтересували ако изцяло се преподава през компютрите.Тогава всички ще възприемат прекрасно материала.



Тема Не, бенови [re: Бepeзka!]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано24.10.07 15:53



Това е само защото не е отличничка, тя си го казва - не за друго.


А че има учители, дето за нищо не стават, има (колко са като дял, не знам).

Редактирано от Mиpa_M на 24.10.07 15:59.



Тема Re: Не, бенови [re: Mиpa_M]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 16:32



Аз пак повтарям, че не съм отличничка. Но защо все измествате темата с моята полуграмотност?

Естествено, че впечатленията ми са от час, защото това е най-важно в работата им! Имат предубеденост към по - слабите и по-силните ученици и това и на децата им е ясно.

На една и съща тема 3-ма различни учители поставиха различни оценки. Понеже не съм отличничка ми дадоха темата готова имам оценка 4. Другите две мои приятелки, които са в други училища имаха оценка 5.
Какво е това?
Не си мислете, че е зарди грешките, защото темата беше за домашна работа и си я преписах от...до.

Това са българските учители днес със социалистическо мислене!

Това, че използват личното си време у дома за контролни и за подготовка за контролните си е една измислица. Проверяват контролните в дупките между часовете. А за подготовка се съмнявам, че отделят време.

Ами кога им остава време за частни уроци? Не съм чула за нощни такива? Но това е идея от мен - нощни частни уроци на половин цена!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.